Když se dva krasobruslařští rivalové Chazz Michael Michaels (Will Ferrell) a Jimmy MacElroy (Jon Heder) na mistrovství světa znemožní v trapné rvačce, přijdou o zlaté medaile a navíc dostanou doživotní zákaz krasobruslení v mužské kategorii. Nyní, po třech a půl letech, našli skulinu v pravidlech, která jim umožní znovu soutěžit. Pokud totiž dokáží odložit vzájemnou nevraživost stranou, mohou se o medaili utkat společně – v soutěži párů. (Cinemax)

zdenny

Svižná a dost úsměvná parodie na film "Ledové ostří". Will Ferrell zde nehraje svého klasického pitomce, naopak v té paruce zde vypadá opravdu cool. Můžeme zde vidět dost legračních momentů, přičemž doporučuji sledovat minimálně ve dvou - lépe však ve více lidech. Opravdu tato komedie není špatná, zdejší hodnocení si zaslouží, ale na čtyři hvězdy to u mě nemá. ()

liuk

Blades of Glory je důkazem, jaké průmysl zvaný film dělá pokroky, ale dalo by se i říct, že jeho některé odrůdy degenerují. Protože natočit takovou volovinu, kterou Blades of Glory bezesporu je, tak sterilně a zároveň zábavně, to by ještě tak před deseti lety opravdu nešlo. To dokazuje i fakt, že film prodáváný jako komedie není ani moc vtipný, není ale ani trapný, on se o moc vyložených vtipů ani příliš nesnaží. On je jen takový šílený a přepísklý, ve stylu Spider-Mana 3. Jakýsi uvěřitelný vztah mezi těma dvěma naskočí asi až v polovině filmu, kdy se začnou navzájem brát. Předtím jsem jim tu rivalitu opravdu nevěřil, protože tam ani moc nebyla. Zřejmě dvojice režisérů nefunguje společně, ale pracuje na dvě směny. Jenna Fischer je hrozně sladká, záporácí slabí, jízdy na ledě perfektní a já bych si svoje 3* asi zrovna obhájit nedokázal. Neříkám, že mně to nezabavilo, ale že bych zrovna toužil po nějakém dalším podobném filmu, to fakt ne. I když občas se vyskytne něco podobného a hodně povedeného, viz DOA. ()

Spock

Svěží komedie, která si nebere servítky. Bruslařčina nakonec může být více než jen zajímavým a zábavným sportem. Na filmu je znát, že se důvtipem a nadsázkou nešetřilo. Zejména oceňuji choreografii jednotlivých vystoupení. :-) ()

blackJag

"TEN KDO VYNALEZL PROVAZ BYL FAKT KRETÉN" Od filmu, ve kterém spojí síli Will "Ricky Bobby" Ferrell a John "Napoleon Dynamite" Heder těžko očekávat intelektuální orgie, ale zábava je to značná. Čirá absurdita a absolutní parodie (ale ne samoúčelný výsměch) ve službě krasobruslení. Svou nesourodostí dokonale konzistentní. 80% ()

IvyH

Bylo to hrozně vtipně zvrácené... tak moc gay, úchylné, parodizující... Musím vidět znova, už kvůli těm krasobruslařským scénám... lidská fantazie očividně nezná mezí... a tito hoši jsou fakt ledově ostří... ()

Dagoussek

Jen začala hrát hudba u titulek, už jsem se smála a věděla, že se u těch dvou potrhlých uchyláků na ledě nebudu nudit. Paráda!!!! ()

Jaro.Krafcik

Taká príprava na tohtoročné zimné olympijské hry. Krasokorčulovanie veľmi nepozerám ale v tejto komédii kde sa blysol hlavne Will Ferrel, nemalo chybu ani po rokoch. Ochvilu mi končí služba hbo a s ňou aj stanica cinemax, na ktorej to práve dávali, neľutujem že som pustil. 4* ()

P1tr

Will Ferrell jako krasobruslař primadona? To si nemůžete nechat ujít! S Hederem a novátorským trenérem tvoří trio kterému se budete rádi smát. ()

Almásy

robit tak haklivu temu tak kurevsky dobre a tak vtipne je fakt rarita. ale 5* nedam... zo zasady :P (ale tu sral pes) ()

tommy187

Na tomto filme som sa príšerne nasmial. Takéto filmy patria k sobotňajším večerom, dá sa na to pozerať, dá sa nad tým smiať, jednoducho skvelý ťah pre všetky televízie. Osobne si myslím, že cieľom filmu bola tiež komercia. Takže niečo ideálne. Ale čo tomuto filmu vyčítam je otrepaný americký motív. Jednoducho všetky americké komédie príp. romantické komédie majú podobný dej a tak už na začiatku viem, ako film skončí. Výnimkou je film Klik. Ale silnejšie tri hviezdičky si to zaslúži. ***. ()

Darth_AK

"Tihle hoši by snad probudili i mrtvolu." Aneb "V bibli se o tom nic nepíše!". No co vám budu povídat, výborná večerní podívaná, krátká, vtipná a úderná a lehce švihlá, přesně jak to má být. (Spoilery, samozřejmě) Jon Heder se představuje v roli Jimmyho McElroye, lehce přitepleného (a musím říct že sympatického) krasobruslaře ("Ta blondýna je chlap? Tý vole."), zatímco Will Ferrell najíždí na led jako Chezz Michael Michaels, drsný a sexem posedlý muž ("přišel a smetl Stockholmskou halu jako balík kvalitního evropského porna"). Tyhle dvě figurky už jsou samy o sobě kouzelné ("Nedávno vydal knihu poezie zvanou "Šoupnu ho tam jako báseň"") a co teprve, když po rvačce na pódiu přijdou oba o možnost závodit v mužském krasobruslení! Hoši musí spojit síly a vydat se do krasobruslení párového, což vzhledem k jejich povahám představuje výbornou zábavu. Jejich samotný nástup do společného domu poskytuje několik skvělých dialogů a člověk tuší, že se nudit nebude: "Sundáte si nejdřív boty, než šlápnete na toho Afghánce." "Proč bych šlapal na chlapa?" "Má na mysli koberec, afghánský." "Ty se v tom vyznáš?" "Možná že jo." "Já jsem pán koberců!" -------" Já chci spát sám." "Tak to bych ti radil, noc je pro mě temná chvíle." "Ta je temná pro každýho vole!" "Pokud ovšem nežiješ na Aljašce!" ---a legendární: "To není kartáč. To je Verticoli." Společně a s kopou hlášek se proderou až na "zimní hry" v Montrealu - potřebují však něco extra - a to něco je památná kombinace, zvaná Železný lotos! V Severní Koreji však neuspěla, chlap tam ženě usekl hlavu - oni dva to ovšem musí dokázat - a to vše proti nástrahám týmu Van Wanderbergových ("Tihle dva vyletěli z dělohy přímo na led"), protože Stranz a Fairchaild jako dvojice nedokážou přenést to, že by je porazil mužský pár a tak vyšlou svoji sestru, aby jako "sexuálně závislá" svedla Michaela a tím rozložila celý pár, protože Jimmy je do ní rovněž blázen. I přes to se však pár nakonec ve finále sejde ("Katie není žádná děvka!") a rozhodující chvíle začíná. Celé vystoupení je skvostné, do chvíle než si Michael vinou sabotáže konkurenčního páru zlomí kotník - hoši si tak na rozhodující Železný lotos vyměňují pozice. ("Přísahám, jestli mi usekneš hlavu...!" A v nejepičtějším momentu filmu nakonec uspějí! ("Michaels a McElroy přivedli legendu k životu!" "Scotte, já jsem se z toho počůral!") A v závěru člověk dostane i poučení: "Musím naříznout kalhoty." "Dobře, ale začněte u rozkroku, tam je nejlepší přístup." Co říci závěrem? Prostě je to úžasný film :) 5* jak vyšitých. "Byl jsem závislý na sexu, protože mě nikdo neměl rád. Ale dnes jsem se tu něco naučil. Že led nepatří sem - patří tam ven. Patří na kluziště. Tam může sloužit. Nikdy jsem neměl tátu - víte?! A je mi to jedno - protože teď mám svýho bráchu! Tohle je můj brácha - a tohle je jeho nová holka. A není to žádná děvka!" "Chezzi pojď, odvezou tě do nemocnice." "Cože? Nechat si ujít vůni zlata? Ani za nic!" ()

Soweek

Typicky Ferrelovská věc s obrovskou nadsázkou a s nabušeným velmi TEPLÝM humorem:-) Většina džouků je tak na pomezí, ale ty které jsou dobré jsou prostě dobré. Za Hectora dávám 3 * ()

vincent

Po slabsom uvode, hned zistujeme kto je tahac celeho filmu a tym je samozrejme Ferrell. Napad s muzskym parom v krasokorculovani, by mohol dopadnut akokolvek zle a trapne, avsak nestalo sa. Vtipne dialogy, vyborny Ferrell (zly nebol ani Heder), dobra minutaz a dobry pomer medzi "akciou" a dejom z tohto filmu pre mna urobil naozaj necakane prijemne prekvanie. ()

Smileface

Trošku méně vtipné než Talladega Nights, každopádně i tak se jedná o slušnou zábavu s hodně debilním příběhem a ratingem PG-13/IQ-100 :-) Naštěstí Will Ferrell a Jon Heder jsou natolik komediálně vybavení, že si těch 93 minut užijete bez náznaku nudy. ()

Rousse

Haha i když má tahle parodie absolutně stupidní a naprosto provařený základní děj (jak už to tak chodí), tak tvůrcům se povedl kapitální kousek a vytěžili z něj opravdu maximum. Perfektně zženštilý Jon Heder usrkávající Caprissone v limuzíně je sladký, až z něj odkapává cukřík a Will Ferrell místy fakt smrděl jako zvíře z obrazovky až ke mně do pokoje:-) skvělá ústřední dvojka, která tuhle komedošku vytáhla nad průměr, odvedla fantastický výkon. Fakt jsem se u téhle oddychovky příjemně pobavila. Tvůrci Ledového ostří se sice musí chytat za hlavu, ale to vůbec nevadí - kdo zná tuhle romantickou klasiku, tak se určitě skvěle pobaví:-) ()

Kolty a magie

Kolty a magie