Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

topi80

Překvapilo mě, že film, kolem kterého bylo jeden čas pořádně živo, je vlastně velmi komorním dílem. Výlet do úsvitu dnešní podoby populární hudby a nastínění, co takový náhlý úspěch může člověku přinést (v kladném i záporném slova smyslu) byl příjemný i poučný. Musím ocenit pěvecké výkony obou hlavních představitelů. Přesto se nemohu ubránit dojmu, že filmu chybí atmosféra a tvůrcům se nepodařilo Johnyho přiblížit divákovi tak, aby byl překročen práh lhostejnosti. Kvůli tomu nefunguje ani pouto mezi Johnym a June, neboť, ač láska nemá logiku, člověk si při sledování filmu nutně klade otázku, proč se s ním zahazovala. A to je u filmu, u něhož má být právě toto ústředním tématem, dosti zásadní. Hodnocení tak zachraňuje muzika, která je nesmrtelná. ()

Scraffy

Film o mojom najobľúbenejšom spevákovi som odkladal neskutočne dlho, pretože som sa bál, že to nebude také dobré a nebude to dosahovať kvalít, akých by si práve Johnny Cash zaslúžil. No potom, ako som si to pustil a videl úvodnú scénu vo väznici, tak moje obavy úplne zmizli a smelo som sa pustil do filmu. Troška ma štvalo, že život Johnnyho Casha tu vykresľovali, ako stále nafetovaného a ožratého no pritom to tak nebolo. Mal s tým síce veľké problémy, ale nie až tak dlho, ako film sám opisuje. Ďalej ma štvalo, že scény z väznice neboli moc dlhé, pretože práve toto bolo to, vďaka čomu si Johnny urobil obrovský comeback. Každopádne, ale obsadenie je naprosto bezchybné na čele s neskutočne talentovaným Joaquinom Phoenixom, ktorý nielen že vyzerá, ako Johnny, ale on dokonca aj takmer rovnako spieva! Doteraz nechápem, prečo mu Akadémia neudelila Oscara za jeho naozaj bezchybné stvárnenie legendárneho speváka. Samozrejme nesmiem zabudnúť na Reese Witherspoon, ktorá je tiež po boku Joaquina bezchybná a aspoň tá dostala toho Oscara. Veľmi sa mi páčilo vo filme, ako sa tam len tak objavovali legendy, ako napríklad Elvis, Jerry Lee Lewis, Waylon Jennings, Carl Perkins a Carterová rodina. Som s filmom naprosto spokojný. Ale nechápem jednu vec: Prečo sakra tvorcovia mohli vynechať Boba Dylana?! ()

Equilita

Milujem životopisno-hudobné filmy, ktoré sú svojim spôsobom poctou danému spevákovi a ešte sú aj pútavo natočené. Walk the Line jedným z nich určite je. Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon sú dvojica ako lusk. Výber hercov sa skutočne podaril. Film má všetko, čo má mať. Johnny Cash si odžil typický život hudobnej hviezdy, v ktorom nemôže chýbať ťažký začiatok, cesta na vrchol a pád na samé dno. Našťastie "dno" nebola Cashova posledná fáza, ako pri niektorých iných nešťastníkoch hudobného sveta. ()

PhoenixSwan

"You can't wear black. It looks like you're going to a funeral." "Maybe I am.." Černé sako, kytara, cigáro v puse a rebelství v srdci. Tenká hranice mezi zoufalstvím a slávou jest patrná v každé minutě. Tohle stačí na popsání dvouhodinového životopisného snímku Walk the Line, pojednávajícím o velké osobnosti jménem Johnny Cash, který právě tu tenkou hranici za svůj život několikrát překročil. Největším plusem filmu je herecké obsazení v čele s vynikajícím Joaquinem Phoenixem, který svojí postavu nehraje, ale stane se jí. Ostatně jako vždy. Vzdát hold je třeba i představitelce June, Reese Witherspoon, která si za svojí roztomilost vysloužila Oscara. "I hurt myself today..To see if I still feel..I focus on the pain..The only thing that's real" ()

