nakiniki

Po dlouhé době opět kvalitní zpracování, perfektní obsazení, skvělý soundtrack. Nemohu jinak, než dát 5 hvězdiček. Tak alespoň činím ještě s horkou hlavou, krátce po shlédnutí, plná dojmů... ()

Heyyy

V souvislosti s tímto filmem mě napadá snad jen slovo: „úlet“. Musím souhlasit s názory, že to je asi na podobném principu jako Osudový dotek, alespoň pokud jsem to pochopila aspoň trochu správně. Film byl hodně zmatený, člověk se ke konci docela ztrácí. Také mi přišla první polovina zbytečně zdlouhavá. Určitě je film ale zajímavým námětem k diskusi. ()

Olafsson

Anoooooo!!! Po DD už pro vás už navždy velikonoční králíček nebude tím co byl předtím... Temné, promakané, mrazivé, inteligentní, myysteriózní, mystické.. ()

kolik27

Pro mě ojedinělý film. Nejen žánrově, ale i dojmem a příběhem. Určitě doporučuji každému kdo se rád zažere do scény. ()

Forsetino

Podle přečtení pár zdejších komentářů jsem čekal od filmu o dost víc. Bohužel film nijak nadpřirozený nebyl, i když se na to rozhodně snažil hrát. Ani nějak nechápu, co nebylo k pochopení na konci filmu... V podstatě lze shrnout tak, že psychicky narušený chlapec měl vize do budoucna, které se nakonec splnily. Občasně tyto vize/halucinace nedávaly smysl, což je u těchto paranoidních projevů jasné. Ten konec světa, který Donnie na konci jednou prožil, byla ztráta jeho lásky. Východiskem z tohoto strachu byl naservírován alternativní konec, kde se Donnie rozhodl pro jiný osud. Raději než aby svou lásku ztratil, rozhodl se jí nikdy nepoznat a obětovat svůj život pro ní. Některé odbočky jsou ve filmu potěšující a mysteriozní atmosféra je taktéž vydařená. Příběh je ale vskutku jednoduchý a pouze "na oko" obalený. To konce u Lynchovek způsobí v mozku jinou paseku, ale to proto, že pochopit ani nejdou! Průměrný film, ve zlatkávém obalu. Líbil se mi soundtrack a asi bych slabší 4 hvězdy dal, něco do sebe to rozhodně mělo. Ale to hodnocení je skutečně přehnané! 70% ()

Viper86-V1

Konečně jsem se dostal k tomuto glorifikovanému kultovnímu snímku (režisérská verze) a ve výsledku jsem spíš zklamán. Ten film má spoustu úžasných jednotlivých scén a výborných hereckých výkonů (zároveň tu ale máme i pro děj několik zbytečných postav s velkým prostorem jako učitelka angličtiny nebo cvičitelka dívčího tanečního oddílu), ale jako celek prostě moc nefunguje. A není to proto, že jsem ho nepochopil :) V šestadvaceti letech prostě nenatočíte a neukočírujete něco, co zvládl s noblesou sobě vlastní David Lynch až ve svých nejlepších letech. V přímém porovnání s podobně laděným a na stejné publikum zaměřeným The Butterfly Effect Donnie Darko prohrává v ucelenosti vyprávění i v celkovém emocionálním dopadu na diváka. Tak jako byl Osudový dotek takovou teenage verzí 12 Opic a stejně povedeným snímkem, Darko se dá částečně přirovnat ke Světu podle Prota (K-PAX), ale v tomto srovnání jednoznačně prohrává. Kelly si prostě ukousl na svůj mladý věk až moc velké sousto, se kterým by se zkušení režisérští matadoři poprali až ve svých zralých letech. A protože je potřeba jít trošku proti proudu všech pětihvězdičkových hodnocení hipsterů poslouchajících islandský lo-fi alternativní pop, kteří jsou pro jeho křehkost a introvertnost zřejmě hlavní sortou nekritických vyznavačů tohoto filmu, hodnotím nakonec jen za silnější tři hvězdy. ()

Nepoviem

Čo treba napísať k tomuto filmu,aby som ho doporučil širokej verejnosti a zároveň napísal jednoduchý obsah a pocity a tým ho vlastne neodrovnal?Introvert videný svoju budúcnosť,kde mu robí spoločnosť veľký králik s pochmúrnym a chrapľavým hlasom.Jedno letecké neštastie(?),krásna spolužiačka a to ešte dodané štipkou dusnej atmosféry.Dá sa toto vlastne pochopiť?!Dodám len jedno.Fanušíkovia Lyncha nech sa páči.Nevidieť tento film by bol hriech!A Vy ostatní?Ďalej si pozerajte svoje "teen" komédie a buďte radi za svoj jednoduchý a jednotvárny život. ()

Akvarista

Dlouho mi trvalo, než jsem se k tomuhle filmu dostal a musím říct, že to čekání stálo za to. Hudba, přesní herci, plno různých postav, 80. léta a výborná Sci-fi zápletka dává dohromady film, který se mi usadil hluboko v srdci a už teď se těším na další projekci...UDPATE: po dalších třech(!) projekcích (během roku) ještě lepší než na první dojem a místo v osobní TOP 20. 100% ()

anyonecek

Tohle je chuťovka, nejsem vůbec překvapen, že tenhle filmek je 25. nejoblíbenějším filmem vůbec. Dlouho jsem o tomto filmu neslyšel a vůbec jsem nevěděl co od něj čekat, ale jak jsem to poprvé shlédnul, tak jsem byl úplně mimo a musel jsem se na to podívat znovu. Jeden z mála filmů, který mi opravdu přirostl k srdci. Tohle bylo něco výjimečného od Jaka Gyllenhaala, výtečně zahrál svou roli podivínského kluka. K tomu všemu perfektní mysteriózní hudba, která dala celé atmosféře skvělý nádech mystična :). Mimochodem postavu velkého králíka mám dodnes jako tapetu na mobilu. ()

kubilov

První shlédnutí - 2*, druhé - 4*, Director's cut - 4* a konečně čtvrté shlédnutí - 5* (šesté hodnocení jen potvrzuje). Nezaškatulkovatelný a na psychiku a chápání velmi náročný film. Extrémně skvělý a kultovní psycho. Soundtrack vše jen potvrzuje a trefně podkresluje. ()

TopsyKreets

Film vyšiel v roku 2001 keď ešte nebol takým hitom. Mieša sa tú tínedžerská dráma s romantickým príbehom prešpikovaným líniou s prvkami sci – fi, či hororu. Príbeh dospievajúceho chlapca, v ktorom dominuje flustrácia, zmätenosť a hľadanie zmyslu života. Taktiež sa dozvedáme zaujímavé názory na cestovanie v čase. Koniec filmu bol celkom neurčitý a pohráva sa s mysľou jednodtivého diváka zvlášť. Rozhodujúcou je aj naša fantázia pochopenia celého deja a jeho vyvrcholenia. ()

gicous

Velice složitý, komplexní a mnohavrstvý film, který má dobrou temnou atmosféru a výborné herce. Pro plné pochopení bych ho musel vidět přinejmenším několikrát. Nicméně už teďka můžu říct, že mě další projekce nijak zvlášť neláká. Mnohem více mě oslovují filmy, ve kterých je rozpětí myšlenek a témat, které se tvůrce pokouší zachytit, skromnější a jeho výpoveď ohledně nich dostává definitivnější obrysy. Donnie Darko je úplný opak. Tímto ale nezlehčuju jeho kvality, ty jsou nepopiratelné. 6/10 ()

heisy

Hodně dobrý film s dobrou, tajemnou atmosférou, vhodný pro sledování po setmění..mám rád filmy, u kterých si divák musí sám určit, jak to vlastně dopadlo.. ()

Mr.Atsor

Skvělá kamera, fantastická hudba, vynikající herecké výkony. Příběh jsem zcela nepochopil, ale jak zde čtu komentáře ostatních, asi jsem ani neměl a mám si to pustit znovu. K tomu mě ale moc nevede, takže dávám 3*. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz