Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

Rathalos

Tak ako sa mi pacila jednotka,je to aj v dvojke,Votrelec a Predator su kultove hororove prisery,ktore milujem,spokojnost...:-) ()

TostTom odpad!

Na to, že se mi jednička celkem líbila a i přes své vady jí vidím jako fajn akčňák, tak tohle fakt ne. Jediné co na tomhle filmu bylo fajn je predátor a jeho vybavení, ale to nestačí ani na tu jednu hvězdičku. Když to shrnu, nudné a extrémně nesympatické postavy, naprosto zbytečné problémy a záplety s obyčejnými lidmi, což fakt netuším proč tu cpali když se to jmenuje Vetřelci vs. Predátor. A ke všemu se tvůrci rozhodli, že většina filmu, minimálně tedy ty zajímavější pasáže s Predátorem a vetřelci budou ve tmě, abych pro jistotu nic neviděl. Asi v půlce mi došli nervy a prostě jsem to vypnul, zatím teda nejhorší výtvor z tohoto universa. 0/10 ()

Yancl

Hodně roztržitý film, který nabízí očekávanou dávku pořádné akce, což je to nejlepší, čeho jsem se v tomto pokračování dočkal. Hluchých a především nudných míst je zde poměrně málo - už od samotného úvodu se řeže, střílí a umírá. Bohužel i samotná akce není bezchybná, naopak velice nepřehledná a zbrklá. Samotný Predátor mi místy připadal přehnaně tupý, přesně jako jsem četl v recenzích. Škoda, že těch negativních poznatků z filmu je více, než těch pozitivních. Pár věcí se holt nepovedlo a že jich nebylo málo .. ale poněvadž patřím mezi fanoušky tohoto žánru a tahle 'sekaná se mi poměrně zamlouvala, 'byl jsem víceméně spokojen alespoň s tou akční řežbou. [55%] ()

Jakubik

Žádný extra zázrak se nekoná. Docela velké zklamaní alespoň pro mě. Jediné co je 100% že je to o trošičku lepší než velmi nudný první díl ale zázračné to není. Film je po celou dobu hodně tmavý (aspoň v kině) takže v některejch scénách není poznat o co jde a co to vlastně je. Střich mezi jednotlivými pasážemi stojí no však víte. Příběh se dá napsat na papír o velikosti A5 a to ještě i ze scénářem. O dialozích škoda mluvit atd atd. Kdyby tam nebylo tolik krve a jiných drastických až docela nechutných věcí tak je to i na 2 hvězdy. ()

Melly.pro

No, 4 * nejsou asi úplně objektivní, ale AVP jako takový mám celkem rád. Jinak musím vytknout filmu to, co ostatní: souboje byly občas vážně chaotické, což se dá přehlédnout, když každý obyčejný alien je v bitce 2 sec. a pak skape, ale bitka na závěr s predalienem mě poněkud zklamala. Nejen co se nepřehlednosti týká, ale i jak se zprasej navzájem. Mohli nechat jednoho vyhrát, když by stejně v zápětí pošel na následky svržené pumy. Dále bych vytknul krátkost filmu a děje jako takového, když se vlastně ta hlavní část děje odehraje během jedné noci. Přesto jsem se ale bavil, možná díky délce filmu ani nebyl čas na nudění, nicméně podívaná nebyla špatná. Především je to maso od začátku až do konce, kde lidé nemají jinou roli, než zemřít a predátor likviduje vše, co mu přijde do cesty. ()

Grimlok

A dvojka je tu. A je to to samé co jednička. Až na to, že tam neni pár lidí, ale celý městečko lidí. A místo pubertálního predátora, tam naběhne zkušenej máser. Už od jeho příletu je jasný, že poteče hodně kyseliny. A taky že teče. Jeho dva Shoulder Cannony to tam kropí ve velkém stylu. A finálový pěstní souboj mezi predátorem a predalien mě donutil nemrkat. Předpovídám, že jestli bude trojka, tak to bude blbost. ()

Yojimbo

Klasické pokračování ve stylu "víc akce, víc demence, víc všeho". Scénář obsahuje snad všechna možná americká klišé, dialogy místy připomínají komedii a děj se ubírá předem odhadnutelným směrem. Hereckých výkonů jsem si nevšiml, jestli tam tedy nějaké vůbec byly... Tohle vše bych filmu ještě odpustil, protože od podobné slátaniny člověk ani moc nečeká, ALE že z vetřelců udělá tupé ovce, které mají ve zvyku postavit se přímo před hlaveň, to je neodpustitelné! Všechny díly vetřelčí ságy snad dokázaly, že se jedná o vyčůraného zabijáka, tento film ho však degradoval na pouhého buldoka. ()

Nšoči

Začátek pomalejší, ale od poloviny filmu se to slušně rozjíždí. Predátor je jako vždy vytvořen dokonale a napětí by se místy dalo krájet. Herecké výkony silně pokulhávají a filmu ubírá i špatný střih. Škoda, z filmu by se dalo určitě vytěžit více. ()

Ronyk7

Podle mě velmi zdařilé pokračování, až na nějaké mylníky. Za prvé vše podstatné ve filmu se děje v brutální tmě což filmu nepřidá a za druhé ten konec je tak ohraný a otřepaný, že to srazí každý film do kolen. Jistě, nevíme jak dál tak tam hodíme atomovku.......... Co takhle páni scénáristé tam poslat víc Predátorů a udělat větší masakr????......Třeba. Nebo něco jiného, ale hlavně ne to řešit bombou. 09.07.2008 ()

darkreider

Lepšiemu hodnoteniu bránia veľmi neprehľadné akčné scény. Nemohol som si túto režbu užiť, keď som sa nemohol zorientovať, čo sa deje. Film búra hranice a reže to do radu. Žiadne morálne pravidlá, že ženy a deti prežijú(holt sú v nesprávny čas v nesprávnom filme). ()

Greathawk

Je to sice pěkná slátanina, ale kupodivu dokáže pobavit a jako odreagovávačka/vyvražďovačka poslouží velmi dobře. Rozhodně lepší než první díl. ()

Dimo

Totální slátanina bez špetky atmosféry. Tu autoři nahrazují tmou, takže třičtvrtě filmu není vidět kdo s kým. Nějakého vysvětlení o co vlastně jde se taky nedočkáme. Jen hromady přiblblých keců tak typických pro Americký akční film, plus bandu hrdinů, kteří se hustě ohánějí pořádnými kvéry, včetně toho Predátorského, jezdí tankem a létají vrtulníkem. Na konci přilétne stíhačka a jebne tam atomovku. A konec úplně dementně okatě otevřený. Tak díky za ztrátu času. ()

Fat'Fatal odpad!

UPDATE po druhém shlédnutí: Změna hodnocení z 1* na odpad. Tenhle film si nic jiného nezaslouží. Původní komentář: No tak to byla ptákovina! Z celého filmu jsem neměl skoro nic, protože je použit šíleně tmavý filtr, herci se tváří jak někde na pláži kdyby je napadli raci, Predator je jakýmsi zázrakem (asi síla vůle) odolný vůči krvi Aliena (v jedničce se mu roztavil nejen krunýř, ale i zbraně) a ani se mi moc nelíbil ten Predalien... Bojů je tu hodně málo a když už, tak jsou zahalené ve tmě, takže v podstatě nejde ani nic vidět (jen podotýkám, že monitor mi svítil na konfiguraci Brightness i Contrast 100). Jedna hvězdička je za ten poslední boj na heliportu, ale jinak bída. Po hodině jsem se modlil, ať už je konec. // EN, CZ SUB ()

AngelG

Řekla bych , že druhé pokračování Aliens vs. Predator je povedenější než předchozí zpracování...v předchozím díle mi přišlo trochu zcestné spojení Predátor + Drsná žena....tady se alespoň zachoval fakt , že Pradátor nemá zachroňovat lidi , ale že si má razit cestu k vyhubení Vetřelce i přesto , že se mu do cesty lidi připletou. Po dějové stránce nic moc , ale kdyby se na to soustředil člověk při skoro každém filmu , tak by pravděpodobně mělo málo snímků nějaký úspěch...ale přesto musím přiznat, že mě tenhle díl docela bavil.. ()

Hightower

Bohužel jak to tak bývá, dvojka je slabší než jednička. Dalo by se říci v tomto případě horší. Většina filmu se odehrává zas tmy, takže na shlédnutí tohoto filmu bude zapotřebí dárku, který dostala malá holčička od své maminky (noktovizor). Za povšimnutí stojí věta : ,,všichni tu zemřeme" - odvěká větička amerických scénáristů. A na konec ,,atomovka" - s ní nelze nic zkazit. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)