Halloween

• Česko Předvečer svátku Všech svatých (více)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

Hopper

Najlepší diel celej série. Bravo Carpenter a bravo za výber hudby, ktorá filmu dodáva až neskutočný desivý charakter. ()

Slimak

Ne že by to bylo špatný...ale měl jsem neuspokojenej pocit..to budování temný a strašidelný atmosféry nakonec jakoby vyústilo v nic.... ()

zbysik

Film vidim poprve po 30 letech od sveho vzniku (takze zadne vysoke hodnoceni kvuli nejake nostalgicke vzpomince) a musim podotknout, ze sem byl mile prekvapen. Velmi dobre natocene, vyborna kamera, dobra hudba a i na dnesni dobu slusne lekacky a tak hodnotim, jak hodnotim. ()

Corpsegrinder

Někoho může zarazit velice pomalý tempo ale dle mě je to jeden z nejlepších oldschool slasherů s velice dobře provedeným budováním atmosféry. Majký je velice trpělivej takže člověk opravdu neví kdy zaútočí a hlavně jeho procházení v pozadí obrazovky kdy o něm postavy neví je creepy jak hovádko. ()

provitamin

Hlavného záporáka tu nazývajú "čierny muž". V dnešnej dobe je toto už nemysliteľné, bol by to skrytý prejav rasizmu. Nudný horor v hlavnej úlohe s hereckým drevom Jamie Lee Curtis, kde zaujímavou je len hudba. ()

bloodline

Definícia žánru. Žiadne prvoplánové a bohapusté jatky, ale do morku kosti vystavaná atmosféra s hudobným doprovodom strašidelnejším ako ranné zore na tvári Zdeny Studenkovej. Iba imbecilný scenár uberá spektáklu na genialite. Ale nič to nemení na túžbe, vidieť Halloween v dobovom časopriestore. V 78' musel počet dospelých s nočnou inkontinenciou narastať geometrickým radom do rozmerov epidémie. ()

AdamesWWE

[6/10] Hororová klasika Halloween z roku 1978. ktorej nemôžno odoprieť kvalitu a úroveň filmu na daný rok. Pre mňa, bohužiaľ miestami nudné a naťahované, ale atmosfericky parádne a ako som spomínal, na ten rok je to nadčasové a neupieram filmu  jeho kvality, ale z mojej strany to je iba na lepšie trojhviezdičkové hodnotenie. ()

Knowho

Legendární a dnes už zcela kultovní slasher, který je naprostou povinností pro každého fanouška hororů. Carpenter nám dodává jeden z nejlepších (ne-li nejlepší!) slasherů všech dob, který  zažehnul popularitu samotného slasheru. Co se mi líbí je že ve filmu není moc obětí  (celkem 4) a film hraje spíš na atmosféru ospalého města Haddonfield. Z Michaela Myerse jde fakt strach a miluju všechny scény kde někoho stalkuje. A pak když dojde na vraždy, tak to je maso! xD Ze všech killů v celým filmu je můj nejoblíbenější ten kdy si Annie musí dojít pro klíče k autu a pak do něj bez použití klíčů nasedne a všimne si zamlženýho skla, kdy ji to všechno dojde a najednou bum! Myers se vynoří ze zadního sedadla a je po ní. Jamie Lee Curtis taky dost slušně zahrála Laurie Strode, jejíž roli si Curtis zopakovala ještě 6x. Pleasence je taky jako vždy skvělej. A na závěr musím pochválit znělku, kterou vytvořil samotný režisér John Carpenter a jde z ní fakt mráz po zádech. 10/10 Jeden z mých nejoblíbenějších hororů a filmů vůbec. ()

Bouřňák

Na tento tzv. kultovní horor jsem čekal hodně dlouho a konečně jsem se k němu dostal. Leč nelze to nazvat jinak než zklamání. Není se téměř čeho bát. Po zdařilém začátku se dlouho nic neděje a když už to začne, tak je prakticky konec filmu. Atmosféře filmu a hudebnímu doprovodu nelze téměř nic vytknout, ale to nestačí. Už mám pomalu strach, že geniální horor The Thing zřejmě nic nepřekoná. ()

Daae

Jediný film série, který jsem viděla, kápl na správnou notu, když zůstal u jednoduchosti (málo herců, jednoduché triky, prostředí rodinných domů). Ta je totiž skutečně účinná. Zamrzelo mě, že autor nevysvětloval i ty nejpodivnější scény, a dokonce ani neznáme motivy vraha. Každopádně je to dobrý horor, který se mi líbil víc než Věc, a u kterého jsem se i docela bála. ()

Standito

Za to, že režisér vytvoril takýto film prakticky za vreckové, mu patrí môj obdiv. Halloween je výnimočný film, ale na rozdiel od Veci starne...a vysvetlí mi niekto, prečo je ten hajzel nesmrteľný? ()

