Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

Armin82

Oživení této zabijácké vesmírné ikony jsem v roce 2004 ještě zkousnul,ale tohle?Já nevim,ale v tý Americe občas žerou kua silný drogy a bratři Strausové mě v tom jen utvrdili!!!Nazval bych to jedním,pro mě dost specifickým slovem--->prachbída!Počínaje Alienem kříženým s predátorem,pokračujíce teenagerovským trojúhelníkem,konče hozenou atomovkou, nemůže tenhle paskvil nadchnout ani toho nejzapřísáhlejšího fanouška Predátora,jako jsem já!Absolutní neherci z déčkových filmů,trapnej příběh,trapná režie,trapná kamera,trapný všechno!!!Pro mě docela dost velký zklamání :-( Za lovce,co tam letěl napravit ten svinčík a kterej aspoň trošku udržel to Predátorské kouzlo nad vodou a za slušný efekty 40%, víc ani omylem!!Ach jo :( ()

Jazz06

No bylo to ještě horší než jednička. Akční jo, sci-fi budiž, ale horor? To rozhodně ne. Spíš mi to přišlo jako komedie, a protože jsem se smál více méně od začátku až do konce, tak si to ty dvě hvězdičky zaslouží :) A taky ten predátor byl dobrej, škoda že umřel.... ()

Shaleman

po blbem jednoduchem dile pekne prekvapeni. Nebudu mluvit o scenari, nebot scenar do vyvrazdovacek nepatri a jen kazi vesele krveproliti. a nebudu mluvit o tipickem americkem "tvar se jako vidlak, popadni kulomet a zachran koho muzes", protoze to by necekal snad jedine filmovy negramota ujizdejici na pokemonech. Budu mluvit o akci nabitem snimku s kovovou chuti rude krve v hlavnich rolich s oblibenymi monstry, v nemz musim pozvednout vetrelci dravost, ktera nezna mezi a co se tyka jidelnicku nebere si zadne servitky, o kterych si i v opravdu brutalnich filmech muzete nechat zdat a predatora, ktery od vykastrovaneho a senilniho prvniho dilu povyrostl z hloupeho bezradneho blbecka wrestlera v opravdu cool bijce, jakeho zname z jeho slavnejsich predobrazu. Ostatne cely film bych s cistym svedomim zasadil po bok svych slavnejsich bratru jakozto dustojneho zastupitele beckovych sourozencu, nebyt te silene neprostupne tmy, ve ktere nebylo videt snad ani na indikaci zapnuteho monitoru a sileneho strihu, ktery menil jednotlive obrazy a cool sceny - viz. blondyna prispendlena v nemocnici - rychleji nez samopal vystrili zasobnik. Nechapu tak nizke hodnoceni pozvedajici daleko horsi a beckovejsi jednicku, ktere mi jen potvrzuje pomaly upadek tohoto webu a postupne deformuje jejich uzivatele v armadu telat, ktera precte komentar, napise podobny za sebe, film podhodnoti a v zivote si ho nepusti - coz potvrzuje hodnoceni nekolika filmu (napr. promethea2), ktere jeste ani nejsou na scenari, natoz teprve tak v kine. No co, proti gustu... ()

Kingjiri

Víc akčnější ale paradoxně zároveň o něco nudnější než jednička. Příběh je vcelku o ničem a herecký výkony slabší. Jediný, co opět trochu potěší jsou vizuální efekty a pár hudebních motivů jako odkaz na původní filmy. Jenomže obstojný efekty nakonec kazí fakt, že díky tmavejm akčních scénám toho neni nikdy moc vidět. Nicméně v rámci béčkovýho scifi žánru pořád koukatelná záležitost, dvě silnější hvězdy. ()

j.linhi

Jednička je 1000x lepší, tohle točit bylo totalně zbytečný, jediny opravdový lákadlo je Predalien proto ta jedna hvězda. ()

danny_21

Tak tohle byla ostuda a výsměch oběma Emzákům, fanouškům toho či onoho tábora a v neposlední řadě i průměrně vzdělanému filmovému konzumentovi. Příběh ještě budiž, ale hlavně zpracování katastrofa - šílený stříh, tmavý obraz na kterém je vidět akorát velký kulový a ti adolescenti a jejich nic neřešící dialogy a stupidní chování postav kolem nich - no fuj, na tohle se pánové Straussové vyserte !! - 20 % ()

Likan7

A takhle to dopadlo. Už jednička byla průšvih, který od totálního odpadu zachránilo několik scén, ale dvojka je dojná kráva dojné krávy bez špetky originality, nápadu a jakékoliv invence. Ani největší lákadlo filmu, Predalien není nic v porovnání s originálním Vetřelcem nebo Predátorem. Celý film je doslova utopený ve tmě, kde nevidíte zhola nic, což je obrovská škoda, protože koho by nebavilo vyvražďování městečka. Šíleně nepřehledná akce, k tomu neviditelná, debilní scénář a průměrný triky. ()

GTS_PUNK

Kdesi v americkom štáte Colorado sa zrútila vesmírna loď Predátorov, z ktorej unikol skrížený hybrid zvaný Predalien. Rasa Predátorov na svojej domovskej planéte zachytí signál lode a vydáva sa na dlhý(?) let vesmírom až do Colorada. Nie však kvôli zápasu Avalanche, ale kvôli vysporiadaniu sa s Predalienom, ktorý sa už stihol rýchlo rozmnožiť. Vojna mimozemských rás znovu ožíva a znovu sa im do toho akosi primotajú chudáci ľudia. O kvalite jednotlivých dielov obidvoch separátnych sérií či o filme AVP: Alien vs. Predator si môže človek myslieť čokoľvek, väčšina divákov by sa však určite zhodla na tom, že snímok bratov Strauseovcov z roku 2007 patrí medzi to najhoršie, čo v rámci tohto filmového univerza vzniklo. Dôvodov, prečo je práve táto časť nie priamo urážkou, ale minimálne tvorcovským zakopnutím, je hneď niekoľko. O tom, akú podstatnú a dôležitú časť zohráva v každom filme príbeh, nemusí byť ani zmienka. Ak je zle napísaný či spracovaný, celý snímok padá. A to je presne to, čo sa deje v tomto prípade. Celý film je totižto vybudovaný na veľmi jednoduchom námete, ktorého premietnutie do finálnej podoby nie je ničím iným, len zmesou intergalaktického násilia v Everytowne, USA, v stereotypne "béčkovo" pôsobiacej lokácii s kvalitatívne rovnakým obsadením. Tvorcovia síce možno predpokladali, že film dokážu vybudovať na sile novej, doposiaľ nevidenej entity Predaliena a vražedných gore scénach, ale treba povedať, že sa prepočítali. Na vytvorenie kvalitného sci-fi, obzvlášť ak zastupuje dve takto legendárne značky, jednoduchý príbeh s mixom násilia nestačí. Nehovoriac o tom, že sa im "darí" primiešavať k tomu celému aj viacero lacných stereotypov, akými sú napríklad chabá lovestory, skupinová zodpovednosť chrániť dieťa, či nebojácna, až nezničiteľne pôsobiaca postava hrdinu, či v tomto prípade skôr hrdinky, bývalej vojačky Kelly O'Brien (Reiko Aylesworth), ktorej zásobník zbrane je večne plný. Ak neberieme do úvahy úplne poslednú scénu, ktorá má hlbšiu relevanciu v odkaze celého univerza obidvoch značiek, tak tento film skutočne nie je ničím iným, než len veľmi priemerným sci-fi. Ďalším problémom tohto snímku je skutočnosť, že zo snahy vytvoriť temnú a ťaživú daždivú atmosféru, tvorcovia docielili jedine to, že veľká časť scén je tak tmavá, že na nich neraz sotva niečo vidno. Nie že by divák prichádzal o podstatné momenty deja - tie tu skutočne nie sú - ale ak už niečo sleduje, rád by to aspoň videl (hoci miestami so sebazaprením). Ako už bolo spomenuté, celkovú kvalitu reflektuje aj herecké obsadenie, ktoré možno zaradiť do druhého alebo hlbšieho sledu. Postavy, ktoré predstavujú, nie sú ničím výnimočné, skôr šablónové, a dokonale tak do filmu zapadajú. Aliens vs. Predator: Requiem je snímkom, o ktorom platí, že hľadať na ňom niečo kvalitné, je ako hľadať ihlu v kope sena. Hoci sa nachádza na kvalitatívnom chvoste obidvoch značiek, ktoré zastupuje, pozerať sa dá. Len škoda, že iba raz (druhýkrát si to pustí zrejme len málokto), a len scény, ktoré nie sú tmavé, takže v nich aj niečo vidieť. V skratke, podpriemerné sci-fi, ktoré nezachraňujú ani dve kultové filmové monštrá. Možno povedať, že tým najväčším monštrom je v tomto prípade film samotný. () (méně) (více)

rublik05

Nebýt neskutečně nadupaného Predátora a jeho zbrojního arzenálu, patrně bych ani neměl co hodnotit. Snímek má pro daný žánr zcela tuctový námět, který však mohl být neskutečnou akční řežbou mezi dvěma legendami. Bohužel se tak nestalo. Celý film je naprosto otřesně natočený, a to nejen díky nekvalitní kameře a nepřehledným záběrům, ale i díky totálně zpraseným akčním scénám, které měly být tím největším tahákem a lákadlem. Že se prakticky celý děj odehrává v noci, bych ještě pochopil, nicméně většina scén je v té tmě doslov utopená, takže jsem většinou jen hádal, co se zrovna asi tak děje a kdo s kým zrovna bojuje. Musím zmínit ještě extrémně nesympatické postavy a otravné herecké výkony, závěr mě rovněž neskutečně zklamal. Nejde mi do hlavy, jak tvůrci mohli takovou hrůzu s klidným svědomím vypustit mezi lidi. Hodnotím symbolicky jen postavu Predátora, jinak se jedná o jasný odpad a absolutní ztrátu času. 1/10. ()

Ceberus

"Get in the chopper..." Meh, vcelku podprůměrná vyvražďovačka. Potvory sice vypadají dobře (předpokládám praktické efekty), ale jsou pořád ve tmě, takže nic moc není pořádně vidět a bitky predátora s vetřelci jsou dost nepřehledné. Jedničku si vůbec nepamatuju, takže předpokládám, že úspěšně zapomenu i tuhle dvojku. Mnohem méně vážně se bere Predátor: Evoluce, který doporučím mnohem raději. ()

Baron Noktur

Prekvapivo dobrý film s rýchlym spádom a nadupanou akciou. Síce samé klišé ale ako celok je to veľmi zábavný snímok. A tiež nešetrí gore! O dve triedy lepší než pôvodný film. ()

Nix

No to se dalo čekat, že bude pokračování, ale prostě zase ten pruměr, víc člověk nesmí čekat. Jako pořád se na to člověk mrkne, ale jednou stačilo. Není důvod to opakovat. ()

Demonic189

Pamatam si, že trailery to malo priam genialne a očakavania boli preto priam obrovske. Potom prišlo to obrovske vytriezvenie... Pritom to vobec nemusel byť zly film, keby to netočilo duo neschopákov, nepisali to asi 10 ročne deti, nesnímali to komplet v tme a s partičkou totálne drevennych "hercov", ktorych našli asi na ulici. Su tu užasne efekty, neskutočné gore scény, frajerský Predátor, cool Predalien a vcelku šokantný záver. Ak by to celé zobrali na plecia schopní ľudia a za väčšie love, mohla sa z toho vyliahnuť parádna pecka. ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré malo celkom fajn nápad ale hrozné spracovanie. Zasadiť súboj do mesta mohlo dopadne oveľa lepšie ako finálny výsledok. Film sa volá AvP a 90% času je bez AvP. "SUPER". Film síce pridal na brutalite ale, čo z toho ak téme sa film proste skoro celý čas vyhýba? Herci sú sympatický aj sa snažia hrať ale s tým čo dostali, mi ich je ľúto. Film odporúčam na vlastné riziko, prípadne pod vplyvom. Celkové hodnotenie za mňa je 30%. ()

Taffey odpad!

Chtít po někom, kdo hraje počítačovou hru téhož tématu, aby relevantně ohodnotil film bez jakéhokoli ovlivnění hrou, ve které nejde nikdy o nic jiného, než o likvidaci ( je mi 48 a hry typu FarCry, Rainbow Six nebo Medal of Honor hraji běžně a proto vím, že téhož výsledku je možné dosáhnout bez jediné vystřelené kulky - alespoň většinou ) je naprostá pitomost. Stejně tak, jako to chtít po lidech s íkvé tykve, kterým nějaké logické veletoče nebo naprosté nesmysly nevadí. A stejně tak jako po těch, kterým ke štěstí stačí bojové scény a hektolitry krve. Já jsem nejvíc hodnotil vždy Vetřelce a Predátora jedničky, a to z důvodu, že oba režiséři budovali hustou atmosféru úplně jinými prostředky než bitkami, krví a střihem a la kulomet. Jsou to, zkrátka, chlapíci, kteří vědí, jak to udělat. Už vetřelčí dvojka Jamese Camerona byla zbytečně akční, byť byla výborná. Ale k jedničce si ani čuchnout nemůže. U sci-fi filmů osobně hodnotím vždy nejvýš autentický pocit strachu z neznáma, hutnou atmosféru nebo neotřelý nápad. Proto třeba nemám rád celou serii Hvězdných válek, které mi příjdou směšné, naopak třeba Carpenterovu Věc nebo Blade Runnera miluju. Už když jsem se dozvěděl, že se točí Vetřelec vs. Predátor jednička jsem měl velmi, ale opravu velmi zlou předtuchu, že to bude konina a taky že jo. Ale kam se hrabe na dvojku. To je nehorázný kalkul a taky to tak vypadá. U obou dílů jsem nenalezl jediného člověka, který byl v době natáčení na place, ze kterého bych pociťoval jakékoli napětí. Jako sci-fi jsou oba díly naprosto směšné, byť jednička je technicky dobře udělaná a původní záměr jistě nebyl k zahození. Ale záměr nestačí. Je to stejné, jakobych já, stodesetikilový chlap, měl záměr, že na olympiádě totálně zničím Tysona Gaye na stovce. 1 hvězdička z pěti. S odřenýma ušima. Přičemž třeba z úcty k oběma jedničkám bych měl dát o hvězdičku méně. Dnes, v dubnu 2010, po opětovném zhlédnutí tohoto filmu, odebírám i tu jednu hvězdičku, kterou jsem filmu dal. ()

Bounded

Pomalu na odpad, ale na to mám obě předlohy moc rád. Rozhodně o nic lepší, než první díl, ba naopak. Asi za nejhorší moment filmu (kromě nesnesitelných soubojů) považuji ukázku absolutního neherectví jednoho z hlavních představitelů. Ve městě umírá národní garda a on si v klidu a bez jakékoliv známky emoce vkročí před kameru a řekne: "Hey, people are dying." V tu chvíli už jsem v kině nevydržel zticha a musel se rozesmát. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)