Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

Nemohla jsem si pomoct, ale pořád jsem viděla Pravdivé lži (a můžu říct, že u těch jsem se bavila mnohem víc) a Válku Roseových a do toho ještě trochu Smrtonosné zbraně a navíc to postrádalo jakékoliv herecké výkony. Takže dívat se na to dalo, ale to je asi tak všechno 2,5*.(24.8.2006)

• Renton

Scénář: Simon Kinberg .. Tenhle film je špatný i jako oddechovka. Není totiž vůbec zábavný, tím pádem ještě více vystupují všechny neduhy, klišé a trapnosti. Ústřední dvojíce davy platících diváků přitáhla, ale ve výsledku nijak neoslňuje. Osobně mne tato dvojíce pranic neoslovuje a spíše se stala soustem pro bulvár; vše začalo (jak už Pitt na konci filmu naznačuje ;o) ) nejprve desítkovým sexem a vyústilo zánikem jednoho manželství načež dalo vzniknout jinému.. Brad Pitt je ve filmu celkem sympaťák, sice hraje vlažně, ale role mu sedí. Zato Angelina Jolie je místy hodně mimo a vůbec, jako herečka / žena (zde se budu rozcházet s většinovým názorem) není zdaleka moje gusto na to, abych nad ní slintal a kdoví co ještě, jako davy ostatních.. Žánrově film balancuje mezi komedii a akčním filmem, jenže nefunguje ani v jedné rovině. Na vině je scénář, který je špatný jak po příběhové stránce tak v rádoby vtipných dialozích a manželských potyčkách. Celku nepomáhá ani mdlá režie. Doug Liman, podobně jako v Bourne Identity, opět nezvládá hlavně akční scény, které jsou velmi nepřehledné. Chytá se v jediné části filmu a tou je slušná automobilová honička, jinak se drží ve vodách nudného, omšelého průměru, plného extrémní přehnanosti. Nepomáhají tomu ani nejrůznější technologické vychytávky, protože neukazují nic nového. Kdyby film nekončil stejným záběrem z manželské poradny, jak začínal, ani bych si na to nevzpomněl .. tak rychle snímek vyprchá.(10.4.2006)

Párkrát som sa zasmial a ani akcia nebola taká zlá. Dokonca medzi Angelinou a Bradom to správne iskrí. Film ako celok však veľmi zaujímavý nie je. Milo prekvapilo použitie piesne od skupiny Poison (mám túto skupinu rád). Inak priemer. 50%(20.9.2008)

Tenhle film mel velkej potencial, Liman neni nejakej amater a umi natocit slusnej film a hlavni herci jsou ty nejvetsi hvezdy, navic v trailerech nam predvadel nehoraznou akci a tak je vysledek dost rozporuplnej. V jedny rovine se Liman snazi o neco ve stylu Valky Roseovych, nutno rict, ze s o hodne mene vtipama a mensi lehkosti a v druhe se snazi o akcni film. Problem je, ze na komedii je tu malo vtipu a i kdyz Angelina a Brad nemaj chybu a jejich vzajemne postuchovani je mistama vtipne a chemie mezi nima funguje, presto z toho nic extra vtipnyho neni. A na akcni film tu je desne malo akcnich scen, v podstate jsou tu jen dve poradne - Brad proti Angeline, Brad a Angelina proti spouste nepratel, problem je, ze ackoliv jsou natoceny docela efektivne a zvlast ta druha prestrelka je docela husta, nemaj potrebnej svih. Ne, ze bych se u filmu nudil, ale skouknul jsem ho a za chvily jsem si nemoh poradne vybavit, co se v nem delo.(8.11.2006)

• Lateef

Údajný letní blockbuster roku 2005 je obyčejný nudný film, který zachraňují atraktivní Angelina Jolie, atraktivní Brad Pitt a jejich role nájemných vrahů. Z hlediska akčních scén mají Smithovi velkou smůlu, že jsem je viděl až po Casinu Royale, které dalo akčním sekvencím zcela nový rozměr. A i když působí manželsko-vražedné souboje spíše jako kočkování, nemohl to přeci Doug Liman myslet vážně. Ano, spousta věcí tu efektně vybuchuje, vzduchem létají nože a tisíce nábojů ze zbraní, které ani neumím pojmenovat, ale akce je příliš uhlazená a tím pádem nereálná. Vince Vaughn se svým žvaněním tentokrát sere mimo mísu. Žádná zapamatování si hodná scéna. 110 miliónů dolarů(rozpočet)/478 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.1.2007)