Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

• Lateef

Údajný letní blockbuster roku 2005 je obyčejný nudný film, který zachraňují atraktivní Angelina Jolie, atraktivní Brad Pitt a jejich role nájemných vrahů. Z hlediska akčních scén mají Smithovi velkou smůlu, že jsem je viděl až po Casinu Royale, které dalo akčním sekvencím zcela nový rozměr. A i když působí manželsko-vražedné souboje spíše jako kočkování, nemohl to přeci Doug Liman myslet vážně. Ano, spousta věcí tu efektně vybuchuje, vzduchem létají nože a tisíce nábojů ze zbraní, které ani neumím pojmenovat, ale akce je příliš uhlazená a tím pádem nereálná. Vince Vaughn se svým žvaněním tentokrát sere mimo mísu. Žádná zapamatování si hodná scéna. 110 miliónů dolarů(rozpočet)/478 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.1.2007)

• Galadriel

Naprosto bez invence vykradená "Válka Roseových", "Pravdivé lži" a spousta různých akčních filmů. Jedna velká nudná slátanina, hrdinové mi byli docela protivní a od půlky jsem si přála, aby se už konečně navzájem zastřelili. Smutné :-P(28.12.2006)

Klasický popkorn, který se rychle jí i přejí. Navíc je v sáčku spíše poloprázdno.(5.1.2007)

Jsem nadšená (možná nejsem zcela objektivní, a je mi to jedno) má to švih, má to šmrnc, má to vtip, trefné dialogy a hlavně sympatickou dvojku Brada Pitta a Angelinu Jolie, které to nejen sluší, ale mezi kterou to jiskří. Mr. & Mrs. Smith jsou „obyčejný“ pár , který se seznámil „před pěti nebo šesti lety“ a na který najednou padla ta „obrovská prázdnota“, které se říká manželství.. naštěstí, se do toho plete ta práce.(8.7.2005)

Spíš mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Příjemná oddychová zábava. Velmi přesní a zábavní hlavní představitelé. Jejich vzájemné "špičkování" mě možná bavilo více než akční scény, kterých není hlavně zpočátku až tolik. Velmi povedená je scéna automobilové honičky, v závěru pak byla akce už krapet nepřehledná. Liman film natočil s nadhledem ve svižném tempu, přesto ale myslím, že by neškodilo trochu zkrátit délku, především v první části.(2.12.2005)

• Brad Pitt

• - Mrs. Smith (Angelina Jolie) prohlási, že je židovka, ale hned v následující scéně mají s Mr. Smithem (Brad Pitt) na sobě teplákovou soupravu s nápisem "Jesus rocks". (Kuny27)

• - Režisér Doug Liman počas natáčania neváhal improvizovať. Keď Brad Pitt nešťastnou náhodou zakopol a spadla mu zbraň, rozhodol sa režisér tou istou situáciou pobaviť aj divákov. A tak do výsledného zostrihu prenikla aj scéna, v ktorej pán Smith nechcene prestrelí čelné sklo auta svojej ženy. (youtoo18)

• - Benjamin Danz (Adam Brody) nosí ve filmu tričko s nápisem "Fight club", čímž odkazuje na Pittův starší film Klub rváčů (1999). (albytch)