Vetřelec vs. Predátor

• USA AVP: Alien vs. Predator (více)

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

PeteBuck odpad!

Pozeral som na to preto, lebo som videl Predátora a Votrelca. Už len ten nápad, dať to dokopy, mi pripadal šibnutý. A čím to šlo ďalej, tak tým som sa viac chytal za hlavu. Analýzy archeológov, ktorí skúmali pyramídu, mi pripadali, akoby ich písal dement. "Má mayské prvky, nie má egyptské prvky, a bla, bla, bla" A nakoniec "nie má prvky všetkých kultúr". Skoro mi vybuchla hlava. Nebudem hovoriť o logických chybách. Škoda rozprávať. Týpek sa prebudí, ledva zívne a už mu letí z hrudníka votrelec rýchlosťou vystrelenej guľky. Otvorí sa vajíčko, z vyletí tá potvora, ktorá má v sebe zárodok votrelca, sa v momente zastaví, zažijeme matrixovský švenk kamerou a jedeme dál. Musel som zastaviť PC, utekať na WC a hodiť šabľu. Pominutie toho, že votrelec má nejaký cyklus a potrebuje určitú dobu, aby sa vyvinul, je do očí bijúce, tu sa votrelci rodia ako na bežiacom páse. Toto je krásny príklad, ako exploatovať slávne filmy. Zoberieme dve monštrá z dvoch slávnych filmov, ktoré zarobili neskutočné prachy, dáme ich dokopy, zbáchame stupídny scenár a zarobí to, či chceme alebo nie. Veď ľudia majú votrelca a predátora v jednom. Kam toto všetko speje? ()

LeePriest

Vetřelec se Sigourney Weaver a Predátor s Arnoldem Schwarzennegerem jsou opravdu pořádně povedené pecky, které asi většina lidí po zhlédnutí jen tak z hlavy nevymazala. Když se tato dvě slavná monstra sešla zde dohromady, mohla se zrodit úžasná podívaná. To by to ovšem musel dostat někdo jiný než tvůrce béčkových průměrů Paul W. S. Anderson, který bohužel vytvořil pouze další průměrný film. Kdyby se scénáře a režie ujal někdo jako James Cameron nebo Ridley Scott, mohlo vše dopadnout jinak. Velká škoda. ()

vofo

Těšil jsem se na to jako blázen. První ukázka to ještě umocnila. Výsledek? Na půli cesty. Anderson měl svojí vizi, kterou se snažil přenést na plátno. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že měl strach přitvrdit a udělat z toho doslova vyvražďovačku lidí a soustředit se hlavně na boj ikonických potvor. Hlavně, že nezkurvil tu královnu, jinak by mu Cameron nakopal zadek. Druhá škoda je nepřítomnost Arnolda, který musel nastoupit do úřadu. ()

LencaN

Když upustím od logických nesrovnalostí, vyložených blbostí v ději apod. tak se mi to celkem líbilo. Ale to bude možná i mojí slabostí pro chrámy, hledání pokladů a starověké civilizace. V čem spatřuju velké plus tohoto dílu je vytvořené přátelství hrdinky v červené kombinéze a našeho bojovníka. Přijde mi sympatické, jak udělali predátory tak, aby útočili jen na ozbrojené, aby měli smysl pro spravedlnost a uznání výhry protivníka a že mají určité rituály, viz. znamení na čele/obličeji. ()

punco

Paul W.S. Anderson je zvláštny režisér. Dokáže natočiť zábavný film ktorý nie je vyslovený popcorňák ale do žiadneho nedokáže vtlačiť atmosféru daného námetu dostatočnou dávkou. Ja ako fanda Aliena aj Predatora som sa tešil ako malé decko, ale výsledok ma tak nejak neukojil dostatočne. Film je zábavný ale úplne bez duše( ako už všetky jeho snímky okrem Resident evil). Chelo to viac temna a menej digitáalu a bol by som oveľa spokojnejší. Takto je to "len" dobrá oddychovka. ()

Ace.A.T.L.

Já beru tenhle film, jako samostatnej projekt a v tomhle směru mě osobně ohromil. Super efekty, skvělý akce, jedinečná atmosféra, sčlenění současnosti s Aliens a Predators, je naprosto úžasnej nápad. Ani vteřinu jsem se nenudil a to jsem to už viděl hodněkrát. Za mě skálopevných 5* a ROZOHODNĚ DOPORUČUJU ()

FireOfFilth

Nápad se velmi starou pyramidou mi přišel super, celkově zasazení celého filmu. Bohužel film nemá žádnou pořádnou postavu, kterou by divák měl rád, většina postav jsou totální pitomci. Nejhorší postava byl Miller, prostě úplnej hlupák. Za to mě potěšila vynalézavost Predátorů, skoro jako kdyby to pochytili od MacGyvera, vytvoření štítu z hlavy vetřelce či kopí z jeho ocasu, klobouk dolů! A na samém konci nás čeká hezké překvapení. ()

gpx odpad!

Pitomá feministická slátanina. Nic tam nedává smysl, ale jedno je jisté - přežije ta ženská. ()

mouzi

Není to scenáristicky žádný zázrak a dialogy jsou taky celkem debilní, ale je to natočené citlivě a s úctou k oběma originálním filmům. Predátoři i Alieni jsou vytvořeni perfektně, všechny původní zákonitosti jsou zachovány. Triky jsou hodně povedené. ()

PanPyzamo

Vetřelec vs. Predátor. Něco takového bych si pustil na YouTube a nedělal o tom celovečerní film. Průměrný film, který nedoporučuji. 5/10 ()

Vojta-x

Kdyby se scénář malinko vyladil, ta by to byla super podívaná. Toto ale ne e. Přitom základ je slušnej, mohl to být bezva kultovní film ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne