Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

• USA The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (více)

Letopisy Narnie vypráví příběh sourozenců Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy osvobodit říši. (TV Nova)

distrikt

Levné a jednoduché kostýmy, masky jak z nějakého postaršího béčkového hororu. Vleklý, nezáživný děj a počítačově implantovaný živý mluvící lev. Pro děti možná, ale i dítě si uvědomí, že když někoho bodnete mečem, musí téci krev. Tady neteče. ()

Mnohem lepší knižní předlohy se nedrží, spíš se jí inspiruje a přidal si vlastní dějovou linii, mnohé scény jsou kýčovité a přeslazené a ani efekty mne příliš neuchvátily. V druhém díle je alespoň pár vtipných replik, tenhle mne prostě velice zklamal. ()

radar76

Nádherná fantastická pohádka o sourozencích,kteří se skrze starou skříň ocitnou v neznámém pohádkovém světě. Opravdu to má všechno co to má mít. Přehledný a ucelený děj,nádherné vizuální zpracování,kouzelnou atmosféru a famózní zápornou postavu. ()

brasek odpad!

Neviem pre akú vekovú kategóriu bol tento film natočený, ale aj 8 ročné deti v kine sa viac zaujímali o iné veci ako o to, čo sa dialo na plátne. Osobne som musel niekoľkokrát prerušiť tento "umelecký" zážitok odchodom na čerstvý vzduch. ()

pcarogers

Tak takový mišmaš potvůrek jsem ještě nikdy neviděl a vidět, v pravdě,už nikdy nechci. Kdyby aspoň ty masky byly dobře udělané, na masopustu by měli jistě úspěch, ale mě to fakt nevzalo. Atmosféru film měl první půlhodinu, poté již byl pro smích. Kdyby mi bylo deset, asi bych byl okouzlen, žel se mnou se to již nesetkalo. Scenáristický mišmaš, slabá produkce, slabý příběh. Škoda. PS: jak říká becki_tu, jedná se o čistokrevnou pohádku pro děti a s tím se dá jen souhlasit. Leč i mnohé pohádky pro děti umí potěšit nejednou dospělé srdce, tato je zkrátka čistokrevná:-). ()

Charlie.Harper

Naozaj podarený film aj keď chápem že niekomu sa nemusí ľúbiť nakoľko akcie tam až toľko neni, ale získal si ma prostredím, dejom a hlavne nádherným levom. Jediné čo bola škoda že tvorcovia pri niektorých postavách kombinovali počítačové efekty a kostýmy.. trošku to ubralo na kvalite. Avšak hlavne by som sa chcel vyjadriť k hudbe. Nemám pocit že by bol Harry Gregson-Williams najlepší hudobný skladateľ na svete, ale myslím si že ho osvietilo z nebies keď skladal hudbu k tomuto filmu. To ako do seba jednotlivé scénky s hudbou pasovali a akú atmosféru to vytváralo bolo niečo úžasné. Tento fakt u mňa pozdvihol film určite na väčšiu úroveň ako len na priemernú. ()

Xpat

Já si nedokážu představit, že děti, kterým je mezi 9 až 15 se prorvou skříní a pak drží meče a vrhaj se do boje a najednou se chovaj jak čtyřicetiletí válečníci. A tři hvězdy dávám za vynikající Tildu a za docela ucházející efekty. ()

zodiak217

Tak pre niekoho je to možno lahôdka, kto čítal knihu, no pre mňa ako pre nezainteresovaného diváka to bolo jedno veľké prekvapenie. Nechal som stiahnuť do iného sveta fantázií, nadprirodzených postáv a súrodeneckých vzťahov, ktoré boli vystavené extrémnym situáciám. Pri tejto snímke je dôležité nebrať to ako nejakú abstraktnú fikciu, ale ako rozprávku kde je snívanie povolené a nechať svoju fantáziu unášať sa filmovým spracovaním. Celkom som si oddýchol aj hudba bola príjemná, spracovanie tiež....len som si nejako nevedel zvyknúť na Tyldu Swintom, má také podobné črty ako Cate Blanchet, len o dosť extrémnejšie....negatívne úlohy jej podľa mňa svedčia. Celkovo veľmi príjemný projekt a vhodný na akékoľvek ročné obdobie. ()

pan_ponozka

Peter: Are you with me? || Oreius: To the death. S prvním dílem spokojený. White witch byla úžasná, Oreius famózní a doufám, že Liam Neeson nikdy neodmítne nabídku pokračovat v dabování Aslana. 8/10 ()

Skretule

Ano chápu, že když srovnáte LOTRa a tohle dílko, je to úplně jiná filmová kategorie. Efekty jsou o dvě třídy níž, používají se podobné filmařské postupy a nestvůry vypadají jako jako maškary z nějakého dětského karnevalu. Ale i tak je to příjemné odpočinkové a hlavně předvánoční pokoukání. Pěkných 65% ()

Pixie

Šílená ale naprosto šílená nuda... utahané, zdlouhavé. Až někdy nebudu moct usnout, pustím si to znova. Dvě hvězdičky za Tildu. ()

rigby

Velmi sympatická pohádka. Je to hodně zaměřené na děti, ale i dospělý si v tom něco najde. Navíc skvěle natočeno, zejména bojové scény jsou impozantní. ()

HennessyVSOP

Četl jsem knihy a nijak úchvatně na mě nezapůsobily, což je první problém. Nicméně mají svoji kvalitu. To co se filmu, který poměrně dost věrně knihu převedl na filmové plátno, upřít nedá je vizuální stránka, která je velmi dobrá, minimálně na pohádku. Ale ti herci, tohle je mnohem větší problém než u Harryho Pottera, kde dětští herci aspoň mají charisma, i když hrají taky pochybně. Závěrem je vizuálně krásná pohádka s velmi nudným dějem a otřesnými hereckými výkony, a tak vás film chytí snad jen pokud jste fandové předlohy a nebo je vám méně než 8. Není divu, že na všech sedm filmů nedojde. ()

salome

Jsem ráda, že se tento skvělý film natáčel i u nás. Autoři Pána Prstenů a Letopisů Narnie byli přátelé. Doporučuji přečíst všech 7 dílů ()

Ssova

Rozhodně nákladnější a výpravnější než prapůvodní seriál. Docela nadějný nášlap pro další ságu. Tilda je opravdu velmi přesvědčivá! :-D Celkově povedený kousek. ()

Rusallka

Nevim, co se vám na tom všem nelíbí.... podle mě je to nádherná pohádka... a těžko to může bejt vykrádačka Harryho Pottera, jak někdo píše, když knižní předloha je mnohem starší, než nějakej Potter! Asi mám v sobě stále duši dítěte, ale já bych se někdy do Narnie moc ráda podívala :D ()

gipper

Těšila jsem se na další pořádný dobrodružství, ale nedočkala jsem se. Ono už z knížky bylo poznat, že to nebude žádná hitparáda a film to bohužel jenom potvrdil. Tři hvězdičky za mluvící bobry, sympatickýho fauna Tumnuse a bílou čarodějnici (protože ta se teda opravdu povedla). Kdyby celou tuhle parádu zkrátili na polovinu, tak bych se možná koukla i na druhej díl, ale představa, že u Narnie strávím další dvě hodiny, mě teda vůbec neláká. Tak třeba zase někdy, ale to bych se musela hooodně nudit! Což teď dlouho dlouho nehrozí.. ()

kreion

Slovami klasika "La merde" naservirovane na striebornom podnose, ktorý pán Adamson ukradol Elrondovi pri natáčaní pána prsteňov. Pre mňa určite nie a bobry (sysle?) to zachránia len u publika pod 12 rokov. Bon appetit. ()

metztlimoon

Ako sa na margo celého filmu vyjadrila jedna moja kamarátka: "Traktor, strúhanka a šarapata". Presne tak, moc to zmysel nedáva a rovnako je na tom celý film. Ohodnotím asi len Tildu Swinton a peknú krajinku. Všetko ostatné je strašne umelé, neprirodzené a afektované (dialógy asi najviac). ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (více)