Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

Zábavná akční komedie s nadupaným rozpočtem plná efektů a navíc s hvězdným manželským párem Brad Pitt & Angelina Jolie. Ve skutečnosti jsou to Takoví normální zabijáci a že si už povídají jen Pravdivé lži, to zjistí po pěti nebo šesti letech na sezení u psychoterapeuta. Při další akci oba zjistí, že nejsou na společné lodi a začíná Vybíjená. Nájemní vrazi je však spojí dohromady a protože jsou Mr. & Mrs. Smith nejen ve střelbě opravdu dokonalí, hvězdný pár Poslední zůstává. K naleštěné podívané hned tři trailery: http://www.csfd.cz/film/116726-mr-and-mrs-smith/videa/(31.10.2009)

Tenhle film mel velkej potencial, Liman neni nejakej amater a umi natocit slusnej film a hlavni herci jsou ty nejvetsi hvezdy, navic v trailerech nam predvadel nehoraznou akci a tak je vysledek dost rozporuplnej. V jedny rovine se Liman snazi o neco ve stylu Valky Roseovych, nutno rict, ze s o hodne mene vtipama a mensi lehkosti a v druhe se snazi o akcni film. Problem je, ze na komedii je tu malo vtipu a i kdyz Angelina a Brad nemaj chybu a jejich vzajemne postuchovani je mistama vtipne a chemie mezi nima funguje, presto z toho nic extra vtipnyho neni. A na akcni film tu je desne malo akcnich scen, v podstate jsou tu jen dve poradne - Brad proti Angeline, Brad a Angelina proti spouste nepratel, problem je, ze ackoliv jsou natoceny docela efektivne a zvlast ta druha prestrelka je docela husta, nemaj potrebnej svih. Ne, ze bych se u filmu nudil, ale skouknul jsem ho a za chvily jsem si nemoh poradne vybavit, co se v nem delo.(8.11.2006)

Od autora Agenta bez minulosti jsem čekal dost a když k tomu přidám skvělou ústřední dvojici Brada Pitta a Angelinu Jolii očekávání byla veliká, ale obavy z propadáku také. Naštěstí se o propadák vůbec nejedná a naopak jde o příjemnou akční komedii podobnou Válce Rouseových (až na to, že manželé jsou hezčí :-)) a Pravdivým lžím(Angelina je lepší :o)). Komediální složka filmu je skvělá a výborné hlášky manželů skvěle podporuje většinou komediální Vince Vaughn (Vybíjená). Oba manželé střílejí hlášky perfektně a s naprosto bezcitnou tváří což ještě více vyznění(občas i černého) humoru ještě více umocňuje. Např. hlášky v ukradeném autě mimojiné o jedné bývalce a nebo o své svatbě jsou opravdu šílené a nechápu kdo je vymýšlel, ale přesto děkuju. Režie není nijak úchvatná, ale chvílemi pokulhává hlavně v bojových scénách, které jsou občas nepřehldné. Bohužel film trochu kazí hudba, která je dost mimo mísu a ze zajímavých scén se díky tomu nedostane maximum, škoda. Závěrečná hodně dlouhá přestřelka je touto hudbou hodně zkažena, ale přesto sledovat dravou Angelinu a elegána Brada stojí za stokorunový lístek do multikina.(15.7.2005)

Jak rozdmýchat pohasínající jiskry? Plán A: zajít do manželské poradny....Ne, vezmu to od prostředka. On se živí jako nájemný vrah a neumí střílet na pouti. Ona vydělává na rodinný chléb jako nájemná vražedkyně a neumí vařit. Jednoho dne je jejich zaměstnavatelé pošlou proti sobě a ukáže se, že oba mají několik kostlivců ve skříni (on kolem šedesáti, ona 312) a jejich spokojeně nudný středostavovský život byla pompézní divadelní kulisa. Nastupuje Plán B: při zabíjení drahé polovičky zjistíte, že zatímco ruce mlátí a nohy kopou, srdce stále plane. A ten přechod z cynického: Any last words? The new curtains are hideous " je naprosto přirozený a odehrává se v akčním mišmaši honiček a stříleček. Exploze náloží střídá exploze vášně, ale chlebodárcům došla trpělivost a začíná hon na naše hrdličky. Zastav se a nepřežiješ aneb Romeo, Julie a kalašnikov... Doug Liman využil třaskavé chemie mezi herci, přidal špetku dynamitu v akčních scénách a opepřil černým humorem. Výsledný produkt chutná jako cyankáli- v šampaňském.(10.5.2007)

Nemohla jsem si pomoct, ale pořád jsem viděla Pravdivé lži (a můžu říct, že u těch jsem se bavila mnohem víc) a Válku Roseových a do toho ještě trochu Smrtonosné zbraně a navíc to postrádalo jakékoliv herecké výkony. Takže dívat se na to dalo, ale to je asi tak všechno 2,5*.(24.8.2006)