GILLWANDER

Absolútný pád vesmírnej hororovej ságy. To čo som už spomínal vo Fincherovej trojke aj tu, chcelo sa to veľmi podobať na svojich predchodcov, ťažilo najmä z atmosféry, ktorá už žiaľ nebola podmanivá. Obrovská škoda, zrušiť pokračovanie po skvelej Cameronovej dvojke, nebolo čo oplakávať. No ale stalo, máme dve bravúrne časti a máme aj dve sklamania. Priemer. 65% ()

ilemas

Tenhle díl už neměl vzniknout. S atmosférou předchozích dílů nemá už nic společného, chvílemi mě to připadá směšné a má to nádech spíš komiksu, přesto je to skvělá podívaná. Nejlepší je scéna pod vodou, konec ubohý. ()

kagemush

Od Delikates přes Amelii z Montmartru k Vetřelci lV !! Jean-Pierre Jeunet je skutečně ,,renesanční" režisér. A když je jedním z producentů nějakej Walter Hillů není divu ,že vznikne takhle sice vizuálně zajímavá leč jako celek obskurní kombojka po níž se už asi pětky nikdy nedočkáme. ()

easaque

tohle pokračování nepřináší nic nového, kromě znovuzrozené Ripleyové, ale JP Jeunet se snaží dostat z tohoto fenoménu, co ještě jde. Jeho vliv je znát a přidává tomuto filmu trochu jinou tvář. Viděl jsem to po dlouhé době už podruhé a jakžtakž to šlo a atmosféra byla udržována průměrně. Průběžně to pokulhávalo mezi slabší a silnější trojhvězdou. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Chvílemi je to utahané, ale jinak se mi to líbilo. V určitých místech a scénách je to dost napínavé, akce je tady podle mě povedená a gore taky, zajímavé to bylo taky, postavy to též má sympatické, takže si tu nemám moc na co stěžovat. Dost mě překvapuje, že to natočil zrovna Jeunet, ani moc nechápu, jak se dostal k režii čtvrtého Vetřelce, ale celkem se mu to povedlo, dokonce tam je i znát trošičku ten jeho styl. Takže já jsem překvapivě spokojený. 4* ()

kombajn

S Vetřelci je to těžké, každý díl je jiný. Jednička horor, dvojka akční, trojka něco mezi a čtyřka je asi "nejvíc k smíchu", i když to není špatný film a jistý čas jsem si myslel, že je to rozhodně o stupínek výš než kam sága spadla s příchodem trojky. Po více shlédnutích je to tak +/- kvalitativně stejné jako trojka... ()

lekr

S klasickým vetřelcem to nemá moc společného nicméně film mohl být mnohem horší a já jsem byl opravdu příjmně přkevapen. Obstojné bitky, slušné efekty a i celkem slušný závěr se skvělou Sigourney Weaverovou v hlavní roli a obstojným Ronem Perlmanem který mě šokoval svoji vedlejší rolí.....nebylo to vůbec ale vůbec zlé i když jednička je samozřejmě nej!! ()

rakovnik

Už jsem nečekal, že se souboj Ripley vs vetřelec může ještě někam posunout. Nicméně, s vývojem technologií přicházejí nové možnosti, kterých se chopil i tento film. Stále super akční sci-fi horror, i když vetřelčí dítě atmosféru poněkud kazí. Každopádně, já bych nic lepšího nevymyslel a film řadím mezi povedená díla svého žánru. ()

Jonash87

Závěrečný díl ságy, který nebyl zase tak špatný, jak mnozí tvrdí, ba dokonce se mi líbil a bavil mě určitě více než film předchozí. Sigourney je zde stále ve formě, děj má spád, a ačkoliv scénář za moc nestojí, najdeme zde "dost úchylný a podivný" závěr. Naopak tu je hned několik zajímavých a zapamatovatelných scén (např. ta pod vodou či s nepovedenými klony Riplyové) a humorných hlášek, díky čemuž se prostě nenudíte. 70 % ()

Wiikii

Všimli jste si, že filmy jsou strašně rasistické ? V každém akčňáku zemře černoch a běloši to přežijí, sice se ztrátami, ale přežijí.... Teď k samotnému čtvrtému pokračování vetřelce - PROČ, PROČ ?? I když to začínalo slibně, tak postupně se to zhoršovalo a zhoršovalo až se to dostalo do doby kdy se narodil ten podivný E.T mimozemšťan. Než se tato scénka rozeběhla přemýšlel jsem že dám ještě čtyři hvězdičky,,,, po úplném konci je mé HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

dezorz

Kazdy votrelec ma svoj vlastny styl. Aj tento, ktoreho robil ´ten´ francuz. Lenze, vsetci ostatni votrelci mali aj cosi viac. Tento uz nie. ()

Tomik12345

Vetřelci v tomhle díle úplně ztratili to napětí a tu hrůzu, kterou vyvolávali. Vždycky jsem říkal, že jakmile ty příšery v hororu moc ukážete, je po napětí. A přesně to se stalo tady. Nějaké záběry slušné, ale já osobně jsem se na to díval jako na odpolední oddychovku. A to je u filmu tohohle typu asi špatně. Škoda, pouze průměr a za mě 3*. ()

Petoss1

Wow, jediné čo môžem napísať na začiatok. To čo chýbalo v trojke sa vo Vzkriesení vynahradilo. Návrát ku koreňom série?! Určite nie, atmosféra "veškerá žádna", toto je úplne iný začiatok. Je pravda že každí z režisérov podieľajúci sa na tvorbe jednej z najlepších scifi sérií má svoj osobitný štýl, ale to čo zmrvil Fincher, napravil Jeunet takmer dokonale svojím nádherným vykreslením celého príbehu a svojou "taktikou" rozdať sem tam nejakú hlášku, ale neprehnať to. Som z toho nadšený, opäť tu máme sympatickú partičku s kráľovnou Sigourney Weaver, ktorá ako je už zvykom ťahá celý film dopredu (hoci tu jej zdatne sekundujú Ryderová a Perlman, takého sympaťáka predsa nezabijú). Pochvalu si zaslúžia scény pod vodou a v laboratóriu s nepodarenými klonmi. "Motýlik" na záver bol len akýmsi jemným spestrením. Takže konečne sa môžem vyjadriť k celej quatrológii. Jednotka - výborná, Dvojka - excelentná, Trojka - dobrá, Štyrka - chválitebná a prekvapivá. Votrelcov milujem! 82% ()

shyster

Nakonec po dvojce se mi tenhle film líbil nejvíc z celé série. Všechno tu je na svém místě - atmosféra, herecké a režisův výkony i ta akce. ()

O´Neill

Tenhle vetřelec se bohužel moc nepovedl, a celkově je to takové neslané-nemastné. Atmosféra již zde není ani zdaleka jako u předchozích dílů, a akce? No, řekněme, že i ta byla například v druhém dílů lepší. Celkově má ale i tenhle díl něco do sebe, a nebýt toho rádoby-über-aliena, tak bych i rád dal čtyři hvězdičky. Takhle je dávám z principu, že je to vetřelec, protože ten last-alien byl opravdu hrozný. Sledován Director's Cut; Blu-Ray, 50' LCD, 5.1 Home Cinema ()

Sandstorm

Skvělé zakončení jedné slavné série a tento díl se mi líbil stejně jako ty předchozí (paradoxně možná první Alien se mi líbil nejmíň). Každy z režisérů natočil Aliena svým osobitým stylem a jen kvůli tomu, že se jednička a dvojka staly (samozřejmě zcela zaslouženě) kultovními, nebudu tomuto filmu snižovat hodnocení. Napětí tady bylo vytvořeno parádně, především poslední půl hodina má ty správný grády a padají tam dost dobrý hlášky - tady mě potěšil muj oblíbenec Ron Perlman...80% ()

Attta

Je pravda, že z vetřelců je tento nejhorší, ale pořád je to koukatelné a až na pár hovadin si to téměř drží kvalitu. Změna režiséra je hodně znát, ale zase jsou tu pěkné nápady a efekty. ()

Nach

Musím říci, že já se docela bavil. Vetřelci jako inteligentní tvorové, Ripleyová jako klon s Vetřelčí DNA. A nutno dodat, že tato dějová linka zde byla výtečně vytěžena a velice mě i bavila. Samozřejmě tento horor má, jak svá pozitiva, tak negativa, ovšem i ta jsem subjektivně vnímal pořád lépe, než u jiných Xtých pokračování. A proto ve výsledku uděluji zmíněný procentuální počet bodů. Protože Vetřelec: Vzkříšení stále nepůsobí jako nějaké hloupé pokračování bez nápaditého scénáře, ale jako sourodé univerzum, jenž prostě má stále co nabídnout. 75% ()