Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

Na cestě do Brna (na Oscarovou noc) mi byl ve Student Agency puštén film PAN A PANÍ SMITHOVI, který uspokojí všechny, kteří nebyli spokojeny s koncem BUTCHE CASSIYHO A SUNDANCE KIDA. Je to sice stále od té doby, co jsem to viděl naposled v kině anebo na DVD 4* podívaná, ale jelikož jsem si u toho četl Pandořina skřínka anebo Co feministky provedly filmu, přidalo to PAPS nový, nevídany´rozměr. :-)(2.2.2007)

Přestože se o Mr. & Mrs. Smith hodně mluvilo, nevěděl jsem co přesně mám očekávat, zda to bude kvalitní a inteligentní komedie, pěkný akční film s romantickou zápletkou nebo vše dohromady. O to větší bylo mé zděšení, když jsem film spustil... Divákovi jsou přímo před nos servírovány ne zrovna povedené gagy a snůška o něco lépe zvládnutých akčních scén. Rozhodně jsem litoval málo využitého potenciálu proti sobě válčících rodinných příslušníků, jistě několik narážek tam bylo a možná i docela sympatických a milých, ale chyběla jim jistá překvapivost a údernost. Hlášky jsou tak těžko zapamatovatelné místo toho aby divákovi uvízly v paměti na dlouhou dobu. Ona je vůbec první část docela nepodařená, zdá se jakoby si tvůrci uvědomovali, že jejich film bude cool už jen díky perfektnímu manželskému párku, na který se jistě půjde mnoho dychtivých fanoušků podívat. Dokonce i režisér se nijak výrazně nesnaží, ale průlom přichází až ke konci filmu, kdy manželé bojují v poněkud přehnané, ale přesto výborné, akční scéně proti elitním vojákům. Celkově se jedná o průměrný film, který zachraňuje hlavně poslední výborně zrežírovaná část a příjemné technické zpracování.(26.3.2006)

Dravá Limanova režie a řada výborných nápadů, ale to vše svázáno v okovech nevyvážených dialogů, jejichž kvalita udává tempo celému filmu. Excelentní momenty střídají unylé pasáže, které se zdají mnohem delší, než jak dlouhé ve skutečnosti jsou. Výborné obsazení, sem tam památná situace a správně říznutá akce, ale chybí větší švih. Nápadů tu byla řada, jejich využití je tak poloviční...(30.8.2006)

Přiznám se, že i mně se občas stane, že do kina jdu výhradně dík reklamní masáži a dvěma hollywoodským tvářím z plakátu. V tomto případě mi ovšem dvojka Pitt-Jolie parádně sedla a dvě hodiny čiré popcornové zábavy za tu stovku za lístek stály. Jen avizované odvážné scény se v honbě za nižším ratingem kamsi vytratily :-) Díky bohu jiskření mezi Johnem a Jane zůstalo. Skvělá věc pokud chcete do kina vyrazit s partou přátel, zn.: zábavné a nenáročné.(16.8.2005)

Rozhodně velmi podobné na "Pravdivé lži" s Arnoldem Schwarzeneggerem a DeVitovým War of the Roses. Mr. & Mrs. Smith je rozhodně svižná vtipná podívaná na sexy hlavní hrdiny - Brada Pitta a Angelinu Jolie, u níž jsem se nenudil a velice bavil, než se vyhýbal prolítajícím kulkám. Zábavná je zejména ta část filmu ve které si jdou oba po krku a v zájmu likvidace toho druhého, si naprosto zničí přepychový dům, (přijde mi velmi vtipné když Mr.Smith kope na zemi křehounkou Mr. Smithovou jako ve wrestlingu, kde lítá nejen nábytek). Přes různé peripetie, kdy chvíli jdou jeden proti druhému a pak zase oba proti všem, se Smithovi za dvě hodiny prostřílejí z páru procházejícího apatickou krizí jeden vůči druhému zpět k vášnivému vztahu. Technicky zpracováno: vizuální stránka WOW. Velká akční jízda, kterou jsem si užíval. V hlavní roli dva hollywoodské magnety, které přinesou spoustu diváků, v té vedlejší pak honičky, přestřelky a výbuchy aut. Sexy film.(20.11.2011)

• - Doug Liman se mimo režie podílel i na produkci filmu. (Čiban)

• - V závěrečné scéně, kdy jsou Smithovy ve výtahu, má Mrs. Smith (Angelina Jolie) samopal. Při vystupování má však pistoli. (Pavlínka9)

• - Angelina Jolie (Jane Smith) se prořekla, že se do Brada Pitta (John Smith) zamilovala už při natáčení filmu. Dříve oba tvrdili, že jejich vztah začal až po rozchodu Pitta s herečkou Jennifer Aniston. Později vychovávali 6 dětí, z nichž 3 byly adoptované, a v roce 2012 se vzali. (cariada)