Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

CrazyLom

Očekával jsem podstatně méně, takže jsem spokojen. Jedná se o poměrně slušné béčko, přičemž silnější mi přišla první polovina filmu, akční části nebyly příliš nápadité a chvílemi nudily. Ale dívat se na to rozhodně dá. ()

DHDV

Pro mě dobře odvedené Béčko, nenudilo mě to ani chvilku. Co se o prvním dílu říct nedá. Je pravda, že takhle si zahrávat s dvěma nejlepšími postavami z vesmíru je opravdu strašný. Ale dlaň na srdce, kolik z vás se těšilo na první díl. Podle mě měly být ostatní režiséři (s velkým jménem) rychlejší. Bohužel nechali to ladem a tak to natočily, dva fanoušci. Tak co čekat….Tenhle film nehodlám kritizovat, má své chyby ale chyba je úplně někde jinde a to ve společnosti která chtěla jen vydělat a nezáleželo na výsledku. ()

sadlokan

Proč občani v r.2007 neví Co je napadlo?Protože To nevidí!!Film na kterej je třeba noční vidění.Ale poslední 1/3 to trochu vysvobodí.Teda pokud se nemydlí Predátor s nakříženym Prealienem,ty sou si podobný a v tom šeru je to děsnej maglajz. ()

gumbo odpad!

To z čeho si dělala Fakulta legraci, to tenhle film myslí vážně. Kdyby to nebyli Alien a Predator, tak to je tak na 30%, ale takhle musím ještě ubrat. 10% a víc ani ťuk ()

CyriC

Vysokorozpočtové béčko, které dohání k šílenství všechny zaryté hollywoodofily. Bezmyšlenkovitý gore a souboje, nechutnosti v porodnici. To je tak parádně amatérská sračka postavená na dementním scénaři, až tomu musim dát 4*. ()

Hapretor

Kupodivu mě to bavilo. Nemá to vůbec tu atmosféru, když si nestvůry jedou sólo, ale na zavrhnutí to taky není. Souboj na konci neni špatný. A scéna - Kde je doktor? Za chvíli příde! Je taky "cool". (to slovo nemám rád, ale nevim jaký jiný použít). ()

katzo

Ja ako veľký fanúšik všetkých votrelcov a predátorov, som bol veľmi sklamaný! Najhorší počin s touto tematikou. "Štraucovci" nech radšej ostanú pri natáčaní videoklipov... ()

char_t

Hlavně že brutálně pobijí kupu lidí včetně žen a dětí, jejichž jména a vztahy si divák ani nestihne zapamatovat. Navíc smrt ve tmě často ani není vidět a člověk netuší, kdo koho zrovna zabil. A predátor skoro není vidět. A proč jde navzdory všem pravidlům z minulých dílů hlavně po neozbrojených lidech a ne po vetřelcích? První opravdu špatný film z AVP universa. ()

Anduril

Oproti jednotke sa mi zdala druhá časť dosť slabá. Bojisko sa rozšírilo na celé mesto, kde ľudia vôbec ale vôbec nemali šancu sami poriešiť problém s votrelcami. Hlavných postáv dosť rýchlo ubúdalo. Ich rozohrané charaktery len tak proste mizli v krvi. A koniec ma dorazil úplne. Všemocná vláda radšej všetkých vyhodí do vzduchu ako sa snažiť o ich záchranu (samozrejme okrem pokusu s tými 10 chlapíkmi). ()

Stefi.

V první polovině velice nudný film postrádající jakoukoliv atmosféru, v té druhé jenom špatně natočený akčňák. Kromě toho, že je nechutně předvídatelný, je jeho největší chybou otřesně zmatená kamera, v 60ti procentech záběrů opravdu nelze tušit co se na scéně děje. S předlohou tohohle rázu by šli dělat divy, bohužel jsme se dočkali jen nevýrazného, špatně natočeného béčka s docela slušným scénářem. ()

Hubis_

Kde se stala chyba ?? Tak třeba půlka záběrů,které jsou ve tmě,tak v nich není absolutně nic vidět,takže třeba dvě minuty čumíte do černé obrazovky.Škoda..První díl nebyl zas tak špatný,ale tohle se nedá ani srovnávat. ()

GOREGASM

Říká se mi to těžce, ale Andersonovův AVP je i přes svou neomalenost a disrespect lepší. Přitom úvod svým scifi feelingem uvede všechny smysly do pozoru, následuje však jen bleskurychle rozmělněný černočerný zmatek, ve kterém se sice pořád něco děje, ale za a) je houby vidět a za b) to stříhal epileptik s křečí v pravé ruce, protože nepřehlednost se vyhla snad jen povedeným headshotům. Requiem převzalo od svého prznitelského předchůdce stejnou premisu, čili vetřelci jsou zde jako lovná zvěř a jejich likvidace je i pro člověka nenáročnou střelbou na cíl. Hrůza chlapi, tohle vám nežeru. 30% ()

Nerd4Dreaming

Zatímco první film se ještě snažil udržovat si úroveň, atmosféru a originalitu, tenhle na to těžce kašle. Klišovitý příběh (příšery vyvražďují nebohé městečko), neznámí herci kteří papouškují nudné dialogy ("pohádku chci radši přečíst od táty", "stýskalo se jí po tobě", "bla bla bla".). Hrozby se neodhalují pomalu ale okamžitě... Jde se prostě na věc. Vzniklo tak čistokrevné (zelenokrevné) béčko, od kterého je lepší nic nečekat. Tři hvězdy za další přínos do světa Alien/Predator a za mimořádnou krvavost, která předchozímu dílu bohužel chyběla! ()

P.J.2

Bohužel o třídu horší pokračování než jednička, což je dost zklamání. Nemám rád když se populární adaptace dávají patlalům bez zkušeností a zájmu o universum. ()

kkarx

Sympatické je, že míra brutality a nekorektnosti je vskutku vysoká. Tvrdě to odnesou otcové, matky, děti a dokonce i rodící ženy! Snad jen důchodci zůstali ušetřeni v jinak nekompromisní záležitosti. :) To ale nedokáže vynahradit příšerně plytký scénář s minimálním příběhem. Pokud jste viděli konec předchozího dílu, tak tento na něj plyně navazuje a prostor dostane jakýsi Alien vzniklý z Predátora, kvůli kterému predátoří loď havaruje na Zemi poblíž jednoho malého amerického městečka. Pak začnou ty malé aliení potvory klást vajíčka do lidí, další hodinu je to vcelku nuda, mírně se seznamujeme s nudnými postavami, občas někoho nějaký vetřelec či predátor sejme a čeká se jen na závěrečný masakr. Ten by byl vcelku dobrý, pokud by režisér nebyl jen klipovitý lempl. Dynamiku nelze vytvořit zběsilým střihem a podivnými kamerovými triky. To je přístup ke klipu, ne k filmu. ()

Wallis3

Buďme kreténi a akční scény a boje, který jediný stojí za to, nechme odehrávat ve tmě, ať z toho divák má velký kulový. A jelikož jsme hrozní kreténi, nechejme vyhodit do luftu elektrárnu a celé město nechme pohroužit se do tmy, ať z toho má divák úplný velký kulový, protože je to cool a ten film by byl jinak strašně krvavej... Pche! Prostě ten film dělali kreténi. Ono by to bylo lepší jak jednička, ale prostě není. ()

MickeyStuma

Oproti předchozímu snímku se tento druhý počin se dvěma nejslavnějšíma mimozemskýma hrdlořezama jeví přeci jen o něco lépe, ale i tak svým sólovým předchůdcům opět nesahá ani po kotníky. Ani zde se nepodařilo zachytit onu nervy drásající temnou atmosféru a podle toho také očekávanou akčnost. Poměrně slabě vyznívá i scénář. Děj je opět podivně slaboduchý a nějak bez rozmyslu. Lidé jakoby tu zcela zavazeli. To už v těch komiksech jsou příběhy daleko lepší. Co se týče akčních scén, tak určitá snaha sice vidět je, ale celkově to vyznívá snad jen vlivem doprovodné akční hudby. Je vidět, že 70. a 80. léta byla na takovéto filmy tvůrčně nejlepší. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)