Reklama

Reklama

Bedřich Prokoš

nar. 23.10.1912
Praha, Čechy, Rakousko-Uhersko

zem. 20.04.1997 (84 let)
Praha, Česko

Biografie (1)

Bedřich Prokoš se narodil 23. října 1912 v Praze jako nejmladší z pěti dětí pivovarského sklepníka v Nuslích, jenž ale den před Bedřichovým narozením zemřel. Vyučil se kovorytcem a absolvoval tři ročníky večerních kursů obchodní akademie. Už od šestnácti se věnoval umělecké práci jako herec, režisér, dramaturg a účetní v ochotnickém divadle a ústřední radě při církvi československé (1928 až 1945). Z finančních důvodů se nejdříve divadelnictví bránil, nakonec se… (více)

Zajímavosti (6)

Vrchní, prchni! (1980)

  • Restaurace, kde Dalibor Vrána (Josef Abrhám) kasíruje oslavu úspěšné promoce a kde mu otec oslavence (Bedřich Prokoš) slibuje, že i vnuk bude slavit promoci v této restauraci, je dosud funkční restaurace Rotisserie na rohu Národní třídy a Mikulandské ulice v Praze. (Zdroj: ČSFD)

Muž na radnici (1976)

  • Jako u jiných seriálů, i tady je poměrně dost hlavních postav, které nemají křestní jméno: bývalý ředitel kunštátského podniku Kocman (Bedřich Prokoš) i jeho nástupce ing. Kyselka (Václav Postránecký), dílenský mistr a pozdější Kyselkův zmocněnec Adam (Karel Koloušek), sekretářka MěstNV Valentová (Věra Bublíková), poručík SNB Winter (Bohumil Švarc), bývalý předseda MěstNV a pozdější předseda OV Chovanec (Martin Růžek), člen rady NV a ředitel gymnázia Šebesta (Josef Chvalina), hostinský Frič (Bohumil Bezouška) nebo otec hlavního představitele (Ota Sklenčka). Také zmíněný kunštátský podnik, kolem kterého se točí téměř celý děj seriálu, je bezejmenný. (Robbi)

Galerie (30)

Reklama

Herec

Filmy
1987

Pokušení doktora Burdy (TV film)

1986

Štěstí má jméno Jonáš (TV film)

1985

Náušnice (TV film)

 

Vodník v pivovaře (TV film)

1983

Nuž, brány dokořán již otevřete...! (TV film)

1981

Divoký koník Ryn

 

Každému jeho nebe

 

Konečná stanice

 

Křtiny

Reklama

Reklama

 

Sluníčko na houpačce (TV film)

1980

Anna proletářka (TV film)

 

Had z ráje (TV film)

 

Nezralé maliny (TV film)

 

Trhák

 

Veteráni (TV film)

 

Vrchní, prchni!

 

Zamřížované zrcadlo (TV film)

1979

Paragraf 224

 

Poslední koncert (TV film)

 

Příbuzenstvo (TV film)

 

Zákon rovnosti (TV film)

1978

Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (TV film)

 

Kulový blesk

 

Smrt císaře a krále Karla IV. (TV film)

1977

Což takhle dát si špenát

 

Kam uhnout očima (TV film)

 

Podivné přátelství herce Jesenia (TV film)

 

Poslední zkouška (TV film)

 

Třináctá legenda (TV film)

1976

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (TV film)

 

O třech bratřích (TV film)

 

Panenka z vltavské tůně (TV film)

 

Vedlejší cesta (TV film)

 

Čas lásky a naděje

1975

Dívka jako ty (TV film)

 

Hřiště

 

Můj brácha má prima bráchu

 

Pasáček Jirka (TV film)

 

Prodaná nevěsta

 

Raněný lučištník (TV film)

 

Vlčí halíř (TV film)

1974

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

 

Královské řádění (TV film)

 

Lekce z přítomnosti (TV film)

 

Petr pátrá s námi (TV film)

 

Velký oblouk (TV film)

 

Vlajky na věžích (TV film)

 

Vrtkavý král (TV film)

1973

Bláznova smrt (TV film)

 

Hvězda první velikosti (TV film)

 

Metér (TV film)

 

Milenci v roce jedna

 

Měsíční kámen (TV film)

 

Neameričané (TV film)

 

Obhájce (TV film)

 

Větrné moře

 

Černé na bílém (TV film)

1972

Adam Šangala (TV film)

 

Hodina pravdy (TV film)

 

Hotel Miramare (TV film)

 

Jak to bylo v Únoru? (TV film)

 

Muž, který chtěl být bohem (TV film)

 

Opory společnosti (TV film)

 

Surové hedvábí (TV film)

 

Svatý Michal (TV film)

1971

Chléb a písně (TV film)

 

Dlouhý podzimní den (TV film)

 

Hlavní přelíčení (TV film)

 

Kráska a zvíře (TV film)

 

Zlatá hvězda na cestách (TV film)

1969

Hvězda

 

Odvážná slečna

 

Panenství a kriminál

1968

Pekař Jan Marhoul (TV film)

1967

Happy end

1966

Doktor a běsi (TV film)

 

Kdo chce zabít Jessii?

 

Maigret a smutný Alfréd (TV film)

 

Někoho jsem zastřelil (TV film)

1965

Královna pohádek (TV film)

 

Mary Jane (TV film)

 

Samota (TV film)

 

Zločin v Orcivalu (TV film)

1964

Fiorenza (TV film)

 

Hvězda zvaná Pelyněk

1963

Metelice (TV film)

 

Rváč (TV film)

 

Strach a bída třetí říše (TV film)

1962

S nimi přichází smrt (TV film)

 

Život na třetí (TV film)

1961

Bratři Jeršovové (TV film)

 

Labyrint srdce

 

Pohled do očí

 

Vždy možno začať

1960

Rok života (TV film)

 

Vyšší princip

1959

Dům na Ořechovce

 

Jarní hromobití (TV film)

 

Letiště nepřijímá

 

Mordová rokle (TV film)

 

Skaly a ľudia

1958

Matušovci (TV film)

1957

Bezejmenná hvězda (TV film)

 

Intermezzo (TV film)

 

Růže v Arktidě (TV film)

1956

Mordová rokle (TV film)

 

Nevěra

 

Pan Johanes (TV film)

1955

Dnes večer všechno skončí

 

Tanková brigáda

1953

Kavárna na hlavní třídě

1952

Anna proletářka

 

Velké dobrodružství

 

Únos

1951

Štika v rybníce

1950

Vítězná křídla

TV seriály
1993

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

1990

Dobrodružství kriminalistiky

 

Antropologie (S02E04)

1989

Případ pro zvláštní skupinu

 

Přepadení (E05)

 

Roky prelomu

 

Bez výstrelu (E05)

 

Kto je kto (E01)

1988

Malé dějiny jedné rodiny

 

Rodáci

 

Epizoda 12 (E12)

 

Epizoda 9 (E09)

1987

Panoptikum Města pražského

 

Pan rada v Paříži (E08)

 

Atentát na ministerského předsedu (E03)

 

Funus (E01)

 

Případy kapitána Bábovky

1986

Bakaláři

 

Zeměměřič (S15E34)

 

Zlá krev

 

Epizoda 4 (E04)

1985

Synové a dcery Jakuba skláře

1984

Pihulka a Kaňka

 

Sanitka

 

Epizoda 2 (E02)

1982

Dynastie Nováků

 

Kouzelník (E03)

 

Příběhy všedního dne

 

Příběh chlapce, který miloval svou práci (E03)

 

Tak se ptám

 

Svatební let (E10)

1981

Okres na severu

 

Šachy (E06)

 

Náhoda (E05)

 

Tak se ptám

 

Černá kulička (E04)

1980

Bez ženské a bez tabáku

 

Režný chléb (E04)

 

Chomout (E03)

 

Dobří chlapi (E02)

 

Případ Kukta (E01)

 

Čas zakladatelů

 

Předvoj nového života (E03)

 

Hořký ústup (E02)

 

Příliv naděje (E01)

1978

Zákony pohybu

 

Zasloužený úspěch (E13)

 

Štafeta (E11)

 

Bez ředitele (E10)

  více epizod (6)
1977

Útek zo zlatej krajiny

 

Epizoda 7 (E07)

 

Žena za pultem

 

Příběh šéfova syna (E10)

 

Příběh důchodkyně Kubánkové (E09)

 

Příběh učednice Zuzany (E07)

1976

30 případů majora Zemana

 

Kvadratura ženy (S02E05)

 

Muž na radnici

 

Setkání (E11)

 

Rozchod (E10)

 

Křížové tažení (E09)

  více epizod (8)
1975

30 případů majora Zemana

 

Mědirytina (S01E07)

 

Matka

 

Zklamaná naděje (E05)

 

My z konce světa

 

Nádherné prázdniny (E08)

 

Nejmladší z rodu Hamrů

 

Setkání (E11)

 

Tíha (E10)

 

Rozchod (E09)

  více epizod (6)
1973

Německé pohádky

 

Jak se muzikant stal králem (E05)

1972

Úsměvy světa

 

O’ Henry (E06)

1971

F. L. Věk

 

Naděje (E13)

 

Svatba (E12)

 

Slovař český (E10)

 

Úspěšný kupec (E08)

1970

F. L. Věk

 

Malý František Věk (E01)

1965

Pohádkový zeměpis

Dokumentární
1953

Bojující Korea

1952

Neobyčejná léta

Divadelní záznam
1983

Naši furianti

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama