Beaka9

Legendarni film, ktery jsem poprve videla az v kvetnu 2015. Na takove destive nedelni odpoledne se perfektne hodi. Klidne by to mohlo byt na 5 hvezdicek, ale ty davam jen filmum, ktere me uchvati. ()

Snakefinger

Tak je to fakt klasika s dvěma top hvězdami světového filmového plátna. Bohužel já musím pořád srovnávat s románovou předlohou. A to je pro mé horší hodnocení kámen úrazu. ()

slamic5

Knížka je sice o dost lepší a děj je v ní daleko rozsáhlejší, ale myslím že se to filmařům podařilo a líp to zpracovat nešlo. Hlavní myšlenku knihy do filmu dostali a proto jsem spokojen. ()

olgab

Když jsem si, kdysi dávno, přečetla Motýlka, byla jsem tak dokonalým dílem unešená. Pak jsem ale viděla film a nastalo zklamání (a to miluju jak Steve McQueena tak Dustina Hoffmana). Film kvalit předlohy zdaleka nedosáhl. Ač nerada, dávám JEN 3 hvězdičky. ()

tata22

Můj oblíbený film s neskutečnými hereckými výkony a silným poselstvím. Od obrazovky oči neodtrhnete a neskutečně těm vězňům fandíte aby to dopadlo. Bohužel jsem to teď viděl s českým dabingem na ČT (D.Novotný, I.Trojan ) a zážitek byl poloviční, ne-li hůř. Přesto, že dabovali solidní čeští herci tak to prostě nevyšlo. Škoda. Zjistil jsem, že existují ještě dva další české dabingy, možná, že jsem kdysi viděl jiný. Nicméně stejně všechny prosím aby si to pustili v originále s titulky, uvidí úplně jiný film. To mně můžete věřit ! ()

Sam_Hawkens

Jedním slovem "dokonalé"!!! Každý filmový vězeň touží po svobodě, ale jen McQueenovi to opravdu věřím. Málokdy se povede zfilmovat knižní předlohu tak, aby fanoušek byl spokojen. Skvělý Dustin a Jerryho hudba. ()

Sa.sa

Film podle skutečného příběhu a to jeho kvalitu ještě umocňuje. Nikdo si nedokáže představit to utrpení a muka, kterou si vězni odpykávají... Ale na druhou stanu to bylo vězení :) 5 hvězd a 100% ()

Bogrant

Filmy z väzenského prostredia sú vždy viac než pútavé a Motýlik patrí k tým, ktoré sa môžu hrdo pýšiť svojou vysokou kvalitou. Hoci tým pravým základom úspechu bude zrejme kniha. Emotívny príbeh o mužovi, ktorý dostane doživotie na odľahľom ostrove a jediné, na čo myslí, je útek. Steve McQueen s úžasne prevedeným výkonom. Jeho premena, zostarnutie, snaha, utrpenie či ľudskosť, všetko s ním divák prežíva ako si sám od seba. Podobne ako so samozrejme nenapodobiteľným Hoffmanom. Dôveryhodný snímok, ktorý stále funguje. ()

Feacher

Skvělý film se silnou psychologickou podstatou. Občas je to tedy lehce táhlé, e opravdu jen velmi zřídka. Baví téměř po celou dobu, skvěle napsané i zahrané. 5*! ()

Hombre8

Poprvé viděno na školním výletě, pravděpodobně v roce 1975. Zanechalo přirozeně velmi silný a nesmazatelný zážitek, byť tehdy ještě nebylo pochopeno. Ústřední dvojice je samozřejmě bezchybná. ()

Nick321

Příšerný film,ale mistrně zpracovaný, spíše o příšerném tématu. O francouzském vězeňském systému, od kterého by se i nacisti se sovětskými gulagy mohli učit. Systém naprosté brutality, ve které strážní měli absolutní moc a vězni žádná práva. Se tak trochu obávám, že tento film sjíždějí v Číně a Severní Koreji jako naučný. ()

Ywec

Nejlepší vězeňský snímek co znám. Darabontovy filmy jsou také dost dobré, ale tohle je více reálné:) ()

nehodnotit

Proč Steve McQueen? Strašně mi tam neseděl... Přiznávám se, jsem poznamenaná knižní předlouhou, ale i bez ní by mi určitě přišlo, že příběh nedrží pohromadě a je jen slepencem několika příhod (většinou těch méně zajímavých). Ty dvě jsou za Hoffmana, roztomilej. ()