Frix

Film, ktery ve mne vyvolal vzpominky na Fight Club a American Beauty. Jake Gyllenhall je neskutecny a vypada skutecne desive, kdyz diskutuje ve snech s Frankem. Maggie Gyllenhall na druhe strane ziskala peknou prupravu pro Secretary. Lepsi studii schizofrenie a silenstvi budete hledat tezko, o to vice boli, ze se film nikdy nedostal do ceske distribuce. ()

Marg

Scénář je fakt povedený. Tohle je film, který rozhodně jednou vidět nestačí a hádám, že k dokonalému vychutnání to chce shlédnou tak třikrát. Cítil jsem z něj trochu poetiku Americké krásy, prostě tenhle fim byste si rozhodně neměli nechat ujít. ()

DAF1

Filmy podobného ražení mě moc neberou. Zas jeden z, ne sice úplně klasických, teenagerovských filmů. ()

Santek

Nechci zase rozebírat děj a časoprostor. To tu bylo rozebráno už dostatečně. Mám na srdci následující:> Mně se na tom filmu líbí, že si nehraje moc s odkazy na nějaké jiné filmy a knihy. Nemusíte vědět vůbec nic, stačí umět přemýšlet o životě a věcech kolem. Film je pochopitelný skoro pro každého. Je jednoduchý i složitý zároveň a má perfektní atmosféru. Jsem rád že je děj zasazený do 80-tých let, protože výběr písniček na dokreslení děje a situací je fakt výborný. Nejvíc mně potěšila ta skladba v úvodu a pak taky skladba od skupiny "tears for fears" v tom úvodu do školy. Ostatní instrumentální podkreslení filmu je opravdu taky geniální. To co dokázal Kelly udělat z hudbou a obrazem jsem už dlouho v žádném filmu neviděl. A o ději netřeba mluvit. Moc povedené. ()

swoulen

OMG. Nestačí vidět jenom jednou, je to po dlouhý době film, který mě dostal na plné čáře. Kamera, střih, zvuk...delikatesa. Ten film je divnej. A myslím to jako kompliment. ()

pasqviL

Jenom málo filmů mají svoji originalitu, tenhle film jí má skloubení sci-fi, drama, mysteriózna je velice povedené. Mám dojem že Kelly by si hodně rozuměl s panem Lynchem. Velice dobrý film a sem zvědaví na další tvorbu. ()

Jimb021

Fakt zajímavá atmosféra a celkový pojetí. Dlouho jsem přemýšlel mezi 4-5*. Nakonec jen 4*. Třeba si to při dalším shlédnutím rozmyslím :) - další shlednutí => změna na 5* :-) ()

Daves97

Když jsem se o tomto filmu bavil s mými přáteli, došli jsme k jedinému závěru. Každý Vám tento film vysvětlí úplně jinak, každý ho pochopí úplně jinak. A někteří z nás (např. já) raději řeknou, že ho nepochopí vůbec. A proč dávám pět hvězdiček, i když jsem ,,nepochopil". Jde o něco jiného, jde o pocit z filmu, jde o atmosféru. A hlavně jde taky o to, že když tento film uvidím po desáté, tak ho asi uvidím v úplně jiném světle, než když ho vidím poprvé, popáté nebo podeváté... ()

Maria-Rosa

K tomuhle filmu jsem se opět dostala přes svou dceru. Moc se mi do něj nechtělo a to je asi přesně ono. Miluju tyhle druhy filmů, ale tenhle byl ještě něčím jiný.Jake Gyllenhaal – podivínský kluk, žijící ve svém vlastním světě – byl v tomhle filmu prostě jednička s hvězdičkou, jinak se to nedá popsat. Chápu, že se někomu může zdát konec filmu hodně zmatený, ale my „znalci“ to oceňujeme. Další film, na který musí člověk myslet neustále!!! ()

Beskydka

Přesně tak nějak jsem si to představovala. Plynulý děj (dokonce pár lekaček, u kterých jsem se sama sebe ptala, proč se na to koukám sama:) ), tak moc sladkej Donnie a závěr, co mě pobavil, zarazil a zanechal dobrý pocit. Rozhodně to není zbytečný film. ()

me3x®

Po prvom zhliadnutí ostal vo mne rúšok tajomna a to ja na filmoch milujem. I keď to chviľami pripomínalo nejakú z ďalších teenagerovských komédií, po chvíli sa to opäť vrátilo do normálu a záver ako má byť. A ozaj... tá americká vlajka sa tam azda objavila stokrát. A ozaj po druhé: tá diskusia o šmolkoch nemala chybu. ()

yatan

bez Jakea Gyllenhaala by tento film stratil vsetko co v tom stalo za to vidiet..R.Kelly je urcite talentovany ale aj napriek svojej specifickej mystickej atmosfere je tento film prazdny..5/10 ()

Aywes

Vůbec nevím jak tento snímek hodnotit. Jsem na rozmezí 3 až 4* byl to velmi podivný film s mnoha tajemstvími, zajíci,, konci světa a jednoho hypnotického stavu se skoro nenadálou onanií. Rád bych dal 3 a půl hvězdy bohužel to nejde takže dám 3. Režie je dobrá. Nad příběhem určitě přemýšlel jenže mě nesedne téma o cestování v čase. Zajuch je podivná postava, která vzbuzuje napočátku smích a občas respekt. Kostým je sice vynikající, ale mnoho na strašidelném vzhledu nepřidá. Donnie Darko je mi tak nějak podivný hrdina. Sice ne uplně špatný, ale vypadá málo šíleně. Možná to je hereckým obsazením, které mi dozajista moc nesedlo. Co se týče Donnieho povahy je celkem příjemná a sedící do scénáře. Píseň Mad world je povedená a do snímku dobře vložená. Celý soundtrack je prostě velmi povedený. Závěr se dá také označit za uspokojící. Dal bych 4* ale musel bych se každou noc zbičovat. Neukamenujte mne prosím, ale já dám Frankovi 3* a to převážně za jeho velmi sympatické POVAHOVÉ ztvárnění. ()

Koochy

Určitě kvalitní film se vším všudy. Jen se mi prostě nelíbil. Nedoporučuju se na něj koukat - leda že byste měli málo svých nezodpovězených otázek. Smutný příběh, děsivé scény. Pointa kde nic tu nic... krom toho teď ještě nemám rád králíky. 3* jsou pouze za dobře odvedenou práci, film se mi opravdu nelíbil. ()

Trumper

Hned prvním záběrem mě film vtáhnul do sebe a až závěrečnou písní Mad Wordl zase vrátil do reality… „šílené“ reality. A přitom mi atmosféra tohoto filmu ulpěla kdesi hluboko v záhybech šedé kůry mozkové a jen těžko se jí budu zbavovat. A vlastně se jí ani nechci zbavit.___ Spíše než u Lynche jsem podobné pocity zažil u Linklaterova Sním či bdím? Takový film nemůžu hodnotit jinak - fascinující, téměř dokonalé... /95% ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz