Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

S.Quentin QUALE

Parazitický survival horor, který na mě dlouho čekal, ale musím říct, že ve výsledku mě i příjemně překvapil. Z "parazitické" stránky je film celkem originální, po "survivalové" stránce je nadprůměrný - uvidíte gore amputace všeho druhu, hledání parazitů v těle, ale i psychické pochody jednotlivých postav. Tento filmek se dá doporučit, ale upozorňuju, že gore zachází dost daleko, takže je to pro mírně silnější povahy. Krátká stopáž s rychlým začatkem, utíká to jako voda... 70% ()

Allien.9

1. minuta filmu: Čtu si obsah o vraždících liánách a propukám v hlasitý záchvat smíchu... 5. minuta filmu: Při pohledu na opíjející se teenagery se mi protáčejí panenky a vaří krev... 15. minuta filmu: Šíp v prsou, půlka hlavy pryč a já už se nesměju... 30. minuta filmu: Liány lezou z rány v koleni a já si říkám "Brrrr!!!"... 45. minuta filmu: Právě probíhá odřezávání nohou a já si ho zatraceně užívám, protože tolik detailů už se dneska vidí fakt jen výjimečně... 60. minuta filmu: Polovina lidí je po smrti, ale můj oblíbenec se stále drží... 80. minuta filmu: Hmm, tak můj oblíbenec už to taky ods*al, díky čemuž pociťuji lehké zklamání... 89. minuta filmu: Právě sleduji poslední dvě scény, které postrádají jakýkoli nápad a působí oproti zbytku zbytečně lacině... Celkově se však jedná o velmi milé překvapení, neboť ony krvežíznivé liány nejsou ani trapné, ani špatně udělané, jsou naopak pořádně hnusné a v rámci možností originální (hlasy, mobilní telefon).;-) ()

misterz

Ja mám z filmu veľmi dobrý dojem. Rozbiehal sa síce pomalšie, ale čoskoro dej začal naberať spád. Páčilo sa mi, že všetky postavy boli rozdielne a ich charakter pekne vykreslený. Oceňujem aj kameru a peknú prírodu. Neboli tu síce žiadny bubáci, ale vo filme aj tak panovala tá správna hororová atmosféra a napätie. Film som si vyslovene užil. Len škoda, že tá rastlina nebola bližšie vysvetlená, napr. hlavní hrdinovia mohli po ceste stretnúť nejakého starého indiána, ktorý by ich varoval a rozpovedal čo - to o nebezpečenstve. Alebo mohli v tej starej pyramíde nájsť nejakú knihu o tej rastline. Veľmi solídne 4 hviezdy. ()

2-Xtreme

Som rád, že film naplnil moje očakávania. Zo začiatku to vyzeralo na další obyčajný teen horor, ale potom sa to celkom pekne rozbehlo a film začal mať tie správne grády. Po pár povinných obkecávačkách a oboznámením s postavami pri ktorom som si hned spomenul na Boylevu Pláž prichádza na rad to, na čo som tolko čakal. Asi po 20 minútach sa film uberá tým hororovejším smerom a dostávame poriadnu dávku adrenlínu. Atmosféra sa začala skvelo formovať a nakoniec diváka udrží v nekľude až do samotného záveru filmu. Musím pochváliť originálny a nie často videný dej filmu, ktorý sa na prvý pohľad môže zdať ako blbý vtip, ale chvalabohu to dopadlo všetko dobre a film je seriozny. Áno, kvetiny čo žerú ludí :) je tak trochu úlet, ale nečakajte, žiadnu "Adelu, ktorá nevečerala". Dočkáte sa nejakej tej mrtvoly, aj krv bude tiecť a ja osobne budem dlho spomínať na scénu s amputáciou nôh. Dávam 75%. ()

Goldbeater

Nechci spoilerovat, a proto řeknu jen, že horor s tak zajímavým zabijákem jsem dlouho neviděl. Efekty jsou výborné a herecké obsazení je vcelku pěkné. Děj se odehrává na zajímavém místě a nechybí slušná dávka krve a usekaných končetin. Mně osobně se tenhle film líbil, řekl bych že je dosti podceňován, nebo spíš podhodnocen. Jde o skvělou hororovou zábavu v pěkném prostředí pradávné májské pyramidy. ()

kingik

Tento poměrně originální horor by neměli vidět diváci, kteří se ještě letos chystají na prázdniny do nějaké exotické země. Takový prázdninový pobyt se totiž nevyplatil čtveřici mladých přátel (Tucker, Malone, Ramsey, Ashmore) a jejich německému průvodci (Anderson), kteří zavítali na prastaré prokleté mayské pohřebiště, kterému se každý zdaleka vyhne. Žravé květinky podobající se liánám zavrtávající se pod kůži a způsobující halucinace zde čekají na své nové hostitele a když se k tomu přidá skupina zfanatizovaných tajemných zabijáků je jisté, že se odtud nikdo živý nedostane. Není nouze o napětí a drastické scény. Povedený horor. ()

Omnibus

70% (Pozor! Komentářem se plazí masožravé S_P_O_I_L_E_R_Y ! Ty se vám můžou zavrtat pod kůži.) Evoluce vítězí. Zatímco Adéla byla náročná pokojová květinka, které jste k aktivaci žaludečních šťáv museli hrát na housle (a kdo z nás to umí?), tahle její mexická sestřenice jde s dobou – spokojí se s vyzváněcím tónem mobilu a šikovně ho i imituje, když má hlad. Pěkný nápad s pyramidou porostlou Hedera Kanibalis (© Omnibus), česky břečťanem lidožravým, sympatičtí byli i domorodci, držící kolem stráž, aby měla rostlinka klid na konzumaci turistů a na trávení, aby si snad chudinka neuhnala žaludeční vředy. JENŽE. Je dost nuda koukat na to, jak se břečťan vilně vine po lýtkách mládežníků, kteří mě ničím nezaujali (krom toho, že neumí chlastat a pak potupně blijou do klozetu) a jsou mi tudíž naprosto buřt. Pižlání nepižlání, pánev nepánev. Tedy ne pánev holčičí, ale ta železná, rozpálená. I když operace křečových rostlinných žil a zejména pak to sebepižlání bylo výživné a úspěšně mi to zkazilo chuť k jídlu. Trochu mě znechutil i odfláknutý scénář. Vynervovaná Amy mrskla trsem kytky a trefila domorodého klučinu. Paráda! Takže stařešina i s lučištníky toho kontaminovaného hned začali zahánět na pyramidu. Pochopitelně, to si snad měli kluka doma zasadit do květináče? Kdo by ho pak furt zaléval a lapal pro něj mouchy k snídani, že. Už jsem se těšil, jak našim americkým turistům bude chlapec svými znalostmi o nenažrané Adéle pomáhat v boji s tou kytkou... jenže prd. Klukovi jednu kulku mezi oči a nazdar bazar! WTF? Toho scenáristu bez invence bych s chutí pohodil ke kytce na kompost. ()

LION-MR.T

Réva měla podle mě dostat vězší šanci. Řekl bych,že je pasivní a film si více soustřeďuje na charekter postav,tak já tam tu révu beru jako doplněk. Film se sice nedrží knihy,za to horor za denního světla je těžké natočit,ale tady se to povedlo. Jinak zklamal mě odbitý konec a nějaké pořádné vysvětlení tady není,ale nevadí,nechává to nějakou záhadnou atmosféru. ()

Anderton

Atmosférický horor v netradičných lokáciách a pokiaľ očakávate, že pôjde o walk movie cez les, alebo naháňačku s monštrami v podzemí pyramídy, tak ste na omyle. Film zhadzuje občasné nelogické, až debilné chovanie postáv (napríklad nerozumiem, prečo nechali pacienta stále na tom istom mieste, ako to asi skončí...) a čisto subjektívne nevhodný casting hlavnej mužskej postavy. Jonathan Tucker mi od začiatku do konca liezol na nervy a bohužiaľ prvá obeť nie je on. Rozprávajúce rastliny taktiež patria k niekoľkým wtf momentom vcelku vydareného dielka. ()

AppleCore

Ono to neni vůbec špatný, vlastně z těch dnešních brutal sraček dost možná vysoce nadprůměrný. Ta partička dětí se chová i celkem inteligentně, ale pořád jsou pěkně vylízaný když se nechaj přechcat kytkou. Režie je dobrá a ty kytičky celkem originální. I tak je to ale průměr. ()

