Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

joker.george

Tohle je moje osobní Pulp Fiction, tam kde to Tarantinovi se mno nevyšlo, tam Black boduje na plné čáře. O vtipné momenty není nouze a některé hlášky ve mně zůstanou nejspíše napořád. Přímočaře rozvětvený příběh, což znamená, že film sice jede po jedné koleji, ale neustále se vrací zpět a nabírá a spojuje kousky do jedné velké skládačky, která i přes neuvěřitelnost a počáteční šílenost, nakonec dává smysl. ()

Rocky88

Rukopisův Black je tu jasně patrný - spousta rozdílných postav, ústřední duo si sedne, spousta vtipů, černého humoru, zamotaný příběh. Sem tam zakolísá tempo, ale jinak supr. ()

Crawler-D

U Kiss Kiss Bang Bang jsem jen stěží chápal vyšetřovatelskou linii příběhu, ale o to víc jsem si vychutnával Blackovy dialogové hříčky a přestřelky, které navíc s roztomilou upřímností pronášejí Robert Downey a Val Kilmer. ()

wohna

Podle mého velmi nedoceněná akční komedie. Hlavní herci v podání Vala Kilmera a Roberta Downeyho Jr. Velice dobře si spolu na plátně sedli. Přidáme k nim Michelle Monaghan. Tak herci obstáli všichni. Dialogy mezi hercema byly občas k popukání. Tenhle film miluju! ()

Pitam

Velmi svižný a originální propletenec mezi akčním krimi a komedií, kde je největší důraz kladen na velmi povedené dialogy. Základem je dobře promyšlený scénář, který se spoustou poměrně nečekaných zvratů příjemně vymyká ze stereotypních kolejí podobně laděných filmů. Přidání vypravěče zde také působí značně neotřele a občas i pomůže se zorientovat, což při prvním shlédnutí může být asi složitější... Robert Downey Jr. si střihl tuhle roli očividně s velkou chutí a sedla mu jak ulitá - člověk mu zde uvěří vše, co říká i dělá. A ano, dosti scén je pojatých s velkou dávkou nadsázky (zvláště ta poslední akční...), ale komu by to vadilo? Přece se tenhle film už od samého začátku ani nepokouší tvářit příliš vážně. ()

C0r0ner

Scénář a režie Shane Black? Jasná trefa do černého? Ani omylem! Anotace srovnávající tenhle film například s Posledním skautem nebo Smrtonosnou zbraní jsou extrémně přehnané, protože já jsem si tedy za celou dobu nevšiml žádného promyšleného scénáře, ani brutálně úderného humoru. Špatné to nebylo, ale dobré kupodivu také ne. 65% ()

Topco

Výborná neo-noirová, čierna komédia servíruje flashbacky, maximálne cynické dialógy, ironickú kritiku Hollywoodu či nevtieravú atmosféru Vianoc. Zároveň ide o inteligentnú poctu Raymondovi Chandlerovi. Jednotlivé kapitoly sú pomenované práve podľa jeho diel: 1. Trouble is My Business, 2. The Lady in the Lake, 3. The Little Sister, 4. The Simple Art of Murder a Epilóg: Farewell, My Lovely. ()

Wormboy

Tak takyto vydareny a skutocne mimoriadne zabavny buddy movie som nevidel uz velmi davno. V Blackovi sa nezaprie scenaristicke majstrovstvo,ktore nam predvadzal v 80tych a 90tych rokoch,pretoze takato smrst slov a vtipov sa len tak nevida. Raz vsadza na situacnu komiku,inokedy na vnutorne vsetkohodnotiace monology R.Downeyho. Vyber hlavnych postav je tiez velmi dobry a napriek tomu,ze Downey a Kilmer nie su hviezdy prvotriednej svietivost,bez problemov utiahnu film,k comu im dopomaha aj pre mna uplne neznama Michelle Monaghan,o kt.vsak este zrejme budeme pocut vzhladom na ucast na najnovsom M:I 3. Kazdopadne, Kiss Kiss Bang Bang je mimoriadne vydarenou akcnou komediou,ktora tu chybala uz dlhy cas. ()

lakikaki

Shane Black sa nechal inšpirovať Ritchiem a Tarantinom možno až príliš, ale ja som mu to zožral aj s navijakom. Kiss Kiss Bang Bang je veľmi pohodovým filmom, ktorý vyniká vynikajúcim ústredným duom Downey Jr. - Kilmer, všade prítomným nadhľadom a najmä veľmi vydarenými dialógmi. ()

Gabbo

Po prvním zkouknutí 4 hvězdy, nicmeně čekám že po druhé projekci přidám pátou. Skvělé dialogy plné černého humoru a hlášek. Nečekaně originální scénář a skvělé zábava. Ta ujetost mi sedla jako prd*l na hrnec. ()

pakobylka

----- "Harry, Harry ... Harolde. Harolde, mocí svou kouzelnou zachraň mě před smrtí zlou ... Harolde." ----- Komedie neobyčejně svůdná a přitažlivá, když se vyzývavě promenáduje na jehlových podpatcích ... hravá, rozmarná, samolibá - a sebejistá, jen velice lehce přioděná ... v miniaturních, těsně obepnutých černých šatečkách - neboť černá je za všech okolností elegantní a stylová. Možná jí chybí trocha empatie ... při nedbalém překračování všech mrtvol, které se jí připletou do cesty. Rozhodně není přehnaně útlocitná - a moc dobře ví, že vás dostane, kdykoli se jí zlíbí. Tak se nebraňte, stejně nemáte šanci. ()

necisty

Taková prima oddechovka na zpříjemnění večera. K dokonalosti tomu trochu chybí, nebo spíš by ten děj musel být myšlen mnohem vážněji a s tím je nemyslitelné i to, že Downey poprvé hraje pro něj dost netypickou roli ťulpase. ()

Martrix

Lehounká a hravá režie, spousta vtipných replik a hlášek, zábavné ústřední trio. Proti tomu krimi zápletka, která je zbytečně složitá a zdlouhavá, navíc jakoby sloužila jen jako pozadí pro všechno to špičkování a interakci mezi hlavními postavami. Takže ano, forma tady dává na frak obsahu. To ale pořád neznamená, že je to špatný film...vlastně je ta forma natolik fresh a herci natolik sympatičtí, že spousta lidí nad nějakým obsahem mávne rukou. PS: Val Kilmer mě jako herec nikdy moc nebral, ale tady zabodoval. ()

Juto

Nemyslím si, že ,,Kiss Kiss Bang Bang" je úplne zlý film. Je to len film, ktorý má ničím nezaujal. 4/10 ()

emo

Kto od tohoto filmu očakáva pecku ako Lethal Weapon, alebo Last Boy Scout, toho musím bohužiaľ sklamať. Shane Black bol kedysi Boh akčných scenárov. Tentokrát si však pustil fantáziu na špacír a poriadne sa vybláznil. Bohužiaľ, často na úkor plynulosti a niekedy aj stráviteľnosti filmu. Je celkom sranda ako sa baví na práci scenáristu, dejovej stavbe príbehu, funkcii rozprávača atd... Ale ako som spomenul, všetkého veľa škodí a Shane stratil mieru... Ako režisér to zvládol celkom v poho.. Robert Downey Jr. je cekom slušný a Kilmer si teplého súkromného detektíva fakticky vychutnal! Celkovo sa jedná o celkom zábavný buddy movie z prostredia Hollywoodu, pri ktorom sa pár-krát zo srdca zasmejete a pár-krát budete neveriacky krútiť hlavou... ()

Deverant

Postmoderní hard-boiled school komedie? Zní to podivně, ale funguje to. Parodování známých klišé (nevydařená ruská ruleta, uklízení stop jež poněkud zkomplikuje amputovaný prst), vypravěčského postupu ("bohužel tu jiného vypravěče nevidím") a zábavných dialogů mnohem více než je obvyklé. ()

c.tucker

Perfektní gangsterka, která originalitou rozhodně nešetří. Robert Downey Jr. je opět senzační a vše ostatní také sedí jak prdel na hrnec. Pořádná podívaná, jen se u toho musí trochu myslet a nenechávat mozek vypnutý. ()

mortak

Výchozí nápad se zdál nadějný - láskyplně zparodovat romány Raymonda Chandlera, jen místo Phila Marlowa tu máme dva herecké smolaře z balíkova. Jenže výsledek je zoufalý - Chandler se neustále mechanicky cituje (Dáma v jezeře je Sestřička), přičemž do této směsice pop-kulturních odkazů se nacpe všechno, co je zrovna po ruce (i s Billy Bob Thortonem a Joem Pescim), a cynický a úderný Chandlerův humor je nahrazen vykecáváním hlavního hrdiny, které spíše připomíná otravné černošské postavy parťáků z policejních komedií. Pro mě jen ten film urážkou mého milovaného Phila. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)