Mahalik

Pořád čekám na nějaký polibek od múzy, abych vám mohl originálně popsat Donnieho Darka.....no nic, tak holt musím zapojit svou zrezlou mysl a dát dohromady pár slušných vět. Hned v úvodu bych chtěl poznamenat, že výběr Jakea Gyllenhaala do role Donnieho byla naprostá sázka na jistotu a on se role věčně načuřeného (=naštvaného) mladíka zhostil opravdu fantasticky. Se svojí sestrou se navíc hádají perfektně, takže není nouze o sourozenecké bitky. Drew Barrymore jako učitelka angličtiiny? Proč ne? Když mohou kočky nazpívat vlastní CD, proč by nemohla ona hrát angličtinářku? " Fuuuuck!! " (až uvidíte, pochopíte..) Ano i já jsem měl problém vypořádat se s finálním rozuzlením, ale vím, že časem si to můj mozek složí dohromady a nakonec tomu snad přijdu na kloub. Závěrečná píseň od Garyho Julese je famózní a vlastně rozhodla o té páté hvězdičce. ()

FlyBoy

Vlhký sen svojského vizionára Richarda Kellyho. Retro. Mystika. Vesmír. A samozrejme, svojho času, jeden z najkvalitnejších snímkov o dospievaní široko-ďaleko. Krásny príklad toho, že aj film (nielen) pre tínedžerov môže mať pointu, katarziu a presah... ()

Xmilden

Lynchovka v podání Richarda Kellyho. Ty scény s králíkem mě neskutečně dostávaly. Bude nutná druhá projekce, protože moc nevím jak se k filmu postavit. Rozhodně zajímavé a nevšední. 70% ()

Tom_Lachtan

osobně mi to nepřišlo až tak iluzorní a halucinoidní jako některým, ale to vůbec nevadí, protože samotná atmosféra je neskutečně pohlcující, to podtrhují i skvělý herci, krom neskutečně dobře zahrané hlavní role mne potěšila, vyjma mé oblíbenkyně Maggie Gyllenhaal, i výborná sexy učitelka Drew Barrymore ()

sepp

Námeť nepochopeného amerického -náctiletého, který je odmítán svým okolím, nerozumí si se svými rodiči a k tomu ho začne pronásledovat démonický králík mi přišel šílený, ale po shlédnutí této psychohororové napodobeniny Americké Krásy jsem se cítil dobře a nedokázal jsem si to vysvětlit. Tenhle film má v sobě jiskru a nutí člověka moc přemýšlet a určitě není pro lidi, kteří chtějí mít při sledování filmu jasno. ()

-bad-mad-wolf-

Hezká hromádka prapodivných součástek, které do sebe v závěru překvapivě hladce zapadnou, ačkoliv zanechají v hlavě otazník. Donnie Darko je až nebezpečně chytrý a sofistikovaný film; jeden z těch, u kterých nehrozí úšklebky typu "to je teda blbost"... spíše se cítí divák hloupý před ním. ()

Phobia

Donnie Darko je obyčejný kluk, akorát musí žrát prášky, protože sem tam něco podpálí, je náměsíčný a vůbec mu kapku přeskakuje Shimano mezi ušima. Nakoukneme do jeho psychedelického života, letmo se seznámíme s jeho rodinou, přítelkyní, kamarády, učiteli, sousedy, psycholožkou a s podivným týpkem v deformované masce králíka. Co se mě týká, mělo být jednotlivým postavičkám tohoto panoptika věnováno o něco více pozornosti, ale možná by stačilo vidět rejžův kat a nedostatek by byl eliminován. Filmu dominuje snově temná atmosféra, potěší určitá nepředvídatelnost (rozhodně bych nebyla schopná odkdákat děj dopředu, jak už je v posledních letech tradicí) a vypíchnout si zaslouží výborný soundtrack. Někdy si dám repete v delší verzi, zatím mi dojem stačí na pěkných 80%. ()

lesumir

Ou... právě jsem se skoro dvě hodiny díval na film o kterém nemám ponětí, co vůbec znamenal. Mozna proto jsem si pral, aby co nejdrive skoncil, hodne jsem se v nem ztracel a nenasel to, co jsem ocekaval. Opravdu jsem hodne rozcarovan a citim takovou neprijemnou nechut smichanou s hezkym pocitem blaha, ze jsem videl dost zajimavy film. Takze to nebudu hrotit a dam tri hvezdicky. Treba az to uvidim priste, bude to lepsi. Ale zatim ne. __Podruhe viděno a musím říáct, že DOnnie Darko je špica! Nedám dopustit. ()

