kingik

okres Šumperk
profík, recenzent

• 24.2.2011  15:09
    Serpico (1973)

Stupid. DVD hozeno do koše. Víc nemám, co bych psal. Po tomto filmu uvažuji o hvězdičce pro telenovelu Tisíc a jedna noc. Tohle může natočit jen zdegenerovaný dement. Věděl jsem, proč jsem se tomuhle filmu tak úzkostlivě vyhýbal. Film fakt psal po technické stránce. Vybledlé barvy, zrnící, šumivý nebo rozmazaný obraz. Prostě nedokážu pochopit, jak tahle nudná a otřesně natočená slátanina, může u někoho bodovat. Hodně se budu vyhýbat filmům určeným pro lidi po smrti. Zlatý nový filmy než tohle.

• 21.2.2011  21:40
    Vesnice (2004)

Otřesný film, co si hraje na horor. Amatérská režie s ubohoučkou pointou, to fakt pořešily. 0%

• 14.2.2011  13:31
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Nesmál jsem se, nedodíval jsem se (chybělo cca 30 min.). Po dvou hodinách jsem měl Donutilova ječení a teatrálního pobíhání dost. Na tom snad ani není co hodnotit. Nutno však dodat, že větší ubohost jsem dlouho neviděl.

• 9.2.2011  19:56
    Cherokee Kid (TV film) (1996)

Když se do hlavní role obsadí živelný černoch Sinbad, tak z toho vznikne krásně zapomenutelný film. A nejen to. On je to film velmi zbytečný. Přesně takhle nemá vypadat western. Nedivím se producentům, že se tohoto žánru až bojí. Kdo by také investoval do neziskového produktu. Jdou však na to chytře. Skloubí pistolníky s komedií. Kdo by však byl zvědavý na paskvil jako je tento. Naprostý propadák, který nemá co nabídnout.

• 7.2.2011  14:17
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

Třeba lituji dabérů, že to museli nadabovat a to tam jsou ke slyšení špičkový dabéři. Sedět ve studiu a dabovat tuhle hrůzu je fakt za trest. Já bych ten seriál vzal, hodil na hromadu a zapálil jako vatru. Soudný člověk tohle nemůže sledovat. Viděl jsem jen útržky, ale i to stačilo. Film je vyhodnocen jen jako 17 nejhorší seriál, ale já jsem neviděl nic horšího než je tohle.

• 3.2.2011  19:15
    Babiččin dům (1988)

Jeden z nejblbějších hororů, které znám. Není absolutně nic, co bych na něm pochválil. Scény, které měly být děsivé, byly směšné, ale to nebylo jen takové to uchechtnutí, ale smích huronského náčelníka Magui. S dnešními horory to pochopitelně neobstojí ani trochu, ale co hůř, ono to neobstojí ani s horory, které byly natočeny v té době. Horor, který je k smíchu, to je ta nejhorší nálepka, jakou horor může obdržet. Tomuhle se fakt vyhněte. Hrozí, že si po něm delší dobu už žádný jiný horor nepustíte a to by byla škoda.

• 24.1.2011  09:56
    Doktorka Quinnová (TV seriál) (1993)

Nejstrašnější seriál, co jsem kdy viděl s nejstrašnějším dabingem, co jsem kdy slyšel. Dabováno v obyváku, mixováno na balkoně. Celý seriál stál 5 USD neboli five bucks.

• 17.1.2011  10:11
    Četnické humoresky (TV seriál) (2001)

Otřesné. Už ta první epizoda o ukradených slepicích, fakt psala. A ta amatérská režie za korunu, fakt bomba. Herci taky výborní v těch brněnských kulisách za dvě koruny. Proč se toto musí točit. Kam se poděly dobré seriály. Neplatím koncesionářské poplatky. Nemíním dávat peníze za toto. Mně je úplně špatně se podívat jen na ty titulky podkreslené ultra stupid hudbou. A taky nevím, proč se hlavní postava jmenuje Arazím, to je turek, nebo co to je za piču?! Zkuste ještě někdy pípnout a poslat dopis, že neplatím koncesionářské poplatky, tak vám z těch Kavčích hor udělám kůlničku na dříví!

• 14.1.2011  20:33
    Cukrárna (TV seriál) (2010)

Tak tohle je smrt.

• 13.1.2011  10:25
    Vdaná snoubenka (2008)

Film (není to ani komedie a romantika je v něm křečovitá), který je naprosto pod možnosti herecké trojice Thurmanová, Morgan a Firth. Určitě si tihle tři nezasloužili hrát v takovém blábolu. Doktorka (ve filmu nepadne slovo, čeho je vlastně doktorkou) Emma Lloydová je v otázkách lásky odbornice na slovo vzatá. Ve své pravidelné rozhlasové relaci udílí posluchačům praktické rady, jak se k otázkám lásky správně postavit. Je rovněž oblíbená jako spisovatelka a hlavně má před svatbou se snobským vydavatelem, kterého hraje Colin Firth. Na úřadu však oba zjistí, že je Emma provdaná za jakéhosi Patricka Sullivana (Jeffrey Dean Morgan), o kterém nikdy v životě neslyšela. Rozhodne se ho tedy na vlastní pěst vyhledat, a ejhle, on ten cizí chlápek je docela charismatický hasič, do kterého se zamiluje. V sázce tak budou její city k zajištěnému snoubenci, ale ani srdci expertky na lásku se nedá poručit. Netuší však, že hasič jí chtěl dát tak trochu za vyučenou za to, že jeho nastávající manželce udělila špatnou radu a že to byl on, kdo pozměnil údaje na oddacím listě. Film by udělal stokrát líp, kdyby byl o omylech, nedorozuměních a trapasech se záměnou snoubenců. jak se to stane v jediné nápadité scéně filmu, která ovšem nevyužije svůj potenciál ani napůl. Scenáristé to neustáli a neuvědomili si, že postava doktorky je dost nereálná a za normálních okolností by v reálu nefungovala, stejně tak jako většina postav v ději. To bylo vlastně zbožné přání scenáristů, kteří stvořili od první minuty předvídatelný příběh, kterému nepomohly ani známé herecké tváře. Je to naivní blábol bez nosných vtipů a špetky invence, ve kterém postavy z minuty na minutu mění svá rozhodnutí. A pro diváka je to zkouška jeho trpělivosti. Uma Thurman se do podobných rolí vůbec nehodí. 1/10

• 10.1.2011  18:54

Bohužel se na to nedalo dívat. Příšerné! Se úplně stydím co je tady v první 200 filmů.

• 5.1.2011  18:06
    Golet v údolí (1995)

Film, který mě nepřesvědčil o svých kvalitách. Vše od režie až po herecké výkony v hlubokém podprůměru a ve velmi nezajímavém televzním zpracování.

• 4.1.2011  12:47
    Bláznivá komedie 3 (1994)

Tak ono to nestačilo dvakrát! Do třetice všeho hrozného a trapného se komická dvojka vrací naposledy, aby se položila nedostatkem nápadů a přitroublých vtípků. Zvláštní, že jsem se za tři díly Bláznivých komedií ani jednou nezasmál. 0%

• 4.1.2011  12:39
    Bláznivá komedie 2 (1991)

Naprosto nevídaná směs ultratrapnosti a nevtipnosti podáváná bezostyšně dvojící komiků, kteří jsou už dávno za zenitem. To, co v jedničce občas zafungovalo, ale nikoliv vtipně, je tady prezentováno tak tupě polopatickou formou, že i pouhé uklouznutí na banánové slupce v grotesce, je proti tomuhle extra třída. Absolutně nesouvislý děj připomínající improvizační cvičení dvou komiků, kteří to stále nechtějí zabalit, je naprosto k nevydržení.

• 2.1.2011  12:21
    Pátrací eso (1993)

Ne, tohle fakt už ne. Film z kategorie C a dál netřeba popisovat.

• 31.12.2010  15:11
    Silvestrovské sny Jiřiny Bohdalové (TV pořad) (1997)

Děsivé! Nekoukatelné!

• 22.12.2010  17:16
    Monstrum z bažin (2009)

Film je kvalitativně na samém dně a natočit takový škvár v roce 2009 je ostuda. Horor to v žádném případě není, protože jsem se nad příběhem ohavného, holohlavého a tupého chlápka, který je probuzen z rašeliniště, aby vykonal pomstu spíše zasmál než abych se bál nebo ho bral vážně. Snůšce neskutečných stupidit vévodí vážně míněný fakt, že tupého chlápka udržuje naživu voda. Do děje se přimotá šestice různých lidí, kteří skrývají nějaké děsivé tajemství z minulosti, je s nima archeolog, který jediný má svědomí čisté a náhodou narazí na drsného lovce Vinnieho Jonese, který přebývá v lesní chatrči a podobné probuzené chlápky loví. Příběh odehrávající se v Irsku museli patrně sepsat tři retardi v čele s panem režisérem Foleym, který moc rozumu a hlavně filmařského umu nepobral. Amatérské provedení vražd, kdy není vůbec nic vidět už je dnes v hororech vzácností stejně jako obava, že mrtvý herec v záběru mrkne. Možná někomu přijde chválihodné, že se šetřilo na krvi a krvavých efektech, ale tady snad ani na tu umělou krev neměli rozpočet. Ultralevný vizuál, velmi retardované dialogy, triky co by mohli kvalitou soutěžit s Létajícím Čestmírem a ten by ještě zvítězil a korunu tomu nasadila naprosto neadekvátní irská folklorní hudba, která střídala dudy, benjo a klavír v naprosto nehororových rytmech a podle mě taková hudba nemá v hororu co pohledávat i když tady to bylo stejně jedno. Ani věčně přehrávající Vinnie Jones to svou účastí nespasil a přišlo, mě že na tom musí být opravdu mizerně když bere role v takto podřadných filmech. Tohle je totiž extrémně hrozný film, který ovšem nefunguje ani jako zamýšlená komedie.

• 3.12.2010  13:40
    Pátý element (1997)

Vůbec nevím, o co v tomto filmu šlo. Naprosto nesmyslná slátanina stvořená hloupým mozkem zdegenerovaného Luca Bessona. 0%

• 2.12.2010  12:42
    Pat a Mat: Sekačka (1990)

Mimořádně stupidní. Obě nesympatické figurky bych vzal a spláchnul do hajzlu, aby už nikdy neotravovali svět stereotypníma scénkama. Nejhorší co bylo v oblasti pro děti a mládež natočeno. Ani těch 8 minut se to nedalo vydržet a do toho ta šílená stupid hudba. Never more!

• 3.11.2010  07:28
    Peklo (2003)

Tohle je pro mě naprosto příšerný film. Příběh z vězení je vždy nějakým způsobem divácky atraktivní, ale pokud se v tom vězení ocitne Van Damme s výrazem trpitele národa a Ringo Lam ho z režisérské stoličky nepodpoří, pak není co řešit a film je zralý na ručník už asi po 15 minutách. Akce slaboučká, nezvládnutá, nepřehledná, děj megahrozný, herci meganesympatičtí. Ztráta času.

• 18.9.2010  15:41
    Let's Dance 3D (2010)

Už i taneční film je ve 3D, ale tohle byla síla. Dost dlouho mně nebylo u filmu tak trapně, ale tohle se opravdu nedalo, a to snesu hodně. V popředí naprosto dementního příběhu stojí jeden zkrachovalý klub, či spíše skladiště, a týpek (Rick Malambri), co tak trochu koketuje s filmařinou. Všichni kolem mu radí, aby nemrhal svým talentem a šel na filmovou akademii, ale to, že nemá žádný talent, mu už nikdo neřekne, navíc má tenhle týpek po krk dluhů. Hrozba odebrání milovaného klubu je více než reálná a to on nemůže dopustit, a tak spásu najde v nenápadném, kudrnatém týpkovi (Adam G.Sevani) se vzhledem idiota, který ovšem tančí jako Bůh. A s ním se dá vyhrát prestižní taneční soutěž, získat pohádkovou výhru a splatit dluhy. Stokrát omletý příběh o loserech, kteří porazí daleko zdatnější soupeře, je jen jedna z mála hrůz, které jsem musel při sledování absolvovat. Holky nepěkné, kluci nesympatičtí, neustále se všichni za všechno chválili slovy typu "v tomhle jsi dobrej" nebo "ty to dokážeš". A do toho všeho povinné intrikování z nepřející strany. Scénář psal asi člověk po lobotomii. Když je to taneční film, jde také o to, aby obstál ve svých tanečních číslech. A aby se nezapomnělo, že se nedíváme na jiný žánr, tak postavy tančí, i když ani k tomu nemají opodstatnění. Scéna tance na ulici, kdy prodavač v kiosku má puštěnou hudbu a naši tanečníci to rozjedou, byla opravdu katastrofální. Co se týče tanečních čísel, tak jsem čekal i víc, protože choreografie se tvářila náročně, ale taneční kreace mě vůbec nebavily. Hloupý scénář, špatní herci, předvídatelný příběh a tančení jako prostředek ke svobodě. Tak tohle snad nikdy nemohlo fungovat ani na papíře. A pokud máte potřebu vidět i obyčejnou bublinu z Bublifuku ve 3D, tak vyrazte do kina, ale po skončení tohoto filmu budete chtít vrátit vstupné.

• 15.7.2010  22:03

Hrozný film. Nedalo se to dívat.

• 6.7.2010  11:15
    Domácnost naruby (2008)

Příšerně zdlouhavá, otravná a naprosto nepovedená komedie s herecky unavenou Sophie Marceau, která se do tohoto filmu zrovna dvakrát nehodila a má rozhodně navíc. Ani s jejím filmovým manželem Dany Boonem jí to neladilo. Zápletka s výměnou rolí ve stereotypním manželském vztahu je otřepaná a gagy zcela nefunkční. Nebylo se čemu smát. Málem jsem to nedodíval. Nikdy víc.

• 18.4.2010  12:19
    Steven Seagal - Muž zákona (TV pořad) (2009)

Co to je?

• 7.4.2010  12:24
    Zázraky života (TV seriál) (2010)

Děkujeme, že točíte sračky.

• 7.4.2010  12:08
    Robin Hood: Cesta ke slávě (TV pořad) (2010)

Kastastrofa!!!! Nechápu, jak to někdo může sledovat.

• 7.4.2010  11:56
    Koření (TV pořad) (2005)

Přepínám nebo rovnou vypínám. 0%

• 7.4.2010  11:56
    Střepiny (TV pořad) (2002)

Nebaví. Nesleduji.

• 7.4.2010  09:44
    Vizita (TV pořad) (2010)

Zbytečný pořad.

• 29.3.2010  17:13
    TýTý 2009 (TV pořad) (2010)

Nechápu, že za tohle platím koncesionářské poplatky. Hanba a je mně na zvracení.