agassi68

Dosť to vylepšil charizmatický Brody, ktorý sa pre mňa postupne stáva hercom z prvej desiatky a každým svojim ďaľším filmom to potvrdzuje. ()

merigieren

Cestování časem má vždycky svoje mouchy, krom červenýho trpaslíka :-) Každopádně díky přepínání mezi minulostí, budoucností a současností (tak nějak vytvářeli chaos, který mě dokázal zabavit), kde poměrně srozumitelně opakují a pomalu přidávají další střípky lze ledasco pochopit. Navíc všechny moje pochybnosti (a že jich nebylo málo) dokázala odlákat jedna černooká kráska :-) Oči byly přišpendleny k monitoru po celou dobu... ()

zrz3k

Po dlouhé době jsem viděl vskutku originální scénář. Sice jsem se ze začátku trochu ztrácel, ale to je asi vše co mě trošku vadilo. Výborný herecký výkon Adriana Brodyho i Keiry Knightley. Taky se mi hodně líbil epilog(ve většině filmu mě příde, že tam toho hodně nakecaj, ale nic neřeknou:)). Zahrávat si s časem, tedy spíš s budoucností, je dost nebezpečné, ale John Maybury to podle mě zvládnul perfektně. 85% ()

mala_kea

Velké množství pro i proti skýtá tento zajímavý snímeček. Snad poprvé v životě jsem viděl Keiru Knightley pořádně hrát a Adrien Brody nezklamal. Spolu tvoří překvapivě výtečnou dvojici. Skvěle nasnímané makrodetaily nevadí a působí příjemně neotřele. V kontextu s celkovým konceptem díla ba přímo trefně. Režisér se soustřeďoval na jednotlivé detaily, ovšem celek se mu tak dokonale poskládat nepovedlo. Technicky je film brilantní. Syrovost je z obrazu přímo cítit a sentimentu tu skutečně příliš neuvidíme. Ovšem několik rozehraných témat ve výsledku nezapadne tak úplně dohromady a divák se neubrání pocitu, že čekal možná něco víc. Éterická a velmi tlumená hudba působí překvapivě silně a dotváří už tak velmi stísněnou atmosféru plnou strachu a samoty. Milostný vztah hlavního páru nevadí a ve filmu nepůsobí navíc. Zamotaný scénář je vcelku fajn. Je tu cestování časem, lehce načrtnutá otázka existencionalismu a několik poměrně silných scén. Ovšem něco tomu stále chybí. ()

Gismo.kv

Svěrací kazajka je další film, který se zaobíra tématikou cestování v čase, ale svou kvalitou se filmům jako Donnie Darko nebo Osudový dotek nevyrovná... ()

sadlokan

Chtíce vyřešit nějaký postvietnamský syndrom zavřením chlapíka do mražáku vyrobí takovýho Tuláčka po hvězdičkách.Ale i když není v mražáku,tak si štráduje po pakárně pro zblázněný vrahy jako by se nechumelilo. ()

bagetka007

Ráda se ve filmu ztrácím. SPOILER - To, že nakonec nežili "happily forever after" mi také vůbec nevadí, ale na můj vkus to bylo až moc mimo můj žánr. Adrien Brody byl ale naprosto skvělý. Btw. nemám ráda Keiry americký přízvuk! 8) ()

Majkak

Slušné napětí a spád, ale chtělo by to sofistikovanější závěr. Nejkonzistentněji působí v těch chvílích, kdy se Jack Stars snaží využít svých znalostí z budoucnosti ke změně osudu těch, se kterými se setkává. Prostředí psychiatrické léčebny a způsob léčby nepřináší nic nového a působí dojmem nutné vaty pro výplň příběhu. Film neobjevuje zásadně nic nového, kromě toho, jak je důležité být si vědom toho, že všichni jednou zemřeme. Ač je to ta největší jistota v životě, dost se na to asi zapomíná. Z pohledu síly příběhu, by film stačil na 3, hodnocení zvyšuji o výborný výkon Adriena Brodyho a lidskost příběhu. ()

BOURQUE

Cestovanie v času z iného pohľadu. Verili by ste k tomu, že na základe injekcie môžete „na chvíľku“ cestovať do budúcnosti? Keď film skončil, tak mi trošinku pripomínal film 12 opíc . Film určite má svoje nedostatky a žánrovo je iný ako „12 opíc“, ale vďaka hereckým výkonom je ľahko nadpriemerný. A. Brody opäť potvrdil fakt, že nie náhodou má Oscarovú sošku. Dokázal sa dokonale stotožniť s charakterom hlavnej postavy. To isté platí aj o K. Knightley, ktorá je zase perfektná, krásna a tajuplná. Na jedného herca sa však zabúda: on je pán „budúci Bond“ D. Craig, ktorý síce nepodal podobný výkon ako B. Pitt zo spomínaného „12 opíc“, ale svoju čas na predvedenie svojho talentu - zahrať si chorého človeka, ktorý nedokázal spracovať to, že jeho manželka opustila – veľmi dobre využil. Svoje hodnotenie zvyšujem na štyri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Doomedx

"Kolik máme času ?" - Občas trochu naivní až stupidní, jenže na to se nedá brát moc ohled, jelikož je to přeci jen fantasy movie, ale já si to užil a na konci z toho měl vážně dobrý pocit. Btw super Keira a soundtrack. 75% ()

anatheman

Výborný film, v jehož druhé polovině jsem měl nutkání mu udělit plnou palbu. Jenomže závěr to vše lehce pokazil a tak jsem zůstal "pouze" na realističtějších 4 hvězdách. Asi jsem čekal nějakou destruktivnější pointu. Mám především problém s předkládanými výlety do budoucnosti. Ano, zdejší cestování časem přece jenom nakonec něco změní, ale ke konci máte spíše pocit, že řada časových skoků byla víceméně jen na efekt. Zkrátka mi moc neštymuje to, že před oním závěrečným paradoxem sledujeme spíše zacyklení všech dějových rovin, které nás vedou k fatalismu veškerých událostí. Což je docela v rozporu s onou závěrečnou sekvencí, která předcházející předurčenost poněkud popírá. Mluvit o nějakých dírách v ději je ve snímku, který se zabývá cestování časem, jistě bezpředmětné. Problém pro mě představuje jenom zdejší filozofie cestování v čase. Nicméně musím uznat, že film byl velice zábavným a divákovu pozornost jistě udrží. Oceňuji i mysteriózní stránku díla a vcelku adekvátní navodění pocitů schizofrenie, což je podpořeno i poněkud ztřeštěnou zvukovou výplní. Kromě Brodyho, jenž celý film táhne, překvapil i bláznivý Craig, byť u něj přiznávám, že mohl získat širší prostor. ()

Ben Nevis

Nejvíc mi film připomněl K-PAX (Svět podle Prota), protože je tu nejistota reality versus halucinace. Popřípadě je to film o tom, že po zranění hlavy a vhodném koktejlů drog může mozek dosáhnout nevídaného potenciálu. The Jacket však nejvíce funguje v romantické rovině. Jakmile se začnou sbližovat dva ztroskotanci, jde veškeré scifi stranou. ()

brumbrum odpad!

Humus jak svina. Cakal som cestovanie v case s dakou dramaticko-napinavou liniou - dostal som kibel sraciek. Kto videl prvych 15min a furt sa kuka, tak mu gratulujem k velmi otrlemu zaludku. Nemam problem s dramami ani vojnovymi filmami, ale tento cielane zostrihany utok na moju psychiku nepotrebujem - po 20min vypnute a zmazane. ()

skleboun

při tomhle filmu se člověk srovnání s Butterfly effectem asi vážně neubrání :) ale tenhle film má jednu obrovskou výhodu, co se týče právě logiky cestování v čase - tady se jedná ne o minulost, ale o budoucnost, což zabraňuje hodně logickým chybám. Přesto by Svěrací kazajka pod pobrobným pohledem asi neprošla - ale je asi lepší nad tímhle moc nehloubat a užívat si film, jeho atmosféru a spád :) Adrien Brody je skvělý, Daniel Craig taktíž a i Keira Knightley se mi tu docela líbila :) ()

Yomega

Zajímavý film, s celkem originálním námětem, ale i s pár logickýma dírama. U tohoto žánru se to dá ale určitě pochopit. Pro mě velice příjemné překvapení. Film chytne hned ze začátku a nepustí až do konce. Na tom mají lví podíl i herecké výkony. Hlavně Adrien Brody hraje úžasně a jen mě utvrdil v tom, že je to mimořádný talent. Moc se mě líbila i Keira Knightley a Daniel Craig stejně jako Kris Kristofferson. Napadá mě srovnání s filmem Mechanik, který se mě sice líbil mnohem více, ale to rozhodně neznamená, že bych byl svěrací kazajkou zklamán, právě naopak. Prostě solidních 3 a půl hvězdičky..nebýt posledních pěti minut, mohlo být hodnocení ještě vyšší. ()

igirazor

Spočiatku som sa obával, čo z toho vznikne. Ten názov mi nepribadal ako neaké sci-fi, ale bol som milo prekvapený. Adrien Brody - dokonalý herecký výkon. A čo sa týka režie - za výbornú. Tento námet ma naozaj chytil za srdce a musím povedať, že ma držal až do konca v napätí a koniec rozhodne nesklamal. ()

GIK

Před projekcí jsem se domníval, že to bude asi hodně úchylný film pro hrstku filmových maniaků a vůbec jsem se nemýlil! Už asi po deseti minutách jsem začínal tušit, že po dlouhé době mám štěstí na něco opravdu pěkného. Úplný začátek je válka v Iráku 1991. Po přesunu do "současnosti" - ve film Amerika rok 1992 - se začíná odvíjet příběh válečného veterána Jacka Starse, které se v důsledku zranění z Iráku a dalších okolností dostane do ústavu pro choromyslné, jehož ředitel provádí na svých chovancích podivné pokusy. Díky nim se Jack ocitá v budoucnosti (vlastně letos v roce 2007) a zde potkává mystery Jackie, s kterou už měl tu pochybnou čest v minulosti. Doporučuji. Aktualizace 2023: největší političtí klauni a komedianti problikávájí naštěstí jen chvilku na začátku, pak je od politiky pokoj. Hezká romance. ()

ex.it

Měla jsem sice trochu problémy s dějem, ale na druhou stranu je to hodně zvláštní film, moc mě zaujal. ()