Čínský režisér John Woo (nar. 1946) se prosadil v osmdesátých letech sérií akčních filmů (Lepší zítřek, Killer, Hard-Boiled aj.), jež mu vynesly hollywoodské angažmá. Svou zálibu v pečlivě choreograficky připravené akci a ve zpomalených scénách brutálního násilí zdařile přenesl s výrazně vyššími rozpočty do západního prostředí. Ve svém třetím americkém snímku Tváří v tvář (1997) proti sobě postavil člena protiteroristické jednotky FBI Seana Archera (John Travolta) a psychopatického zločince Castora Troye (Nicolas Cage). Jejich vzájemný souboj, jenž je živený letitou nenávistí, ozvláštňuje speciální lékařský zákrok, při němž si oba protagonisté v podstatě vymění své totožnosti. Režisér se spoléhal především na vlastní vyzkoušené postupy (např. působivá akční scéna s holuby v kostele) a také na herectví obou hlavních představitelů, kteří přesvědčivě zvládají obě polohy svých rolí. Nicolas Cage tímto titulem uzavřel volnou trilogii, v níž ztělesnil neohroženého akčního hrdinu (předtím Skála a Con Air). Není bez zajímavosti, že motiv transplantace nové tváře zločinci byl využit už před lety v českém fantastickém filmu Ztracená tvář (1965), natočeném režisérem Pavlem Hoblem podle námětu Josefa Nesvadby. (Česká televize)

hrumsrt

Ach jo, proč sakra ten Travolta nehrál v těch akčních filmech více?! Sedlo mu to bravurně, jako Sean, ale hlavně jako Castor! Téma je prostě, tak typicky americké. Ale akce funguje výborně a k tomu fantasticky zpracovaná linka falešného Seana Archera, jak se bavil! Nádherný závěr, kdy ještě budu vzpomínat na ten zatraceně vynikající výkon Johna Travolty.. K tomu potěšily vedlejší herci - hlavně Wisdom (z Prison Break), či Nivola (z Góóól)! (P.S.V závěrečné "vybuchovačce" trošku selhala spolupráce kamera-střih-kaskadéři, kdy prostě šlo poznat, že Cage není Cage..) 95% ()

papadoce

Babrák Woo a jeho suverénne najlepší film. Vlastne, jediný dobrý. No ale na rovinu, nie je to Janova zásluha. Jano prznil tento film spomalenými zábermi všetkého tak, ako filmy predtým a filmy potom. To čo robí Face/Off iným je príbeh. Vysoko kvalitný scenár, ktorý si v rukách skutočného režiséra mohol absolútne hravo siahnuť na 90tku len by tak mrklo. Takto som sa musel dívať na Babrákovu robotu len preto, aby som si vychutnal vskutku originálny nápad a výborné herecké šialenstvo Nikyho Klietku a Džonyho Tri volty. A že to chlapcom odsýpalo. Všetko kazili iba lacné iskry pri výbuchoch a streľbách, opäť zbabrané scény s dablérmi a samozrejme chronické spomaleniny. Pravda je, že tak v dvoch tretinách začal byť film trochu bez spádu, akoby scenáristi nevedeli čo s tak dobre rozohratou partiou. To je úplná škoda. Každopádne, “Two faces” ostane Džonovým najlepším zárezom. Na viac ako na tri si u mňa Woo nikdy nesiahol a nebolo by to inak ani tentokrát, ale samostatnú hviezdu dávam naháňačke na motorových člnoch a špeciálne kaskadérom, plus záberu keď jedného ťahali po hladine. To bola naozaj skvelá finálová bodka. Ostatné hviezdy herci a námet. Dobrá záležitosť. ()

Najt

Absolutně paradni jízda. Kdykoliv na tenhle film narazím, tak jsem schopen se zakoukat do konce. Aktuálně jsem jej videl v Blu-Ray kvalitě a opravdu si to užil. Skvělý příběh, dobří herci a parádní efekty. Film má 25 let a až na pár výjimek jako je plátno nebo zpomalené záběry to byla parádní podívaná. Člověk se u toho nudí možná prvních 5 minut, pak je to jízda až do konce. Tady je další důkaz toho, že v 90 se rodily opravdu skvělé filmy a tahle dekáda je pro filmový průmysl legendární. ()

honeja

Výborný akční film, který vás i 25 let po svém vzniku vtáhne a nepustí. Skvělý herecký výkon Cage i Travolty, nečekaně dobré a místy dokonce epické akční scény, ale hlavně ta dechberoucí zápletka, která dodává filmu šťávu a jedinečnou atmosféru a drží vás v napětí po celou dobu filmu. Velký palec nahoru! ()

maeb

Výborně natočený akční film, filmový zážitek bezesporu. Ale nesedí mi na tom ta zápletka, nemohu si pomoct. ()

HanSolo

Jeden z mála akčních filmů, který vyniká pozoruhodným námětem a scénářem (už jenom to pojetí postav je dokonalé). K tomu si navíc připočtěte skvělé akční scény, výbornou režii Johna Woo, bezchybné herecké výkony Nïcolase Cage a Johna Travolty a dokonalou vizuální stránku a vznikne z toho něco, co nemá v akčním žánru moc velkou konkurenci. ()

herrbierer

Bez pochyby nejlepší hollywoodský John Woo. Tady se teprve odvázal tak, jak se na něj sluší a patří. Zjevnou zásluhu na tom má také scénář, na kterém je znát, že ho psal někdo, kdo wooovi rozumí a ví, v čem tkví jeho síla. Na druhou stranu po tomto vrcholu následoval sešup a režisér už se podobným způsobem ke svému stylu nevrátil. Škoda... ()

JK77

asi by tam tych hvieszdiciek bolo viac keby som to hodnotil v dobe ked ten film vznikol, hold uz sme starsi a proste bolo ta dobra akcna "podivana" ale zase nic extra ()

Jerris008

Ano pane Woo, tímhle jste si mě omotal kolem prstu. Jako malá jsem na to koukala furt a ani ted nepohrdnu, i když už nemám ve zvyku dívat se na film, který už znám. Ale stejně, pár kousků jako je právě Tváří v tvář mají u mě VIP místa. Travolta i Cage se toho chopili bravůrně a přiznám se, že i když jsem Travoltu nikdy moc nemusela, tady jsem z něho jako z padoucha nemohla spustit oči. Děj je napínavý po celou dobu, příběh je zajímavý, nápad originální, dialogy na úrovni a vtipné. Co víc si přát? Snad jen víc takových VIP kousků.. Haleluja, halelujaaa!! ()

Soubi

V celku povedený televizní akční film, který nenudí a (napoprvé) je i napínavý. Takto si představuji sobotní večer na Nově :) ()

jprmusic

Zvláštní. Cage je příšernej ( jeho dva výrazy, zoufalej a ještě zoufalejší, jsou kolikrát opravdu k smíchu ), Travolta je tlustej ( jeho ledný pohyby při přestřelkách jsou k popukání a ve finálové scéně návratu domů s původní identitou vypadá doslova dementně ) a přesto - film je vinikající, má švih, tempo, prima zápletku a pointu a to všechno díky špičkové režii. Hvězdičku dolů za ty holuby v tom kostele, nic se Johne nemá přehánět. ()

Romeroo

Absolutní TOP jízda od začátku do konce..skvělé akční scény, výborný Travolta ještě lepší Cage..výborné hlášky, na akční film celkem slušný děj..není co víc dodat ***** 92%. ()

xxlch

Mám dojem že takovýto fantasticko-futuristický námět,se hned tak neuvidí.Naposledy v české produkci z r.1965.Nadčasově natočený akční triler s perfektním výkonem obou protagonistů,kteří si střihly role jak klaďáků,tak i záporáků.Cage a Travolta dokázali že jsou herci s velkým "H".Film,který přitlačí koukatele k seslím a donutí je mít na konci projekce,velice frustrující pocit,si zaslouží celkem vysoké hodnocení a rejža velkou poklonu. ()

Ernie_13

Dobry akcny film, ktory ma vsak prvky demencie, ked niektore sceny boli totalne odveci vsunute do deja akoby to tam niekto nasilu vtlacil aby mu vychadzala zapletka...a to mi film dost pokazilo! ()

oasismanik

Ako tu už je spomínané: originálna adrenalínová a dokonale zahraná akcia. Akurát že občas dosť výrazne prehnaná a podľa mňa aj zbytočne dlhá. Priznám sa, že posledných 20 minút som už pretáčal a čakal na záverečnú konfrontáciu " tvárou v tvár". Medzi akciami však jeden z horúcich favoritov na moju srdcovku z 90. rokov. 74% ()

Vanguard77

Travolta jako ten hodný policajt a Nicolas Cage jako ten pošahaný terorista, kterému záleží tak leda na jeho bratrovi. Ale počkat, vždyť ono to tak vlastně není, po chvilce se nám herci prohodí a Travolta, který je holt na ty role záporáků zvyklejší, převezme otěže a chudák klaďas Cage se snaží zachránit rodinu svou (Archerovi) tak i jeho (Castorovi). Každopádně skvělý film Johna Woo. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (více)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage