Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

DoNotCross

Star Trek neznám, fanoušek rozhodně nejsem. Naštěstí to J.J. natočil tak, že je to šumák. Výsledek je naprosto geniální mix moderního scífkaa a poctivého dobrodrůža, ze kterého čiší Spielbergovská chuť poznávat. Super casting, posádka Enterprise srší charismatem a vnitřní chemií. Vedle toho se díky fajn scénáři podařilo parádně restartovat trekovský vesmír, aniž by vznikaly kdoví jaké ďurky v logice a zároveň se mohlo jet trošku jinak a přitom tak nějak stejně. J.J. by měl mít patent na resuscitaci velkých značek. S tohohle filmu srší úplně stejný dobrodružný feeling jako z Force Awakens. Snad jen těch lens flare je tady trošku moc. Ale obrovská paráda. ()

AgnesDee

Sice mi zde chybí pár scén a humor, který byl v dalších pokračováních, ale jinak to bylo neskutečně napínavé a hlavně skvělé zjištění, že se tento Star Trek odehrává v alternativní realitě. Naprosto skvělé. ()

Murysek

Jako novopečený fanoušek Star Treku, kdy mi starší díly i přes ohromující příběhy přijdou stále spíše úsměvné, díky své vizuální stránce a velice lacině vyhlížejícím rekvizitám, mohu říct, že je to to nejlepší co jsem z universa Star Treku viděl. A to se týká nejenom opravdu uvěřitelně vytvořených rekvizit, nádherných efektů a detailů lodí, ale i příběhu samotného, perfektně napsané a zahrané charaktery, ke kterým si můžu já jako divák vytvořit nějaký vztah, ať už pozitivní, či negativní ani nemusím zmiňovat, ty nechyběly ani v seriálu, který jsem viděl(na všechny asi čas nenajdu, ale chystám se alespoň na starší filmy). ()

subic

Když se vrátil Star Trek na filmová plátna, spousta lidí si stěžovala na představitele Spocka Zachary Quintoa, jenže já dodneška nevstřebal jako Jima Tiberia Kirka Chrise Pinea. Ale zase další obsazení Karl Urban jako doktor kostra, Zoe Saldana jako Ura a Simon Pegg jako Scotty to narovná. A tak se celý příběh vrhá časově ještě před původní seriál z šedesátých let do mládí J.T.Kirka a společný začátek všech na U.S.S. Enterprise s označením NCC-1704. ()

mrclTV

Raz to muselo prísť, reboot Startreku. Prišiel v ére zbesilých naháňačiek po chodbách Enterprise a neustáleho nahradzovania kapitána, "lebo nám nejako rýchlo dochádzajú veliace hodnosti", v ére roztrasenej kamery J.J. Ambramsa, bombastických trikov a lens flare, veľmi veľa lens flare-u... Mladá partia nam pripravila zaujímavé predstavenie. Čo sa mi páčilo: Znalci a pamätníci snáď ocenia nekonečné množstvo odkazov a nahrážok na pôvodnu tvorbu (dôjde aj na Archera a jeho psa! Nestačí, že ho ľudia bili už za seriál, ešte aj tu dostane náklad? :D) s čím sa pri rebootoch nestretávame úplne samozrejme, je príjemný fakt o snahu dosiahnuť podobnosť hercov s pôvodným, už "historickým" obsadením. Zatiaľ čo niektoré postavy spoznáte iba vďaka rovnakému menu a charakterovým rysom, na druhej strane, taký doktor McCoy v podaní Karla Urbana je jeden malý klenot, ak som dobre videl, Urban verne napodobil ešte aj mimiku tváre a rytmiku rozprávania. To, že dáva rovnaké štipľavé hlášky ako na bežiacom páse ani netreba dodávať. Simon Pegg ako Scotty to mal jednoduché, stačilo poriadne zabrúsiť na prízvuk a už to bolo. Ale ostatné tvare, ako hovorím, už išli poslabšie.... Čo sa mi naopak, nepáčilo, (okrem toho, čo som spomenul v úvode): DEJ. Opäť raz ideme do mne neobľúbenej vody cestovania časom asi len preto, aby si vo filme zahral aj Leonard Nimoy. Ten dej mi normálne zobral vietor z plachiet a z potencionálne výborného sci-fi akčňáku, je len celkom dobrý film.... ()

ACDCKL

Výborný restart celé série a díky tomuto filmu jsem začal více sledovat Star Trek. Nejvíce na filmu se mi nakonec líbil Eric Bana, který se žene za pomstou s takovou vervou, že jsem chvíli pochyboval, že to dopadne dobře. J.J. Abrams ukázal, že prostě umí. Jasných 5 hvězd. ()

smatana.sk

Najkompaktnejší diel Abramsovej zahustenej a naleštenej verzie klasického seriálu. Pri "Beyond" a "Darkness" som mierne trpel, ale od tohto sa nedalo odtrhnúť oči. ()

Joedas

Svýho času velký překvapení, teď už tutovka, která mě nikdy nezklame. Jeden z nejlepších blockbusterů, protože je svižnej, poctivej a maximálně zábavnej. Mistrovský vyprávění a chytrá zápletka jsou sice fajn, ale to, kvůli čemu se ke Star Treku pořád tak rád vracim, jsou perfektně napsaný a ještě líp obsazený (!) postavy. Ať už Pine, Pegg nebo Saldana (konečně sci-fi, kde neni modrá ani zelená). Abrams je podobná hračička jako Boyle. Oba dva maj na první pohled rozpoznatelnej rukopis, oba dva vypráví ve vysokym tempu a oba dva mě baví. ()

Mkartaylas56

Jako nevím, co jsem dělal při prvním shlédnutí po kterém jsem dával 3*, protože nyní, čerstvě po 2. shlédnutí, jsem ohromen. Sice se po té době nezměnil můj postoj k samotné Star Trek frančíze, která i nadále zůstává mnou ne moc oblíbená, ale film jako takový je opravdu fantasticky natočený. J.J. Abrams tady předvádí, že je to Pan režisér. Skvělá akce a vizuál (co taky čekat od Star Treku), ale co na mě udělalo opravdu dojem, byla hlavně parádní a nápaditá kamera a také práce s postavami, protože každá je opravdu znamenitě napsána a celému scénáři to neskutečně dodává na "uvěřitelnosti". K tomu se taky vážou herecké výkony, které byly pro mě možná až překvapivě kvalitní (obzvláště Chris Pine v hlavní roli exceluje). Samotný scénář byl taktéž vskutku kvalitní (v rámci sci-fi žánru) a opravdu mě bavil. Jsem moc rád, že jsem se dokopal po delší době k opětovnému shlédnutí tohoto snímku, kterému budu od teď přidávat přízvisko "boží" a automaticky dostávám chuť na další díly, na které se v nejbližší době vrhnu. 90% ()

PlayEasy

Vzkříšení Star Treku se Abramsovi náramně povedlo! Předesíláme, že dáváme velmi lepší 4 hvězdy a hodnocení jsme museli nějakou chvíli zvážit. Každopádně tady máme další Sci-Fi bombu!!!, když už Star Wars nedělá úplně nejlepší filmíky a Chris Pine tam solí hlášky a dost přispívá na úspěchu celého filmu. V druhé půlce je už spíš Pine hrdina, tak otěže po něm přebírá zkušený Simon Pegg a za zmínku stojí i Karl Urban, který nás kupodivu neštval, paradoxně naopak. Na všech uniformách se lesknou loga Star Trek Universe, Eric Bana se pokouší zničit vesmír, vesmírná (a dnes již legendární) loď U.S.S. Enterprise se tomu snaží zabránit na vlastní pěst a my jsme se vším spokojeni (např. vizuální efekty jsou zatraceně vymakané), jenom jsme stále nepřišli na chuť Zacharymu Quintovi a jeho Spockovi, ale jinak se už těšíme na další díl! :-) 80% ()

Nathaniell

J.J. Abrams pomohl nastartovat nový film s tak klasickou tématikou, že by byl hřích se o ní rozepisovat. Restart na plné úrovni. Tak nějak nevím, co by se tomu dalo vyčíst. Není to přehnané, ani zbytečně nijaké. Je to úplně tip ťop. Charaktery postav vychází ze svých předloh, ovšem jsou barvitější a výraznější. Chris Pine je jako lehce nadutý a na první pohled bezstarostný James T. Kirk naprosto vynikající. Zachary Quinto ztvárnil Spocka tak, že i Sheldon z Teorie velkého třesku jistě smekl. :-D :-D Karl Urban co by věčně skeptický Kostra barvitě doplňuje plejádu borců a kdo mě opravdu mile a VELICE překvapil, je Simon Pegg co by nový a ztřeštěnější Scotty. To co pánové předvedli, je fakt ultimátní odpal. Plus Eric Bana (Zakletý v čase) jako Nero hledající pomstu... Tady je vidět, že se někdo nad charaktery i obsazením set sakra zamyslel. A je to znát. 5* ()

Blazkowicz

Star Trek jsem nikdy nesledoval, ani mě to nějak nezajímalo. Po tomto zážitku mám ovšem chuť to napravit. Nemá cenu se nějak víc o filmu rozepisovat. Prostě krutopřísný sci-fi nářez. Docela mi ale vrtá hlavou, jaktože se tady Abrams dokázal odvázat a vzniklo něco tak skvělého, zatímco Star Wars (sedmička) tomuto nesahá ani po kotníky. 5* ()

Moiseiwitsch

Celkem solidně jsem zaplácl s pauzou na kafe a záchod téměř dvě hodiny svého bytí. Borec v hlavní roli je typickým představitelem hrdinů USA sračkoidní naprosto předvídatelné produkce s bizarně jednoduchým dějem bez žádného uměleckého účinku, bez dodatečného působení na mysl atd. Celkem pěkné zániky planet :) a vesmírné koráby se mi též zamlouvaly ()

Tominni

Nutno říci, že návrat Star Treku se podařil na jedničku. Celkem nenuceně jsme se dostali na začátek prvních dnů posádky USS Enterprise a vznik přátelství Jamese Kirka a Spocka, ale nakonec celé posádky. Film skvěle šlape, má vtip, drive, zábavu - prostě vše, co má podobný film mít. Za mě po právu plné hodnocení, asi vezmi Star Trek na milost. ()

iz67

Lidi tam se hrozně rychle pohybují a dost se tam toho děje. Ale má to nějaký smysl? Ztezi!! A jestli jo, tak to strašně nudí! A čím je to jako víc vzrušující, tak to nudí víc. S malým dodatkem, že pan Pine je teda extra nesympoš. ()

PlysovyMacko

Nové obsadenie je kľúčové a je také aké má byť - Kirk je sexy, Spock je studený čumák, McCoy hláškuje. Nová časová linka umožňuje nové dobrodružstvá, ale viac by sa mi páčil nový seriál. Ako fanúšička seriálu mám voči filmu pár výhrad - Spock má priveľa emócií, Uhura je romantický cieľ hlavných hrdinov a účasť starého Spocka je samoúčelná. ()

Spielbergo

Ze všech stran jsem slyšel jediné: Abrams buď Star Trek vzkřísí nebo definitivně pohřbí. I přes své silné pochyby (po trailerech) jsem doufal v první variantu. A ve skrytu duše jsem se i trochu těšil, jak se tu opřu do těch co dávají 5 hvězdiček a označím je za podplacené propagátory braku. Ovšem to co jsem uzřel jsem vážně nečekal. Jedním slovem monumentální. Bezpochyby teprve nyní jsem byl svědkem zrození Star Treku. Poprvé byl totiž využit jeho plný potenciál. A asi jako každému trekkie mi spadla čelist když jsem si plně uvědomil co tvůrci vlastně udělali. Mohu k tomu snad jen říct, že vedle mě seděl kamarád, pravověrný to fanoušek Star Wars, a tak si někteří jistě dovedou představit, jak zahřálo slyšet od něj větu: "George se bude muset hodně snažit, aby tohle trumfnul..." Na konci to pak shrnul větou, že na Star Treku vždy obdivoval, že se nebál experimentovat, ale tohle vážně nečekal. Pravdou je, že scénář je ryze geniální, obsazení skvěle padnoucí, efekty dechberoucí, hudba dokonale ušitá a hluché místo se snad ve filmu ani nevyskytuje. Akce střídá akci, vtipy jsou jemné a nenucené a děj dokáže tak pohltit, že až před kinem si uvědomíte, že už je vlastně po všem. Fascinating. He´s alive, Jim! Five stars. It´s logical. Live long and prosper... ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra