Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

sadlokan

Šel jsem na Star trek,abych spatřil porod v raketoplánu,souboj s mečem(velká škoda,že alespoň trochen nezablikal),hlavního padoucha,kterej se nejmenoval Vader,nebo alespoň nebyl tak červenej,nějakýho malýho pitomu,kterej nebyl chlupatej a zamilovanýho bezcitnýho pana Spocka.Takže sem z toho jaksi mimoy.Nimoy,zaplať Klingon za něj,chlapce starýho.MAKE TREK,NOT WARS. ()

strikeman

Tak jsem se po opravdu dlouhé době přinutil vyrazit do starého poctivého velkého kina a říkal jsem si, že nový Star Trek bude pro tento účel tou pravou příležitostí - a opravdu byl. Jednak jsem si jej vychutnal v naprostém klidu, jelikož produkci navštívilo celých deset diváků, jednak tento nový díl nabitý akcí, impresivními záběry, nejmodernějšími triky a novou dynamickou hudbou je pro velké sály přímo stvořený. Je pravda, že nemám odstup, protože tento příspěvek píši bezprostředně po projekci, ale přesto si dovolím tvrdit, že šlo o pro mne zatím jeden z největších filmových zážitků v tomto roce. PS: ze Star Treků (ať už seriálových, či filmových) jsem viděl mnoho (z filmů vše), a musím konstatovat, že mi nepřipadá, že by tento díl nějak významně postrádal charakteristické prvky celé ságy - myslím, že to dobré si zachoval a navíc byl obohacen o modernější zevnějšek, což je samozřejmě pouze ku prospěchu věci. Dávám 9,5/10 a velmi se těším na další pokračování:-) ()

Mbeast

Absolutely amazing! Takhle výborně vybalancovaný, akcí nabitý a vtipný prolog série jsem nečekal. A tak mi nazbývá než znovu před J.J. smeknout, stejně jako jsem to udělal při LOST. Tleskám. ()

Amplifier

Docela pěkná podívaná, která pobaví i zaujme. Ale zdálo se mi, že příběh plyne hrozně rychle a nezastaví se u žadné zásadní myšlenky. V některých filmech by to určitě nebylo na škodu. protože spád je velmi duležitý. Ale u Strar treku jsem očekával něco nad čím budu přemýšlet i po záverečních titulcích. Nic takového jsem tam nenašel, proto mírné zklamání. 60% ()

P.J.2

Geniálně vymyšlený a natočený restart kultu..herci jsou vtipní a herecké výkony(až na Banu) na špičkové úrovni, film si drží svoje tempo od začátku do konce,akce a rozvíjení postav tu do sebe krásně zapadá a neruší.nejsem trekie ale tenhle film mě opravdu dostal... ()

Filmárik

Vždy mi bolo známe že v Star treku ide o nejaké riešenie vecí vo vesmíre v ďalekej budúcnosti, že je tam nejaký elfovi podobný člen posádky ale zbytok bol pre mňa veľkou neznámou ktorú som nikdy nemal potrebu spoznať. Preto som bol, v podstate ako nezasvetený divák, milo prekvapený z celovečerného filmu ako stvoreného pre nováčikov. Abrams tu naplno využil pojem user friendly a bez akýchkoľvek prekážok som si túto jazdu plnú skvelo namiešanej hereckej zostavy užil. K tomu famózne spracovanie a som spokojný, no predsa nemôžem dať 5* nakoľko Star trek pre mňa doteraz prakticky nič neznamenal a ani tento príjemný filmík to nezmení. ()

tbb

Tento film je vhodný i pro lidi, kteří vůbc neví o čem legenda jmenem "Star trek" pojednává, jako například já, který věděl akorat kdo je to Spock. Film je nabitý vtipem a akcí. Určité plus tomu davají i vedlejší postavy, jmenuji napřiklad Pavla Andrejeviče Čechova, podle mě nejlepšího borce z celeho filmu, ta jeho angličtina s ruským přízvukem je bezchybná. ()

