Bílý lotos

Série(3) / Epizody(14)

Bílý lotos, šestidílná satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea, která se odehrává v luxusním havajském letovisku, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. (HBO Max)

Rockerman

Přiznávám, že celý první a převážnou část druhého dílu jsem byl rozhodnut hodit to do odpadu. Nuda, mlácení prázdné slámy, jak v telenovelách. Zápletka s batohem to začala vylepšovat a poslední dva díly už byly zajímavé. To, že (nejen) Amerika je "nemocná" je známé. Tu její nemoc přiživují hnutí typu Mee too, Black Lives Matter, LGBT nebo feminismus. Veškeré vymývání mozků pak řídí hlídači morálky, korektnosti a toho jediného správného názoru přes sociální sítě aktivisté ze Silicon Valley. I v této minisérii je patrné, jak si musí dávat pozor, aby neřekli něco, co se neříká a to to má být satira. Stále se mi chce věřit, že zdravý rozum a síla demokracie zvítězí (naiva, že?). Uznávám, že např. Nicol řekla občas něco nekorektního a asi nejvíc jsem souhlasil s jejími názory. Nejzajímavější postavou byl pro mne Armond, tedy až na jeho poslední zoufalý čin, který mi moc nevoněl. A také krásná Saša alias nešťastná paní Pattonová. ()

bery71

S1) Ano prosím. Cynické, ale bez karikatury. Vtipné, dramatické, ale zároveň to jde hodně hluboko. Seriálový popcorn takto ano prosím. S2) Z průměru nahoru a zase zpátky. Více o postavách a méně o archetypech. Trochu moc banální telenovela, ale pořád se mi v těch nejsilnějších momentech krásně střídají ty momenty "hehe, to jsou ale blbci" a "hehe, to jsem já" a to není špatný. ()

inutihar

Taková cimrmanovská pohádka. A drsná satira. Většinu postav jsem nesnášel od začátku až do konce a čekal jsem, jestli přijde katarze. (pozor spoiler) Nepřijde. Všichni privilegovaní vyváznou bez trestu a skoro všechny alespoň trochu sympatické postavy ostrouhají. ()

lemonova

Mám niekoľko kritérií, ktoré sú pre mňa pri hodnotení rozhodujúce: Príbeh. Tvorca je pre mňa predovšetkým rozprávač. V Bielom lotose funguje rozprávanie dokonale. Netušíte, kam vás príbeh zavedie a aj keď si myslíte, že tušíte, niečo bude inak. A napriek tomu dej plynie prirodzene. Herci. Opäť nedokážem nič vytknúť. Všetci typovo zaujímaví, psychologicky uveriteľní a herecky perfektní. Detail. Ak sa pristihnem pri tom, ako nesmierne si užívam všetky detaily vrátane šatky na krku či schodiska, pozerám na niečo o level vyššie. Hudba. Tá sa v tomto prípade podarila dokonale. Už titulky ma zvalcovali. K absolútnej spokojnosti mi chýba iba fakt, že som sa s nikým nestotožnila ako s hrdinom. Môj zážitok bol viac objektívny než emotívny. Ale to je to jediné, čo som schopná vytknúť. ()

Nikkilee

Já vím, práce ve službách/práce s lidmi je leckdy velmi bolestivá! Hbité dialogy, místy odvážnější scény, otevírají se zajímavá témata ze všech možných úhlů! Dávám 5* za první řadu a uvidíme dál! ()

bararich8

Velice zručně uchopená minisérie. Možná až příliš, jelikož postavy hostů jsou zahrány až tak dobře, že je opravdu nemůžete vystát :). Prim tu pak také hraje taková nepříjemní atmosféra podpořena skvělou hudbou. Na plný počet mi tam chybělo nějaké větší vyvrcholení. Ale jinak doporučuji, pokud je tenhle styl váš šálek čaje. ()

Whetley

Minisérie o rozpadu našeho starého západního bílého světa. Myslím, že i proto ,,bílý lotos". Nicméně bizarnost jaksi negraduje a divák tak nutně nedojde kýženého efektu katarze nebo zadostiučinění, jak je tomu třeba u české Zkázy Dejvického. Tři a půl hvězdy. Edit: Druhá série vtipná, napínavá i víc divná, baví mě, ale pořád se z mě nepřehoupla nad 3,5. ()

siloalampa

Aby sa dostavil efekt, treba sledovať až do konca. Miestami celkom únavné, no myšlienkou trefné. Všetci skáčame po svojich návnadách, karmické zákony sa nevyhnú nikomu. Preto radšej zdvihnem riť a miesto sledovania druhej série sa pokúsim svoj čas využiť zmysluplnejšie k prospechu ostatným... ()

Queb

Za mě jeden z nejlepších komediálních seriálů který jsem v posledních letech viděl. Skvělé postavy, prostředí, styl humor, hudba/hudební podkres, úvodní znělka je naprosto skvělá, mám jí jako vyzvánění na mobilu :-D Hlavě důraz na postavy, kdy každá postava je svým způsobem nějak „poškozená/zvláštní“ a řeší si svoje osobní problémy…. postavy a jejich příběhy s v hotelovém prostředí občas více či méně prolínají a všechno prostě skvěle funguje a je to zábavné a nemohl jsem se přestat koukat. Všem moc doporučuji a Těším se na další sérii ()

Maximilianus

Tento seriál je ako dovolenka. Ospalý, pohodový, únik pred realitou, snová bublina, iný život, ktorý si naplno užívate. Prvý diel úplne nepresvedčil, ale od takého tretieho to už išlo ako po masle. Postavy sú skvelé, originálne, pestré, každý príbeh má zmysel a nie každý dopadne ideálne. Je to taký nenápadný, ale kvalitný počin od HBO. Iba dodám, že White Lotus by bez Armonda nebol White Lotus. 7,8/10. 2. séria: Pri prvej sérii mi trvalo asi 3 diely, kým som si zvykol na tempo seriálu, ale potom som si ho neskutočne užíval. Tentokrát ma seriál pohltil hneď od začiatku a nedočkavo som čakal na finále, aby som sa dozvedel kto zomrie a ako. Práve to očakávanie spolu so skvelými postavami robí tento seriál taký unikátny a výnimočný. 60 minút poslednej časti som stále menil scénare, ako to všetko dopadne. Až ku koncu som sa konečne trafil, a aj to nie úplne. Možno tento záver je pre mňa jediným menším sklamaním inak skvelej série. Osobne som čakal viac a niečo dramatickejšie. To by ale nebol White Lotus, keby neprekvapil. Vracajúca sa postava Tanye mi stále viac a viac liezla na nervy, avšak v poslednej časti som si ju opäť obľúbil a fandil som jej. Valentina nakoniec veľmi dobre zastúpila Armonda z prvej série, aj keď Armond bude vždy len jeden. Opäť skvelé, dokonca ma táto séria bavila ešte viac, tak jej prajem, nech získa opäť viacero ocenení Emmy. 8,2/10. ()

bearmeedek

PRVNÍ SÉRIE - FIASKO: Fantastický seriál, nejlepší seriál v poslední době, super a super ... Já už fakt nevím, co ti lidi dneska žerou. Začátek nebyl nijak bombastický. Skupinky různých lidí se sjely na ostrov na báječnou exotickou dovolenou, zabydlují se, seznamují se a představují se divákovi. První dva díly mě naladily, že by se mohlo začít něco dít. Další dva díly byly hodně otravné. Návštěvníci odhalují, že každý z nich je debil, ale film z toho nedovede vytěžit ani humor, ani drama, natož nějakou zábavu. Jediné, co je poutavé, je lokalita a spousta barevných obrázků z exotiky. Poslední dva díly jsou ještě horší. Zbytečné natahování "příběhu" o ničem. A nic se také neděje, vypatlanci prožívají své dny, debilní opar je vidět i v jinak krásném západu slunce a opět zcela promarněný čas. Tajemný náznak v prvním dílu se má odhalit v tom posledním a dozvíme se, že se vůbec nic nestalo. Všichni se odebrali domů a já nevím, proč jsem na to čuměl. DRUHÁ SÉRIE - POHODA: Tak to zírám. První série byla žalostná a já se zařekl, že do druhé už nepůjdu. Zvědavost zvítězila a já se ocitnul na slunné Sicílii. Která mě byla daleko bližší, než exotická Havaj, kde všichni byli nějak cáknutí, jen ne humorně. V jedničce slibovali nějakou záhadu, možná zločin - a nic. U dvojky bylo vše v pohodě, užívání dovolené v krásném prostředí a všechno bez očekávání do zločinu vyústilo. Bylo to natočené tak, že to mohlo působit i jako reklama na návštěvu Sicílie. Je tu i nějaké ponaučení. Nevěř italské prostitutce, přijdeš o spoustu peněz. Nebo, nevěř italským buzíkům, přijdeš o život. Lesby tady byly taky, ale tam bylo vše v pohodě. ()

ER

Satirický klenot, jenž nahlíží do duší bohatších lidí a jejich rodin. A když se s takovými typy potkáváte v rámci luxusního resortu, tak vám z toho časem musí hrábnout. Murray Bartlett v roli ředitele resortu je famózní a herecké obsazení je na jedničku s hvězdičkou. Své kouzlo má i hudební podkres, jenž dokáže umocnit děj. ()

m4xp4yn3

Tak já nevím kdo je villain. Kapitalismus? Ne, všechny vztahy jsou transakční. Bez ohledu na systém, ať si nalháváme cokoliv. Kulturní úpadek? Ten tady byl vždycky, už od antiky. Málo boha, moc boha? To tu není téma, ale možná přihořívá. Ideologie vynuceného egoismu, kdy jsme upřednostnili konkurenci před spoluprací, k harmonii nevede. Technologie? Naprosto. Vědomí vlastní nedostatečnosti se nám nikdy nepřipomínalo tak často a tak cíleně. V pasti na pozadí obscénní hojnosti a nerovností žijeme každodenní nevolnost, světový duch spadl z koně, a spojit nás dokáže jedině nějaká veliká katastrofa. Už aby tu byla. ()

Shaleman

Technicky skvěle natočený seriál, který jsem nepochopil a tedy ani nechápu ten hype okolo něj. První půlka je trapně emerickou dramedií o a okolo sexu. Druhá půlka se snaží být trapně komickou LGBT+ psychologickou sondou do života zhýčkaných emerických milionářů utlačovatelů vs utlačovaného hawaiského etnika. Se všemi byste měli souhlasit a soucítit a to i přes to, že se totálně všichni chovají a mluví jako totální kreténi. Styděl bych se být emeričanem, nedej bože bohatým! ()

Clark_Kent

Hltal jsem každej, další díl. „Panebože, co je to za lidi?“ Na týden strávený v Bílém lotosu přesto hned tak nezapomenou. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (více)