Shikunek

Ať si kdo chce co chce říká, tento film je magořina. Otázkou ale zůstává, zda-li je to magořina příjemná či otravná. Já se přikláním k první verzi. ()

B_Dup

Donnie Darko je film, který v sobě nese daleko víc, než by asi kdokoli z běžných diváků mohl pochopit. Hlavní hrdina (Je však zde opravdu hrdina?) trpí paranoidní schizofrenií, alespoň podle toho, co říká jeho psychoterapeutka. On sám si ale žije ve svém vlastním světě, kde mu jedinou nadějí (a zřejmě i jediným /ne/přítelem) je prapodivný a hrůzostrašný králík (nelze říci "králíček", jelikož na malého, čtyřnohého domácího miláčka rozhodně nevypadá). Mluví se zde o konci světa, o cestování v čase i o vizi z budoucnosti s možností odvrátit přítomnost. Kelly natočil velmi zajímavý snímek, který nabídne hned několik variant a indicií k pochopení celého spletitého příběhu. Temná atmosféra život mladíka, jenž neodděluje svět reality a svět fikce, ještě více umocňuje. ()

Anteia

Jelikož jsem vůbec netušila, o čem to má být, tak jsem si v prvních momentech říkala: „Co to? Má smysl se na to vůbec dívat, a nebo je rozumnější odejít od toho pryč?“ Naštěstí mě to naráz přešlo a připoutalo k ději, to se ví, protože je to koneckonců galakticky báječnický snímek a jako bonus pěkná kamera. No, prostě, třikrát hlavní sláva Jaku Gyllenhaalovi alias Donniemu Darkovi a taky všem ostatním! ()

Brano

1* za záverečný song "Mad World". Ináč nechápem, ako sa môže táto vtákovina niekomu páčiť a mať vôbec také vysoké hodnotenie. Veľmi stupídny dej, ktorý nemá hlavu ani pätu. Takisto aj herecké obsadenie zlé, Gyllenhaal mi skôr pripadal, ako keby roky fičal na tvrdých drogách. Naozaj neviem prísť nato, čo na tomto filme ľudia vidia. Videl som to dvakrát a horko-ťažko to dopozeral. Tento film rozhodne už nechcem viackrát vidieť. A tie extra dlhé kondómy vyliezajúce z brucha, akože čo mali predstavovať? Pretože už len ťažko sa pri tomto filme dalo sústrediť až do konca. Zbytočne zabitý čas. /20%/ ()

angel.CZ

hold fim byl na mě až moc chytrý a o cestování časem se opravdu moc nezajimám. Nejsem ani vysokoškolský učitel fyziky a asi pro normálního člověka je to vcelku moc intelektuální. Četl jsem i cca 25 vysvětlivek filmu a vono ejhle, trochu jsem to pochopil, ale že by to byl opravdu fascinujicí snímek to doopravdy né 35% (jiní ocení nejspíš více, další zase určitě méně) ()

Mire

Tento film som si pozrel len z dôvodu, že som sa kdesi dočítal že tu odznela jedna stará pecka od PANTERY (v titulkách je naschvál uvedený pseudonym The Dead Green Mummies) z ich glam metalového obdobia - áno, "Proud to be Loud" skutočne hraje v scéne na akejsi párty, ale vzhľadom na hodnotenie som čakal že ma film bude aj baviť a nepôjde len o čakanie na tento jeden moment. Žiaľ, stalo sa tak. Donnie Darko ktorého by som premenoval najradšej na Donnie Jerko, je celých 113 minút neskonalá nuda s minimom zaujimavých momentov a nesympatickým hlavným hrdinom. Preto sa veľmi čudujem pozitívnym reakciám na toto dielo. Možno som ten film nepochopil. Možno by to napravilo druhé či tretie pozretie. Lenže do tých sa mi tak chce, asi ako cigánovi do roboty. Takže, za to že niekto vytiahol na svetlo sveta spomínanú skvelú vypaľovačku od mojich texaských obľúbencov jedna hviezda, viacej takejto nudnej zívačke nedám ani náhodou. ()

Pitryx odpad!

Další z mnohých kravin, kde je SF jen náznakem. V celém filmu jsou podstatné kecy kolem školy, rádoby vykreslovaná psychologie hrdiny, datové údaje, které se ve filmu objevují, hudební vložky atd. Trpěl jsem jako kůň a často držel palec na rychlosti tak, abych stihl číst titulky. Musím prostě smutně konstatovat, je to kapitální kokotina prvního stupně. Mínus sto procent. 2015032212745/13352 ()

tatopulos odpad!

133 minut nudy a zklamání. "Americký úsměv" Jake Gyllenhaala a králíček Azurit to opravdu nezachraňují. Další z takzvaně "kultovních" filmů, Čt by jej měla uvést. A to nejlépe s předmluvou Zdeňka Izera převlečeného za kralíka schovaného v tabu budce a Václav Klaus by mohl hrát " psychologa Šmuclera" asi tak směšně absurdně a bez myšlenky na mě celý film působil. ()

Joedas

Opravdu nevšední zážitek. Asi nemám co vytknout. A co se různých výkladů týče, tak momentálně vidím jen jeden. Možnost vyložit si to jinak zřejmě skýtá zkrácená, nerežisérská verze, kterou jsem neviděl. ()

mrclTV

Tajná osobná vzbura proti nepochopenej spoločnosti dospelých, v ktorej sa dospievajúci mladík Donnie snaží nájsť svoje miesto. Popritom je film tak tajomný a zapeklitý, že nielen Donnie sa v ňom stratil, ale aj divák (minimálne u mňa to tak platilo). Film viac mysteriózny (jednoznačný psychotropný materiál) ako sci-fi, vás núti neustále rozmýšľať a vyvodzovať vlastné závery, pričom ani nakonci nebudete vedieť, či ste film správne pochopili. Jednoznačný dôvod na opakované zhliadnutia. Videl som obe verzie a nie som si istý, či dlhšia, directors cut verzia, je o niečo viac vysvetľujúca, veľmi vám v tomto smere nepomôže :D. Zaujímavý, ale nie perfektný film. PS: Why are you wearing that stupid man suit? ()

Syna.1990

Po prvním zhlédnutí jsem si myslel, že jsem nedával pozor a proto jsem to úplně nepochopil a nebavilo mě to... Bohužel druhé zhlédnutí mělo stejný účinek. Tyhle časoprostory a podobně, to není nic pro mě. ()

l.enik.c

Film, kde se člověk rozhoduje mezi jednou hvězdičkou až čtyřma... nooooo, atmosféru to mělo, myšlenku asi taky, ale pochybuju, že to někdo někdy opravdu pochopil, včetně režiséra... rozhodně je to film, který si žádá více shlédnutí, ale obávám se, že na to nemám... možná někdy v budoucnu... kdo ví... Ale ten prokletej králík mě bude srašit ještě hodně dlouho, takže pro teď se bohužel kloním k tomu nižšímu hodnocení. ()

mac000

Tak viděl jsem Director´s Cut napoprvé a všem těm, kteří po něm doufají být chytřejší, oznamuji, že nebudou ! Ale podobně jako jiným, ani mě to nevadí, A o to více jsem potěšený, že i jiní jsou zmatení z toho, z čeho já po shlédnutí filmu byl (a dosud jsem) zmatený. Ale přesto úžasný film :) Atmosférou, gradací děje, soudtrackem (včetně hudby k závěrečným titulkům !!!). Kdo chce nápovědu k (možnému) vysvěětlení záhad děje - http://donniedarko.wz.cz/uvod.php?clanek=faq ()

Blazkowicz

Že ten Jake pořád hraje jen v takových hovadinách. Prostě klasický druh filmu o kterém každý řekne, že tomu vůbec nerozuměl, ale nakonec se mu to moc líbilo. Mě teda ne a nechápal jsem to. Na druhou stranu, oproti filmům podobného ražení je to docela stravitelné. Na prodlouženou verzi kašlu, podívám se radši na net o čem že to mělo být. 2+* ()

Honzimir67

9/10 - Zajímavý, ale velmi zvláštní a složitý film, který jsem prvních pár sekund po dokoukání vlastně moc nepochopil. Postupně mi však díl zapadl do dílu a celý příběh jsem si dokázal tak nějak v hlavě logicky poskládat a zjistit, o čem vlastně celý film je, a to já miluju. Jde o opravdu specifický zážitek který vás mindblowne až do backrooms (nebo možná do budoucnosti, či až na úplný  konec světa, hah). Gyllenhaal vypadal fakt jako cvok, a jelikož jsem ho v jiných filmech neviděl, nedokážu si představit, jak by se choval jako "necvok", takže hádám, že svou roli zahrál víc než perfektně. Celý film je zkrátka opravdu psycho-ujeťárna, ale taková, nad kterou je potřeba se zamyslet. Takže za mě super, není nad zajímavou změnu. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz