Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

no2

7/10 - Nic světoborného jsem od toho nečekal (přiznám se, že vlastně jen masakr ve tmě, kterého jsem se dočkal v hojném množství), navíc jako bonus pár neotřelých "myšlenek" a těch sto minut jsem se nenudil. Občas člověk prostě potřebuje "vypnout" a od toho je tu takový brak. Ne? :-) ()

Blue.Shark

Dlouho jsem nevěděl, co na to říct. Jednička byla otřesná a dvojka si nakonec pověst AvP nevýrazně napravila. I když nebyl k vidění žádný neuvěřitelný herecký výkon, nebo extra skvělé efekty, jednou věcí si mně tento film získal. Získal si mně nekompromisností. Počáteční scéna, porodnice, zděšený chodbový úprk blondýny...prostě nekompromisní. Ať se dívám všude, kde mohu, nikde jsem takovou dávku nečekaných "obratů" neviděl. Zkrátka a dobře - i když to není žádný extra film (za ty atomovky bych už zavíral do vězení) a zasloužil by si pouze dvě hvězdičky za název a právě za lehké vylepšení pověsti názvu, dostane ode mně ještě třetí a čtvrtou a to za mnou tolik opěvovanou nekompromisnost a odvahu něco takového vůbec vypustit mezi lidi. Jednoduše mi to imponuje. ()

Gulde

Rozhodě lepší než díl první, hodně nečekaných věcí, ale místy až moc béčkové a přehnané množství analogií s prvním Predátorem. Přesto jsem se více než dobře bavil. ()

PanTumnus

tohle už je hodně špatný vtip. barack obama a partička dalších lidi s debilnímy jmény zachraňují poklidné americké městečko. P.S. to zabíjení miminek je nechutné a hlavně, když si vzpomenete na původní série obou monster, i nevkusné. víc nemám co dodat. snad jen, podívejte se na tohle a pak si zkuste stěžovat na promethea. ()

Hepy13

Ve městě, a vůbec na celé naší planetě nejde udělat taková atmosféra jako ve vesmírném korábu, nebo na cizí planetě. Můžete se snažit jak chcete, stejně to nakonec nedáte. Napadá mě však jedna vyjímka. K tomu by jste ale potřebovali přesunout děj do džungle, partu hláškujících mariňáků pod velením Arnolda nebo Sigurney, a né skupinku vesnických balíků. Po AvP1 bohužel další zklamání. ()

cskomando

Ano to je pecka !!! Tak takhle bych si představoval parádní sci-fi filmek plný vetřelců, přestřelky, krve (viděno v necenzurované verzi), (možná víc než 1 předátora) ale i tak jsem příjemně potěšen ! Dějová návaznost z 1 dílu taktéž potěšila a návrat do města mezi lesy byl výborným nápadem. No aby toho nebylo málo tak nejdříve si vetřelci udělají svoje rodiště a farmu v kanálech a později se přemístí do nemocnice, kde vetřelčí královna bere jednu těhotnou ženskou za druhou. Efekty parádní, masky taktéž, dějově jasně dané-zachraň se kdo může-zabij koho můžeš! Kéž by se tito bratři pustili do dalšího dílu. ()

petikacka

Človíček skrze jutubery tento film miluje a tak jsme se podívali taky. A nebylo to vůbec špatné, vzhledem k jeho věku a tak jsem to taky brala. Je to prostě pro děti a kdo to hodnotí jako dospělý má peška. Někdy není vůbec špatné dívat se na film dětskýma očima. Za mě 75% ()

Betmän

Asi jeden z nejhorších filmů roku. Strašnej scénař, debilní postavy, hrozná režie a hudba. Kdyby se tam místo Alienů proháněla Rychlá Rota a chytal je kníže Igor, nebyl by v tom rozdíl, ty dvě kultovní postavy slouží jenom jako lákadlo (dobrý), ale nemaj v tom filmu žádnej smysl (nic v tom filmu nemá smysl). ()

Cartman

Podstatně lepší než první díl. Akce od začátku do konce, žádný bratříčkování nikoho s nikým. Lidi jsou opravdu jen mizerně se bránící jídlo. Nečekal sem nic objevnýho, jen akci a vymírající město, v tomto ohledu byla má očekávání naplněna. Konec, který se ve spoustě filmů podařilo zdárně odvrátit, se tu konal v plné síle a tím si mě film získal ještě víc:o) ()

Siriuss

Pokud se chcete dobře pobavit, ve společnosti vesmírných monster vetřelce a predátora raději si zahrejte počítačovou hru Alien vs. Predator. Zábava zaručena, rozhodně lepší než tenhle film! Kladné jsou snad jen vizuální efekty, ale to je přece jen málo. Věřím tomu, že by to šlo natočit mnohem lépe. Třeba příště.....a nebo raději NE!!! prosím ()

johnymdoe

Nemužu než dát vysoké hodnocení...jednička se mi sice taky celkem líbila...ale tohle byla opravdu paráda. Film nabitý akcí jako z devadesátých a osmdesátých let, nehrající si na nějaké velké dílo ale opravdu zábavná podívaná. Škoda že jsem na tom nebyl v kině. Ps.: po 4 letech stále stejně dobré a hodnocení s radostí nechávám :) ()

Grizzly

Tak tohle ne! Rada, na sebe jen volne navazujicich, vyvrazdovacich scen bez valneho smyslu a pribehu. Soubor idiotskych postav ke kterym si nedokazete vypestovat sebemensi vztah. Rezie jen o trosku mene srackovitejsi nez cely scenar. Film stoji jen na brutalnich scenach jako vrazdeni nemluvnat a tehotnych zen. Scenaristu by meli zavrit. Dokoukal jsem to jen diky dvoum oblibenym priseram. Za ne je i ta jedna nostalgicka hvezda. Obavam se ale, ze priste uz to stacit nebude. 10% ()

JohnFarst

No tak tento film nemá ďaleko k odpadu. Takýto pohreb si sci-fi kulty, dve monštrá, ktoré definovali pojem akčný horor rozhodne nezaslúžili. Jeden z najdebilnejších scenárov posledných rokov už od prvej minúty zatĺka kliniec po klinci do rakvy všetkým aspektom tohoto "filmu". Od hereckých výkonov až po strih je AVP 2 na úrovni céčkového videofilmu z tretieho regálu odspodu v požičovni. Ani nechcem vedieť ako sa volá ten herec, čo hral toho ´tough guya´ čo sa na začiatku dotrepal a potom celý film trýznil svojou nechutne drsnou postavou neohrozeného týpka. Tak som ešte žiadnej filmovej postave smrť neprial ako jemu. Alebo tá drsná mama-mariňáčka ma tiež dostávala sojou nebojácnosťou zobrať samopal ťažší ako ona a strieľať po votrelcoch ako by to bola jej každodenná rutina!!! "Milujem" takéto americké blbosti. Ako by si mysleli, že sme všetci sprostí a nevieme kde sú hranice. Američania by mali zavieť nový ratingový stupeň - "len pre dementných" a AVP 2 by bol prototypom pre filmy tohto stupňa. Stále je tam všetko tmavé, zase nám musí stále pršať - HROZNÉ. Jedinú hviezdu dávam za svetlé body v hudbe, kde zaznievali aj staré motívy z originálnych filmov. Inak si po zhliadnutí uvedomíte aký je vlastne ten Anderson geniálny... Toto akoby natáčal Uwe Boll. Niet čo dodať. P.S. dúfam, že s tým koncom to nemysleli vážne ()

hakon

naprosto fajn lidickove, kteri umiraji po desitkach a nikdo si nelame hlavu s tim, jeslti jde o dite nebo o rodici matku...prosto fajn. na druhe strane naprosto nezajimavi alien se nedostva do zadneho tempa a vidi pouze jak umira a umira. predar je fajn, jako detektiv se mezi alienama a lidma prochazi a strili do vseho co se hne. skoda, ze mu chybi jakykoliv feeling. obcas sem si rikal, co nam chteji autori rict, kdyz sme se dlouzeli divali co to predator dela se svym zarizenim a nakonec se nedozvedeli nic. nicmene akcni narez to je a lidi nejsou otravni. stanovene pravidlo: je jedno kdo vyhraje, my prohrajem je bohuzel to tam. doufam ze bude trojka. rozhodne lepsi nez jendicka, ale stale je co pilovat :) 6/10 ()

Dogmeat

O tu jednu hvězdičku se dělí kvalitní hudba a jediná postava se kterou se dá sžít - Predátorem. Oproti předchozímu dílu je mnohem lepší, dalo by se říct, že o hodně blíž původnímu Predátorovi. Co se týče postav, tak jakoby tam žádné nebyly, jsou tam jen nějací lidé na sežrání, u kterých už jsi nepamatuju ani jak se jmenovali (a to jsem to dokoukal před chvílí). Akce je krásně nepřehledná a atmosféra se za celý film neobjevila. Druhý díl, stejně jako první, se jen přiživuje na legendách. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)