Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

chaometic

naprosto zbytečné pokračování, které svým velikým potencionálem zklamalo na plné čáře. Blbý děj i když v příjemném prostředí,,,,,překvapení se nekoná, od Strausů už vůbec ne. ()

TERRORDROME

Votrelecká aj predátorská séria týmto vplávala do béčkových vôd a z tých sa vyhrabať je už potom ťažké. Režisérske duo sú údajne exterti na špeciálne efekty, čo dokazujú tým, že je ich film silno neefektný. Naviac je príšerne tmavý aby tam ani náhodou nebolo nič vidieť. Na čo nestačí tma, to dorazia neustálym hovnodramatickým odsekávaním záberov a mdlou kamerou. Súboj armády s votrelcami trvá asi minútu a vyzerá tak, že vojaci stoja niekde na námestí a čosi ich kamsi po jednom stiahne - koniec. Pár efektov sa predsa len nájde ( votrelčekovia vytŕčajúci z tehotnej ženy, záverečný súboj predátora s predalienom ) ale celkovo je to strašne zúfalo rutinné béčko. Pobehovanie v tme na poriadny sci-fi horor určite nestačí, zvlášť ak majú byť jeho ťahákmi slávne monštrá. Jediné čo ma potešilo bol záver s emzáckou zbraňou a slečnou Yutani. A že vraj bola jednotka blbosť - HA! ()

Drirr

Díky zprzněnému střihu a snaze radši všechno schovat, aby diváci neviděli, jak je to vlastně trapné, je to skoro nekoukatelné. Ale tak pokud se to řadí mezi "nejděsivější sci-fi horory všech dob", tak tomu tu hvězdu dám... ;) ()

Shimargh

Naprosté nerespektování pravidel udaných minulými snímky, míň nebezpečné a děsivost postrádající Alieny nenajdete. ()

Paldiny

Až prekvapivo som sa bavil, možno to bolo tým, že som vedel do čoho idem, z časti aj tým, že som si AVP 2 pustil po tretích Démonoch, po ktorých by aj druhý Aligátor vyzeral ako slušný horor. Produkcia pochopila, že s detským ratingom na podruhé publikum neopije a tak návrat k tomu dospelému využili viac než slušne. Našťastie si režiséri uvedomili, že áčkovej kategórie nedosahuje ani scenár ani ich schopnosti, čomu prispôsobili celý film. Ten sa na nič nehrá a je béčkový v každom ohľade či už porcovaním obetí každého veku i pohlavia, alebo nihilistickým záverom bez snahy vyvolať sebamenšiu emóciu. Ale i napriek tomu, že film ani na chvíľu nenudí a Predátor predvedie zo svojho arzenálu nové vychytávky počnúc time shiftom či tekutým čističom stôp neviem ísť s hodnotením vyššie. Druhý AVP stráca na extrémnej neprehľadnosti zabíjajúcej dobrých 80% akcie a čo je najhlavnejšie kvalitatívne je stále len fľusancom na pôde oboch vesmírnych ság. ()

buzzwoody

Akce byla fajn, mám rád všechny ty Xenomorfy, i když jim nepřeju. A nápad o Vetřelcích na současné Zemi docela fajn, ale provedení bylo hrozné. Zaostává to i za jedničkou, trochu známé herce nahradili naprosto neznámí herci a výsledný dojem je pak slabý. Predalien ani na tři hvězdy nestačí, ale kde jsou Facehuggeři, tam je hrůza. Ti jediní totiž neztratili žádnou děsivost, narozdíl od Vetřelců, kteří ve všech pokračováních umíraj jak na běžícím páse. Ať už to nekřížej a každej si jde vlastní cestou, sakra. ()

.MJ.

Největší chybu celého filmu vidím v prostředí ve kterém se odehrával. Vznikne vám pak z toho takový ten typický maglajz, který můžete vidět v každém apokalyptickém filmu. Populace panikaří, vzniká chaos a vy už se těšíte až tam zbude jen pár nejsilnějších jedinců, kterým můžete konečně začít fandit. Prostě blbost. Dějově jsme se posunuli minimálně. Dvojka je jen zbytečná omáčka k vynikajícímu hlavnímu chodu, který ale už Ridley Scott ukuchtil skoro před 40-ti lety. 20% ()

spiritus

Rozporuplný film jen co je pravda. Pro mě největším plusem filmu je to, že se Vetřelci dostali konečně na Zem, navíc v současnosti, takže jsme si mohli poprvé vychutnat jejich rádění v Americkém zapadákově. Paráda. Samozřejmě, že na Zemi byly už i v minulém díle, ovšem zcela odříznuti od civilizace, což se nedá počítat. Oproti nepovedené jedničce, je předností filmu jednoznačně nápad a originalita (v rámci alienů), prostředí a místy i atmosféra. Velmi dobře je tu ztvárněn hlavní predátor, který je zde za opravdovýho zabijáka. Oko fanouška určitě potěší i krátká návštěva na Predátoří planetě. Bohužel celé to naráží na velmi nepovedené akční scény, které jsou více než chaotické a nepřehledné, podivné ztvárnění a zejména zobrazení alienů a také neslavné herecké výkony. Celkový výsledek je, jak jsem již napsal, značne rozporuplný. Ale když to srovnám s jedničkou, tak je dvojka o malý kousek lepší. Takže uvidíme co přinese trojka :-) ()

Dallas

Zaprvé chcem poďakovať chlapcom z Ruska. Ďakujem chlapci z Ruska. Aj som tak trochu tušil aké to bude. Kedže prvý AvP bohviečo nebol, nečakal som ani tu žiaden zázrak. "Príbeh", scénár a aj herci ako taký sú celkom v pohode (vážne), ale forma akou je to nakrútené to dosť kazí. Vo filme sú stovky mŕtvych, ale človek si toho umierania moc neužije a to aj vďaka dosť mizernému strihu akčných scén. Triky sú chvala bohu ok. Dosť ma potešil Silvestriho motív v muzike, aj keď niekedy sa úplne nehodil do scény. Ono tu bolo viacero vykrádačiek, ktoré sa však väčšinou tiež nehodili (okrem mena "hlavného" hrdinu, to je úplne super :)). Alien a Predátor sú pre mňa v mnohom kultové filmy a a asi aj preto zvýšim hodnotenie o jednu hviezdu. Ale je to škoda, lebo sa z toho dalo vytrieskať oveľa viacej. 60% ()

Jayem

Za normálnych okolnosti (čo znamená že by neexistovali filmy Alien a filmy Predator) by som dal 2*. Ale skutočnosť je úplne ina. Niekedy vážne pochybujem či scenarista tohto "diela" vôbec videl pôvodne filmy. Všetko zlé (strih akčných scén, totálne neprehladné dianie, kamera už ani nehovoriac) čo bolo v AVP sa prenieslo aj do dvojky a ešte aj niečo naviac. Pridať do filmu rozvijajuci vsťah dvoch teenegerov ako v nejakom tretotrednom horore bol už vrchol. Plus ako keby nestačilo že inkubačná doba votrelca sa stale skracuje, dokonca už aj samotný alien warrior môže oplodniť tehotnu ženu. Dalšie čo ma zarazilo že aky su ti alieni šikovný stavbari, ked vprebehu pár hodin dokazali prestavať celú nemocnicu na svoj typicky architektonicky štyl (známy hlavne z Aliens). Ešte taka drobnosť ako v priebehu pár sekund padla celá jednotka narodnej gardy (je možnosť že boli všetci slepí) ale banda šupakov a deciek prežije. Aby som to ukončil zaradil by som to skôr medzi parodie na ktoré si po pol roku nikto nespomenie a dúfam že dalšiej časti sa už nedočkáme. ()

fastum

Co očekávat od druhého pokračování filmu, který vypráví o souboji dvou asi nejslavnějších mimozemských ras? Především slušnou akci, krátké dialogy, vymakané efekty.. Splnili bratři Strauseové to, co se po nich chtělo? Zčásti. Kdybych měl porovnávat s prvním dílem, tak řeknu, že dvojka je určitě lepší. Ze scénáře mohli vytěžit mnohem víc. Akce, kterou předvádějí je většinou ve tmě, takže není moc vidět a střih také za moc nestojí. Zato je jí mnohem více. Doporučuju na nudné odpoledne, když se vám nechce moc přemýšlet. ()

Zombi

Podle mě o chloupek lepší než jednička, té jsem dal dvě hvězdy, tak zde připíchnu tři, ale nic to nemění na tom, že pokud jsou vetřelci a predátor pro vás modly, je lepší tyto filmy nevidět a předstírat že neexistují. Mimochodem, Predátora 2 mám taky rád. ()

berry.77

Ach jo já se tak těšil ,ale marně skončilo to jako jednička v propadák z jenohho aliena aby do 2 dnů pobíhalo 50 a z x 1000 populace a běhalo tam jestli i možná prsty na to stačí to spočítat. Přístup až od 18 no nevím jak ostatní krve tam lítalo tak na malou omeletu prostě řečeno nic moc na tak rozsáhlou akci šit B. Přece sou i světlé stránky a to občas dobré záběry dále podařená kombinace alien s predátorem a predátorovo nové vybaveníčko:) Celkově vélká škoda tak geniálního nápadu spojit dva legendární bojovníky a tak to sprasit no možná nás přesvěčí Alien VS Predátor 3 co myslíte????????? ()

Ricky_CZ

Jednu hevězdičku z fandovství, druhou za opravdu nekončící akci, po celou dobu, a třetí za Kristenin zadeček :) Ale mohlo to být lepší, mnohem lepší, kdyby měl člověk trochu lepší orientaci, co se na tom plátně děje. Občas to prostě naprosto ujelo a hlavně mariňáci si nezasloužili jen 3 minuty existence :)) ()

Phorbo

Echm? to fakt ne. Naprosto bez příbehu, a pokud tam nekdo nějaký vidí tak sem bud spal já a nebo máte halucinace vy. Krásné triky, Realně udělané souboje vetřelců s predátorem, ale... už ne... další už netočte diky... ()

Yardie

Pro mě obrovské zklamání. Jednička nebyla nic extra, nicméně se na to koukalo dobře. Tajně jsem doufal, že se tvůrci poučí z chyb a dvojka bude mnohem lepší a nabušenější. Bohužel! Za prvé - tak dlouhý a vláčný úvod, to bylo za trest. Za druhé - dějová linka veškerá žádná. U jedničky také toho nebylo mnoho, ale alespoň něco. Za 3 - totální chaos - v podstatě nebylo vysvětleno kdo je ten jeden predátor, co se vydal na zteč. Proč vlastně nevyhodil celé město nakonec do vzduchu, když už tam bylo převetřelcováno, jako to dělali jak v Predátorech, tak v prvním dílu. Myslel jsem, že se dočkáme o něco většího vysvětlení o obou rasách zase. Prostě nic! Za čtvrté - souboje byly celkem nepřehledné a nebyly ani nic moc. Pozitivní bylo, že jsem občas byl celkem napnutý, ale nic víc. No a ten konec, to jsem zase nějak nepobral - ta buchta byla asi taky nějaký druh emzáka nebo něco. Asi otevřená vrátka pro trojku. Celkově to byl takový mišmaš bez hlavy a paty. Jsem strašně zklamán! A jako jednomu z mála asi se mi líbí více jednička. Howgh! ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)