Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

eLVe

Hanáka prostě miluju. nebejt Hanáka tak by to stálo asi za nic, ale tyjeho gegy a hlášky mi tam prostě sedli. ()

Marward

Na tento film jsem se opravdu těšil, ale byl pro mě zklamáním. Takový dobrý materiál a námět. Výsledek – nic moc. Pobavily mě pouze dvě hlášky, a to je na celou krimiparodii málo. Snad ještě za zmínku stojí pěkný nápad s řízením automobilu „naruby“ (silnice se klikatí samá zatáčka a hlavní protagonista nehne ani brvou natož volantem a naopak silnice je rovná a řidič hýbe volantem a je vychylován odstředivou silou co to dá). ()

supo odpad!

Byl jsem na tom v kině, nikdy předtím ani nikdy potom jsem neviděl, že by se celá řada přede mnou zvedla a odešla pryč po půl hodině filmu. Měl jsem nutkání udělat totéž. Tento film je instantní nuda podávaná v malých douškách tak, aby byla ještě nudnější. Dialogy nejsou vtipné, jsou trapné a nedá se jim smát. Jedním slovem hrůza. ()

Ramesse

Poprvé, když jsem se na tento kousek díval, tak mě moc nezaujal, ale po dalším zhlédnutí jsem vcelku pochopil vtip filmu. Je fakt, že to není klasická komedie, kdy se smějete okamžitě po "džouku", ale někdy je potřeba se trochu zamyslet. ()

Speedster

Tento neopakovatelný filmový koncert na pozadí Los Angeles mě rozechvěl už v Canal Street při pohledu na netopýra, který s měsícem v zádech nápadně volal po zásahu hrdiny. Mazaný Filip je bezesporu otázkou úzce profilovaného žánru, který buď milujete nebo nenávidíte. Volám po více takových filmech, protože patřím do té první skupiny kritiků. Často nápadné, jindy velice jemné, téměř nepostřehnutelné vtipy, gagy, narážky a šílenosti lemují celý snímek. Plejáda herců významných jmen podávají skvělé výkony v neuvěřitelně stylizovaném prostředí. Sám Phil Marlowe popsal sebe i celý film výstižnou větou: Nikdo mi nerozumí - jsem záhadný. 90%. P.s.: Svělý je komentář Oskara. ()

Sedmilhář

Konečně jsem to viděl v klidu a celé dohromady. Pro mě osobně výborný kousek. Je třeba znát kontexty a mít chuť se zasmát...míst je tam opravdu dost. ()

rigidite

Divadelní představení jsem bohužel nikdy neviděla, takže nemohu srovnávat, ale film jako takový je suprový! Sklepácký humor není jen tak pro někoho , ale tomu kdo je má rád, se to přeci musí líbit! Pro mě je to klasa a hlášky jako "Co po mně ještě chcete?! Chleba namazaný po obou stranách?!" nebo "Roztrhnu Ti kušnu hákem" už mám ve svém slovníku jako by tam byly odjaktěživa. ()

ocelotak112

u tohohle filmu jsem se bozsky zasmal presne muj typ humoru nema cenu se dal rozepisovat proste komedie ktera me vzdy skvele pobavi od zacatku do konce ()

Naby

To byl ten jehorsi ceskej film od roku 2000 co jsem snad videl! Zaklad to melo v trapnejch americkejch filmech a serialech a na trapnosti jsme snad jeste jednu uroven pridali. Opravdu hruza a ztrata casu. ()

Motherlovebone

Nesnesitelný Hanák, otřesná Vilma, tam je to prostě všechno špatně. Sklep tohle nesnesitelný přehrávání vezme, plátno ne. Jak to může bejt špatně, když tam hrají výhradně lidi, které řadím mezi své oblíbence? Toť největší filmová záhada této sezóny. Hvězdu dávám z nostalgie. A to je málo. ()

Tomulka

No no je to nahraně na dvě hvězdičky. Film je hlavně nudný. Tvrďácká fasáda Hanákovi neseděla a to je asi největší kámen úrazu. Také se film bere až moc vážně (teda já aspoň jsem ve filmu nadsázku nevnímal žádnou, ani náznak). ()

sarianna

Vskutku velmi netypické dílko české kinematografie a vskutku vyvedené. Docela jsem se bavila, i když některé vtipy byli předvídatelné, výsledek byl naprosto parádní. Brilantní parodie s bezkonkurenčními "Skelpáky". Bez ohledu na to, co si tu ostatní myslíte. ()

Jevablo

Série skvělých hlášek vynahradí i trochu v závěru váznoucí příběh. Podle jeden z nejvtipnějších filmů natočených v poslední době. ()

Andy.222

Vcelku hezká parodie na staré detektivky, která mě příjemně překvapila hraním si s detaily (nálepky na autě apod.), ale o které musím říct, že stojí a padá na charismatu Tomáše Hanáka. Přesto i po druhém shlédnutí pobavila a nenudila. ()