Návrat do Modré laguny

• USA Return to the Blue Lagoon (více)

Konec 19. století. Na lodi, jíž cestuje mladá vdova Sarah se svojí roční dcerkou Lilli, vypukne cholera. Sarah s Lilli a s dvouletým chlapečkem, kterého námořníci našli v bárce na širém moři, jsou vysazeni se zásobami do malé loďky. Vítr je zanese na opuštěný tichomořský ostrov. Sarah vychovává Lilli a chlapečka, kterému dá jméno Richard, v duchu viktoriánské morálky. Ale obě děti jsou s postupujícím věkem stále více fascinovány rozdíly ve své fyziognomii. Když Sarah zemře na zápal plic, Lillia a Richard jsou odkázáni jeden na druhého. Daří se jim utajit svou přítomnost na ostrově před kanibaly, kteří sem pravidelně připlouvají provádět své krvavé rituály. Na prahu dospělosti se Lilli a Richard do sebe zamilují a začnou spolu žít jako muž a žena. Jejich idylu přeruší příjezd americké lodi. Oba mladí lidé se za dramatických okolností musí rozhodnout, zda se vrátí do civilizace či nikoli... (oficiální text distributora)

Violeta

Jejda to byla prča! Já chytla jen přerod dívky v ženu a chlapce v muže a bylo to tááák miloučký a vtipný.. Asi 10 minut jsem stála s kafem před televizí a tupě se usmívala. „Mým“ deseti minutám Modré laguny nemůžu vytknout absolutně nic! ()

Fallen_One

Některé filmy pod hranicí 35% se tam asi dostaly mírným nedopatřením. Nebo vy snad nemáte rádi exotiku, mladou Millu, pražící slunce na oranžové písky a všude kolem cítit ducha lepšího světa? ()

pakobylka

Hned úvodní minuty jasně a definitivně uzavřou nejednoznačný konec prvního filmu. Scéna, v níž je na otevřeném moři nalezen člun s tříčlennou rodinou mladých trosečníků, je natočená znovu, podstatně jinak a velice nekompromisně: Filmaři se (ne)elegantně zbaví obou rodičů a příběh může bez zbytečných okolků pokračovat víceméně ve stopách původního snímku … Jestliže "Modrá laguna“ představovala slabý odvar, který do značné míry rozmělnil a znehodnotil silný námět, pak "Návrat do Modré laguny“ je pouhým naředěným odvarem z odvaru. Postrádá jakékoli ingredience, které by mu dodaly alespoň náznak nějaké chuti a vůně. V porovnání s ním je pilotní film takřka vrcholné dramatické dílo plné opravdových emocí - skoro se stydím, že jsem mu nadělila pouhé 2* ... P.S.: Za nejlepšího herce považuju štíhlého, přitažlivého, ocelově šedého žraloka - bohužel se objevil pouze ve vedlejší, i když důležité roli. Bachyni se selátkem vyzdvihovat nebudu. Nechci zpochybňovat jejich nesporné herecké kvality, ale řekla bych, že jejich účinkování bylo jedno velké nedorozumění. Nikdo je neupozornil na to, že patří do jiného filmu - a režisérovi ani kameramanovi to nedošlo. Nechci si hrát na přírodovědce - ale odkdy jsou vepříci původním živočišným druhem obývajícím tichomořské ostrovy ? ()

Sammya

Brian Krause je tu neuvěřitelně roztomilý, ale to je asi tak všechno, na co se tu dá koukat, jinak je to v podstatě zidealizovaná ptákovina. Ale byl to celkem pěkný. Jednou, dvakrát, Znovu už ne. ()

Šimpy

Filmy s touhle tematikou docela můžu, byť jich je přehršel. Nic od nich neočekávám, ale tady mě naprosto zklamala Milla, které roli dívky vyrostlé na ostrově prostě nevěřím. ()

Estrellita

Na jednu stranu je příběh slabší než první díl, na druhou stranu je ale Bryan Krause mnohem víc okouzlující než Chris Atkins. Modrá laguna pro mě i v pokračování zůstává milou a příjemnou podívanou... 50% ()

Dado

Z pohľadu ♀ sa jedná o nádherný a dojemný romantický film z exotického prostredia, z pohľadu ♂ to je presladená hlúposť, ktorá sa oplatí pozrieť len kvôli nádhernej Mille Jovovich. Patrím do tej druhej skupiny a Milla by u mňa bola jediným dôvodom vyškrabať hodnotenie aspoň na tú 1*, ale nechcem si pohnevať precítené ženské osadenstvo a tak to vytiahnem na 2*. (35%) ()

DJ Rocco iNc

Tak táto časť sa v niečom stotožňovala s prvou časťou a v niečom nie. Je to len vec názoru, či to budete pozerať alebo to hneď odsudzovať. Ja som si tento film pozrel a ničím ma veľmi nesklamal. Síce niektoré pasáže ako som vravel na začiatku, boli podobné ako v prvej časti, no bolo tam veľa iných vecí, nových vecí. Predsa je to už aj iné herecké obsadenie, iná generácia hercov, trocha iný príbeh. Tu sú deti ešte veľmi malé, kde to v Modrej Lagúne boli dosť veľké na to, aby vedeli čítať a písať, čo aj ovládali. Tu prichádzajú ,, ostrovania " aj do styku s ,, civilizáciou ", ktorá tam prišla na lodi. Ak chcete, tak si tento film pozriete, ak nie, tak budete rozmýšľať nad chybami a nedokonalosťou vo filme, čo nehrozí. ()

Monoxid

Je mi jedno, že tu skoro nikdo nedal 5*! Koukala jsem na to snad pokaždé, když to dávali v televizi. Kdybych to viděla dneska, asi bych to považovala za pěknou blbost, ale tehdy to pro mě byla opravdu srdcová záležitost. Nejsem si jistá, zda mi dokonce neukápla slza. Je zajímavé, že mi v paměti utkvěl především ten milostný příběh, žádné poučky o civilizaci či necivilizaci. Prostě romantika...(možná spíš romantika pro dvanáctileté holčičky, v rámci zachování ideálu v mé mysli se na to už radši nikdy nepodívám) ()

Aven

Komu se nezdají moje dvě hvězdičky tak možná rozumí filmům, ale ne ženské kráse:) Proboha vždyť tam hraje Milla Jovovich!!!!! Sice je jí tam asi patnáct ale pořád je to Milla. Filmu, kde hraje prostě nejsem schopný dát menší hodnocení než toto...........a budu si za tím stát i kdybyste mě chtěli ukamenovat:) ()