Akční velkofilm odehrávající se v atraktivním prostředí leteckých bitev 1. světové války, který se inspiroval skutečnými událostmi. Čeká Vás dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené americkými stíhacími piloty. Ti se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii. Mladí letci se tak vydávají do vzdálené Evropy hnáni touhou naučit se létat na nových strojích a zažít velká dobrodružství. Ve válkou zmítané Francii se zpočátku naivní mladíci naučí pravému smyslu přátelství, odvahy i lásky a získají tak opravdové důvody pro riskování vlastního života. (Magic Box)

KdG

Celkově dost klišoidní film ale některé efekty leteckých soubojů byli moc pěkně udělané. James Franco je celkem sympatickej frajírek, ale v seriálu Machři a Šprti byl lepší. ()

havran

Takový guláš o nevalné všehohuti - možná je to tím, že jsem od tohohle filmu čekal více - letecké souboje poněkud neuvěřitelné ( kluci metali na těch starých mašinách kozelce a přemety jako v Top Gunu, vzducholoď plněná vodíkem nebouchne po střelách, ale až po hrdinném nárazu stíhačky...). Je jasné, kdo jsou naši, a kdo musí vyhrát první cenu v tombole. Velitel je přísný, ale spravedlivý - to je zase jak z nějakého ruského válečného filmu. No prostě - tenhle guláš mi nechutnal... ()

Tiiso

Při sledování se nabízí otázka, kolik scén je podle skutečné události, kolik ne. Protože, život asi nikde na světě neběží v celkovém efektu tak líbivě a bez kotrmelců jako v tomto příběhu. Realizace velmi slušná, výkony herců takové jak vyžadoval scénář. Sečteno podtrženo průměrný příběh, nadprůměrné ztvárnění. ()

biopanic

Vizuálne pekné. Tam to začína a bohužiaľ aj končí. Príbeh som nepostrehla teda žiadny, vadilo mi klasické zoskupenie postáv (jeden pekný, jeden čierny, jeden zlý atď) a tam, kde niekto za Franca pridal, ja uberám, z jeho úsmevu mi stúpla hladina cukru na historické maximum. Pozitívnou stránkou veci je, že ma film donútil ísť na nemenovaný vyhľadávač a sondovať, pojmy ako "Červený barón" alebo "dvojplošník" mi doteraz nič nehovorili. ()

Simi_Papi

Skočit po hlavě po převážně televizních projektech do velké hollywoodské produkce jistě není jednoduché. Tony Bill tu drzost měl a nutno uznat, že se mu vyplatila. Je poznat, že v psychologické drobnokresbě či nosných dialozích poněkud tápe, ale velké digitální scény mu vyšly na jedničku. CGI je sice mírně zastaralé, ale epický "look" leteckým scénám určitě nechybí. Pro hezkou tvářičku Jamese Franca to byla jedna z prvních velkých rolí a i když občas jeho herectví nepřesáhne škatulku významného hledění za kameru a scénář mu neposkytuje nějaký větší prostor pro rozkreslení postavy, zhostil se své role se ctí. Největším problémem je pak opět konzervativní scénář, který jako by vypadl ze zadku chamtivého producenta. When you risk it all, the sky is the limit. 84% ()

Petike

Fakt mohli radšej natočiť nejakú poriadnu historicko-vojnovú drámu o letectve a letcoch z prvej svetovej - a s ozajstnou dávkou realizmu vo všetkých smeroch... Namiesto toho tu máme gýčovú pseudoromanticko-pateticko-veľkohubo-kvázipatriotickú somarinu zamorenú na každom kroku tonami klišé... Vzdušné bitky sú síce sakramentsky pôsobivé, ale autori sa asi skôr inšpirovali arkádovými leteckými simulátormi a lá Crimson Skies, kde pre lietadielka neplatí klasická fyzika... :-) V hrách to nevadí, ale vo filme... No, čo už - keď aj vesmírne lode vybuchujú a horia vo vákuu a vesmír sám hlboko hučí, nečudujem sa tomu... :-)) Letecké súboje sú to jediné, čomu za slušnú porciu akcie (i keď za vlasy pritiahnutej) dávam plusové body. Inak je všetko zbierka hore spomínaného odpadu a.k.a. balastu. Navyše, lietadlá - ich výzor, poňatie technických detailov, počty a štýl boja je tiež neraz na míle vzdialený od toho, čo v prvej svetovej skutočne bolo... Desiatky červených Fokker Dr. I a lá Červený barón a Nieuport 17 so statickým motorom len svedčia o tom, že tvorcovia filmu nepatria medzi usilovných študentov ozajstných historických a technických faktov... Kamikadze scéna s vojenskou vzducholoďou letiacou ponad frontom počas poludnia (!) je len vrcholom absolútnych nezmyslov a neznalosti fungovania ozajstného letectva prvej svetovej. Ku miliónkrát ohratému námetu "Amíci ktovieako znova zachraňujú všetkých" sa už radšej ani nevyjadrujem. Nemeckí piloti ako zloduchovia... Ts, ts... Čiernobiele až to bolí ! Finálny verdikt : Ak sa vám páčil Pearl Harbour a chcete gýčovú romantiku a efektnú (no miestami zmätenú a absurdnú) dávku akcie - prosím... Je to napokon, len taký zromantizovaný, neskutočne limonádovo-rozprávkový príbeh, ktorý sa na realitu asi ani nesnaží príliš hrať (vďakabohu !)... :-) Ak ste zanietenci do letectva prvej svetovej (ako ja), nechoďte na to, pokiaľ vám je váš život milí ! P.S. Edward Mannock, James McCudden, René Fonck, Georges Guynemer, Charles Nungesser, Léon Bourjade, Edward Rickenbacker, Oswald Boelcke, Manfred von Richthofen, Ernst Udet, William Bishop, Roderic Dallas, Raymond Collishaw, Aleksandr Kazakov, Francesco Barraca, Keith Park, či Indra lal Roy sa ako skutočné letecké esá prvej svetovej musia v hrobe obracať... Rýchlejšie ako otáčky vrtule na stíhačke... :-)))) ()

_aandyy_

Opět jsem váhala mezi třemi a čtyřmi * . Je to zvláštní, ale přestože se podle mě nejedná o bůhvíjaký úžasný válečný film, některé scény se mi neustále vybavují... Trochu samozřejmě ubírá i velice dlouhá stopáž, ale co lze čekat od snímku, kde mimo příběh jsou také docela důležité efekty apod. Oceňuji i to, že přesto, že zde nehrají největší hvězdy (kromě Jeana Reno), herci své role zahráli velice slušně... A co dál? Miniaturní lekce francouzštiny, tu a tam i nějaký ten humor a krásný, ale bohužel smutný romantický (i když čas od času působil až těžce naivně) příběh v pozadí. ()

TommyDiamond

Konečně nějaký dobrý film z první světové války. Nenucený pohodový příběh opírající se o skutečnost s úžasnými záběry z kokpitu letadel tzv. Velké války. Rytíři nebes nám nabízí pohled do francouzké letecké perutě. Příběh, který mě tak nějak připomíná Na západní frontě klid. Příchod mladíků do perutě, první boje, první ztráty kamarádů a také první vítězství. Mě tento film získal a zaslouží čtyři hvězdy. Celkově 80% ()

Tormentor665

Náborák, přesně jako ten, co se v úvodu filmu mladým Američanům pouštěl. Že by účel?:-) Každopádně tuctová produkce z typickými nešvary americké válečné kinematografie. Navíc hlavní hrdina je hezounek až k zblití. Ale úplná ztráta času to není. ()

papadoce

Slabota. Tento film zachraňujú vzdušné súboje. Nebyť ich napálim odpad. Dialógy, dej, hudba, celé mi to príde také naivné ako pri hraných rozprávkach od Disney. Nestojí to za pozretie. ()

Maniik88

Mám rád historické filmy a tých leteckých je málo a tých z prvej svätovej ako šafránu. A tak som si s potešením pustil tento filmík a nebol vôbec zlý. Najmä letecké súboje boli dobre urobené, občas trošku nerealisticky ale tie súboje na pár metrov vo vzduchu majú svoje čaro. Jediný problém mám s veľa hluchími miestami a tak trochu s tou ľúbostnou aférkou. Takže ubrať 30 min vaty a bol by som veľmi spokojný. ()

GameboyNES

Film samotnej stojí za starou belu, ale Fokker Dr.1, je moje srcovka, takže dám za každý křídlo 1. hvězdu. Mno a jednu za Honzu Renka. ()

charcoal

Dojem kazí občas klišovité nebo přehnané scény. A hlavně diametrální odklon od skutečnosti viz postava Cassidyho s více než dvaceti sestřely (přes dvacet se dostal z Američanů opravdu pouze Edward Rickanbacker a to až v 18.roce) nebo samotné složení Laffayettovy eskadry. Méně výmyslů (a patetismu) a bylo by červeno. A propó - lví maskoty měla ve skutečnosti jednotka dva - Whiskyho a Sodu - ve filmu, mam pocit je pouze jeden... ()

unrocker

No nebylo to zase tak špatné pokoukání, souboje mě bavily herci nebyli špatní, prostě 4* a aji ta ženská byla fakt dobrá... :) ()

Prankster

Přestože mám filmy, kde něco parádního lítá ve vzduchu, nesmírně rád tohle pro mě bylo zklamání. Ten film měl všechny náležitosti jáké měl mít: vzdušné souboje, romantiku, tragédie... ale bylo to tak nějak všechno křečovitě poskládané, že to na Vás prostě nepůsobí. Ale i tak je to občas celkem dobrá podívaná. ()

walecz

jo jo, jsem odchovanec red barona a red barona II... proste letecke souboje luxusni a pozemni dej nijak ohromujici, ale vsechno to zachranuje James Franco jako megasuperkladas :) aviatic fan must see ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)