Vetřelec vs. Predátor

• USA AVP: Alien vs. Predator (více)

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

Venous666

Už od mého útlého věku, kdy jsem měl možnost vidět Predatora a nebo Vetřelce, se mi zrodila myšlenka, že by bylo určitě skvělé, kdyby tyhle dva druhy vesmírných přátel někdo dal dohromady. V roce 2004 jsme dostali možnost a hned v podání Paul W.S. Andersona. Sice není toto jeho nejlepší film (v mém pořadí je to určitě Horizont událostí, Resident Evil , Mortal Kombat, a pak TOTO), ale mém žebříčku je značně vysoko. Jako pár změn tam mělo proběhnout a to v podobě agrese jednotlivých druhů. Známe přece, že Vetřelec se nikdy nezalekne a jde si pro masíčko až nakonec světa, zde byl trochu utlačen. To jak si Predator našel milenku v podobě jakoby v ženské otrokyni a nebo to, proč k sakru tam zase nebyla krev. Stačilo pár litrů kravské krve a byl bych z toho úplně vedle. Ale na druhou stranu vizuální stránka je na dobré úrovni, jednotlivé záběry na vetřelce a nebo predatora taky v pořádku, prostředí bez menší chybičky a dokonce mentalita herců se dá v klidu přežít. Když už konečně se dostalo k souboji, tak to stálo za to, ale prozrazovat více nebudu... 4 hvězdy zasloužené ()

Eragon93

Anderson nezklamal, čekal jsem napětí, akční scény, strach, pořádný masakr lidí, vetřelců i predátorů a to se splnilo. Pohled na podzemní pyramidu byl úchvatný. Souboje nepostrádaly sílu, mrštnost a originalitu. Já jsem spokojený. ()

Finarfin

Jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem viděl. Ztvárnění není špatné, ale když je ten příběh takle debilní, tak s tím moc nenaděláte. Dal bych možná dvě hvězdy, za triky a atmosféru v první části filmu, ale nakonec odebírám 1 za neuvěřitelné scénáristické zprznění výborného námětu. ()

RedHot

Každý na crossover čekal a protože fanoušci od tvůrců očekávali hlavně dech beroucí akční scény, byla to logicky hlavní položka scénáře. Právě masakry obou soupeřů neměly chybu, nešetřilo se na nich a vypadají úžasně. Krom toho ale zaujme máloco, protože ani jedné lidské postavě jsem doopravdy nefandil a děj jsem celkově moc nepobíral. technických chyb by se našla kupa, ale to asi všude. Spíš vadí to, že oba legendární tituly od konce osmdesátých let nenatočily ani jednu opravdovou pecku a Vetřelec vs. Predátor to neprolomil ani po dlouhé odmlce. Minimálně Predátor vydechl naposled. ()

pajmič666

Klasická vyvažovačka, jenž je okořeněná bratrským pošťuchováním dvou legendárních mimozemských monster. Střet slin a dredů. To jest sen každého fanouška těchto příšerek z míst, kde vás nikdo neuslyší křičet. Je to klasické Andersonovské Béčko v velkÝM B jako "Boha to je ale Béčko jako prase" i když se za ty prachy z toho dalo vytřískat hnoohem víc, tak já jsem celkem spokojen. Atmosféru to nemá, a Predy by se nikdy nespolčil s ohavným, slizkým a slaboučkým človíčkem pane Andersone! "Jste tu aby jste nám pomohl" Moment. Ne. to je jinej film. Nevadí. Tak jako tak je tento film 10x lepší než ty výblitky následující. ()

Aurus

Pro mě je tento film (i s jeho pokračováním) velmi kvalitní. Podle mě by si první díl zasloužil víc než 56%, zaslouží si 75%. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je skvělá, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Pro mě nezapomenutelný výborný film na který se zase někdy musím kouknout. Ale musím říct že druhý díl je kousek lepší, je kvalitnější a krvavější. Za mě tento film 7,5/10. Jeden z nejlepších filmů série Predátor a Vetřelec. ()

Bozvav

Docela blbinka, ale zápas těchto dvou entit, u kterého lidstvo může akorát tak šoupat nohama, nebyl úplně marný. Jistě logiku bych v tom nehledala, ale faktem je, že nikde není psáno, že jsme jediný likvidátoři všeho živého ve vesmíru. Malinko více jsem fandila predátorům, než vetřelcům, ti se mi nelíbí. Lidem nefandím z principu. Za mne 55%. ()

TostTom

Ajo, tady už ta hororová atmosféra trochu byla a to hlavně díky vetřelcům. Jinak na to jak jsem o tomhle filmu slyšel spíš jen špatné věci, tak mě to zas tak zlý nepřišlo a třeba na rozdíl od Predátora 2 mi to vcelku rychle i uteklo. Samozřejmě film má svoje chyby a rozhodně není dokonalý, ale opět jako taková akční odreagovačka to není vůbec špatný. Hlavně to spojení vetřelce a predátora mi přijde absolutně skvělé a souboje těchto monster opravdu stály za to a bylo to vcelku fajn. 6.8/10 ()

wakeup

Nebylo to zas tak spatny. Pro me lepsi nez ta blbost Hellboy. Hlavne privni souboj tech dvou nepozemstanu 1 na 1 se povedl... ()

Eles odpad!

Smarja. Jako clovek odkojeny na Predatorovi s Arnoldem a Cameronovych Vetrelcich nemuzu nez se snazit tenhle nesmysl co nejdriv zapomenout. Uvazuji, ze se dam na drahu scenaristy. Jsem presvedcen, ze bych z fleku napsal sest az sedm lepsich scenaru na tento namet setkani dvou nejlepsich filmovych monster. ()

paolito

Ano takhle se dají pohřbít dvě série najednou... Nudné, nelogické, neakční(aby to mělo co nejleší přístupnost)... Jedna hvězdička jenom za Henriksena, že měl koule hrát v takovém blábolu. ()

Mike.mk1

Pokud něco stálo za to, tak určitě vzájemné souboje V vs. P, ty neměly chybu, jinak souhlasím s ubohostí scénáře. ()

Krchy

Ale tak koukat se na to dalo. I přes velmi debilní scénář. Jen mě zarazila do očí bijící blbost, kdy na začátku hlavní hrdinka (v duchu politické korektnosti žena a navíc černá a krk bych na to vsadil, že i lesbička) varuje ostatní, že venku na mraze okamžitě zmrznou, zatímco na konci tam vesele pobíhá v tričku. Chápu, že adrenalin dělá své, ale zase TAKHLE mocný určitě není. ()

bangee odpad!

Vetřelec vs. predator. Jako hra? Proč ne, dát to do dobrý grafiky s dobrou hratelností a máte o zábavu postaráno. Jako film? Nic jsem od něj nečekal, skloubení dvou mých oblýbených sci-fi hrdinů my příde do filmu dost těžkopádné, nicméně proč ne, mohla by to být zábava. Ale nebyla. Pomineme-li vizuální stránku věci, k té nemám námitek, v dnešní době, když máte peníze, to není problém. Ale příběh, jak jsem se bál a očekával, stojí za h.....o. K tomu si připište hraní nehraní herců a patetičnost jednotlivých situací a máte super hovadinu, která ani nepobaví. ()

jenjan

Nikdy by mě nenapadlo, že se někdy dočkám přátelství mezi člověkem a tak strašlivou bytostí jakou je Predátor. Skutečně je tomu tak a dokonce jsem si myslel, že se ta mulatka s nim na konci začne líbat. Kašlu na hodnocení filmu, tenhle počin mi zabrnkal na struny dávné dětské fascinace a já se jen nechal unést. Árnýmu a Ripleyový musely však cukat prsty na spoušti nebo se aspoň křižovat na gauči.. ()

gumbo

Vcelku překvapení. Docela zajímavý námět s pyramidou, která má ale daleko ke klaustrofobické atmosféře vesmírné lodi. Všechno ubíjí kraťoulinký děj, kde se ani nestihnete seznámit s postavami a ty jsou hned mrtvé. 80 minut je opravdu hodně málo, zvlášť když akce začíná až po 40 minutách děje. Úplně nepochopitelný mi příde závěr s vetřelcopredátorem, to je fakt pičovina. A také mně štve ta oboustraná degenerace jak vetřelce, tak predátora. Když se ze stvoření jichž se máme bát pomalu, ale jistě stvávají příšerkami, kterým se budeme smát. Dalo by se napsat ještě hodně, ať už jde o megarychlý růst vetřelců, kteří rostou rychleji než plíseň na sálamu z Lidlu.... prostě radši vypnu mozek a dám 60% ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne