Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

Dr. Wolfenstein

Po nepříliš vydařeném prvním dílu přichází další zklamání. Ledová pyramida mi byla daleko sympatičtější, než americké maloměsto. Setkáváme se tu s topornými a nezajímavými herci, kteří by mi nevadili v případě, kdy by je terorizoval Freddy Kruger nebo jiný zkušený lovec teenagerů, ovšem v případě kdy se jedná o Vetřelce je to tragická volba. Film tak působí jako obyčejný béčkový horor, kam se vesmírní rivalové zatoulali jen blbou náhodou. Vetřelci se mi zkrátka do takového prostředí vůbec nehodí. Jedinou kladnou věcí, díky níž hodnotím tento film o hvězdičku lépe než předchozí, je, že je to solidní R-ko. Škoda že po předchozím nezdaru nevsadili tvůrci na jistotu, když už muselo to pokračování být a nevrátili tuhle slizkou ságu s hostujícím lovcem tam kam patří. Někam hodně daleko od Země. ()

korndaddy

´´Film Vetřelci vs. Predátor 2 se řadí mezi nejděsivější sci-fi horory všech dob!´´Ale néééé.... Jak jednička tak dvojka dokonale przní svoje originální předchůdce, přitom mohlo jít o solidní akční sci-fi horor, který se bohužel nekonal. Hvězda za efekty. ()

BlackTom

Niekto si povedal "dajme to do mesta a pozerajme, čo to spraví". Niekto však asi počul do mestskej kanalizácie a tak tento filmový skvost stojí za hovno. Atmosféra? Nula bodov. Herecké výkony? Are you kidding?! Dych vyrážajúca pointa? Ale prosím vás... Dojme, dojme, dojme, o tom to je. Aj keď len raz, ale prilákajme fanúšikov do kina. Nie, nie, takto to nepôjde... * za...? Ani neviem. Proste * za. ()

Chipsonator

Je mi opravdu líto Vetřelce a Predátora že museli účinkovat v tomhle nudném filmovém průjmu. Jediné co v tom filmu stojí za to je právě Vetřelec a Predátor a scény s nimi. To jediné je na filmu zábavné. Co už však zábavné není je vysoký počet vyskytujících se tupých a nezajímavých lidských postav a jejich nudné životní trable. Koho to sakra zajímá? Kdyby se film jmenoval "Životní trable a osudy lidiček z maloměsta" tak prosím, ale tohle je sakra Vetřelec vs Predátor! Tady je nám u prdele že vojanda která se vrátila ze služby v armádě, nemá takový vztah s dcerou jaký by chtěla. Dále pak čekání na konečně nějakou akci, to je též pěkná otrava, opravdu jsem myslel že umřu nudou a nezájmem když jsem čekal kdy se končeně bude Vetřelec mydlit s Predátorem. A když jsem se toho konečně dočkal tak jsem stejně hovno viděl, protože všechny akční scény se odehrávají v naprosté tmě, takže ze soubojů polovinu neuvidíte. A to je sakra problém u filmu který by měl sázet na akci. Ono na tom však nejvíc zamrzí že to mohl být vážně super akčňák. Vždyť scény jako armáda uprostřed stáda Vetřelců a nebo cesta obrněným vozidlem přímo vybízí k pořádnému akčnímu nářezu! Ale páni režiséři z toho vymáčkli ještě miň než snad šlo. Hvězdičku a 25% dávám tedy pouze za Vetřelce a Predátora, a za jejich akční scény a to co jsem z nich viděl. ()

bruceman7

Pominu-li některé děsivé nelogičnosti (i dost úsměvné hlášky) včetně opět o něco vyšší rychlosti líhnutí potvor (oproti AvP1 už je to na turbo úrovni) a naopak přičtu plus v podobě parádní porce gorefestu (děti! těhotné ženské! ..imho - na puritánské USA brutálně "politicky nekorektní" záležitost), vychází mi to na 7/10. ()

HiddenDragon

Solidni vyvrazdovacka od zacatku do konce :) Rekl bych, ze "Requiem" neni dejove ani horsi ani lepsi jako jednicka - ukazuje jen jiny pristup. Zkratka jednoducha survival story s dvema nejvetsimi zabijaky filmoveho vesmiru, tentokrat v mestecku v Coloradu. Dej primo navazuje na konec predchoziho filmu, kde se vylihnul hybrid predatora+vetrelce. Ten zpusobi hned na zacatku ztroskotani teto lodi, takze se vracime na Zemi. Zarodky vetrelcu pak uniknou a je vyslan predator-likvidator (ala Viktor cistic :), ktery ma zahladit stopy a vetrelce i hybrida znicit. Je trochu nelogicke, proc je na to sam, ale ve vysledku mam tenhle soliterni styl radsi, nez kdyz je ve filmu predatoru nekolik jako v "AvP" (2004) nebo "Predators" (2010). Problem tuctovosti snimku, stejne jako v predchozim dilu, prameni i z chybejiciho vyrazneho hereckeho charakteru. Neni tu zadny vudci "tahoun", takze je divakovi celkem jedno, kdo umre :) Taky je trochu pofiderni hybridova schopnost klast vajicka primo do lidi, ale budiz no. Alespon ze Predator je opet stihly bojovnik, a ne ten obrneny bagr jako v "AvP" :) Zaver je trosku otevreny, ale jak vime, zatim zadne pokracovani neni a asi nebude. Nejhorsi vlastnosti "AvP 2" je ale prilisna cernota obrazu, kdy v polovine filmu neni skoro nic videt (i pri sledovani v zatemnene mistnosti). Je to stejne u DVD i Disney+ verze a snizuji za to razantne vysledne hodnoceni. ()

iXtr3m3

Opäť pôjdem proti prúdu, ale rovnako ako jednotka, znovu mi to maximálne sadlo. Môže za to herná sága, môže za to stret dvoch najobávanejších extra terestrialov všetkých čias, môže zato R-ko, môže za to technické spracovanie. Ja som to žral a to ďaleko viac ako novších Predátorov. ()

Sygi

Jedna hvězdička za relativně velký prostor predátorovi a jeho vybavení... zbytek je trash největšího kalibru... nelogický scénář (proč predátor umístí bombu a poté si začne sbírat a prohlížet zbraně mrtvého predátora, a poté musí zdrhat jako o život? Jak se po masakru ve městě může "Dallas" zeptat ženské, které navíc vetřelec rozsekal manžela před očima, "Jestli je OK, protože vypadá trošku otřesená?" A mnoho dalších). Žádná z plytkých postav nepřiroste k srdci a milostná dějová linka je zde úplně off-topic. ()

Eraserhead

Akčnější a zaplať pánbůh brutálnější než jednička. Tím s plusy končíme... Celé to spíš působí jako odkaz k béčkové produkci 80. let (malé městečko terorizují monstra) než ke hře natož pak původním sériím. 2,5* ()

Teg

Není to nejhorší a troufám si tvrdit, že lepší jako jednička. Slušný scénář ale místy hrozná kamera. A predátor je konečne frajer podle mýho gusta. ()

Ripley

Pokud by v tomto filmu namísto Vetřelců a Predátora byla jiná monstra,dávám odpad.Tito mí oblíbenci tento film malinko,ale opravdu jen malinko zachraňují.Nicméně to co předvedli bratři Strausové je katastrofa nukleárních rozměrů,jak pro fandy všech čtyř dílů Vetřelce a obou Predátorů,tak i pro průměrného diváka,kterému se líbil film Vetřelec vs. Predátor Paula W.S.Andersona.Anderson umí aspoň točit cool scény,navodit atmosféru a i ty jeho scénáře nejsou až tak hrozné(až na vyjímky).Lituji že se nepustil do tohoto filmu,ikdyž napadají mě schopnější tvůrci.Foto z filmu vypadá dobře,ale jak se obrázky rozpohybují,divák ztrácí přehled.Ve filmu VVSP2 jsou veškeré akční scény točeny ve tmě a navíc tak chaoticky setříhány,že divák netuší co se na plátně/obrazovce děje.Chybí atmosféra a navíc film je prakticky bez děje.Snad největším problémem filmu(krom vyběru scénáristy a režisérů) je to že se děj odehrává na zemi,v malém městečku a v současnosti.Doufám že se pokračování ujme někdo zručnější a prosil bych kvalitnější scénář.A nebo ať raději nepokračují a natočí pátého Vetřelce nebo třetího Predátora.Braškové Strausové v jednom filmu pohřbili dva kultovní mimozešťany. ()

MareT. odpad!

Schválně hodnotím film víc jak 12 hodin po zhlédnutí! Chtěl jsem si vyzkoušet, jestli mi něco z toho filmu utkvělo v paměti...něco, co stojí za to, aby zustalo v paměti. Zhola nic! Strašné postavy, strašní herci, nudný scénář...a hlavně - celý film byl ve tmě, tzn. že absolutně nic nemám z boju slavné dvojky!!! ()

dopita

Typický béčko. Přitom si nemyslím, že by režiséři film odflákli, jsou jen velmi netalentovaní. O napětí se v podstatě mluvit nedá a akční scény se jim taky nepovedly. Problém není ve zběsilým střihu (jak se u méně talentovaných režisérů často stává), ale všechny akční scény se odehrávají v přítmí, nebo přímo ve tmě a divák neví co se děje. Akční scény nemaj švih a spád a divák se v tom prostě neorientuje. O ňákým vývoji postav (který jsou nezajímavý a od začátku sem v nich měl guláš), nebo gradaci děje se nedá mluvit. Zkráta snaživá rutina s několika dobrejma nápadama, trestuhodně nevyužitejma. Škoda, že to nevzal do ruky někdo schopnější, potenciál to určitě má. Ale zase je fajn, že se rejžové s lidma nepáraj a ať sou to starý, mladý, děti nebo těhotný, vodserou to všichni. ()

Milan25

Nebylo to tak špatné jak jsem čekal, ale musim říct, že akční film s tak špatným, až přímo debilním střihem akčních scén (a to nejsem žádný odborník) jsem snad ještě neviděl! ()

I.AM.NOT odpad!

Všechno co se mi líbilo v jedničce je nenávratně pryč. Scénář mi přijde stejně debilní jako u dílu předchozího a když začíná jít do tuhého přejde režisér plynule k teens a jejich party problémům. Efekty jsou fajn, ale to mi nestačilo. ODPAD! ()

bila.tecka

Spojení dvou ikon sci-fi hororového žánru už poprvé dopadlo diskutabilně (proč ty eufemismy, byla to sračka), od pokračování jsem tedy nečekal žádný hodnotný posun vpřed. Nicméně začátek tohoto filmu byl nečekaně svěží a svižný, obě stvůry se přesunuly podle očekávání na naši planetu. Od kontaktu s lidským masem ale bylo jasné, že naplní mantinely žánru "vyvražďovací horor". Za zmínku stojí slušné triky a především zvuk, výsledek slušné céčko :) ()

Krabak

Tenhle film jsem nevypl jenom díky efektům, které jsou na dost solidní úrovni. Nebýt jich, tak to vypnu hnedka po prvních 10 minutách. Tím chci říct, že tenhle film TOTÁLNĚ uráží Alieny a Predátory. Jak já nesnáším, když stupidní režisér si snaží vydělat tím, co už někdo jiný před ním vymyslel. Prostě bratři Strauserovi by se měli jít zakopat hodně hluboko pod zem. Prostě děj, zápletka a vše krom efektů stojí za velký ho**o.--->25% ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)