TERRORDROME

Slashery nemám rád. Nemám rád ani halloween. Je to nuda. Blbé kecy, občas nejaká vražda, nuda, chlap v bielej maske, nuda, nejaké to vrieskanie, nuda , nuda , nuda... nič než nuda. Klasická nuda. Jeden bod za to že je to milník žánru a má historickú hodnotu. ()

venom14

Tak od tohohle filmu jsem nečekal,že mě může takhle bavit.Tempo je sice takové táhlé,ale to mi vůbec nevadilo.Navíc je tohle stavební kámen mých oblíbených filmů se zabijákem Michaelem Myersem.Ale nejlepší byla ve filmu atmosféra,kdy jsem prostě jenom čekal,až se něco stane a k tomu celému hrála skvělá mrazivá melodie,která je už dneska neodmyslitelnou součástí každého filmu Halloween. ()

Schuldiner

Tuto klasiku jsem shlédl až teprve teď a podle mého skromného mínění je to jeden z případů, kdy film ztrácí s přibývajícími roky svůj lesk. Nevím jestli jsem nebyl ve správném rozpoložení, ale přišlo mi, že jakási zábava se odehrává až posledních asi 20 minut a navíc v těch dvaceti minutách se člověk musí občas pousmát podivnému a chvílemi nelogickému chování a jednání hlavní hrdinky... Např. pokud najdu své přátelé mrtvé, pronásleduje mě jejich vrah, který se mě pokusil již jednou zabít a dostanu se ke dveřím vedlejšího domu, kde mi nikdo nechce otevřít ač je jednoznačně doma, dělám VŠE pro to, aby otevřel a nějak mi pomohl. Opravdu vše, klidně bych i rozbil tomu člověku okna!!! Určitě bych odtamtud zklamaně se zraněnou nohou neodcházel. Když už vrahovi poté, co se mě pokusí podruhé zabít, vrazím jehlici do krku a zbavím ho nože, neodcházím od těla s tím, že tam ten velký nůž nechám. Nebudu se před obživlým vrahem poté schovávat do skříně, ze které nelze utéct a když už ho po tom co se mě pokusí potřetí zabít (a vzhledem k tomu, co udělal s mými přáteli) znovu lehce bodnu, což ho omráčí (?!), tak ho prostě dodělám a píchnu mu ten velký nůž přímo do krku!!! Ano, to bych v dané situaci (a navíc v Americe s jejich právním systémem) určitě udělal. Ale Jamie to neudělala a tak se jí ten pomalý ´´mluvka´´ logicky pokusil zabít počtvrté. No a vrah? Člověk nechápe proč to dělá, o co mu jde, proč dělá to co dělá tak jak to dělá...proč se vždy takovou dobu schovává, proč dělá s mrtvými těly zrovna tyhle ´´vylomeniny´´, tedy konkrétně proč například věší chudáka Paula za nohy a Lindsay schovává do skříně... Jo, já vim - aby se jich hlavní hrdinka lekla:-) Krom toho, Myers je samozřejmě nesmrtelný a ani kulky proti němu nejsou účinné. A ta soulož tam, to mělo jako býti co?! :-) A ty dialogy atd atd... Ze začátku to mělo (i díky muzice) určitý zvláštní nádech slibných následujících chvil, ale ono to všechno vlastně v podstatě pořádně nikam kloudně nevedlo. Mám rád horory, ale toto je pro mě další zklamání klasiky! ()

J*A*M*A*L

Já to fakt nechápu.Já horrory miluju a většina horrorů jsou béčkového typu a docela se mi líbí.A když přijde horror "áčkového" typu, tak to je pro mě docela zklamání, protože od horrorů "áčkového" typu očekávám zábavu a abych byl upřímný několik béčkových horrorů se mi líbilo daleko víc než tahle Carpentarova klasika.Přesto, že se zde jedná o skvělý horror, tak jsem čekal větší horrorovou atmosféru, krve, adrenalinu a podobně.Zde se hodinu jenom mluvilo a to tu bylo dost zbytečně a když to konečně začalo vypadat jako horror, tak to něco extra taky nebylo.Možná tento film moc kritizuju i když jsem tomu dal čtyři hvězdičky, které považuji za dost solidní a hlavně u tohoto filmu (horroru) mé hodnocení považuji za své nejlepší svého druhu, ale co mám říct o horroru u kterého jsem čekal jasnou pětihvězdičkovou jízdu.Škoda.Ale zase má u mě Halloween velké plus za skvělou a legendární hudbu, která je podle mě nejlepší horrorová skladba, kterou už nikdy nic nepřekoná.http://www.youtube.com/watch?v=Nq6pekM6sZQ 89% ()

Paldiny

Halloween je o strašení a Carpenter strašiť vie, ale nie tu. Skláňam poklonu nad jednoduchým, zato úderným hudobným motívom (teda dvomi), chladnou charizmou nebezpečného psychopata a sympaticky vystrašenou Jamie Lee Curtis. Režisér sa hrá s divákom od začiatku a to do takej miery až sa začínam obávať či to s tým sledovaním nepreháňa a celý film nezostane len pri náznakoch. Finále našťastie nelení a dopraje očakávanú konfrontáciu, kde sa rozbalia všetky darčeky, ale aj nejaké to uhlie. Minimálne prefackať Laurie za vedomé ohrozenie deťúreniec a opakované naivné ochromenia útočníka, ktorého to zakaždým ťahá späť na nohy. Už v detstve mi to pripadalo blbé. Prvý Halloween teda viac naznačil ako ukázal, no čo mu nik neuprie, roztrhal vrece so sériovými vrahmi čím nakopol novú éru anti-hrdinov. ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

16.09.2017

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (více)