poster

Memphiská kráska

 • Velká Británie

  Memphis Belle

Válečný / Drama / Akční

Velká Británie / Japonsko / USA, 1990, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MATADOR
  ***

  Memphiská kráska je originální. A je o to zajímavější sledovat životy osazenstva jednoho z mnoha bombardérů B-17. Avšak jako válečný snímek je spíše nedotažený, nebo-li usekaný. Chvíle v oblacích si užíváte, ale akce jsou poněkud prkenné. Samozřejmě na svou dobu určitě dobře odvedená práce, ale i tak se mi zdá, že potenciál byl daleko větší. I přesto tento snímek ukazuje na hrdiny, kteří bojovali ve vzduchu a měli by mít čest a uznání!(6.9.2008)

 • Chrustyn
  ***

  No, mě to přišlo poměrně slabý. Je sice pravda, že válečných filmů, které se zabývají osudy posádky bombardovacích letounů moc není (já neznám ani jeden) ale tento není zrovna moc povedený. Snad jen závěrečná bitva se povedla.(5.5.2007)

 • poz3n
  ****

  Jeden z filmů, kterej sem na VHSce u dědy sjížděl celý dětství. Takže z nostalgie i z kvality...(20.1.2008)

 • golfista
  ****

  Trošičku netradiční válečný film o velice mladé posádce bombardéru anglického letectva za druhé světové války. Všichni mladíci podávají velice přesvědčivé výkony.(6.2.2003)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +ještě že to není delší -málo dramatických a válečných scén/// Nebudu se asi sáhodlouze rozepisovat, nemám k tomu ani moc co říct. Tohle je prostě jen jedna malá epizoda z druhé svétové o letce bombardérů a o klucích, kteří v této letce sloužili. Možná vám to trošku připomene český Tmavomodrý svět. Jenže to byl český velkofilm. Memphiská kráska je jen "malý" film. Zpracování filmu je celkem dobré, asi k němu ani nemám výhrady, ovšem obsah je celkem nevýrazný. Chtělo to po všech směrech přidat. A navíc mám raději válku na zemi./// Celkem 56%///(6.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace