Mr. & Mrs. Smith

Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

• Lima

Standartní hollywoodský prefabrikát, ve kterém si notuje slabý scenář s upoceným těžkopádným humorem. Pár vtipných gagů tu je (asi dva), ale ty se zcela ztratí v záplavě průměrnosti. Totiž ani akční scény, které měly být největší Limanovou doménou, nejsou nic moc, snad s výjimkou jedné automobilové honičky. Napsal bych i více, ale tenhle film se mi už hodinu po shlédnutí totálně vykouřil z hlavy. Zkrátka jeden z kasaštyků, který lákal pouze na velká jména a kupodivu to na 200 milionovou tržbu bohatě stačí. Mně ale ne.(24.10.2005)

Na cestě do Brna (na Oscarovou noc) mi byl ve Student Agency puštén film PAN A PANÍ SMITHOVI, který uspokojí všechny, kteří nebyli spokojeny s koncem BUTCHE CASSIYHO A SUNDANCE KIDA. Je to sice stále od té doby, co jsem to viděl naposled v kině anebo na DVD 4* podívaná, ale jelikož jsem si u toho četl Pandořina skřínka anebo Co feministky provedly filmu, přidalo to PAPS nový, nevídany´rozměr. :-)(2.2.2007)

Zábavné .. sexy ..(22.5.2008)

Přestože se o Mr. & Mrs. Smith hodně mluvilo, nevěděl jsem co přesně mám očekávat, zda to bude kvalitní a inteligentní komedie, pěkný akční film s romantickou zápletkou nebo vše dohromady. O to větší bylo mé zděšení, když jsem film spustil... Divákovi jsou přímo před nos servírovány ne zrovna povedené gagy a snůška o něco lépe zvládnutých akčních scén. Rozhodně jsem litoval málo využitého potenciálu proti sobě válčících rodinných příslušníků, jistě několik narážek tam bylo a možná i docela sympatických a milých, ale chyběla jim jistá překvapivost a údernost. Hlášky jsou tak těžko zapamatovatelné místo toho aby divákovi uvízly v paměti na dlouhou dobu. Ona je vůbec první část docela nepodařená, zdá se jakoby si tvůrci uvědomovali, že jejich film bude cool už jen díky perfektnímu manželskému párku, na který se jistě půjde mnoho dychtivých fanoušků podívat. Dokonce i režisér se nijak výrazně nesnaží, ale průlom přichází až ke konci filmu, kdy manželé bojují v poněkud přehnané, ale přesto výborné, akční scéně proti elitním vojákům. Celkově se jedná o průměrný film, který zachraňuje hlavně poslední výborně zrežírovaná část a příjemné technické zpracování.(26.3.2006)

Čistých 70%. P.S. Pittovi už po Julii Roberts, Catherine Zeta Jones a Angeline mnoho superhvězd, do kterých by se mohl na plátně zamilovat (souložit s nimi), nezbývá.:-)(27.7.2005)