Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

Aniki

Již je to pěkná řádka let, co jsem film viděl poprvé, přesto, a nebo možná právě proto, jsem nezaváhal ani tentokrát. Phoenix je herecky hodně zajímavý typ obecně a tak mne pochopitelně v roli tohoto notoricky známého "kántryrokenrolaře" mohl zklamat jen velmi těžko. Opravdu kvalitní výkon předvedla také Witherspoon, byla jedním slovem - okouzlující. Cashovu muziku mám povětšinou rád, občas si pouštím s tím, že některé jeho hitovky jsou setsakramentsky nadčasové. Opět jsem se skvěle bavil a hodnotím jako silně, ale fakt silně nadprůměrnej biják. ()

Gortyna

Filmy o Ray Charlesovi, Beach Boys anebo Tině Turner se mi líbily víc. Asi proto, že se mi mnohem víc líbí jejich muzika. ()

Lina

Klobouk dolů před herci v hlavních rolích. Joaquin Phoenix je specialista na postavy s nevyrovnanou psychikou, od něho se dalo čekat, že si charakterem Johnnyho Cashe poradí. Ovšem Reese Witherspoon je tady opravdu výborná, krásná, přirozená a velice milá. Asi do své verze June vložila něco z toho, co se právě dělo i jí (v zajímavostech k filmu se dočtete, že v té době měla malého syna a pak se rozvedla s manželem, který ji podváděl). Neuvěřitelný kontrast proti jejím trochu uměle nastylizovaným blondýnkám a k tomu práce, kterou s Phoenixem odvedla na hudebních scénách. Od plného počtu hvězd pro mě film dělí jenom to, že se trochu zbytečně skromě drží při zemi. ()

sam_lowry

Na film jsem šel kvůli zajímavému traileru, a i když jsem tušil že to bude čistý Hollywood, doufal jsem, že už nebudu muset říkat "JEN" čistý Hollywood. No nevím. Moje přáni se bohužel naplnilo jen z poloviny, trailer mě měl upozornit. James Mangold skvěle zvládá hudební části filmu, když je Joaquin Phoenix na jevišti s kytarou, s ním Reese, je to skvělé, má to svoje kouzlo, že jim člověk věří každou notu a slovo,jako na koncertě. Když ale herci slezou z jeviště příchází šeď. Ne vinou scénáře, ten je vynikající ale Mangold je prostě "director made in Hollywood" a bohužel ani ten hollywoodský slakdobol dost nenasál. Neví, kdy pořádně zatlačit na dívákovy city, co zvýraznit a musím souhlasit s názorem, že film nemá tu "velkou"scénu, kterou si budete stále přehrávat, když půjdete z kina. Hlavní nevýhodou je to, že je to biografie a režisér si s tím prostě neví rady. Při pasáži "Konec s drogami" mi bylo smutno, že nebýt herců, odešel bych buď z kina nebo unsul. Vše ve filmu tedy stojí na obou hercích a je třeba říct že to opravdu stojí. :) oba jsou skvělí, ale z odstupu musím říct, že se mi víc líbila Reese, ale nominace na Oscara pro Joaqina je taky zasloužená. Nemůžu si ale pomoct, ale myslim si, že Oscar se dává prostě za něco jiného. Ano, Rees byla přesná, skvělá, ale nemůžu si pomoct, že si akademici řekli, že ta Pravá blondýnka je nakonec dokonce i nějak šikovná herečka, tak jí to dáme :D. Když jsem šel z kina, tak jsem si řikal že je to za 3,5...Ale s denním odstupem a o odposlouchání pár original Cash´s songs :) přidám. Je to film o krásné hudbě (asi si koupím Johnnyho CD :), v hlavní roli Johnny Cash´s Songs, démon s démonem Joaquin Phoenix, a anděl Reese Whiterspoon. Kvůli těmhle třem věcem nemůžu dát jen 3*...takže 4**** s zavřeným okem ()

*Fish*

Film pro mě průměrný, čtvrtou hvězdu však za výborné zvládnutí hudby mého oblíbence Johnyho Cashe. Když jsem tak dneska jel v autě, poslouchal Hot Conutry a Cashův Ring of Fire, dokonce jsem i přemýšlel o tom, zda Phoenixova verze není lepší ;-) ()

_Irbe_

Takových 55%, hlavně za skvělý začátek a vynikající zvuk. Po první skvělé pul hodince jsem se však začal dosti nudit a akorát jsem pokaždé čekal až bude nějaký koncert. Rheese Whiterspoon mě nepřišla vůbec tak dobrá, jak o jejím výkonu bylo napsáno na druhou stranu Phoenix je velmi dobrý a hlavně velmi podobný Johnymu Cashovi. Přesto si nemohu pomóct, ale celé mi to chvílemi přišlo jak nějaký dražší televizní film. Pokud mohu srovnávat s podobně laděnými snímky, tak se mi Elvis (1978, Kurt Russel) a La Bamba (1988) líbíli mnohem více. ()

Zabuza

Like every story, also this story is about love. Ústredná dvojica naplno využila svoj potenciál a neviem si predstaviť nikoho iného, kto by mohol Casha zahrať lepšie. Drsný country spevák valcoval jedno pódium za druhým, pričom nemohli chýbať drogy, alkohol a roztúžené faninky. Životný príbeh Casha sa riadil heslom: keď si ideš za svojim, dosiahneš toho. ()

LilDevil

Dobry film aj ked si myslim ze su take ktore ma viac chytili a hlavne aj ked mam Reese velmi rada, nezda sa mi ze tam podava vykon na oscara. ()

Jamall

Hodně lidí srovnává Walk the Line s Rayem,tak si to dovolím taky.Walk the Line je mnohem osobnější film,zaměřuje se na psychologii osoby Johnyho Cashe,řeší vztahy s rodinou,manželkou a jeho životní láskou.V celkovém výsledku se mi to líbilo víc,jak Ray, i když mi hudba Johnyho Cashe moc neříká.Herecké obsazení je správně trefené, hlavně Reese Whiterspoon je úžasná, jejímu úsměvu nelze odolat a Oskara si zasloužila :) ... ()

kanalek

Ke Cashovi jsem si našel cestu až po shlédnutí tohoto filmu, bohužel.Perfektně natočený příběh jednoho z největších a nejdůležitějších muzikantů všech dob musí zasáhnout snad každého, kdo má alespoň trochu rád muziku.Sex, drogy a rocknroll, to jsou tři slova, která perfektně vystihují tento film, který nám ale ukáže i odvrácenou stránku rockenrollové slávy.Odcizení se od rodiny, fetování - ať už z únavy, nebo ze zábavy a totální kolabs vyčerpáním.Famózní výkon J. Phoenixe, kterrý sám nazpíval soundtrack k tomuto filmu jen podtrhává jeho neskutečnou sílu.Na závěr jen dodám, že můj 13 letý bratr si po shlédnutí tohoto filmu, Cashe také oblíbil a začal ho poslouchat a tím se dostal ke kořenům kvalitní kytarové hudby.Díky moc! ()

casyy

Ale spis 70%. Jde o pomerne standardni zivotopisny drama, ktery uctive cti zazity sablony - traumatizujici detstvi, tezky protloukani se, lesk podii a chlast s drogama. Nic prekvapujiciho. Z prumeru tenhle film taha Cashova hudba, osudovy milostny pribeh linouci se celym filmem a hlavne uchvatne, protoze zite vykony Phoenixe s puvabnou Reese. ()

zajda001

Tento film mě příjemně překvapil, hlavně skvělé herecké výkony J. Phoenixe, R. Witherspoon. A také skvělá hudba J. Cashe, do této chvíle pro mě neznámá. ()

halberdier

Johny Cashe jsem neznal, jeho písničky taky ne a stejně tak nějak zvlášť nemusím country. Přesto byly písničky spolu s hereckými výkony ve filmu to nejlepší. Film krátce ukazuje Johnyho dětství a dospívání a hlavní část věnuje až době, kdy je johny slavný a propadá závislosti na prášcích. Film ukazuje Johnyho spíše z té stinné stránky, proto může jeho některé fanoušky trochu rozladit. Herecké výkony obou hlavních představitelů - Joaquina Phoenixe a Reese Witherspoonové jsou výborně včetně těch výkonů pěveckých. Celkově se jedná o příjemný filmeček, povinnost pro fanoušky country a Johnyho Cashe ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix