Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

Gwaihir

Možná jsem jeden z mála zde hodnotících uživatelů, kteří se ještě dokáží vrátit do dětství, ale mě Andrew Adamson znovu dosti potěšil. Příběh druhého dílu C.S. Lewisovy série je samozřejmě opět, tak jako v předloze, poněkud jednodušší a také naivnější, nicméně znovu velice dobře zpracovaný. Všechny akční a bojové scény jsou celkem strhující a v klidných pasážích naopak děj pěkně plyne. Pochvalu si opět, za skvělou hudbu, zaslouží Harry Gregson-Williams. 70% ()

Tommassi3

"Kde jste byli posledních pár set let ??" - "To by bylo složité vyprávění.." ;) Raději tam ovšem měli zůstat.. V tý skříni !! ;) I s Lewisem a vlastně klidně i se Shrekovým fotrem Andrewem Adamsonem !! Ve své ideologické podstatě a zhovadilosti je totiž Kaspian ještě ofenzivnější než první biják, což mi nakonec vadí o dost zásadněji než skutečnost, že z hlediska scénáře a jeho nejbanálnějších zákonitostí, přístupů a prací s charaktery platí Princ Kaspian za nepochopitelný teror plný naprostých nonsensů.. ()

MoiJe

Taky fantasticky svet s tolkymi moznostami... Tento boj Narnincania prehrali na plnej ciare, je to az smutne. ()

Terva

Scénář : Andrew Adamson, Christopher Markus a Stephen McFeely podle románu C.S. Lewise. Kamera : Karl Walter Lindenlaub. Hudba : Harry Gregson-Williams. CHYBA VE FILMU - Když Zuzana v lese střílí po vojácích, tak jí v toulci přibývají šípy - ne naopak. CITÁT - Utopili by mě dobře i bez vaší pomoci..... ()

moviesfan

Ano, je to vykrádačka. Ano, není to nějak velkolepý. Vadí to? Mně ne. Naopak se mi druhý díl Letopisů líbil. Občas jsem se zasmál humorné stránce filmu. Je to taková ,,obyčejná neobyčejná" pohádka, která mě nezklamala. Soundtrack se taky docela povedl. ( Song od Reginy Spektor doporučuju:)) ) Těším se na další díl a tento jsem určitě neviděl naposled. Dávám tři *. (Ke čtyřem nemám daleko) Hodnocení 65% ()

Folpa

Ale vůbec to není tak špatné jak se skoro všude píše! Má to spád a mě osobně se to líbilo víc než první díl. Pravda, herci nic extra ale to už tak bohužel vybrali v jedničce. A mimochodem na konci filmu je skvělá písnička: Regina Spektor- The Call ()

Chermy

U jedničky jsem plakal utrpením, tady jsem neusínal tak často.....takže jistý krok k lepšímu tu je:). Letopisy Narnie napodruhé nepůsobí, jako televizní inscenace. Peníze překvapivě vydělané na jedničce jsou znát, ale scénáristovi asi někdo nezaplatil.....nebo je Lewisova předloha stejně hloupá. To nevím, knihu jsem nečetl a ani se nechystám. Děti, které nikdo nikdy neviděl učit se šermu, či střelbě z luku poráží vycvičenou armádu, Aslan, lídr Narnianců nechává likvidovat svoji armádu a čeká schován v lese, až ho vyzvedne malinká Lucinka, aby pak probudil říčního "poseidona" který zmasakruje jak nepřátelské vojsko tak nebohé koníky, kteří mají tu smůlu, že jsou osedláni nepřáteli......děti jsou přeci inteligentní, často všímavější, než dospělí....komu tedy byla tahle pohádka určena? Jediný kdo stojí za zmínku je Edmud:-)...tomu jsem fandil, je to borec a jediný pravý král:-)! ()

JohnCZ

Já si nemůžu pomoct, ale za mě to bude i napodruhé za plný počet. Dostal jsem přesně to, co jsem od toho čekal: nádherně zpracovanou pohádkovou fantasy. Tentokrát již v trochu temnějších hávu, s odrostlejšími postavami a přímočařejším dějem. I přes všechnu tu jednoduchost a přímočarost je druhá Narnie skvělým fantasy s krásnou hudbou a nádherným prostředím. ()

villon17

Jedničku sem neviděla, na dvojku sem nechtěla, ale byla sem donucena, že???? :P Ale musim uznat, že sem si myslela, že to bude naprostá sra*ka (nikdo určitě nerozluštil tajný slovo (místo * má bejt č;) )) ale tak hrozný to nebylo. Sice sem tam nikoho neznala a chvílema sem se vůbec nechytala, přesto tuhle pohádku zas tak nezkazili, dalo se na to koukat. Někdy sem se bála, někdy smála, zkrátka nenudila a to je hlavní ne? ()

Marek1991 odpad!

Pán prsteňov 2 v detskom prevedení? Vyzeralo to tak, aj som myslel, že po celkom rozumnom súboji dvoch kráľov dám tomu aspoň hviezdu, no po výroku, že život jedného človeka nepatrí tomu, ale inému chlapcovi, tak to ma úplne odrovnalo. Koniec súboja na štýl akéhosi Mojžišovho príbehu to dorazil potom ako zhnitá čerešnička na pokazenej torte. Už dávno sa mi nestalo, že jeden film som nevedel niekoľko dní dopozerať, lebo ma príšerne otravoval a nudil, tento film to dokázal. Za čo mám túto zvrátenosť, kde deti bojujú zbraňami na život a na smrť hodnotiť dobre? Za tie efekty a krásne prostredie? Však na to mali aj viac peňazí, keby som ja mal možnosť zhmotniť do filmu svoju fantáziu, tak takýto film by sa mohol strčiť do nejakej úschovni s obalom s nápismi, škodlivé a neotvárať. Nie, rozhodne nie, tvorba pre deti a mládež sa vyvinula v komerčné nezmysly. ()

Crazer

Teda mohu říci, že jsem po prvním díle čekal daleko více. Dvojka byla snad horší než jednička - i když se jedná o pouhé srovnávání. Pokračování bylo daleko pohádkovější, ale bohužel občas mez myšlenky, bez nového nápadu (nepočítám konec, který byl o třídu lepší než celý film). Ale když si zase uvědomím, že tento film vznikal převážně v ČR, tak si tento snímek tři hvězdičky zaslouží. Třetí díl tedy bude pro mě velkou neznámou a doufám, že to už konečně vyjde a Narnie dostane pět hvězdiček :) ()

liquido26

No není to taková tragédie jak jsem čekal, ale po valnou v ětšinu filmu jsem se nudil. Stopáž filmu je jeho základní slabinou. O hodinu míň a bylo by to krásné svižné fantasy. ()

corpsy

O nič viac lepšie ako jeho o pár rokov starší predchodca, rovnako zdĺhavé a nenápadité. A chcel by som vedieť, kde sa utopili toľké prachy. ()

Ajinka126

Jak to nejlépe charakterizovat...? Je to NIC zabalené do krásného a nablýskaného převleku. Jinak to nedovedu vyjádřit. První díl se mi líbil, fandím fantasy filmům, ale zde jsem postrádala jakýkoliv děj. Přišlo mi to celé nedodělané. A taky ještě jednou řekne někdo protivnému spratkovi LUCINKA, tak mi asi vyletí ruka.. Už mě to po chvíli nebavilo :) ()

sidzej

Mne sa snáď sníva.....prečo mám tú smolu že všetky filmy na ktoré sa teším dopadnú sklamaním? (Harry Potter 5, Lovci pokladov 2 a koniec koncov aj štvrtý Indy) Prvá Narnia ma dokonale okúzlila svojim príbehom, čarovnou magickou atmosférou, nadpozemsky dokonalou hudbou, výpravou a poriadnou dávkou dobrodružstva. A čo nás čaká v pokračovaní? Neskutočne nudný až priam sebaparodický odvar prvej časti s nulovým dejom a prakticky žiadnou pôsobivou scénou. H.G.Williams zväčša len recykluje melódie z jednotky. Až sa mi nechce veriť že tento vyluhovaný destilát točil režisér jednotky. A to som dal prvej Narnii bez mihnutia oka 5* .Prekliatie komerčných filmov pokračuje....Hollywood kráča do stále väčšieho a väčšieho bahna. Snáď ho z neho dostane Nolanov Temný rytier. 1* za výpravu tá druhá za triky a tých pár súbojov (kt. však boli neprehľadné) P.S: Edmund atakujúci ozbrojeného súpera baterkou alebo kriesenie chcíplej myši elixírom je skutočný útok na vašu bránicu, keď už nič iné na celom filme som sa dobre nasmial :-) 45% ()

Qasa

Myslím, že Narnie ukazuje svými nízkými body na csfd na dva aspekty. První je naprosté podceňování českých filmů či filmů točených v českém prostředí s českými herci (vysledoval jsem, že je to vždy tak o mínus 15%) a druhým je český agnosticismus. První aspekt nechápu, ale naučil jsem se s ním pracovat a druhému aspektu fandím, ale nevím, proč by proboha musel lev Aslan symbolizovat zrovna Ježíše a ne třeba Havla či Marxe (můžete si vybrat :-) ). Pravdou bohužel je, že ty děti nehrají nic moc a za těch dvě stě miliónů ten film nestojí (zvláště v porovnání se stomiliónovým Pánem prstenů). To se mi ale naštěstí podařilo odmyslet a vzhledem k tomu, že jsem po horším prvním díle neměl velká očekávání a výpravné fantazie miluju, jsem si film užil. ()

PauloZ

V podstatě se podepisuju pod komentář uživatele Galadriel. Mám to totiž úplně stejně. Tohle mi přijde lepší, epičtější, dospělejší (i když některé naivní řeči zůstaly) a dražší než první díl a konec je opravdu hodně efektní, děcka se perou víc naostro a celé to působí jako dosti povedené fantasy pro mladší. Je pravdou, že podobnost s pánem prstenů je čitelná (oživlé stromy, elfové apod.), ale to k fantasy tohohle žánru patří. Jako největší zápor vidím přestřelenou stopáž, která sice nijak nenudí, ale kdyby se to stáhlo na 120minut, tak to mnohem víc odsýpá a divák to lépe stráví. Přesně 3,5* (70%). Výrazy typu "Adamson by měl navždy zmizet apod." mi přijdou nemístné. ()

DEXTER099

Druhý díl ze světa Narnie už je slabší nebo spíš opadl opar novoty a víc vynikly ty horší věci.Co se týče příběhu tak tu zde máme opět známou čtveřici,která musí tentokrát pomoc princi v Narnii a zažít další dobrodružství.Za mě 65 % a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Pokračování spíše pohádkového příběhu nám poněkud dospělo a je z něj teď čistokrevné fantasy se spoustou šermířských soubojů a bitvou na konci. Opět je to pěkný příběh, který nenudí a má zde trochu rychlejší tempo než měl první díl. Narnie prošla velkými změnami, protože se příběh odehrává o stovky let později, než v jedničce, takže hlavní čtveřice a diváci známá místa nepoznají. Opět je zde nádherná krajina a efekty jsou kvalitnější. Hudba je taky pěkná. Za mě 85% :) ()

Tryskomyš

Nemyslím si, že by tento díl byl až o tolik horší, než první, ale mě prostě moc nebavil. Může to být tím, že první díl byl inovativní. O tom, jak děti najdou vchod skříní do nového světa... A navíc mi to přijde na mě až moc bojovné. Jediné, co mě opravdu zaujalo, byl Ben Barnes. Tím spíše, že přede dvěma dny jsem s ním viděla skvělého Doriana Graye. A tento horror vám doporučuji. ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)