Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(19)

Mark šéfuje týmu zaměstnanců, kterým byla chirurgicky oddělena pracovní a mimopracovní paměť. Po setkání s kolegou z práce v osobním životě se vydává na cestu k pravdě o jejich zaměstnání. (Apple TV+)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (97)

merit1 

všechny recenze uživatele

V Severance nie je čo skritizovať. Forma krásne korešponduje s obsahom, herci sú skvelí a dej má okrem výborného gradovania aj presah ( manipulovanie s pamäťou, hierarchia a morálka spoločností ). Sterilné prostredie korporátu vizuálne spolupracuje s myšlienkou chirurgického zásahu do vedomia a retro dizajn navodzuje atmosféru zastavenia času ( človek má pocit, že svet vnútri je nemenný, napriek veľkorysým priestorom posobí klaustrofobicky a mŕtvo ). O postavách vieme málo, no postupné odkrývanie je vystavané a inteligentné, zároveň dostatočne prekvapivé na budovanie napätia. Má to len jednu chybu - čakanie na druhu sériu. P.S. Úvodná znelka má špičkovú hudbu a animáciu. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Od Severance jsem podle ohlasů čekal naprosto fantastickou scifi bombu, která ještě neměla obdoby, ale za mě se zas tak převratný zázrak nekoná a ačkoliv jsem si seriál celkem užil, mé očekávání byly vyšší. První dva díly jsou excelentní, svým hlavním tématem, budovanou atmosférou, postavami i vývojem děje diváka dost šikovně namotají a stejně tak poslední dva díly jsou nabité zvraty, dějem, u kterého nabíhá husí kůže a zastavuje se dech, i solidním cliffhangerem do další série. Trochu problém mám však s pěti díly mezi začátkem a koncem.  Nemůžu říct, že by byly vyloženě špatné, ale tak nějak než abych se těšil na každý další díl, tak jsem seriálem spíše proplouval a jen netrpělivě čekal, kdy konečně nám tvůrci začnou odhalovat děsivou pravdu a vůdčího mistra loutkaře - a ono to ne a ne všech pět dílů přijít. V konečném důsledku to pak působí místy dost natahovaně a ne až tak šokujícně a zajímavě, jak bychom všichni doufali, no naštěstí byl seriál v posledním dvoudíle zachráněn od zkázy a i přesto, že můžou výše zmíněné výtky působit negativním dojmem, jsem se Severance ve výsledku spokojen. Originalita, sociální a filozofický přesah a tvůrčí kvalita i peníze ze seriálu doslova tryskají, a tak jednoduše není nouze o pořádnou dávku dobré filmařiny, a to je už samo o sobě jeden obrovský plus. ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Super. Má to originální nápad, metronomicky přesné tempo, nesnaží se to být překombinované, herecky je to špička. Patricia A. si potřetí v krátkém čase střihla charakter na zabití.. a oči jsem spustit nemohl z Britt Lower (za tu tam dokopnu pátou hvězdu). Poslední dva díly jsem byl napnutej jak struna a teď fakt doufám, že druhá série nebude dělat zagorku a přifičí co možná nejdříve.. ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Odloučení je ten typ seriálu, kde dostanete jednu odpoveď a hneď sa objavia tri nové otázky. Zároveň seriál, v ktorom si musíte pracne hladať pointu toho, prečo Vás vlastne baví sa na to pozerať. Po dlhej dobe zasa raz úvodná znelka, ktorá zaujala. Človek v nej rád hľadá skryté indície. Celkom dlho som si zvykal na ústredného hrdinu. Pôsobí, ako keby ste AI zadali otázku: Ako by vyzeral Tom Cruise, keby nebol fešák? Ďalej čítať, len ak ste videli kompletnú prvú sériu. SPOILER: Bavili ma ksichtové „výmeny“ v rámci výťahu. Čím viac dielov vidíte, tým viac je Vám jasné, že cieľom seriálu nie je na Vás vybafnúť šokujúce tajomstvo. On len tajomný spôsobom servíruje vizuálne skvelo stvárnenú, výborne zahranú a do dôležitých detailov premyslenú satiru na prácu v korporáte (nezmyselné pracovné oddelenia, bizarné interné smernice,...). Seriál Vás čoraz výraznejšie núti premýšľať o dôsledkoch odlúčenia. Jeden žije na úkor druhé. Robí z neho otroka, ale pritom zotročuje seba samého. Otrok neustále myslí na svojho šéfa, chce ho spoznať, zároveň ho neznáša, chce dať výpoveď, ale pritom nechce, lebo koniec v práci je koniec všetkého. Teším sa, kam sa dej v ďalšej sérii posunie skrz dôsledky pracovnej cesty mimo firmu. A aká bude pointa nadstavby, ktorá buduje tajomný zámer všetkého. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zajímavý námět trošičku sráží nevýraznost a patolízalství hlavních postav. Naštěstí tu ale jsou John Turturro a Christopher Walken, kteří to svými dialogy občas příjemně rozčísnou. Až tak moc, že okamžitě rozlišíte povedené momenty od těch méně výrazných, kterých v celkovém kontextu děje je jednoznačně víc. Nějak jsem se nedokázal rozhodnout, zdali chci pokračovat s každou další epizodou, až jsem nakonec došel na konec první série. Nejsem si ale jist, že budu pokračovat s druhou. Má to nicméně obrovský potenciál, který by se mohl zvrhnout v něco, co způsobí, že se v seriálu konečně začne něco dít. První série mě ale svým minimalismem o tom zatím úplně nepřesvědčila. ()

Galerie (174)

Zajímavosti (15)

  • Walkena do role Burta odporučil Turturro, pretože, ako povedal: "Poznám ho dlho a v skutočnosti nemusím hrať, že sme priatelia." (Arsenal83)
  • Ve 2. minutě, když Irving (John Turturro) začne malovat svůj obraz, slyšíme v pozadí skladbu „Ace of Spades“ od britské heavymetalové skupiny Motörhead, které vyšlo na stejnojmenném albu v roce 1980. (Trajektt)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Za Teda Lassa si připlatíme

Za Teda Lassa si připlatíme

30.10.2022

Když se před třemi lety spustila streamovací služba Apple TV+, měla v nabídce pouhých pět titulů. Teď už jich jsou desítky a mnoho z nich sbírá prestižní ceny, od televizních Emmy po filmové Oscary.… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Reklama

Reklama