Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

Slušný akční snímek o na první pohled spořádané dvojici, ze kterých se vyklubou nájemní vrazi. Brad Pitt a Angelina Jolie byla úžasná volba a jiskření mezi nimi nemá chybu. Do toho několik povedených hlášek a vtipných momentů. Tahle kombinace Války Rooseových a Jamese Bonda na pět není, ale bavil jsem se u toho opravdu dobře.......(5.12.2007)

Pitt i Angelina jsou docela dobří. Mají styl, ale navzájem to mezi nimi nefunguje, což u snímku, který na chemii stojí je celkem zásadní problém. Akčnější Válka Roseových se tedy nekoná, byť se to dost snaží. Také je to zbytečně dlouhé, zkrácení by jen pomohlo, obvzláště v rozvláčném úvodu. Akční scény jsou spíše průměrné, celé to tak nějak nezáživně uběhne, nijak extra to nepobaví a ani jako letní oddychový popcorňák to neobstojí. Nebýt Vaugha tak to nestojí tuplem za nic. Potenciál to sice má, ale krom dvou tří scén kde je nějaké pnutí mezi charaktery cítit je to spíše rutinérsky odvedená práce.(24.7.2005)

Kde bolo tam bolo stretol jedného horúceho dňa v Bogote James Bond Laru Croft. Potom to už išlo rýchlo, (päť či) šesť rokov Pravdivých lží manželstva zakončili Vojnou Roseovcov. Každý rok je niekoľko filmov, na ktoré sa človek vyložene teší. Pre mňa do tejto kategórie spadá i Mr. and Mrs. Smith, pretože vidieť Brada a Angie v jednom filme to bolo zárukou kvality i keby mali točiť hranú verziu Pokémonov. Z celého filmu dýcha to, že obaja herci, ale i celý štáb sa museli pri natáčaní náramne baviť. Na výsledku je to vidno a tak tu máme osviežujúci romanticko-akčný letný koktail, ktorý síce nie je ničím svetoborným ale nasmejete sa na ňom naozaj dobre 8/10.(16.8.2005)

Rozhodně by bylo chybou brát tenhle film úplně vážně, ten tak ani nebyl natočen, už jen ta muzika napovídá, že se tenhle film musí brát s nadhledem a když to uděláte a nebudete si všímat občasných nelogičností, tak se u toho skvěle pobavíte Doug Liman, tentokrát z toho neudělal čistě akční záležitost jako to udělal ve filmu Agent bez minulost, ale tentokrát do toho vložil prvky komedie a výborný akce a stvořil skvělou zábavnou akční podívanou, která má jen minimum hluchých míst a svuj hlavní úkol pobavit dokonale splní. Obsazení Halvní dvojice se taky skvěle povedlo, myslim si že na paní Smithovou by se nikdo nehodil víc než Angelina Jolie a vcelku slušně zvládá i akční scény, totéž se dá říct i o Bradu Pittovi, ten je ve svý roli taky výbornej a jejich bitka v domě je opravdu skvostná. Jediný ce se dá filmu vytknout je slabší příběh, ale to už se dá snadno překousnout, ještě k tomu když je ve filmu sexy Angelina Jolie, lepší 4*(19.8.2005)

Nenáročný film, který sice pobaví, ale zcela neadekvátně ke svému rozpočtu. Úsilí tvůrců mělo být vynaloženo na něco jiného nežli okázalé kamerové hrátky a spoustu za vlasy přitažených explozivních akčních pasáží. Třeba na solidnější scénář. Plytkost toho stávajícího je enormní. Manželský pár – nesympatický už jenom tím, jak je dokonalý – se po pěti nebo šesti letech společného soužití dostane do krize a lehce brutálním způsobem ji vyřeší. Film trochu těží z předpokladu, že my od začátku víme, co jsou oba manželé zač a že nás pobaví hned prvních pár vteřin z manželské poradny. Ale co ti, kteří neví? Rozhodně by neměli čekat romantickou komedii s nejdiskutovanějším hollywoodským párem současnosti, na druhou stranu ani říznou, syrovou akci. Smithovi jsou filmem v mnoha ohledech až příliš umírněným, přesto ve výsledku poměrně dost zábavným, jen nesmíte (skutečně nesmíte!) očekávat mnoho. Párkrát se zasmát, uznale pokývat hlavou nad velkolepou akcí a dle vlastní orientace obdivně zaslintat nad tělesnými proporcemi jednoho ze členů bezchybného páru. No mind, just fun! 65% Zajímavé komentáře: k212, Aiax , Jordan, Indy , AcHeRoN, Alojs(28.9.2006)

• - Kvůli obavám z okopírování filmu, byly jeho kopie dodávány do kin pod názvem „Jones“. (imro)

• - Brad Pitt si uprostřed natáčení odskočil na tři měsíce k filmu Dannyho parťáci 2 (2004). (imro)

• - Ve scéně, kde Smithovi vypráví jak se seznámili, by měli být v Bogotě (Kolumbie). Nicméně tropická vesnice, ve které je film natočen, je jen velmi málo podobná velké metropoli z 9 000 000 obyvateli a teplotami do 20°C. (Miro_CZ)