Kudly4

Můj nejoblíbenější Horor. Herci, herečky, úvod, příběh, prostředí, atmosféra, napětí, Gore - vše na jedničku s hvězdičkou. Scéna s amputací dokonalá !! No. 1 ()

Smok

Filmári robili, čo mohli, ale námet o vraždiacich kvetoch(!!!) proste film utopil. Zaujímavé tým pádom pre mňa bolo len prostredie mexickej džungle, starých mayských ruín a pár študentov, ktorí si asi tento výlet moc pochvaľovať nebudú. ()

teutates

The Ruins síce neprišli s ničím novým(štýl),ale celkom prekvapili svojím námetom...Priemerná USA vyvraždovačka,ktorej záporak nie je vopred známy.Slušná atmosféra,známy mladenci a jedna kytička...6/10 ()

oje

Dala by se vyzdvihnout tajemná májská kultura, pár krvavých záběrů a nápad, jak partu mladých a neklidných zas na chvíli někde uvěznit. Ruins ve mně zanechali ale spíše průměrný dojem. Ne že by v tom byl uplně špatnej nápad, nebo že by to chvílema nebylo odporný, ale pár lián břečťanu jsem neshledal jako moc hrůzostrašného nepřítele. Stejně tak zasazení děje do prosluňené džungle na strachu a atmosféře příliš nepřidalo. Jako nenáročná zábava, která jen tak prošumí večerem, to není špatné. Nic víc jsem v tom ale nenašel. Bitvu s flórou svede člověk i ve snímku Stalo se. Alternativa: Happening. ()

dex2man

Velmi povedený horor s mysteriozním nádechem, který staví na strachu z neznámého a originálního "zabijáka". K tomu výborně navozený pocit beznaděje a bezvýchodnosti, doplněný přimeřenou dávkou krve a brutality. ()

Campbell

Ruiny sice vypadají jako další klasický horor, ale chyba lávky. Film má originální zápletku, žádného maskovaného vraha, žádný hillbilies. Ale rostliny a bandu lidí co je hlídaj. Na filmu mě nejvíce zaujala kamera, která snímá dokonale detaily a na samotný obraz se skvěle kouká. Herci též poměrně překvapily. Tucker se mi ale zdá furt stejnej. Pár krvavých scén bylo a vypadaly dost dobře. No já byl celkem překvapený. ()

nash.

Horror sice většinou pracuje s temnotou a uzavřenými prostory, Ruiny se však topí ve slunci a prostoru obklopeném zelenými pahorky. Přesto je místy téměř kluastrofobický. Za to má plus. Stejně jako za bezútěšnou atmosféru, některé drsné momenty (Stacy vyřezávající si z těla šlahouny révy) a indiánského řízka s revolverem. Přesto ve výsledku převažuje mírné zklamání. Lehce předvídatelný děj bez jediné zákruty, zadrhávající napětí, které padá pokaždé, když dojde na dialogy, postavy kolísající mezi racionalitou a typicky hororovou hloupostí, občasné lapsy (jednou je lano krátké, že musí Stacy seskočit, jindy zase tak dlouhé, že vystačí i na uvázání nosítek). To jsou zase mínus. Ve výsledku tedy ucházející nervák, který však mohl být mnohem lepší. ()

Tomco

Je dobré čakať málo a dostať veľa. Prípad tohto filmu. Aj keď sa toho v podzemí až tak moc neodohráva, Ruiny vo mne budili slastný divácky pocit, ako pred časom Marshallov Pád do tmy. Výborne vybudovaná atmosféra, neistota protagonistov, ktorá sa plnohodnotne preniesla aj na mňa, vypäté scény na hranici únosnosti (perfektná amputácia napr.) a veľa ďalších pozitív. Kto si má teraz chuť ísť obzrieť Mayské pamiatky? :). 80% ()

WANDRWALL

Co kdo prokleje, to je výzva pro toho, kdo chce prokletí od sebe odhodit. Anebo mu prokletí nevadí a prokleje též. Film je krásnou ukázkou přírodních scenérií, kde se odehrávala dramata i radosti jedné velké lidské civilizace. Odkrývat jejich tajemství se pokouší filmaři po vzoru knihy Scotta Smithe, který nelenil a napsal i scenář a ten se mu zatraceně povedl. (7.3.2011) ()