darkrobyk

Echo And The Bunnymen (The Killing Moon)), Tears For Fears, The Church, Duran Duran (Notorious)....a když se na mejdanu rozezní Joy Division (Love Will Tear US Apart), je jasné, že tohle skončí blbě... Jeden z těch filmů, co vypadají dlouho JAKO, ale nakonec se ukáže, že je to všechno PRAVDA. Co byste změnili, kdybyste se mohli vrátit zpět v čase? Čím byste nahradili temnotu a všechnu bolest, kterou jste si prošli? Film o tom, jak vše, co uděláme, se odrazí v celém našem okolí a zasáhne osudy všech, co se v něm nacházejí. ()

kinej

Typický pětihvězdičák. Film je krásně natočený a propsycený záhadami. Klidně bych ho skouknul znovu, jen abych si to všechno pěkně v hlavě urovnal. Je to jeden z těch neznámých skvostů. ()

Hrabka

Jeden z nejlepších filmů, co znám. Naprosto geniální záležitost s výborným mysteriózním dějem, perfektní atmosférou a výtečnými scénami. Herci jsou výborní a co teprve ta hudba, úžasná! Tenhle film je prostě něco víc. 95% ()

juta

Od začátku byl film prošpikovaný tajemstvím a záhadou, kterou jsem nakonec nedokázal rozluštit. Nepochopil jsem to pořádně. Budu se na to muset ještě někdy podívat a snad to pochopím. Už dávno jsem se na to chtěl podívat a vysoké hodnocení tomu napomohlo. I když zatím nechápu, proč má tak vysoké hodnocení. ()

chezush

Donnie Darko je jedním z těch filmů, na které nikdy nezapomenete. Neočekávejte, že ještě někdy uvidíte jiný film stejného druhu. Donnie je jediný svého druhu a proto je to má srdcovka. Je směsí různorodých prvků jako pocit úzkosti, deprese, šílenství, komedie i tragédie. Pravděpodobně ho většina lidí na první zhlédnutí nepochopí, ale na podruhé, když ho budete pečlivě sledovat pochopíte, jak velký a hluboký film to je. Jen to holt není pro lidi, kteří jsou líní přemýšlet a mají raději jednoduché filmy bez větší hloubky... ()

paascha

Psychopatické třeštění pubertálního vizionáře, hledajícího svoje místo v časoprostoru. Velice osobní... 2 Mazlik4 :Nejsi, pitomče, nejsi.Jinak bys nenapsal psichologicko:-))))) ()

MISSha

Sci-Fi lahůdka která kde-koho zmate, a já nebyla výjimkou. Cestování časoprostorem je vynikající téma, které na mě naposledy tak zapůsobilo od Zemeckisových návratů do budoucnosti. Proto se klaním před režisérem Richardem Kellym, kterého muselo asi něco osvítit, protože ostatní jeho filmy nejsou až tak geniální a nebojím se tvrdit, že to co zde předvádí Jake Gyllenhaal, je hodno Oscara. ()

Fiftis

Tento film ma veľa prekvapil, spočiatku sa tváril "iba" ako príbeh o nešťastnom mladíkovi trpiacim schizofréniou a vidinami, ale postupne dostával dej ďalší rozmer a človek sa dostal do napätia ako to teda vlastne je, v tomto bádaní vás potom príbeh ponechá až do záverečného rozuzlenia vďaka čomu sa naozaj skvele bavíte celý film. Naozaj veľmi zaujímavý film. Sprvu veľmi pútavý príbeh. Sem tam sa vyskytlo aj pár nudných chvíľ. Ale čo sa náhle nestalo, situácia sa zmenila a dej sa viac otváral, až došlo k finálnemu rozmotaniu a...... Krásny mysteriózny dej s nádychom sci-fi. Cez to počiatočné nevysvetliteľné sa mi film celkovo páčil. ()

lamps

Zpracování je vynikající, ale Kelly přesto vypráví jaksi nepoddajně - díky neustálému rozplétání nových a nových tajemství a několika dobrým nápadům (děsivý králíček nemá obdoby) se na to moc hezky kouká, ale ve finále je trochu cítit překombinovanost a řada motivů jenom tak vyšumí. Ukázka toho, co svede s ne úplně doladěným scénářem nesmírně šikovný režijní dotyk.. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz