Malejhoch

Celkem zklamání, přišlo mi jako kdyby scénaristi rozstříhali knižní předlohu, posbírali sem tam nějakej list, pořádně zamíchali a tradá, měli scénář. Film s knížkou nemá moc společnýho, jiní lidé (všude Dega), jiné charaktery (hlavně Henri - v knížce má úplně jinou povahu a chování), příběh okleštěný o ty nejhezčí momenty atd. ()

terunka003

Konečně jsem to viděla. Kniha byla skvělá, zpracování dobré. Steve McQueen naprosto excelentní. ..pokud by se někdo snažil o remake, asi by to nebylo tak dobrý a reálný.. ()

anglanek

Prehlidka dvou geniálních hercu, když jsem ten film videl jako malej kluk,tak jsem rikal jak si tam Hoffman krasne pestuje prasátka ,zeleninku s kapesníčkem na hlave a nic mu nechybi...casem jsem pochopil,ze to vlaste všechno vzdal na rozdil od Steva MQ... paradicka na kterou se da koukat porad. ()

progression

Výborné zfilmování světového bestselleru Henriho Charriéra o nezlomné touze po svobodě. Kvalit i úplnosti románu samozřejmě nedosahuje (ani nemůže), ale i po tolika letech je to jeden z nejlepších filmů o útěku z vězení. Vynikající Steve McQueen, na jehož průběžně devastovanou vizáž hodně dlouho nezapomenete i jeho nezlomná touha po svobodě i v okamžicích, kdy by to už každý (kromě něho) definitivně zabalil a v kontrastu a zároveň i v přátelské symbióze povahově odlišný Dega zrovna tak skvěle ztvárněný Dustinem Hoffmanem. Přesto, že film už je hodně "fousatý" jeho kvality i po tolika letech (i v konkurenci novějších "útěkových" dramat) vůbec nezeslábly a film patří stále mezi "kultovní" klenoty kinematografie, pro Steve McQueena to asi byla životní role a pro Dustina Hoffmana to byla rovněž jedna z jeho nejlepších (Rain Man i Kramer měly teprve následovat) a nejpopulárnějších rolí. Skvělé a nezapomenutelné filmové exteriéry i výstižná hudba jen dojem z tohoto legendárního filmu dále umocňují. ()

Pavlínka9

Dustin Hoffman a Steve McQueen - za mě jedna z nejlepších filmových dvojic, co jsem viděla :) Přiznávám se, že jsem film neskutečně dlouho oddalovala ke shlédnutí. Nemám ráda "válečné"(vím, že to není, ale ve mě to stále vyvolává podobný dojem) a filmy a prostředí z vězení....Proto. Film jsem sledovala asi na 3x s pauzama pár dní...Ale bylo to pro to, že to bylo tak "těžké" a nelehké z důvodu intenzivního zážitku. Je to neustálá snaha žít mimo zařízení, které Vás odsoudilo k vězení...Líbí se mi cílevědomost postavy a vlastně i závěr filmu...To, jak vidíme, jak dané prostředí vypadá po nějaké době - super zakončení ;) Máme se jako prasata v žitě a plno lidí si to ne a ne uvědomit.... ()

Fleetguard

Přísně střežená věznice na francouzské Guyaně se stává doživotním působištěm řady vrahů, zlodějů a podvodníků. Mezi nimi je však jeden, který se svým trestem nehodlá smířit a tím jedním je „motýlek“ S. McQueen v mimořádně povedeném snímku dle knižní předlohy, ve kterém mu více než dobře sekunduje D. Hoffman v roli intelektuálně založeného padělatele Degy. ()

JohnSmith

Bohužel jsme byl nemile překvapen zcucnutím knižní předlohy.Je mi jasné, že se ta kniha nemohla přesně vejít do dvou a půl hodin filmu,ale přesto mě to mrzelo.Jinak McQueen i Hoffman jsou skvělí a vlastně díky nim dávám 4 hvězdy ()

fefee

Opäť kvalitný filmový snímok, aj keď dosť starý a občas je to aj na scénkach vidieť, tak má silu udržať diváka...McQueen a Hoffman skutočne brilantne zahrané postavy... ()

Brain-D

Velice působivý příběh a to víc, když se doopravdy stal. Steve McQueen je zde víc než úžasný. Sice jsem s ním filmů moc neviděl, ale tady hrál opravdu výborně a k tomu Dustina Hoffman - no krása. Abych to zrhnul: Film o životě ve vězení, útíkání z vězení a přátelství. ()

dANo

Keďže som čítal aj knihu, tak som bol veľmi zvedavý, ako sa vôbec dá do 2 a pol hodinového filmu vtesnať to množstvo zážitkov a problémov, ktoré Henri Charriére popísal vo svojom diele. A pravdupovediac, bol som milo prekvapený, že sa to tvorcom podarilo a film má dokonca ešte jedno veľké plus oproti knihe v tom, že hlavné roly stvárnili geniálni herci - McQueen a Hoffman. Oceňujem aj to rozhodnutie, že sa natáčalo častokrát v prostredí, kde biela noha pred tým nikdy nevstúpila, nie to ešte s kamerou... ;o) ()

nevermore

Jeden z těch náročnějších kousků... A přesto krásně napínavý. Každopádně celé to je pouze o jednom obrovském odhodlání. 90% ()

morena.jea

Knihu som čítala viac krát, takže film ma dosť sklamal. Začiatok je ešte vydarený, ale koniec v porovnaní s knihou mi nesedí. Motýl bol predsa po záverečnom a konečne vydarenom úteku zrelý chlap plný síl. Vo filme ale pôsobí ako pomätený šedivý dôchodca, ktorý má nulovú šancu doplaviť sa z ostrovov na breh. Kto chce porozumieť celému osudu hlavného hrdinu, vrelo odporúčam knihu. ()

Narya89

Tomuto snímku jsem se poměrně dlouho vyhýbala a byla vůči němu skeptická, ačkoliv nechápu proč. Francouzská verze Shawshanku mě i přes svou dlouhou stopáž bavila a fascinovala. Především tím, jak autenticky zde bylo vybarveno prostředí v tak krutých a přísných podmínkách, jako je vězení ve Francouzské Guyaně. Dále snímek ukazuje hlavně touhu po svobodě a naději, že se jí jednoho dne podaří dosáhnout, což umožní člověku přežít mnohé situace na pokraji smrti, jako se podařilo Stevenu McQueenovi. Oproti tomu zde bylo vidět, jak taková vězení fungují - tak jako jinde, i zde je to hlavně o penězích, kterými zde disponuje druhý hlavní představitel Dustin Hoffman. Zkrátka další ze skvělých lidských příběhů, zachycující proměny lidské povahy v extrémních podmínkách, ale nad tím vším i sílu přátelství, loajalitu a odhodlanost. ()

Mishqo

ani neviem čo k tomu vlastne povedať iba že to bol krásny a zároveň aj kvalitný film ktorý určite treba vidieť 85-90% ()