Clark_Kent

Jsem rád, že si sám Johnny a June vybrali Joaquina i Reese do hlavních rolí. Miluju tuto památnou větu : "Vypadáš, jako kdyby si šel na pohřeb." - "Možná jdu." ()

Maniik88

Meno Johny Cash som počul a mám od neho rád pesničku, ktorú vydal tesne pred smrťou. Taká jeho spoveď. Vo filme som sa dozvedel, že aj on, ako väčšina hviezd je v podstate nešťastný človek, ochlasta na drogách so zlým vzťahom s otcom, ktorý nezvláda tlak. Výborní boli Joaquim Phoenix a Reese. On je skutočne jedným z najlepších hercov, jeho smola je, že je nesympatický a hráva záporné role, tak ho má málokto medzi obľúbenými. No svojím umením patrí do top10. No a krásna okatá Reese, s tým jej modrookým kukučom by vtedy dostala každého chlapa. Sranda ako spolu jazdili s Elvisom v aute po Amerike, chlastali spolu a brali extázu, či čo to bolo. Vtedy boli rovnako slávni, no teraz má väčšie meno Elvis. Zhrniem to, nebavilo ma to, lebomi je taký život cudzí a aj Johnyho pesničky. No talent Phoenixa a Reese to ťahal skvelo ku predu. ()

ANTYCHRYST

Phoenix a Reese jako jedna z nejlepších filmových dvojic :) zajímavé sledovat odud Cashe a jeho okolí.. Film jsem viděl mnohokráte a vždy se rád na něj mrknu. Hudba je naprosto skvělá a neuvěřitelný jak to oba zpívají soundtrack je. Můj oblíbený :) Elvis to taky bere.. a pak už to jelo.. Sláva.. Únava.. Ženský.. Chlast.. Rodina Těžké to udržet.. Koment psán březen 22. 100% film který má duši a hercům věřím každou vteřinu! ()

Amonasr

Klasický životopisný snímek o velké hvězdě šoubyznysu - nic víc, nic míň. Další z  dlouhé řady podobných. Kvalitní zpracování, ale nic dalšího k tomu. ()

papadoce

Pred filmom som o živote Johnnyho Casha veľa nevedel. Vedel som však, že nahral albumy v preslávených basách Folsom a San Quentin, vedel som, že najmä z jeho neskoršej tvorby šla pokora a životná skúsenosť a že milujem piesne Hurt a Ain’t no grave a jeho chrapľavý hlas. Po filme (ak to takto bolo naozaj) viem, že Johnny Cash bol narkoman, alkoholik, sukničkár, zlý otec a ešte horší manžel. Vlastne to bol dosť lúzer. Asi aj škoda, že som ho teraz videl takto. Pôvodný pohľad na neho som mal radšej, no na tie piesne nezanevriem. Reese nosila v tomto filme prekrásne sukne a šaty a bolo celkom príjemné sa na ňu dívať. Inak bol film možno až priveľmi popretkávaný hudbou, v zmysle koncertov a tak. Ak nebol koncert, tak Johnny jedol tabletky a chlastal pivo. Zmenilo sa to v druhej polovici kedy hudba zmizla úplne a celé to bolo už len o tabletkách a pive. Ale práve táto pasáž dala krásne vyniknúť hereckému umeniu Choakýma Fénixa. Jeho výkon bol skutočne excelentný. No a v závere sme sa dozvedeli, že totálnu socku dostala z dna opäť raz a zas len žena. Za každým úspešným mužom predsa taká žena stojí. Film ma bavil. 80%. ()

Mkartaylas56

Vzhledem k vysokému procentuálnímu hodnocení filmu byla má očekávání velmi vysoká a předpokládal jsem, že k vylíčení života Johnnyho Cashe režisér Mangold přistoupí svěže a poněkud odlišným způsobem, než je u tohoto žánru zvykem. Bohužel se mi to nepotvrdilo a místo toho šel přesně tou známou cestou, která svými postupy ostřílenějšího diváka nemá čím překvapit. Na druhou stranu je ale Walk the Line po všech stránkách kvalitním počinem a ať už bychom se bavili o výpravě, kostýmech, soudržné režii, hudebních číslech či hereckých výkonech Joaquina Phoenixe a Reese Witherspoon (kteří jsou asi to nejlepší na celém filmu), vše funguje tak, jak má. Takže pokud nečekáte jeden z nejlepších životopisných filmů dekády, budete nadšeni. Já zůstávám lehce zdrženlivě na obstojné nadprůměrné známce. ()

Unka

4tyři hvězdy a půl. Opět - stejně jako Ray, souhlas - skvělý hudebně-životopisný film s vynikající hudbou, která celý film pohání, stejně jako neskutečně vynikající zpěvačka Reese Whiterspoon! Má lepší hlas než samotná June Carter a Joaquin Phoenix se své předloze věru dobře vyrovnal! Reese zřejmě dostane Oscara a tentokrát bych byla s Akademií opravdu zajedno. Upřímný, čistý, na nic si nehrající film. ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 3: Film (komedie/muzikál), Herec Joaquin Phoenix (komedie/muzikál), Herečka Reese Witherspoon (komedie/muzikál) ......... Bafta 3 : Herečka Reese Witherspoon, zvuk. Nominace 2: Hudba, Herec Joaquin Phoenix. ()

Plastík

Zrovna jsem to dokoukal. Amoc upřímnej film. Žádný ovace a chvály, ani zprofanování hvězdy. Zkrátka velice krásný životopisný film. Až jsem mysllel, že je to nějaká napínavá detektivka. Vezme si ho, nebo ne? ()

LuNaj

Tvůrci nemohli sehnat lepší dvojici, než Phoenix a Witherspoon. Reese mi opět dokázala, že je skvělá herečka. Jméno Johnny Cash mi říká asi tolik, jako alkoholikovi dětský sunar, nicméně jsem se na snímek podíval právě kvůli Reese a byl jsem velmi překvapen. Paráda. ()

sovereign

Vynikaci film reflektujuci zivot tohoto vynimocneho hudobnika, a zaroven skvely darcek pre moju mamu, ktora este ako teenegerka prezila par mesiacov v krajine neobmedzenych moznosti pocas uvolnenia totalitneho rezimu v 60-tych rokoch - az po usi zalubena prave do J. Casha, traviac svoje volne chvile pri jeho platniach. Klobuk dole pred vykonom Joaquina Phoenixa (ci uz spevackym alebo hereckym), ani mama nespoznala ze to nespieva original Cash! ()

LaValse

Životopisné filmy jsou vždycky vděčné téma. Příběh je hotový a zbývá vyhrát si s tím ostatním. Nejvděčnější pro filmové tvůrce jsou životy zničených hudebníků kde si vedlejší role střihnou drogy a alkohol. Těch filmů není málo, a tak jsem byla mírně na rozpacích, jestli tenhle snímek nebude jen lehké žbluňknutí do vody životopisných filmů. Nebyl. Byl jiný, možná o něco lepší. Možná v tom, že mi písně Johnnyho Cashe už nic nevyhnalo z hlavy, protože byly ve filmu tak skvěle zapasované a ztvárněné. K pětihvězdičkové dokonalosti ale stále něco chybělo.. ()

Fanak

Raye jsem neviděl, takže mi tento film přišel spíše jako bratříček-dvojče Edith Piaf, kterou převyšuje přehlednějším vyprávěním příběhu. Za scénař **, za herce **** (nádherná "neterminátorovská" rolička pro Roberta Patricka a především zpěv hlavních představitelů), Výsledek tedy ***. Hudba je samozřejmě také výborná, to je ale zásluha Cashe, ne tvůrců tohoto filmu. ()

HarlanWade

Tahle hudba mi nic moc neříká, herectví Joaquina Phoenixe už lautr ne. Ale tohle má styl, šmrnc, všeho je tu ve vkusné míře - film se navzdory historickým skutečnostem i výmyslům netváří ani zbytečně vážně, ani příliš komicky, za asistence upozaděné šablony člověka, který dal přednost kariéře před rodinou příjemně a neškodně plyne k průhlednému závěru. Když se to řemeslo hold dělá s přehledem, není co řešit... A roztomiloučká Reese Witherspoon mě (zjevně spolu s akademiky) prostě dostala... ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix