Vetřelec vs. Predátor

• USA AVP: Alien vs. Predator (více)

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

jakes

Predatori aj Votrelci su moja srdcovka. Mozno preto nemam problem prehliadnut medzery, co sa scenaru tyka. Anderson sa to snazil posunut niekam inam, pridal par napadov a ja som mu to zbodol jak malinu. ()

Margay

Nepřestává mě udivovat odolnost pavouků. Nezáleží na tom, jestli je to jeskyně, stovky let hermeticky uzavřená místnost, nebo pyramida pohřbená pod ledem Antarktidy. Vždycky (!) tam jsou pavučiny. // Film se mi líbil, dokonce víc než originály kromě dvojky Vetřelce. Ti jsou stále bezocí, slintající a házející na všechny strany kyselinovou krev a predátoři stále tiší, skvělí lovci a těžce cool. Co víc si přát? :-) Pyramida měnící tvar a postupně od sebe oddělující členy výpravy se mi líbí (aspoň se sami blbě nerozutečou jako obvykle), zpomalené záběry taktéž nejsou vůbec na škodu a film zkrátka pěkně odsýpá a nenudí. Pokud přímo nevyhledáváte nelogické detaily, velmi snadno vám uniknou. ()

THORasgard

Vcelku příjemná blbina. Samozřejmě, že to nemá byť na nejhorší díl libovolné série ( u mě tedy konkrétně na Predátora 2), ale jako pozadí k domácím pracem je to fajn. Potěší sem tam nějaká ta kamerová vychytávka, rychle to odsejpá, jelikož se tu tvůrci neobtěžovali s něčím jako "vývoj a hloubka charakterů", jejich představení na začátku je nadávkováno v maximálně úsporné míře, šup na Antarktidu, která vždycky přidá nějaké ty bodu k dobru a jedeeem. Fajty se povedly, ačkoli zastávám názor, že kdyby došlo na podobný souboj, měl by Predátor - vycvičený, z povolání bojovník, vyzbrojený laserem, noži, milionem serepetiček a hlavně neviditelností - nad Vetřelcem - šmejdem z vesmíru, jehož jediná výhoda je, že je komplet dělaný z kyseliny - hravě zvítězit. Nu což. A zase tu máme jeden krásný důkaz toho, že pyramidy postavili (nebo k tomu alespoň přispěli) mimozemšťané. Díky ti, Paule W.S. Andersone, mám tebe a tvoje filmy hodně ráda... ale mnohem sofistikovanějším Predátorům (2010) jsem dala čtyři hvězdičky, tak prostě tady výš nemůžu:-) ()

Sindymindy

Film s velkým potenciálem, dobrými efekty, zajímavou zápletkou. Bohužel místy nelogický, uspěchaný, nedostatečně propracovaný. Spolupráce Predátora a člověka - nový prvek vnesený do příběhu. Ale od původního Predátora je to již hodně daleko. ()

Lukkyn

I když měl k dispozici Anderson skvělé ingredience uvařil blivajz kterej by ani ten nejprašivější pes nežral. Pár vychytávek tenhle film sice přinesl ale spolu s tím taky hafo postav bez špetky rozumu pár nelogičností vzhledem ke skutečnostem s obou sérií a děj který moc nenadchne. Potěšil snad jen návrat Lance Henriksena. ()

ELDoctorow

Paul, Paul, Paul. Vieš, čo by si si za zničenie takejto zlatonosnej frančízy, ktorá vyplňovala mnohé mokré sny fanúšikov oboch filmových sérií, zaslúžil? Presne tak – zaživa zvliecť z kože niekde uprostred džungle, vyváľať v soli, zavesiť za gule na najvyšší strom a musieť sa pozerať ako ti celé futbalové družstvo predátorov postupne preťahuje Millu. ()

chosan

Co si budeme povídat je to dobrý film ale na klasiku Predator 1 a 2 to nemá. Je to sice hodně koukatelné ale spíše než akční je to horor což moc nemiluji takže 65%. ()

Pixu

Na tadyten film jsem se těšil jako malej harant. Vetřelci a predátoři se řežou hlava nehlava v jednom filmu mimo své vesmíry. Ale pravda je bohužel někde jinde. Film je absolutně bez napětí, bez jakéhokoli spádu. Postavy se chovají chaoticky, bez jakéhokoli zjevného úmyslu. A co je horší Film nejen že spoléhá že znáte předlohy, ale odkazuje na ně ve velkém množství scén. A většinou nešikovně až parodicky. slabých 20% ( 0 to není jenom proto, že jsem měl tu smůlu a měl nervy i na dvojku ) ()

mrGhostly

Je jasné, že už nikdo nevytvoří tak úspěšné pokračování filmů Vetřelec a Predátor, ani by se o to už neměl pokoušet, ale jako odvážné zpracování souboje mezi těmito dvěma mimozemskými rasami, mimo naše počítačové monitory, se mi to zdá dobré. Ano, scénář není nijak geniální, atmosféra už není jako dřív, ale nesmíme zapomenout, že už se nejedná ani tak o horor spíše jako akční sci-fi. Myslím si, že tento film by se měl v celkovém hodnocení aspoň více vzdálit od dvojky, která rozhodně nesahá jedničce po paty. ()

chaosteory

Po třetím podívání se konečně odhodlám ke komentáři. Pokud existuje Peklo, má tam Anderson kotel se svým jménem. Ač jeho fanda, tohle mu prostě neodpustím. Dostat do ruky dvě největší ikony vesmíru a udělat z toho "průměr" je průser. Námět a zpracování přitom nejsou zas tak zlý. Všude je vidět Andersonova práce, dobrý střih, slow motion, některé pasáže opravdu vymazlené. Jenže to jde do žumpy, když se objeví Predátor. Pane bože, co se stalo mezi Predátorem 2 a AVP ? To už McDonald prorazil i do vesmíru ? Vždyť jsou k smíchu. Přerostlé, nemotorné a vyžrané predátory fakt nevemu, to nebyli lepší herci, kteří by je hráli ? Doteď nechápu proč se na nich nepodílel jejich duchovní otec Winston, protože jeho ruka tu vážně chybí. Ty jednohubky, vlastně hlavní hrdinové mi vůbec nepadli do oka. Nečekám Ripleyovou ani Švarcra, ale banda blbců, která pobíhá od vetřelce k predátorovi a naopak mě spíš urážela. Jediný koho oceňuji je Lance. Dobrý odkaz na staré čase, ať jménem nebo hrou s nožem. Že by Anderson opravdu viděl někdy Vetřelce ? Asi jo, ti jsou totiž hlavní plus filmu a jsou tím, co od nich čekáte, prostě ty starý dodrý kurvy. Škoda výsledku, opravdového fandu těhle dvou potvor to nenadchne, spíš nasere. Anderson scifi umí, o tom žádná, ale tohle nezvlád. ()

Joker 16

Čekal jsem velikou ptákovinu, ale byl jsem celkem překvapen, i když je to celkem dementní děj, tak rvačky mezi Predátorem a Vetřelcem ušly. Nebýt hrozně trapného konce, klidně bych dal i 70%. ()

Svadbos

Charakterizácia postáv vo filme proste neexistuje, ale herec Sanaa Lathan vo finále žiari. Tzv. Extended version na DVD je o 1 minútu dlhšia! Niekde sa uvádza Director´s cut v dĺžke 115 min. ()

josmart

Začátek byl slibný, seznamování s postavami, očekávání věcí příštích ... Když ale došlo k samotné akci, byla to už nuda. Každopádně i tak o 200% lepší než pokračování. ()

Mrtvobog

Alien je klasika! Predátor je klasika! Čo vznikne ich spojením??? Myslím, že skĺbenie Alien + Predátor mohlo dopadnúť omnoho horšie (napríklad ako AVP 2). Pre mňa je však AVP rovnocenný svojim starým predchodcom (hoci sa v mnohom od nich odlišuje). AVP nie je (číry) horor, ale to nevadí. Už len nápad zasadiť film do Antarktídy (milujem tento kontinent) je hodný obdivu. Keď sa k tomu pripočíta starobylá pyramída pochovaná v ľade, s retrospektívnymi zábermi na históriu Predátorov na Zemi, tak film začne byť originálny. Po technickej stránke niet filmu čo dodať (Alieni, ako aj Predátori sú vynikajúco spravení). Na hercoch tu vôbec nezáleží (aspoň mne vôbec). Film je podľa mňa o mimozemských monštrách. A záverečné zvrhnutie Alien matky do temných vodných hlbín je naozaj božské (škoda, že AVP 2 nepokračoval v tomto duchu). ()

Medvjet

Bohužel, potenciál tohoto filmu, resp. dvou hlavních představitelů, není zdaleka využit. Efektivních zpomalovaček a vychytaných "komixových" záběrů mělo být daleko více. Přesto se nejedná o špatný film. A pár dobrých záběrů se také najde. Hodnotil bych 3,5 hvězdiček. S ohledem na (nevydařená) pokračování (jak AvP2, tak i Predatorů) zaokrouhluji směrem nahoru. Mimochodem, pro všechny ty, kteří si chtějí světy AvP (nebo jen A, nebo jen P) opravdu vychutnat, doporučuji komixové knížky ze série Omnibus :-) ()

2sistem

Zas další marný pokus postavit proti sobě dvě všemi známé filmové potvory (Freddy vs. Jason) . Nevím co si od toho Anderson sliboval ale měl raději zůstat u Residenta. Naprosto stupidní příběh a jediný co se dá hodnotit pozitivně byli dvě nádherný monstra spolu v jednom filmu a "trochu" akce. ()

ZbynaRak

Jakožto fanouškovi herní série a samozřejmě původních filmů o vetřelcích a predátorovi mi zůstává nad tímto paskvilem rozum stát. Herní vývojáři v podstatě nabídli ke zfilmování celou předlohu pro dobrý akční film, ale filmaři očividně chtěli jít vlastní cestou, což pro mě osobně je jedno z největších filmových zklamání. Námět, ve kterém mimo zmiňovaných monster figurují také koloniální mariňáci (kteří se již objevili ve druhém filmu o vetřelci a stali se neodmyslitelnou částí herní série) skýtá dle mého názoru nevyužitý potenciál a zasloužil by si příležitost dostat šanci na řádné zfilmování. Nicméně je to pouze bezvýznamné přání a musím se spokojit s tím, co je. Scénář, postavy ani prostředí tohoto filmu mne v žádnem případě nezaujal a nebýt pár světlých momentů tak je mé hodnocení nižší. 2/5 ()

nydahl

Pro me osobne celkem zvlastni film , protoze jsem do kina sel s pocitem ze jdu na totalni brak a spatlaninu nejvetsiho kalibru.Nicmene i kdyz snimek asi vsechna ocekavani tak nejak naplnil tak jsem se nevim proc nemohl zbavit dojmu , ze to bylo proste lepsi nez jsem cekal. Slepeny pribeh usity na miru dvema slavnym filmovym stvorenim nedosahuje kvality snimku Vetrelec a Predator ani omylem , ale zpracovani Vas neurazi. Rozhodne jsem docenil odvahu nechat vychcipat komplet vsechny "sympaticke" postavy a do uplneho finale poslat hlavni zenskou postavu.Jinak proste akcni film a od tech ja cekam jen zabiti casu takze nevim a davam 2 hvezdy ale malem jsem dal 3 protoze mam rad Bishopa Henriksena ()

Stealth2 odpad!

Po letech viděno znova a měním na odpad! Je to fakt debilní a ta snědá kikina je k uzoufání. No a samotný závěr je k smíchu....strašná sračka. ()

Filatov

Předem říkám, že jsem fanda těhle mimozemskejch potvor typu Věc, Predátor nebo Vetřelec. Kameře není co vytknout, grafika titulků je taky vynikající a nápad postavit proti sobě obě monstra jakbysmet. Takže jak zaznělo ve filmu: "Jdeme psát dějiny!" Když Predátor nachystá na vědce zbraně, je to řežbička a když Alien versus Predator, tak fandím víc Vetřelci :-) Mytologii i bitky jsem dostal. Jen mě tak napadlo, že rating R by filmu slušel mnohem víc, ale jinak jo, bavilo mě to! :-) ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne