Ben Nevis

Čtyřka není horší než trojka. Drží se zavedeného schématu (tajný android, záporák, co chce živého vetřelce, tým na útěku postupně vražděn xenomorfy) a příliš neexperimentuje. V rámci moderních filmařských trendů ubylo logiky (například tu máme 7 naklonovaných zrůd, ale osmička je z ničeho nic dokonalá), přibylo akce. Mohli víc využít premisy, že Ripleyová je napůl vetřelec. ()

helloween93

Největší mínus tohohle vetřelce je to, že je průměrný po všech stránkách. Předchozí díly měly vždy něco navíc, což z nich dělalo vysoce nadprůměrné filmy, čtyřka je originální (naklonováním), ale jinak už je tu všechno co jsme viděli v předchozích dílech - zločinecká společnost, hnízdo vetřelců, útěk na evakuační modul...Jediné co je tu nové je žlutý vetřelec. 3* ()

jirkis

Někdo to může brát jako zbytečné prodlužování, ale špatné to nebylo. Fanoušci si určitě přišli na své! Ta obluda na konci však trochu zkazila dojem a sráží mé hodnocení o 1*. /60%/ ()

BeranSon

Sice jednoznačně nejhorší z vetřelců, ale to neznamená že nejsem spokojen. Film je natočen do takové té úchylnější atmosféry, ta je v té poslední scéně (jak se klon Ripleyové mazlí s tím no..) docela patrná až celkem trapná. Co se týče nevydařených pokusů o vytvoření Ripleyové - téže tak trochu přehnané. Film je sice chladnější, ale jeho průběh jako takový není špatný a tak dávám 4* s velmi odřenými uši (skoro počítám s 3). - 7/10 - ()

Wallis3

Asi mi to sedlo víc jak třetí Vetřelec. Mazlení Ripleyové s těma svýma ,,potomkama,, jsem moc nepobral, ale asi jó, no když se jim to DéeNÁ tak smísilo :-) ,,Země! Páni, taková díra!" ()

GOREGASM

Jeunet uchopil Vetřelce po svém a všem vytřel svým osobitým přístupem zrak. Nebojí se být strašidelný, úchylný i vtipný v jednu chvíli a v jeho rukou jde o opravdové vzkříšení. Mistrovsky obsazená posádka poráží svou úderností i hláškami i Cameronovy mariňáky a vizuální hravostí snímek dává na frak taky všech předchůdcům i nástupcům. Vyzdvihnout musím ale i scénář, který jde na odvážnou hranu uvěřitelnosti, ale vše funguje, jak má a zapadá do sebe i se zejména třetím dílem. Jeunet opět potvrdil, že když se dá kvalitnímu evropskému režisérovi prostor a peníze na poli amerického blockbusteru vznikne jedinečné dílo. 100% ()

P.J.2

Náhodou, já mám pro tenhle díl vetřelce slabost. Akce střídá vtip a napětí a celkově body za originalitu. Furt se ti něco děje a ani chvilku nenudí. Co víc si přát. ()

panvasik

No ty vole.. prvních 30 minut filmu bylo tak strašně NUDNÝCH a NEZAJÍMAVÝCH, že jsem to měl sto chutí vypnout. No, ale potom se to fakt rozjelo, co se týče akce, tak za mě určitě lepší než v třetím Vetřelci od Finchera. Když člověk přečká tu půl hodinu, může se těšit na fakt akční podívanou :) 75% ()

galiyosha

Škoda, že celý film sa nenesie v podobne grotesknej rovine ako jeho začiatok. Séria by sa tak dočkala nádherného seba-ironizujúceho zakončenia... Ale treba uznať, že napriek bezduchému deju je to nádherne vizuálne spracované - francúzsku ruku z toho cítiť každým framom. ()

Empire

Když nepočítám AVP, tak je to jednoznačně nejslabší díl z celé série...namísto pořádné atmosféry, která obohacovala hlavně první dva filmy je zde téměř pouze bezhlavé střílení bez pořádné dějové linie. ()

Nšoči

Můj nejoblíbenější díl vetřelčí série a to právě díky vetřelci-mutantovi, kterého, když na konec pomalu mizel skulinkou v okýnku, mi bylo pro jeho lidské oči až líto. ()

Torgal

Objektívne najslabší votrelec, no v poradí obľúbenosti ho mám pred priveľmi depresívnym tretím dielom. Najslabší je ale v tomto prípade veľmi relatívny pojem, lebo stále sa jedná o vysoko nadpriemerný sci-fi thriller. Je tu mnoho výborných scén, no zároveň aj veľa logických zádrhelov a záverečný mutant tu byť nemusel. 7+/10 ()

Barak

(SE) Vetřelčí vzkříšení se posunulo zase někam jinam. Ten film se zkrátka nesmí brát vážně, ale s "popcornovým nadhledem". Hláškující posádka utíká před bandou vetřelců, přičemž se k nim náhodou připlete přestárlá veteránka Ripleyová, která se dočista pomátla - jednou by někoho opíchala, podruhé plýtvá náboji a jindy se třeba i rozbrečí. Vrcholem je pak rozmnožovací způsob lidí a nějaký trapácký vetřelec z očima (pokud jste to neviděli, tak asi nemáte moc šajnu o čem tu celou dobu hovořím). Vysoká zábavnost však zaručena, a i když je to nejhorší díl, tak je to pořád hodně dobré. A navíc - hláškující Ron Perlman je prostě úžasný.... (8.5/10) ()

jay.lee

Vetřelec na francouzský způsob...je jiný, ale to vůbec neznamená že špatný..!!!! +super hláškujíci Ron "HELLBOY" Perlman...ZEMĚ...Taková díra :-) ()

emdvojka

mňa to dosť bavilo, aj keď som si vedomý toho, že Votrelec 4 by už mal fakt byť ten posledný. Ale bojím sa toho, že sa dočkáme možno aj Votrelca 150 :-). Kvalitné dielko ale už by vážne stačilo pani Rypleyová. Ukončite jazdu a odpočívajte v pokoji! ()

Grimlok

O chloupek lepší než trojka. Tohle byl vlastně můj první film, kterej jsem viděl v kině. A dokonce mě na něj vzál táta. A bylo mi deset, vlastně devět a půl. Postavy jsou dalo by se řící pořád stejné, Ripleyová, robot, vetřelec (bez něj by to asi nešlo) a společnost, která má s vetřelcem své plány. Poslední vetřelec je nechutně ošklivej. ()

Shona

Z mého pohledu vcelku důstojné, přesto doufám, že už definitivní zakončení jedné perfektní sci-fi série :) Vzkříšení není tak dobré, jako jednička s dvojkou, které jsou v podstatě dokonalé. S Fincherovým dílkem si ale nezadá ani v nejmenším. Sigourney použitější než ponožky, ovšem pořád výborná, bez ní by to prostě nebyl vetřelec. Vetřelci opět nádherní narozdíl od trojky a ještě k tomu pod vodou no paráda. Konec výsměch celé alienovské sérii? Přiznávám, že to krapet úsměvné bylo, ale když sci-fi, tak se vším všudy ne? Winona Ryder překrásná jen mě tak napadá, kdo může vymyslet takové kočce tak debilní jméno Call. To zvládnou jedině amíci. ()

Redix

Nic moc. Nesedli mi herci a scénář. Vetřelec měl zkončit 3 dílem. Jednu hvězdu dám za Sigourney. BTW všimli jste si ve vetřelci 1 toho monstra které objevili ve vraku lodi? To samé je hlavní bosák na konci Vetřelce 4. ()