Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

mazadlo odpad!

Bože....už ne. Tma..zmatek..smích v kině a věty typu ,, Amerika nás v tom nenechá" Nikdy jsem nemyslel že to řeknu..ale tenhle film je krávovina. ()

Movie Gourmet

O dost horší scénář oproti prvnímu celovečernímu filmu, kde se tato monstra mohla potkat. Film nemá z rodičovských filmů vůbec nic, krom samotných monster. Verdikt: 1* a 20 %. ()

Nethar

Hlava vyděšeného občana, vzadu se objeví vetřelec... děsivá hudba... vžuuuum! Hlava vyděšeného občana, poslouchá jakýsi podezřelý zvuk, děsivá hudba... nožíček predátora... vžuuuum! Tma, tma, tma, nic není vidět, všichni řvou a hodně prší... vžum, vžum, vžum... Kolik filmů se z toho vlastně dá ještě udělat? Některé jsou dobré, tenhle moc ne. Mimozemšťani postupně různými způsoby popravují lidi, kteří si to občas vcelku za své chování i zaslouží. Ani z těch soubojů vetřelců a predátora už jsem neměl takovou radost. Vlastně i ten predátor se choval nějak divně, chvilku mazal stopy, aby nikdo nic neviděl, jindy zase udělá z nebohého policisty takovej bordel, že by se za něj nemusel stydět ani Jack rozparovač, divný, prostě divný! Ten, co se v minulém díle "zamiloval" do průvodkyně, byl taky trochu přiblblej, ale aspoň jsem ho měl rád ;-) A konec - ve všech dějových liniích špatnej ;-) ()

H4ku11

Páčilo sa mi, že neboli ohľady na ženy a deti (veď v reále by kosili všetkých). Nepáčilo sa mi, že som skoro celý čas nič nevidel. ()

cingi.t

Prečo takéto utrpenie? Neviem prísť na žiadnu svetlú stránku tohto filmu. Základy série Alien a Predator boli položené celkom fajn, tak prečo toto odflákli a spravili totálny brak? Iba čo pokazili dojem z celej série. Zabúdam, že som tento film videla v tomto momente. Záverečné titulky boli aj tak najlepšia časť filmu. 1* ()

Iguaner

Pravděpodobně ze strachu z porovnávání se svými v jistém úhlu pohledu nepřekonatelnými prarodiči vsadilo studio raději na čistokrevné béčko. Bohužel už samotný scénář je dosti rozporuplný a nevyrovnaný - na jedné straně jsou lidé koseni po stovkách a to včetně dětí, nevinných a dokonce i hlavních hrdinů a je zde snaha omezit patos na minimum, ale na druhé je celý film jedno velké hollywoodské klišé (zde nebudu spoilerovat, ale např. konec to je už moc). To by se spolu se špatnou hudbou nebo hereckými výkony dalo odpustit, kdyby měl film kvalitní souboje, což bohužel nemá. Predátor nevyužívá všechny své schopnosti a alien jakbysmet, celé je to takové chaotické, bez nápadu, bez napětí - zkrátka nemastné neslané. No a jistě uznáte, že béčkový akčňák, který nemá souboje, vtip ani nadhled si nezaslouží slitování.           A proč tedy 3*? Inu protože přesto přese všechno jsem celkem bavil. ()

Deywid

Gratulujem. Bratom Strauseovcom sa dokonale podarilo pochovať 2 najvačšie monštrá histórie filmu a to naviac jednou ranou. Scénar nie je zlý, on totiž nie je. Herci? Ak si tí ľudia, čo v tom hrajú, o sebe vážne myslia, že sú herci, tak mi je ich úprimne ľúto. Akčné scény? - "neskutočné" ( napr. scéna votrelci vs. národná garda - dĺžka - 45 sekúnd, počet mŕtych, ktorých smrť vidíme - 1!!!! - ešte raz Bravo Maestro) No a Predalien kladúci ústami vajíčka do brucha tehotnej ženy?!.... čo dodať... Dokonca i tie scény, ktoré v traileri vyzerajú dobre, sú vo filme o ničom. Rada pre tých, čo ešte film nevideli - pozrite si trailer - je v ňom veškerá akcia, ktorá je vo filme. A aspoň ušetríte hodinu a pol. ()

bidja

A tak chytrý americký lid zvítězil nad neporazitelnými. Temno a déšť až nebylo co vidět. Vlastně jsem ani nepoznával kdo je kdo. Asi se jedná o nezávislý snímek, závěrečný atomový výbuch z očí do očí přežila skupinka ve které chyběl afroameričan a asiat, byť ve filmu se vyskytovali. Víc jsem si oddychnout nemohl. ()

Luukec

Typický americký béčkový horor.. rádoby zajimavý příběh, kde se velký bratr vrátí po dlouhé době domů a hned po jeho návratu se tu něco posere a on to zachraňuje.. Vedle toho se mezi sebou krosí alieni s predátorem a tyto dvě linie se plynule střídají.. nic novýho to nepřineslo a spíš mě to zklamalo, ale nakonec to neni až tak špatný a dívat se na to dá.. ()

dickadonna

Slušnejch 50% , celkem pobavilo, scéně "žádný příšery nejsou" a následnému ukousnutí hlavy se budu smát ještě dlouho :) ()

scajo

Dokonalá ukázka toho, jak se dá mdlou formou zabít slibný námět. Pro danou látku totiž vybrali tvůrci úplně ideální prostředí, daleko zajímavější než v jedničce - malé městečko obklopené hustými lesy. Dokonce se povedl i úvod (scéna z predátorské lodi, pak domovské planety!!! a následný přílet predátořího "mstitele" na Zemi slibovaly slušnou podívanou, jenže pak to začalo... Lekačky byly bezinvenční, vetřelce tvůrci trestuhodně odsunuli na druhou kolej, až moc se soustředili na lidi (vesměs otravné, o hereckých projevech nemluvě), no a ten mutant - predátorovetřelec, vetřelcopredátor nebo vetředátor, co já vím, prostě to byl pro mě jako pro fandu původních sérií (hlavně té vetřelčí) přímo obr průser. Ale ani to všechno by tak nevadilo, kdyby režisérské bratrské duo bylo aspoň trochu schopné, jenže v celém filmu není jediná zajímavá akční scéna, ani žádná nervy drásající, a celé naivní finále (od příjezdu národní gardy) je už totální průšvih. Milosrdné dvě hvězdičky za úvod, osamoceného predátořího bojovníka, místy jakous takous atmosféru a alespoň zajímavé využití původních hudebních motivů. A ještě negativní poznámka nakonec - co měl proboha znamenat ten přesvícený obraz??? ()

kecinzer

Zápletka byla docela zajímavá, i když jsem se bál, o čem to celé bude. Děj byl v pořádku, ale ta vizuální stránka. Celý film se mi zdál strašně tmavý. Což by se dalo ustát ve dne, ale jelikož se vše odehrávalo hlavně za tmy, byl to prostě děs. Také mi přišlo takové divné, že jsem byl seznámen s několika postavami, které byly následné sežrány, roztrhány či sežvíkany. Doufejme, že již žádný další díl nebude následovat. ()

icedalaman

V jediné v co lze doufat je, že bratři Strauseové se už nikdy nepokusí o celovečerní film. Velmi nadějně vyhlížející scénář se pod jejich rukama mění v prach. Sice lidi umírají ve velmi hojném počtu, ale vidět toho moc není. Stejně taky bych očekával lépe propracované boje vetřelců s predátorem a to ani nemluvím o závěrečném souboji Predalien vs. Predátor. S hlavními postavami se moc ztotožnit nedá, ale to ani moc nevadí. Celkově vzato se na to dá podívat, ale rozhodně ne více jak jednou. Kdo očekával velkolepou akci jako já bude určitě zklamán. ()

wampire23

Tak to som si už myslel, že horšie to už ani nemôže byť. Ale bratia Strausovi ma presvedčili o opaku. To bolo naozaj ešte horšie ako AvP1. Tak zle nastrihaný, neprehľadný film som už dlho nevidel. Navyše takmer celý film natočený v tme. Herci boli asi vyberaní v deň natáčania. No dúfam, že sa už nedočkáme podobného pokračovania. ()

thunnus

Typické béčko s áčkovým rozpočtem. Vetřelci jsou v téhle sérii jen k smíchu, predátor se mi kupodivu jevil jako docela sympaťák. Docela pobavil i konec, bohužel ale jinak nic moc. Scénář ani kamera nezaujme, vývoj postav je nulový, souboje dost chaotické. Není to taková ostuda jako první díl, nicméně to predátoří a hlavně vetřelecké sérii moc čest nedělá. ()

M1k9

Ty zrůdičky mají svoji specifickou inteligenci. Vlastně se chovají jako hloupá zvířátka co pobíhají po městě, ale v určitých okamžicích jako by použily svůj malý mozeček. Bohužel myslí jenom na to jak si pořádně vychutnat bezmocné lidičky. Pomalu se za vámi plíží a pak vám prorazí hlavičku. Jako by si tím vetřelci léčili komplexy. :D Nejlepší scénka byla v nemocnici, pan doktor vetřelec. :D Co se týče predátorů, tak jsme se dočkali jenom jednoho zmateného kusu. Pobíhal tam se zkumavkou zázračné tekutiny a tu a tam zabil nějakého člověka nebo vetřelce. Docela dobrý nápad vytvořit mutaci vetřelce s predátorem nebyl bohužel dotáhnutý do konce, stejně tak jako hodně jiných věcí. Vizuální efekty byly nezajímavé a okoukané. Tito dva režiséři do filmu nevnesli nic nového a zdaleka nevytěžili všechen potenciál jaký AVP má. Málo nápadů, zoufalost. (Viděl jsem film 3x, ale teď ho už dlouho vidět nechci.) Aktuálních 47% je podle mě tak akorát, něco mezi Béčkem a odpadem. 4.5/10 ()

Kratoc

Víte co bych chtěl jednou vidět? Opravdovou řežbu z budoucnosti, tak, jak to známe z PC her. Takže pěkně koloniální mariňáky, hejno vetřelců a párek pořádně nabušených predátorů. Myslel jsem, že to třeba bude v tomhle díle, ale ono ouha. Ona už jednička byla marná a i když se dvojka zlepšila, tak to nás ještě čekají alespoň dva díly, než se to vyhoupne alespoň do průměru. Predátor alespoň tady už není taková bábovka jako v předchozím díle a vetřelce porcuje jako na běžící pásu a za pomocí vychytávek, které k Predátorům (jako technicky vyspělejším) patří. Do toho pár nových zbraní (bič a hvězdice je cool). Lidi jako obvykle hrají jenom sekundanty a potravu pro Vetřelce, což je sakra málo. Myslím, že ani jeden z těch ultimátních ufounů se v 21. století ještě nedočkal důstojného pokračování svých originálních dílů z osmdesátých let. Věčná škoda, protože tohle má obrovský potenciál, který stále zůstává trestuhodně nevyužit. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)