Tri je malo, styri vela. Ale davam 4 za herecky vykon Jamieho. Aj ked ta dlzka bola vrazedna...(8.10.2006)

Skvelý film s fenomenálnou hudbou jazzovej legendy. Keď k tomu pridáme vynikajúceho Foxxa a moju stále obľúbenejšiu Kerry Washington, nedokážem povedať iné slovo ako: bravó!(10.12.2012)

Tú jednu hviezdu navyše pridávam za hudbu, pri ktorej som nedokázal pobechať nohy a celé telo v pokoji ... Šialene rýchle čísla, ako aj melancholicjé swingovky, či gospely, tak to je to, na čom som bol odkojený.... mňamky(20.1.2008)

I když Raye Charlese jsem nikdy neměl nijak v oblibě, tenhle film mi jej aspoň trochu přiblížil. Jamie Foxx sehrál svůj part mistrovsky!(3.1.2011)

Klišé jak hovädo. Tuctová biografia.(17.8.2005)

• - Ray Charles se narodil 23. 9. 1930 v Georgii ve městě Albany. Byl dvakrát ženatý a měl 12 dětí s devíti různými ženami. V roce 2004 se umístil na 10. příčce seznamu největších umělců všech dob časopisu Rolling Stone a v roce 2008 ho tentýž časopis zařadil i na 2. pozici největších zpěváků všech dob. (66JIRINA)

• - Režisér si zabezpečil práva na Charlesův životní příběh už roku 1987, ale nemohl najít studio, které by financovalo produkci. Snímek tedy vznikal jako nezávislý, ale po dokončení sa jeho distribuce ujal Universal - a dobře učinil. (imro)

• - Životopis slavného hudebníka natočil Taylor Hackford za 40 mil. dolarů a už během prvních třech dní (29. - 31. 10. 2004) promítání si Jamie Foxx vyzpíval skvělých 20 milionů. Celkový výdělek se na Severoamerickém kontinentu vyšplhal na 72 milionů. (imro)