merigieren

Ještě na základce jsem skutečně nevynechal jediný díl enterprise, nebo voyageru, matně si vzpomínám i na tu starou řadu, ale ve skutečnosti má paměť skoro všechno vypustila, takže jsem si mohl tento film užívat jako zcela nedotčený divák. Už ta první scéna mě nenechala klidným, sem na ně křičel (když se blížili k té olihni), dejte tam zpátečku, no nedali, a kupodivu se jim povedlo opustit loď v záchraných modulech bez torpéd v zádech. Únik do modulů mohli mít také připravený. Asi si dokážete představit mé nadšení po takovémto úvodu :-). Následuje myšlenka nad údržbou cest, když už vozidla létají, odhozená střecha, tampony od krve (když ucpete nos tak se tam vytvoří blok zasychající krve), Obcházení podmínek testu celkem pobavilo. Pak také dojde na ten obří vrták a hrátky s teleportéry, přenos padajících lidí lze udělat okamžitě a na záchranu matky potřebujem 5 vteřinový odpočet ? Potvora na zamrzlé planetě by určite raději pronásledovala malého človíčka než několikrát většího (pro ní stále dostupného) tvora. Kdepak vzal spok tu louč ? Vtipně vypadá i zásah budoucnosti, kde si nejprve vysvětlíme, že minulost byla zničena vpádem budoucnosti před 25 lety, tudíž nelze hledat přátelství spoka a poručíka (kapitána), hned na to navážeme historkou ze studií, která proběhla zcela jinak a jindy. Teleport do potrubí mě také nijak zvlášť nepotěšil. Proč dát do výsadku na nepřátelskou loď jen dva jedince ????, asi nedostatek lidí na vesmírné lodi (ochranka si stříhala nehty fazerama), Jak jsem zmínil, jednu hvězdičku dávám za řešení problému s jablkem v ústech a druhou vybojovalo barevné zpracování obrázků lodí, vesmíru, světa. A to sem vynechal ještě tu výuku objemu koule a odpočty (3 2 1) operací v nepředstavitelných rychlostech. Tenhle film se netrefil do mého smyslu pro sci-fi realitu a tudíž slízl můj hněv. ()

PDcz

4**** hvězdné body Včera mi během filmu běželo hlavou tolik postřehů co bych chtěl komentovat.. a dneska? Černá díra.. i bez červené hmoty. edit:Beastie Boys, konečně normální hudba k filmu :-D [X] Minus 1* bodík Nejdřív mi vadilo, že zase další film, kde se vrací před první díl natočený před desítkami let. Postupně mi to ale bylo jedno, možná i proto, že mi Jíťa okřikla, abych nebyl porád pesimista a zkusil si to více užívat. Jedna drobnost mi tam ale nesedla.. Z mladých hereček jdou dělat stařeny těžce i dnes :-) Viz. Winona Ryder alá matka Spoka. [X] Pár blábolů na konec. Příchod Simona Pegga byl boží :-) Toho sme tam nečekali, ale byli jsme za něj rádi, že tama je. [X] Další, honém, jedém.. na tohle se těšíme! ()

hEROic

Pro mě osobně překvapení roku 2009. Miluji sci-fi, zato vůbec nevyhledávám Star Trek. Pro mě v tomto stylu jasně kraluje Battlestar Galactica. Tento film mě ale natolik příjemně překvapil, že Star Treku dávám druhou šanci a co víc vážně se těším na pokračování této dějové vsuvky. Možná jsem i trošku ovlivněn Zachary Quintem, kterého já můžu ve velkém :) ()

lasonic

Ziadny iny Star Trek som doteraz nevidel. No ked si predstavim niekolko chlapov na uzavretej palube Enterprise, tak som sa bal, ze po chvili budem trpiet ponorkovou chorobou ja, a na ovladaci stlacim "stop" so strachu prejst tuto 126 min. jazdu casom a priestorom mojej izby. Ale bal som sa zbytocne. Toto sci-fi je skvele zrezirovane J. J. Abramsom, obsadene skvelymi hercami, a aj ked mi nezostane dlho v pameti, pre fanusikov Enterprise to bude urcite "WARP" ako sa patri!!! ()

xavierr13

Star trek je zpäť a to vo veľkom štýle. J.J.Abramsa, ktorý z filmu urobil pastvu pre oči aj pre uši. Postavy sú skvelo napísané a ešte lepšie zahrané. Spock a James T. Kirk sú skvelí, tie ich spory a hádky a konečné usmierenie dávajú filmu nádych. Herci fain, efekty super a atmosféra vynikajúca.Takto má vyzerať resustitácia slavného Star Trek vesmíru. ()

TETŘEF

Pine a Quinto v první půlhodince dávají nový rozměr teen vesmíru. Neznám atmosféru starých Treků, ale ten nový ji má akční, cool a se sukní. A Simona Pegga jsem si užíval jako obvykle...pohodový letní blockbuster ve škaredé zimě. ()

DHDV

Silné a zároveň jednoduché sci-fi. Tímto pojetím dostala Enterprise nový nádech a určitě nové fanoušky. Herecké obsazení je dle mého názoru hodně dobré. Nevidím tam důvod pro změny do dalšího dílu. Není tu co vyčítat. Film o kterém můžu tvrdit, že sem rád že sem ho zhlédl v kině. Více se nemá smysl rozepisovat, opravdu nemá. K vychválení použiji pět hvězd. ()

Elyon

Víte, abych pravdu řekla, Star trek jsem jako malá měla moc ráda, stejně jako Star wars, ale po těch letech jsem jaksi na něho zapomněla a tak jsem se na ten film taky podívala ze zvědavosti, protože mě zajímalo, jak si J.J. Abrams poradí s klasikou. Jaké ale bylo pro mě příjemné překvapení, když jsem se tady ještě před puštěním zjistila, že v novém Star treku hraje Zoe Saldana, Zachari Quinto a Paul McGillion? Od filmu jsem nejdřív očekávala skvělou zábavu, jenže to jsem netušila, že se stanu obětí Star trekovského fenoménu a Trekkisem (opět:)). A víte co, ničeho nelituju! Tenhle film zbožňuju, je to jeden z těch, který si můžu pustit několikrát za sebou a pořád mě nepřestene bavit. Protože jakmile jsem zmáčkla to malé červené play na přehrávači od Megavidea a uslyšela první tóny u úvodní znělky tohoto dokonalého filmu, byla jsem naprosto unešena. Normálně to nedělám, ale u Star treku jsem se musela hodně ovládat, abych celý film nebrečela dojetím, tak silný to byl zážitek. Ale vydržela jsem. Už od první chvíle a narození našich dvou velkých rivalů, Spocka ( tahle scéna tam sice není, ale dá se najít ve vystřižených scénách někde na youtube) a Kirka, zničení Calvina a dalších podobných scén mě snímek přimáčkl hluboko do otáčivé židle a já jsem jen omámeně zírala na monitor a házela do sebe popcorn. Zoe byla skvělá, trochu mi sice připomínala Neytiri, ale to nevadí, mám takový pocit že byla trochu přísnější, než originální Nyota, která působí mile, jenže na tom nezáleží, je to moje nejoblíbenější postava s celého Star Treku společně s barmankou Guinan a poručíkem LaForgem z Nové generace. Spock je na druhou stranu víc emotivnější než v původním Star treku. Ale zato neuvěřitelně sexy a navíc má Nyotu. Zato Kirk se nezměnil, každou chvilku má novou holku a je docela drzý. Navíc mi přišlo že je hodně mladý na to, aby byl kapitánem a převzal takovou zodpovědnost za několik stovek lidí na palubě Entrprise. Jinak zbytek posádky je v pohodě, Hikaru Sulu je bezva, i Čechov je dobrý a nejlepší hláškař je tady Montgomery Scott. Navíc ten jeho malý přítel je roztomilý. A ještě něco, J.J. Abrams by mohl natočit kromě dalších plánovaných filmů i remake originálního seriálu, to by nebylo špatné. Jo a už se nehorázně těším na dvojku! ()

Rannveig

Myslím že J.J. trochu přehnal, když chtěl film "přiblížit současnému mladému publiku" - je úžasné, jak jsou v budoucnosti všichni jenom mladí a krásní (anebo pokud staří, tak jedině Vulkánci) Nevědět o co jde, tak si myslím že Kapitán Pike vzal na výlet děti ze školky. A když už se tam někdo starší (v nižší hodnosti) mihnul, tak to si už říkáte, že se za svých dvacet let služby ve flotile nezmohl na to, na co se sedmnáctiletý ucho zmůže za deset minut...? No nic, to by bylo na dlouho. Jinak film má celkem pěkný spád i rytmus, a musím uznat že i ten takzvaný a slibovaný život v záběrech ve vesmíru. Nedá se ale nepovšimnout, jak moc se tvůrci inspirovali u George Lucase. Dokonce i ta Spockova loďička má shodný zvuk (a podobný tvar) jako jeden stroj z Epizody III. Ale je určitě pěkné, jak se v třetí třetině filmu podařilo dosáhnou Star Trekovské klasiky - všechno je na Enterprise, všechno je na Kapitánovi! Pokud jde o obsazení, Sulu, McCoy - chválihodné (souhlasím s Galadriel - "Naprosto geniální volba Karla Urbana"), Uhura (fajn, fajn, i když asi tak sedmnáctkrát krásnější než její předchůdkyně!), Kirk - bezva, taky dobrý (i když má asi o 60% inteligentnější výraz než předchozí Kirk!), Spock... skvělě zahrané (ale co ten frňák, u všech Vulkánců?!?!) Scotty a Chekov...? Totální přehmat!!! A i ten Pike mohl být trochu mladší, aby za každou cenu tak strašně nerazil mezi těmi puberťáky. Jinak jediná opravdová kritika - Proč do rolí všech ostatních Vulkánců (výjma Spockovy rodiny) museli vybrat tak strašně americké držky?! Už ti kluci na začátku, z toho se mi chtělo vrhnou na spolupasažéra v raketoplánu! P.S.: Dvě technické - Zničením Federace Nero nijak nezamezí zničení Romulu! Neměl ten idiot náhodou místo nesmyslné touze po pomstě využít cesty do minulosti, vyčkat a včas kontaktovat a varovat Romulus i Vulkán, aby tak Spock, mohl tentokrát při včasnějším startu uspět?!?!?! Jo a mimochodem, nezabili tak trochu budoucího Tuvoka?!?!?!-) ()

J. T. Kirk

Protože jsem fanoušek Treku jsem rád že tento fenomén bude stále pokračovat.. Bohužel je pro mě jediný Kirk, Scotty, Kostra, Spock, Uhura atd. a to ti původní. Tento Star Trek je natočen jako akční trhák aby se líbyl co nejvíce lidem a ne že by se nelíbyl... Prostě mám raději ty původní Star Treky, ale díky i za tohle. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra