Tančím, abych žil

• USA Take the Lead (více)

Škola, kterou vede ředitelka Augustine Jamesová, se potýká s nedostatkem peněz i s kriminalitou studentů. Navštěvují ji děti z chudých poměrů a ředitelku velmi pobaví, když za ní přijde bývalý profesionální tanečník Pierre Dulaine s návrhem vyučovat žáky společenskému tanci. Pierre má svou vlastní akademii, kde učí tančit bohaté. Byl svědkem, jak jeden student rozmlátil ředitelce auto, a rozhodl se pro zlepšení jejich společenského postavení. Augustine mu dá šanci, protože stejně potřebuje dozor pro delikventy, a zavede ho do odloučené místnosti, kde si žáci dělají, co chtějí. Pierre je chce naučit klasickým společenským tancům, ale mládež holdující hip-hopu ho zpočátku přijímá se značným despektem. Jeho obětavost v mladičkých tanečnících postupně probouzí zájem i inspiraci. Krok za krokem se jim daří propojit klasický tanec s jedinečným hip-hopovým tanečním stylem a hudbou. Účast na prestižní taneční soutěži je jen jedna část společného úspěchu. Na tanečních hodinách je učí respektu, toleranci i sebedůvěře... (TV Nova)

MoiJe

+ Banderas bol chvilami sympaticky a jeho reci chvilami zaujimave - zaase raz to iste, niektore sceny vylozene trapne, tanec... no, nie som expert, ale mne vo vacsine z nich kuzlo chybalo. = ked uz novsi hudobny film, stokrat radsej Step Up. Asi vedeli preco Take the Lead nakoniec miesto kin poslali rovno na DVD. ()

Faye

Kdo má rád hudbu a tanec bude asi spokojen a kdo se rád dívá na Banderase ( jako já) tak taky. Jinak je to další variace na téma, jak mladí a nezbední, a samozřejmě z problematických rodin, k rozumu a disciplíně přišli. A tentokrát první krok (kroky) k cestě za lepším „já“ udává galantní a elegantní tanečník a to v rytmu foxtrotu a tanga. A musím říct, že to tango, kterým probudil zájem u poškoláků a milovníků hip-hopu, bylo vážně parádní a vlastně většina tanečních čísel. Film už tak oslnivý není, je to prostě …. jako vždycky. ()

NinadeL

Od všeho trochu - Hříšný tanec, Tanec v srdci, Sestra v akci, Nebezpečné myšlenky, Nežádej svůj poslední tanec, Smím prosit? a mnoho dalších slaďáků, které čerpají z kontrastu lásky k tanci a outsiderství. To všechno lze znovu najít v novém balení s Antonio Banderasem v hlavní roli. Čili staré téma zas a znovu a záleží jen na vás, jestli máte právě chuť mít opět víru v lepší zítřky. ()

Faustka

Šarmantnímu Pierrovi chybí k dokonalosti už jen svatozář. A tomu se v současném nelítostném světě nedá moc věřit. Není to tak trochu pohádka..? Jistě… že je! A na můj vkus, už příliš přeslazená. Kdyby měl ovšem Dulane(Antonio… ty ďáble; pokaždé mě dostaneš) ve svém nabitém diáři místečko, možná bych své nízké hodnocení zvážila. ()

blackJag

Oblíbený hollywoodský prefabrikát o mládežnických lůzrech pod nezištnou patronací nezdolného altruismu, v novém kabátě a nádavkem podle skutečného příběhu (samo sebou, v originále není tanečník Pierre Dulane ani zdaleka takový kaďůr, jako Banderas). Pozitivní ozvěny filmu neupírám, zbytečně přepínané emoce ale nemohu ohodnotit jinak než mírným nadprůměrem. II Scénář: Dianne Houston. Hudba: Swizz Beatz, Aaron Zigman. 60% ()

• Původně Antonio Banderas roli Pierra odmítl poté, co si přečetl scénář a dozvěděl se, že je celý film o tancování. Producenti ho poprosili o pár minut, že mu námět vysvětlí. Potom, co si námět poslechl, zhlédnul dokumentární film na toto téma a setkal se se skutečným Pierrem, roli přijal. (Cheeker)
  • Ve filmu se jako jeden z porotců mihne i Pierre Dulaine. (Karlos80)
  • Herci spolupracovali s Pierrem Dulainem, aby se správně naučili jeho tanečí kroky. (Karlos80)