Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

Marecko

Když jsem se rozhodl podívat na tento film, byl jsem na rozpacích. Joaquin Phoenix jako Johnny Cash to su teda zvědavej co to zase bude. Když jsem však poprvé uslyšel jeho - Hello, I´m Johnny Cash - všechny obavy byly pryč a já si mohl vychutnat jeden z nejlepších filmů za poslední dobu. Ještě bych chtěl vyzdvihnout herecký a hlavně pěvecý výkon obou hercu (Joaquin Phoenix, Reese Witherspoon) konečně ukázala holka co v ní je. (narážka na Pravou blondýnku) ()

JamesLeon

Mám rád filmy, které "zhltnu jedním dechem". Moc se mi líbil Joaquin, ale Reese mě nadchla. Dlouho jsem neviděl tak uvěřitelný a přirozený ženský herecký výkon. Navíc skvělá hudba, skvělé koncertní scény. Životopisný film podle mého gusta. ()

godspeed

Viděl jsem Ray a dokoukal jej až napodruhé. Ale toto je pecka. Hlavně díky hlavnímu představiteli. Muziku si musím sehnat. Stejně jako po shlédnutí Ray. :) ()

casef

Tedy, žádná sláva, po hodině jsem začal sledovat čas a čekal, kdy to konečně skončí. Vyloženě špatný to není a za zhlédnutí to stojí, ovšem je to celé jednotvárné a mě to více méně dost nudilo. Jméno Johnny Cash mi nic neříká, tak nevim jak moc je to autentický příběh, ale daleko zajíměvější mě přišla jeho přítelkyně June Carter, kterou ztvárnila Reese Witherspoon a jen mi potvrdila, že vždy a za každých okolností dokáže rozzářit plátno a navíc umí i zpívat. ()

Tiiso

Johnny Cash měl natolik bohatý život na události, že by potřeboval nejméně čtyři takové filmy aby se k němu člověk dostal co nejblíže. V tomto snímku se tvůrci nenásilnou formou snažili podat nám toho co nejvíce tak aby jsme nebyli zasypáni nekonečným množstvím informací a událostí které Cashe potkaly. A to se jim zřejmě podařilo, protože aspoň v mém případě, jsem o něm nic moc nevěděl a teď je to mnohem lepší. Podařilo se jim chronologicky dvěmi časovými přímkami nahlédnout jak trochu do jeho dětství tak i na hlavní část, na počáteční vztah s jeho druhou ženou. Nejsilnější pak zde byla scéna ve věznici, kterou příběh začíná ale v plné síle se ukáže až v druhé polovině snímku. Oba hlavní protagonisté hrají své role výborně a zpracování je na vysoké úrovni. ()

stiewe

Rozjezd na jedničku. Dojezd o dost slabší. I tak příjemný večer strávený s krásnou hudbou a víc než kvalitními herekckými výkony. Obvzlášt Reese.. bych nevěřil jak se z "hloupý" blondýny stane taková kvalitní herečka. ()

Tatianistka

Zaujímavý životopisný film veľmi známeho speváka v podaní j. phoenixa..to je výborná kombinácia. Po dopozeraní som bola veľmi milo prekvapená. Nesmierne oceňujem to, že herci spievali a učili sa hrať na nástroje kvôli tomuto filmu a úprimne povedané niektoré sklatby sa mi páčia viac práve v ich podaní viac ako v origináli. Veľmi dobrý scenár a spracovanie, výnikajúco vybratí hlavní predstavitelia.. a čo ešte dodať..asi len tolko, že ten film si pozriem keď mám čas vždy veľmi rada:) ()

DadysGirl

Nádherné... Příběh obrovské lásky, která překonává všechny překážky... Hudbu ze soundtracku si zpívám každou chvílli a Reese si svého Oskara zasloužila... Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděla... ()

Izz

Standartní hudební životopis,který jede na milimetr přesně podle šablony a jediné,co je na něm nadstandartní,jsou herecké výkony.Jinak do puntíku splňuje parametry nezávadného řemesla,které neurazí ani nenadchne.Ostatně,to je přesně Mangoldův styl. ()

ArtLady

Na to že to je film o J. Cashovi je tam dosť málo hudby ..škoda..Inak som veľmi spokojná, páči sa mi obsadenie vo filme a celkovo že je to životopisný film. ()

Monty2729

Tento film si vždy ráda pustím znovu. Díky úžasným hereckým výkonům, díky chytlavé hudbě, díky příběhu. Hlavní hrdina udělal spoustu chyb, spadl na samotné dno, ale dokázal to překonat a s pomocí přítelkyně se postavil znovu na nohy. Nejvíc se mi ale líbila postava June. Ztělesňovala pro mě opravdu silnou osobu, která přestože byla sama zkoušená osudem, dokázala dodat vůli žít i druhému člověku. ()

TMontana

Tento film je o malom chalanovy ,ktorý by rád spieval čo sa mu nakoniec podarilo ked mal už rodinu.Hrával v kluboch chodil na koncerty skoro po celej Amerike.Nakoniec začal brať drogy a išlo to dole vodou .Nakoniec sa s toho dostal. ()

departed

Film, který mne sblížil s country hudbou. Ne že bych jí od té doby žral či výrazněji vyhledával, ale už jí neignoruji a rád si občas nějakou tu country skladbu poslechnu. ()

Stanix

Ztvárnit Johnnyho i June Cashovi nemohlo být nic snadné a přesto se to Phoenixovi a Witherspoon ( o které jsem netušil že umí "hrát" i něco jiného než blonďatou blbku :) docela podařilo. Problém vizuální podoby bych tu vůbec nerozebíral. Není totiž tolik důležité jak se představitel biografie podobá své skutečné předloze v "xichtě", ale jak dokázal napodobit choreografii, mimiku a zpěv. První dvě podmínky Phoenix dle mého názoru splnil na výbornou, zpěv je ale dvojka. Nicméně vzhledem k velké náročnosti nabodobit Cashův hlasový rozsah by to asi na jedničku nezvládl nikdo, kromě něj samotného. Phoenix měl tedy před sebou o něco větší výzvu než např. Kilmer v The Doors, ale dokázal to. Výtka směřuje jen co se počtu písní týče. Do tak dlouhé stopáže se jich mohlo vlézt i dvojnásobně na úkor některých zbytečně protáhlých scén. ()

sWONDER

Poznám zopár skladieb J. Casha a bol som zvedavý kto to vlastne bol. Lepší spôsob na zoznámenie, ako ponuka tento vydarený film si neviem predstaviť. Vynikajúci životný príbeh, kde sa dozvieme všetko podstatné. To bol teda život... Ústredné duo hra božsky a objavil som aj ďalšiu slušnú skladbu, fanúšik country sa zo mňa ale určite nestane. 3,6 * ()

smajliss

Ve filmu vidíme transformaci Cashe z neznámého zpěváka až po celebritu. Režisér to ovšem trochu přehnal a ukázal nám pouze záběry, kdy byl J.C. velmi psychicky labilní, takže to vypadá, jako kdyby žil celé ty léty jako troska. Jinak je to velmi dobrý film. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix