Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

TerP

Líbilo se mi, že je tu vykreslen pouze pohled do jeho soukromí a jen občasné prolínání jeho neuvěřitelné kariéry, při čemž ho znali lidé daleko za horama. Dostal mě i výkon Joaquina, kdy jeho zkřivená tvář působí k Johnnové téměř bezchybně. Nezapomenutelný zpěvák si prostě pět zářivých hvězd zaslouží - jen pro Vás, pane Cashi. ()

raider.minoo

Jeden z mých nejoblíbenějších životopisných filmů - o osobnosti, které si hudebně vážím, a zahrané osobou, které si vážím herecky. Doba a atmosféra je vyjádřena dokonale, ale problém vidím ve scénáři - první polovina filmu je výborná, ale pak už film ztrácí na tempu a při konci se vleče tak, jak sám Cash po barech a hotelových pokojích. A možná by neuškodilo nám trochu více přiblížit jeho osobnost v době, dokud ještě nezačal klesat. ()

elCarda

Ja Vam nevim... Prijde mi to jako pomerne tuctovej film. Herecke vykony v pohode. Dej by mohl byt zajimavejsi, nicmene vzhledem k tomu, ze se tvurci museli drzet historie, tak to asi neslo. Popravde nevim za co dostala Wtiherspoonova oscara. Asi za to ze se naucila hrat na ten dnes jiz zapomenuty hudebni nastroj... ()

rogger

Pre mňa trošku sklamanie. Očakával som zfilmované dlhšie obdobie Cashovho muzikantského života. Zdá sa mi že aj záver mohol byť trošku lepší, pamätnejší. Škoda aj toho mála známych postáv, ktoré J.R. vo svojom živote stretol( bol tam len asi na 10 sekúnd Elvis Presley) a na takých hudobných velikánov ako Bob Dylan, Roy Orbison alebo Jerry Lee Lewis,ktorí tak isto ovplivnili jeho nielen profesný život sa nedostalo??! Hlavnú líniu deja tvorí vývoj vzťahu Casha a jeho životnej lásky June Carter, no a pre mňa toto bolo málo! Sorry :( ()

Mr.Lojza

Reese Wirherspoon si za svou roli Oscara opravdu zasloužila. A nesmíme zapomenout i na skvělý výkon Joaquina Phoenixe. ()

Formanovec

Zklamání. Tento film mohl být dokonce lepší než můj milovaný Ray, ale musím říci, že mu nešahá ani po kotníky, a to je veliká škoda. Nevím čím to je, nejspíše režií nebo možná scénářem (country mi opravdu nevadí)... Takže dávám průměrné 3 hvězdy ikdyž herecké výkony byly samozřejmě nadprůměrné. 70% ()

PetrJulian

Když jsem zasedl k filmu, vůbec jsem nevěděl, o čem bude, a když jsem zjistil, že o Cashovi, měl jsem chuť se ani nedívat. Ale mrknul jsem se na ČSFD :)- a musím říct, že jsem nelitoval. Ač moc country nemusím (až na výjimky), tohle nebylo jen o country. Někteří zde poznamenali, že mělo být více hudby a méně psychologie, já si myslím opak - je fajn, že režisér dokázal zajímavě zpracovat život country zpěváka i pro toho, koho tento styl hudby až tak nebere. Všeho, co ve filmu bylo, bylo tak akorát. ()

KateVonTee

Film nejen pro milovníky Johnnyho Cashe.Krásně mapuje jeho vzestupy a pády.Film ukazuje události a lidi kteří život JC výrazně ovlivnili.Herecké obsazení hlavních rolí je geniální a co se týče zpracování hudby tak 12 z 10!Krásné zachycení 50.let a jejich hudební sféry,mody,idolů atd. ()

cunicekb

Film je pro mě jednoznačně bezkonkureční a skvěle zpracovaný, Joaquin Phoenix je jako Johnny velmi přesvědčivý, zkrátka, jako bych viděla Cashe, včetně jeho grimas při zpívání. Velmi mě ovšem překvapila Reese Whiterspoon, která vůbec nepatří mezi mé oblíbenkyně, ba právě naopak. Tímto filmem pro mě získala trochu vážnosti a začínám si myslet, že když to jde , umí být i umělkyní....Vynikájící ztvárnění Cashova otce - Robert Patrick. Pro mě je celý film srdeční záležitostí! ()

swinevenca

Tohle mě strašně bavilo, myslím, že vedle Reese si Oscara zasloužil i Phoenix, ale toho asi v Hollywoodu nemaj rádi za ty jeho kecy. Když tady čtu komentáře třeba o tom, že by se dal ve filmu líp zachytit význam Johnyho Cashe v hudebním světě, musím tomu trochu dát za pravdu, že z tohodle hlediska je ve filmu ve svým stínu, ale během filmu mě to nenapadlo, ten sem si užíval a možná, že kdyby tam podobný "oslavování" bylo po americku ukázaný, film by mě zdaleka tak nebavil, takhle paráda, i když film moh obsáhnout víc písniček. ()

Dextwer

Neskutečně živý, propracovaný snímek s neobyčejně skvělým hereckým obsazením v podání Joaquin Phoenix a Resse Witherspoon. Na jejich herecký, hudební výkon jsem koukal s otevřenou pusou a musím říct, že celkové hudební vystoupení od Joaquina se mi líbí mnohem víc než od Johnyho Cashe. Resse si zasloužila oskara, ale každopádně ho měl dostat i Joaquin.▐ Zajímavosti: * Snímek získal tři Zlaté globy v kategorii Nejlepší muzikál či komedie a Joaquin Phoenix s Reese Witherspoon vyhráli v hlavních hereckých kategoriích. Na Oscarech měl film v ohni hned 5 želízek, ale nakonec se ze zlaté sošky těšila jen Witherspoon. Její herecký partner vyšel naprázdno * Joaquin Phoenix spolu s Reese Witherspoon trénovali zpěv šest měsíců pod vedením hudebního producenta T-Bone Burnetta. Všechny písně k filmu nahráli sami a také se naučili hrát na hudební nástroje * Název filmu Walk the Line v slangové angličtine znamená "Polepším se".▐ Moje hodnocení: 90 %▐ ()

Charlinka

Film by se mi pravděpodobně líbil kdyby ubral na tom hollywoodském slaďáku a víc prohloubil Johnnyho problémy s jeho otcem, drogy a smrt jeho bratra. Ačkoliv chápu, že Johnny byl zamilovaný mohl si režisér pohrát s prohloubením jejich známosti a přátelství, na které se ve filmu pořád odkazovalo, ale to proč a jak byli přáteli se nikdy úplně neukázalo. Také věřím tomu, že June taky nebyla svatá a ve filmu je trošku zidealizovaná. Nicméně film asi celkem pravdivě ukazuje celou věc z Johnnyho pohledu a proto je June bez chybičky a celý film se točí kolem ní. ()

kiararaftl

Skutocnost, ze som filma videla asi 3x a vzdy nedokoncila, resp videla koniec len na zaklade posuvaka na BS playeru hovori sam za seba. Cisty priemer, priam podpriemer a jedine co ma bavilo, boli vynikajuce pesnicky. ()

Blazis34

Skvělý Joaquin Phoenix v podání hvězdy, která také málem doplatila na život celebrity. Reese Witherspoon ho skvěle doplňovala a hlavně hudební vystoupení mě bavily. Byly skvěle zrežírovány a natočeny. Na druhou stranu si myslím, že se dalo v druhé polovině ještě vyždímat více a probudit v divákovi více emocí. Za mě lepší tři hvězdy - 70%. ()

solisoli

Veľmi zaujímavý pohľad na folkovú scénu a prierez života jedného z najvýznamnejších protagonistov Johna Casha a June Carter. Že by tento štýl hudby na mňa pôsobil blahodarne nemôžem tvrdiť. Zato sprievodná hudba a skvelá kamera určite. K tomu výborný casting, kde opäť Joaquin Phoenix vyčnieval z radov. Vďaka scenáru, réžie a dramaturgie, bolo na čo pozerať, kedy dej ponúka výbornú zábavu, keď to ma svoju pravú autentickosť a pôsobivý spád. ()

Víteček

Dobře zahrané, ale pořád to je jen další životopisný snímek, kterým ničím speciálním nezaujme a vlastně je to jen jeden dlouhý romanťák o tom jak on ji uháněl, až ji nakonec uhnal. ()

Dejf4

Dvouhodinový film ve kterém sledujete absolutně nesympatického chlápka, který se snaží uhnat a to až nepříjemně jednu ženskou. K tomu si šlehne a vypije co vidí a mimochodem umí dobře zpívat. Rutinní práce. Nebýt úžasného Phoenixe, tak bych měl velký problém to dokoukat. 5/10 ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix