Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

adako

Po prvotine Shana Blacka a vzhľadom k popularite tohto filmu som mal očakávania, ktoré sa žiaľ nenaplnili. Problém nebol s hercami či réžiou, ale so scenárom. Totiž, keď sa nad ním čo i len trochu zamyslíte príde vám neskutočne lacný, prvoplánový a hlúpy. Príkladom sú napr. hlavná zápletka (a spôsob ako na ňu prídu (hint: spodná bielizeň)), začiatok filmu (herecký konkurz), záver ako vystrihnutý z lacného akčného Bčka... Pôsobí to celé ako príbeh z lacnej detektívky na ktorý sa pokúsili navešať random prvoplánové vtípky. Napríklad, viackrát sa tam vyskytne nejaké známe filmové klišé, pričom sa následne stane presný opak toho čo očakávate. Aj by to bola sranda keby dané situácie neboli úplne samoúčelné. Hlavná postava je viac skladanec náhodných vlastností ktoré tvorcom prišli zaujímavé, ako reálny človek. (napr. ochranca žien znechutený hollywoodom, ťažko uveriteľná vlastnosť keď nijako nesúvisí s akoukoľvek inou časťou jeho charakteru). Ako som takto v duchu frfľal zrazu mi došlo o čo tu ide. Film je vlastne akoby pokračovaním toho paperbackového fejk Bonda čo ho spomínajú celý čas. Veď to postavy vo filme explicitne vraveli. Aj kvalita je ekvivalentná. Tu by som mohol skončiť, no je tu ešte jedna vec ktorá ma nasrdila. Tvorcovia filmu prostredníctvom úvodného rozprávača alebo scény s mŕtvymi na konci v nemocnici hovoria veľmi jasne toto: „Vieme že sme vyrobili shit, ale sme ťažko nad vecou a keď to priznáme nemôže to byť shit“. V skutočnosti môže a je. ()

draxxi

Kluci jsou zabavni a Michelle ma peknou prdelku... Ale myslim, ze zitra nebudu vedet o cem to bylo.... 30/11/2019 65% ()

Tranda

Příběh 8/10, Akce 7/10, Humor 9/10, Násilí 8/10, Zábavnost 9/10; Hudba 9/10, Vizuál 9/10, Atmosféra 9/10, Napětí 7/10, Casting 10/10; Emoce 7/10.  8/10 ()

vinducha

Sice už se na tom ruka času podepsala , ale pro mě je to z nejzábavnějších bady komedií evr. To je prostě velká spokojenost a chrochtám si pokaždé , když to vidím. ()

Sashmen13

Myslím, že na konci to bylo až příliš meta, kdyby to zaonačili, že celou dobu točili právě ten film, bylo by to možná i trochu lepší, tak 3,7. ()

Dart

Výborně jsem se pobavil. Dlouho jsem se tomu filmu vyhýbal qůli názvu (nějak mi nepřišel sympatický/zajímavý). Nakonec jsem byl ale výborně překvapen. Mraky výborných vtípků, nic intelektuálně plného, ale zase na druhou stranu, nic tupého ve stylu prcičky. Hlášky typu, "To je ta mrtvola ? Ne, ta je tu po posledním hostovy hotelového pokoje .... jasně že je to ona", mě prostě baví. ()

Vinczent

Buddy movie s černým humorem je hrozně ukecaná(kdo rozumí anglině nechť si pustí v původním znění a na titulky se vykašle-stejně by je nestíhal) a přitom velice zábavná. Děj je vyprávěn tak svižně, možná občas i zmateně, že se pořád něco děje a film nemůže začít nudit. Hlavní dvojce to spolu sedne. Val jako teplej uhlazenej detektiv a Downey. jr. jako grázl a průserář jsou dvojka k pohledání. Je poznat že to točil autor smrtonostné zbraně- černý humor,štětky a průsery. Už jsem ani nemyslel že dneska někdo natočí skvělou buddy movie, která nečerpá vtip jenom z toho že se hlavní dvojice navzájem buzeruje(i když na to taky dojde ale v únosné míře). ()

babuca

Nechápem...asi som videl iný film ako väčšina ľudí. Film som nedokázal ani dopozera. Pre mňa je tu na ČSFD veľmi nadhodnotený :-/ 3/10 ()

zdendap

Vtipné a celkem povedené. Vyset nad ulicí za ruku mrtvoly a pozorovat, jak ti pes polyká prst potřebuje opravdu silné nervy. ()

RebelMe

Nebýt vynikajícího Roberta Downeyho Jr. a asi by se to celé rozpadlo jako domeček z karet, protože ta hlavní linie příběhu je podivně zamotaná a celkově otřesná. Pár pěkných nápadů a chemie mezi Downey Jr. a Kilmerem to ale docela zachraňuje. ()

Mirrabel

Bláznivý film od začátku až do konce. Robert Downey Jr. výborně hraje zmateného Harryho, který dělá všechno možné ale nikdy dobře. Chvíleni až příliš zamotané a nejasné, ale stále zábavné. ()

Umělec

Zvláštní... Ne všechno mi úplně sedlo, ale na druhé straně je ve filmu několik překvapivých a neotřelých momentů, které dělají snímek zajímavý a poněkud... zvláštní :-) Myslím, že po druhém zkouknutí to bude ještě trochu lepší. 75% ()

elgato

- "Ta bloncka, tak ta je ubohá." - "a proč?" - "No, především šukala víckrát než si dala teplý jídlo." ; - "Takže zabal tu mrtvolu do koberce, nebo postěradla!" - "Jo, mam mít speciální rukavice?" -Jo, z jelenice, tak už sebou pohni!" - " Perry, já ji pochcal" - "Co...co jsi pochcal?" - "Přece tu mrtvolu, nemůžou mě podle toho najít?" Jak se mohlo stát, že tenhle výbornej film, jsem viděl až dnes, 5 let po jeho vzniku? Výborná akční komedie která jede a baví. btw: Val Killmer jako buzík Perry mě tolik nezaujal od dob The Doors. Doporučuju! ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)