Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

Figu

No tak jsem si dal Odstřelovače podruhé po X letech, navíc i s manželkou a musím podotknout, že se jedná o velice podařenej kousek s trefným svižným příběhem a excelentním Wahlbergem! Ono asi nejvíc skvělý na tom filmu je, že se jedná o luxusní akčňárnu, která chytne díky příběhu asi i neakční fanoušky (příklad mám třeba v mé ženě)! Fuqua to podal opravdu báječně a já jsem snad jen o prsa Rhony Miltrové nedal plnej počet hvězd! Takže opravdu o kousilínek. Až to uvidím potřetí, možná tu pátou přidám.... 80% ()

dezorz

Amricania maju uz tak dokonalu techniku tocenia filmov, ze celkom zabudli, ze sposob nie je ucel. Techninka a krasne dokonale zabery nie su pribeh, nie su postavy. . ()

Vojťas

Tak asi takhle: Antoine Fuqua není looser, jak tvrdí KevSpa, ale machr! Moc se mi líbí jeho smysl pro detail a obsazování hlavních rolí - už u KRÁLE ARTUŠE se s Clivem Owenem trefil do černého ;o) .... Jinak tenhle komentář vezmu spíše jako odpověď na KevSpy comment: .... Zdlouhavé? - Zas tak natahovaný mi příběh nepřišel a já jsem se nenudil - možná mohla být kratší část Wahlbergova léčení, ale na kvalitě to zásadně neubírá. ... Nudné? - Na to už jsem odpověděl! :-D ... Předvídatelné? Já tedy jasnovidec nejsem. Samozřejmě, že tam nečeká tolik překvapení a převratných scén, u kterých bych vystrkoval oči z důlků, otevřel tlamu a rozdejchával nečekaný obrat v ději. ... Ačkoli scéna ze začátku příběhu, při které Wahlberg hledá onoho snipera, chystajícího se spáchat atentát na prezidenta (nebudu spoilerovat) pro mě byla velice překvapující! ..... No a celkově jde o velmi dobrý akční film, který si 3* zaslouží! .... 4.* dávám na truc, protože mi přijde, že se většina ostatních uživatelů nechala strhnout předchozím špatným hodnocením, tak bych to měl vyrovnat! .... A pokud se vám tenhle snímek od Fuquy opravdu zdál tak špatný, tak jsem zvědav na oporhování u jeho následujícího filmu, na který se já osobně těším. ()

marcek

Část filmu, jsem viděl už o prázdninách v Kanadě - bohužel anglicky a bez titulek, takže jako dloholetý němčinář jsem moc nerozumněl. Tak jsem se těšil až se na to podívám konečně v rodném jazyce. Bohužel nečekalo mě příjemné překvapení. Film neměl až takovou zápletku abych mu dal víc než 3 hvězdy - možná tomu pomohlo ještě to, že jsem se každých 15 min díval na displej jak dloho to ještě půjde :( ()

Abes

Frajer týpek řeknu vám, při střelbě na dva kilometry musíte krom takových zbytečností jako síla větru, teplota, vlhkost vzduchu a podobně počítat také s tím že než kulka dosáhne svého cíle, naše Planeta se stále pohybuje stejně jako náš cíl, tím pádem je obtížnější jej trefit. No nevím co je na tom pravdy ale nechtěl bych dělat zabijákovi poskoka a počítat tyto parametry, pak musíte brát v úvahu taky to že než vše vykoumáte, může se docela dobře stát že váš cíl už bude fuč. Fakt by mě zajímalo nakolik pravdivé jsou tyhle kecy o době než kulka urazí určenou vzdálenost, jaký rozptyl se uplatní, resp. nakolik je člověk schopen tyto proměnné brát v potaz a přizpůsobit se. ()

Rodriguez

Zajímavě laděný akční thriller s věrohodným Markem Wahlbergem. Nic nemůžu vytknout, jen pochválit zajímavý námět se scénářem, spolu s hereckými výkony, kamerou a hudbou. 80% ()

Petoss1

Pravá nefalšovaná adrenalinom nadopovaná akcia! Wahlberg v úlohe odstreľovača je skvelý. Bavil som sa a to je základ, hoci chyby sa nájdu. 76% ()

Langy10

Odstřelovač je můj nejoblíbenější akční film, který kdy kde mohl vymyslet. Mark.W je pro mě jeden z borců akčních filmů! Na tento akční film bych mohl koukat od rána do večera každý den a nikdy by mě to nepřestalo bavit :)) 100% ()

bourec

Mám rád tenhle film.Mám rád Marky Marka( jako herce samozřejmě).No a když se kouknete kdo film točil, neni pochyb o tom, že neni ztráta času se na to občas podívat.90%. ()

TomikZlesa

Kdyby se tohle jmenovalo Max Payne určitě by to vypadalo mnohem líp než film co "Max Payne" je, ehm tedy aspon podle názvu. Cělkově vydařený akčí snímek sázející na starou dobrou akci a žádný ultra hig efekty. Ale stejně moc nevěřím, že by někomu tolik mrtvých "padouchů" prošlo. ()

humanbeing

Vidět tenhle film v kině, určitě bych nelitoval. Zvlášť v akčních momentech, a že jich tam je, a jaké (napalm rulez!!), mi to připomnělo filmy, na které jsem se rád dívával ještě na videu s jednohlasým dabingem. Jednoznačně doporučuju. ()

C0r0ner

Dost mi to připomnělo parádní scénáře Johna Haggise doplněné o kvalitní akci. Celé to nepochybně vycházelo z Nepřítele státu, ač se na obrazovce dělo něco trošku jiného. Každopádně to ale byla zajímavá nenudící podívaná, která má ambice na opakovanou projekci. Wahlbergovi ta role sedla jako prdel na hrnec. 85% ()

agathon

Má smysl psát komentář k něčemu tak bezduše klišoidnímu, neoriginálnímu a po první dvacetiminutovce vyloženě nudnému? Nejen, že nechápu, že mají v Americe (po natočení Bournova mýtu a M: I - 3, takto nejlepších akčňáků posledních x let) pořád ještě nutkání točit podobný dýchavičný rychlokvašky, ale už vůbec nerozumím motivacím všech zúčastněných... peníze nejsou všechno, lidi! ()

Wormboy

Dalsi zbytocne vazne sa tvariaci akcny thriller. Wahlberg s Gloverom su v pohode, ale ine som ani necakal. Tesil som sa na dobry a svizny akcnak. Ciastocne som akcnak dostal, ale svizny urcite nie. Kratsia stopaz a predovsetkym nadhlad by jednoznacne filmu prospeli. ()

Dannysek4U

Dost plytký, a hlavně děsivě zkratkovitý a nelogický. Plus jedna hvězda za flintičky a za, slovy Imfa, "dekadentni konec" - ten je vazne jedlej:o) ()

lilina133

Vďaka tomuto filmu som zistila pár dôležitých skutočností do života a to: v supermarkete sa dajú nakúpiť občas aj zaujímavé veci (prípadne z nich ničo zaujímavé vytvoriť, zaujímavejšie ako nedeľný obed pre celú rodinu...), ak vás omrzel život, nájdite si nejakého ostreľovača, naštvite ho a on sa vám o život postará (trebárs aj tými vecami so supermarketu), mám ešte čo učiť svojho psa, aj keď som si myslela, že je celkom poslušný (chladničku zatiaľ neotvára, možno za to, že nepije ani pivo, zatiaľ:-)) ... No vidíte, tak tento film je nielen plný akcie a pomsty, ale aj rád do života:-)) ()

pakobylka

Snímku vévodí přímočarý a nekompromisní styl, který veškeré problémy řeší údernou a brutální akcí, neboť jen tak má jistotu, že se jich zbaví jednou provždy. Tentokrát sice nejde ani tak o přímý kontakt s protivníkem jako spíš o přesnou mušku, ale to je jen drobný detail - podstata zůstává stejná. Příběh je možná maličko naivní - na každý pád by mu neobyčejně slušela osmdesátá léta minulého století, která jednoznačně preferovala ikonické, téměř nepřemožitelné hrdiny. Nicméně jejich způsoby se ve světě stříbrného plátna osvědčily, neboť jsou divácky přitažlivé, nadprůměrně efektní - a především i neobyčejně efektivní. V podstatě mi vyhovují - pokud se to s nimi v nějakém směru nepřežene. Kromě toho se občas (jako bonus) lze dozvědět i leccos zajímavého - například o tom, na jakých principech může fungovat tolik proklamovaná svoboda a demokracie ... a to nikdy není na škodu ... 3,5* ()

necisty

Dlouho jsem rozmýšlel jestli 4 nebo 3. Za akci si to ty 4 zaslouží, ale za svou hloupost nikoliv. Radši se ani nebudu namáhat výčtem absurdních situací. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty