Vetřelec vs. Predátor

• USA AVP: Alien vs. Predator (více)

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

Adm.Nelson

Hviezda za ten vzájomný súboj, inak je to debilita na n-tú. Sanaa Lathan je absolútna neherečka a výplody scenáristu začnú vyslovene urážať, keď sa poslední preživší spoja s predátormi. 1/10 P.S.: Čudoval som sa, čo tam robí Henriksen, ale po prezretí si jeho filmografie v posledných rokoch je jeho účasť v tomto braku celkom pochopiteľná. ()

Heroine

Zase jeden Lance Henriksen v přihlouplém hororu. Nějak to přitahuje. Nevím čí to byl nápad, ale byl docela dobrý. Jenom se to provedení moc nepovedlo. Vznikla béčková slátanina, která ubírá na působivosti oběma titulním stvořením. A navíc jsem fandila Vetřelci :-( ()

Eluin

Pro mě osobně velké zklamání, které není hodno původní trilogie (čtvrtý díl osobně neuznávám). ()

char_t

Odpočinková záležitost. Atmosféra bohužel nesahá vetřelcům ani po kotníky, a predátorům se sotva blíží, scénář taky neaspiruje na oskara. Naštěstí to trochu zachraňují efekty, které poprvé v historii AVP universa vypadají lépe než staré dobré kostýmy z prvního vetřelce. Průměr. ()

Anduril

Myšlienka filmu sa my páčila. Rast predátorov chlapcov na mužov, tým že sa im podarí uloviť zopár votrelcov. Škoda, že mi ľudia sme im jaksi nikdy neboli rovnocenní súperí. Ešteže to aspoň vždy vynahradzujeme počtom. Akcia, kamera, strih sa mi páčili od začiatku až do konca, alebo som si proste na ich štýl zvykol. Pri týchto filmoch ma vždy zamrzí tá naša ľudská bezmocnosť a slabosť oproti všemožným schopnostiam mimozemských rás. ()

marshaall

Solidne vymyslene spojenie dvoch sci-fi ikon. Jedine co mi neslo dohlavy preco si particka paleontologov pribalila do kufrikov aj samopaly. ()

Hubis_

Ale jó mě se to líbilo.Akce,trošku horor,ale hlavně predátor a vetřelec proti sobě.Ale ta královna byla docela chabá,což mi zkazilo celkové hodnocení. ()

jirkis

Super akce a spád. Skvěle zabaví a nenudí. Jediné, co mohlo být lepší, je pointa. Zbraň je jako kondom, radši ji mít a nepoužít, než nemít a potřebovat /70%/ ()

BeranSon

Toto je marnotratný pokus o vývoj velkolepých titánů filmu jako je impozantní vetřelec a dokonale vyzbrojený predátor. Akce za moc nestojí, ani postavy se příliš nevytáhly. Musíme si říci že jen ta pyramida je příšerná blbost. Dávám 2* a to jen za nehoráznou úctu k vetřelcům. 3/10 ()

GOREGASM

Béčkovou polohu si dvě monster ikony nejenže nezaslouží, ale především by takovouto hříšnou myšlenku měl každý . rozumný producent nakopnout do zadnice. Andersona bych poplácal po zádech, kdyby neprznil klasiku, protože za šedesát mega natočil vizuální nadstandard, ale ta zhovadilost s níž doslova plácá páté přes deváté, totálně pohřbívá nejen absolutně necharismatickou posádku, ale zároveň zadupává "six feet under" velkolepost obou děsivých monster. Děsivě plíživí facehuggeři skáčou v rytmu prochroustaného popcornu, protože tak to W.S. chce. Chtěl jsem s cukáním všech tělesných koutků dát smírčí pajdu, ale to závěrečné kamarádičkování se už bylo moc. 40% ()

helloween93

Kdo je fanda obou sérií bude se tvářit, že čekal víc. Nechápu, proč je ve filmu tolik postav, když 95% z nich nedostanou ani kapku prostoru a jejich účast je dost krátká. Scénář obsahuje spoustu nelogických věcí, kamera mi taky moc neseděla a radost mi udělala jen účast Lance Henriksena a Predátorů. 3* ()

Nerd4Dreaming

Nechápu proč všem ten film tolik vadí.. připadá mi že někdo "důležitý" napsal negativní komentář a chytaj se toho všichni. Podle mě to vůbec není špatnej film, jasně pár chybiček se najde, ale co jsem čekal to jsem dostal. Povedenej crossover kterej rozšiřuje mytologii predátorů i vetřelců a u kterýho jsem se narozdíl od místných chytráků nenudil. ()

P.J.2

Na to jedno zkouknutí po nějaké době, pokud jste fanoušek určitě neuškodí, ale o nějak extra pecku se nejedná. ()

kkarx

Oproti Prometheovi je to alespoň béčková zábava a na nic epického si to nehraje. Člověka tak nemusí moc mrzet dějové nelogičnosti. Jednoznačně se to už nedá řadit mezi horory, ale akční snímky, kde jakákoliv scéna která by snad mohla vyvolat napětí, je odlehčená nějakým nevhodným humorem. Co se týče charakterů, ty jsou slabé a žádná postava mě nezajímala, nicméně tu mezi sebou bojují vetřelci, lidé a predátoři a to dokáže udržet pozornost. Rozhodně zábavnější než mdlý Alien 3, Alien 4 a Prometheus. 5/10 ()

Wallis3

Nemělo to napětí, nemělo, to grády, nemělo to tu správnou šťávu, nemělo to nic.Půl hvězdy za predátora, půl za vetřelce. ()

MickeyStuma

Dvě mimozemské legendy se konečně střetli mimo komiksů i ve filmu a nutno uznat, že to bohužel přineslo jen veliké zklamání. Snad je to i tím očekáváním, neboť filmové sólovky každého z nich jsou vyhlášeny jako sci-fi klasiky a do dnes velkolepé. Snad každý tedy očekával ohromnou řežbu ve své temné atmosféře za mrazivého strachu z každé následující minuty. To se ale bohužel nekoná. Zpracování téměř vypadá, jakoby to produkovalo studio Walt Disney Company. Příběh je velice krotký a bez jediného překvapení. Zklamáním je také Sanaa Lathan v roli Alexy Woodsové. Tato postava v tomto dějství jakoby nahrazovala Ripleyovou, ale Sanna ji hraje tak nepřesvědčivě, až je to doslova k smíchu. Speciální efekty jsou však na úrovni, tak alespoň něco. Snímek není špatný na večerní bezduchou filmovou zábavu, neboť ve své ohromné jednoduchosti na odpočinkové sledování postačí, ale nic naplat, snad každý komiksový fanoušek musel říct, že než toto, tak raději měl Alien Vs. Predator zůstat v komiksu. ()

Rathalos

Prekvapuje ma,ze som tento film este nevidel,ale potesilo ma to,akcna a napinava vec,v ktorej sa objavia moje oblubene postavy z hororov Votrelec a Predator,dokonca viacnasobne,vychutnal som si to naplno...:-) ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne