Memphiská kráska

Memphis Belle

Válečný / Drama / Akční

Velká Británie / Japonsko / USA, 1990, 107 min

Jeden z filmů, kterej sem na VHSce u dědy sjížděl celý dětství. Takže z nostalgie i z kvality...(20.1.2008)

Trošičku netradiční válečný film o velice mladé posádce bombardéru anglického letectva za druhé světové války. Všichni mladíci podávají velice přesvědčivé výkony.(6.2.2003)

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Realistické válečné drama nejdéle sloužící posádky bombardéru při denním náletu na Brémy. Kdysi mi trochu vadila jistá jednoduchost scénáře a absence velkých citů, nyní napotřetí však zvyšuji hodnocení - právě za tu strohou dobře vystiženou válečnou pravdu o letcích. Churchill o nich pronesl: "Ještě nikdy na poli lidského konfliktu nedlužilo tolik lidí tak mnoho tolika málo lidem." Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=gS3AQepBW-g(16.2.2009)

Film, který mě provázel pubertou. Není příliš drsný, krvavý, je svým způsobem odlehčený a je v něm spousta mladých hrdinů. Postavy dobře zahrané a je zajímavé kam se jednotliví herci pak ve své kariéře ubrali. Nejvýraznější byl ve filmu pro mě velitel Memphiské krásky v podání Matthewa Modineho, bez něj a jeho charisma by to bylo s hodnocením horší. Mladičká Billy Zane ve své možná nejlepší roli, od té doby spíše paběrkue. A hobit Sean Astin mě překvapil nijak jsem si jej s tímto filmem nespojoval. Film mě i po tak dlouhé době dokázal držet a bavit. Jeho atmosféra na mě působí silně i dnes, takže mohu dát maximum hvězd dalšímu z filmů mého mládí. Letecké filmy jsou vždy specifické a hodnocení se odráží od toho co se děje ve vzduchu. Tudíž pozemské radovánky, které byly příliš klasické a možná trochu fádní, mi nevadily k prožitku hlavního letu. 10/10(26.9.2012)

"Holka, tebe mít v posteli, tak zpívat přestaneš"....Kráská je umíchána z běžných ingrediencí, které ji předurčují ke kvalitnímu filmovému zážitku. Co má však výjimečné oproti klasickým leteckým válečňákům, je nezapomenutelná banda frajerské posádky, jejichž každý člen, jako by se pro svoji roli narodil. Pěti hvězda hlavně za ně, neboť tak kvalitní a důvěryhodné výkony se nazapomínají!! ............."banditi na pátý hodině"(8.5.2011)