Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

peteq

Strhující pojetí jindy pomalých dobrodružství lodi enterprise....triky sou na úrovni hodné 5 hvězd,postavy sou vpořadku..hlavně spock je lahudka.... ()

AntonG.

Ze Star Treku jsem viděl jen pár dílů jako kluk (myslím, že to byla ta série s tou prsatou kyborgkou) a nijak zvlášť mě to tedy nebralo. A kdyby se tohoto Star Treku neujal Abrams se svým týmem, pravděpodobně by jsem ho ani nikdy neshlédl. No, ale on se ho ujal a udělal ze Star Treku kvalitní zábavu, která nemá nouzi o slušnou akci, výborné efekty, emoce a nadprůměrné herecké výkony. Obzvláště trojka Bana, Quinto a Pine jsou ve výborné formě. Celkem mě překvapilo, kolik prostoru dostal Leonard Nimoy. Čekal jsem jen nějaké cameo a on má i v příběhu celkem podstatnou roli. S Yelchinem a Urbanem je celkem sranda (předevčírem jsem viděl Yelchina jako Kylea Reese, takže o to víc jsem se bavil), Cho a Saldana taky ujdou. Trochu problémy jsem měl jen s Winonou Ryder, kdy mi přišlo zbytečné obsazovat (relativně) mladou herečku do role Spockovy matky a pak ji digitálně přidělávat vrásky, a až moc maniakálního Pegga (ačkoliv na něho jsem se před filmem těšil nejvíc). Jinak jsem spokojen. ()

drexik

Rozhodně nejakčnější Star Trek ze všech a vůbec to není na škodu. Nově vyfasovaný vizuální kabát hodně hodně sluší. ()

hans500

Nový Star Trek se moc povedl. Za pochvalu stojí obsazení, režie, scénář, Nimoy, tempo, efekty, zkrátka vše. Hudba je dobrá, ale zdaleka nedosahuje kvalit hudby předchozích Star Treků. Abrams dokázal přenést Star Trek do 21. století aniž by mu ublížil, gratuluji. ()

trojtmberk

Teda žasnu kolik lidí si tady před spaním žmoulá uši do špičky a sní o tom, že je taky kapitánem tý podivný lodi ve tvaru škvarkový placky. ()

Cedr

Chytlavé, obrazově vymakané nicméně chvílemi to působí až příliš levně kvůli velké porci nepříliš vtipného humoru. Takový o chlup serióznější Transformers. ()

hallelluja

Bohovsky presný kasting!! Aká radosť vidieť hrdinov "mého mládí" z pôvodnej bakelitovej série ST mladých a krásnych. Aká radosť vidieť ich ako sa rodia, spoznávajú, rešpektujú, nenávidia, milujú... a že tá povestná filmová "chémia" ústrednej štvorice (Kirk, McCoy, Uhura, Spock) bohovsky funguje!! Cítim sa ako veľké decko s novou cool hračičkou, páči sa mi to, tvorcovia odviedli dobrú prácu, thnx. ()

Skuby47

Ačkoliv sci-fi není můj nejoblíbenější žánr, zvolila jsem si večer, vycházejíc ze zdejších kladných doporučení, z televizní nabídky tento film. Udělala jsem dobře. I když jsou pojmy jako časoprostor a černé díry mimo mé chápání, byla jsem velmi mile překvapena hereckými výkony, trikovými efekty i napínavým příběhem, který mě úplně pohltil. Lze tedy konstatovat, že moje první setkání se Star Trekem dopadlo úspěšně. V minulosti jsem občas viděla útržky ze stejnojmenného seriálu v rámci propagačních televizních upoutávek, ale říkala jsem si, že to není nic pro mne. Ono taky naskočit do rozjetého vlaku nemusí vždy dopadnout dobře. Včerejší film mě ale natolik zaujal, že pokud začnou klasický seriál někdy opakovat, nasednu hned v první stanici. ()

eye candy

Během prvních několika minut Star Treku, ve mě Abrams dokázal vyvolat tolik emocí a nadšení, co Bay a jemu podobní, nejspíš nedokáží za celou svoji dlouhou mizernou filmařskou kariéru. Jeden z těch akčňáků, na kterej se dá dívat znova a znova a znova.. ()

Hafran

Velkofilm jakých už moc není. I když jsem nikdy Trekkie nebyl, tak tohle mě uchvátilo. Pět hvězd nedám jen proto, že jsem již velkofilmů přesycen. ()

Saraph

Hodně dobré... V dnešní době, kdy se remaky dělají o sto péro, bych ani nečekal takovou epickou podívanou. I pro mě, člověka, který má znalosti o Star Treku doslova nulové, nebyl absolutně žádný problém dostat se dovnitř a bezproblému sledovat, co se děje. ()

Motinski

Nový Star Trek sa vie odlíšiť od konkurenčného Star Wars, príbeh je pútavý, správne veľkolepý aj zábavný. Ako neznalec univerza (nevidel som ani jeden film, iba pár častí seriálu)  som spokojný, cítil som osudovosť a postavy mi prirástli k srdcu. Abrams predstavil svet ktorý som si obľúbil ajkeď ide o celkom bežné sci-fi akých je v súčasnosti veľa. ()

Gothar

Velmi dobre. Cely film ma dost dobre tempo, ktore je iba obcas trochu spomalene niekolkymi scenami, ale v zavere ide zas na maximum. Pochvalit musim bezchybne efekty a herecke vykony, hudba by sa podla mna dala este vylepsit, ale tak ci tak bola vyborna. Musim podotknut, ze som vyrastal na The Next Generation a z tejto povodnej serie s Kirkom a Spockom som videl iba jeden film (Khanov hnev), no aj tak ma tento film zaujal a urcite si ho neskor pozriem znova. Cakal som nieco ine, akcnejsie (podla trailerov to tak vyzeralo), ale dostal som akciu nadavkovanu tak akurat a k tomu este velmi dobry pribeh. ()

Komprimus

O Star Treku vim kulový, ale tohle se mi líbilo. Zachary Quinto v roli logikou oplývajícího Spocka exceloval, Chris Pine jako Kirk dostává neustále přes držku a Simon Pegg je jako Scotty vysoce žertovný (až na jeho neposedného mimozemského kamárada, který představuje roli alá Jar Jar Binks a tedy by se bez něj univerzum obešlo). Potěší přítomnost Eoméra, Harolda (tentokrát bez Kumara) a samozřejmě pana Nimoye. ()

Honzíno

Předem obavy. Hlavně z herců. Jenže... Po filmu jsem přemýšlel nad tím, kdy naposled se mi stalo, abych vůbec nepomyslel na to, že bych támhle nebo tudle možná raději viděl někoho jiného. Chris Pine je borec stejně tak Zachary Quinto. Oba dva perfektně nastudovali různé detaily herectví svých postav od předchůdců (grimasy, pohyb, postoje), J. J. rozhodně musel vidět Sunshine, jelikož některé záběry a zejména místy pojetí určitých fází venkovních scén přímo odkazuje na vizuálno Sluncesvitu. Někdo může narazit na podezření z kopírování, ale ne, to jsou pocty. Dočkal jsem se všeho: jiskření hlavních postav, dokonalých triků, dechberoucích scén (přistání na plošině), na které padne hudba jakou ulitá. Abrams opět všem natřel prdel a poslal do světa vzkříšení další série. Navíc mě celá skutečnost hřeje mnohem víc, jelikož mám ke star treku hodně blízko... a když Leonard Nimoy na konci počne odříkavat legendárdní epizodní úvod... už jen Goldsmithovo klasické nosné hudební téma po tomto finále a bylo by vše dokonalé. Toť jediná vada na kráse._ Druhá projekce naprosto famózní. Pastva pro moje smysly ST fandy. Abrams dodal fenoménu novou šťávu, nenáchází se ani jedna chybka ve scénáři. Doufám, že nezůstane jen u jednoho filmu. Herci jsou dokonalí, nemohli vybrat lépe. 90-100% ()

adams89

Svět Star Treku byl pro mě dlouhý čas vždy ve stínu Lucasových Star Wars a moje jediná zkušenost byl seriál z 60. a 70. let. Jakmile jsem se ale dozvěděl, že se Abrams chystá sérii restartovat, vrhnul jsem se na prvních šest celovečeráků a tento svět mě rázem pohltil. A očekávání na zbrusu nový díl byly o to větší, když se na něj objevily tak špičkové trailery. Hlavně ten poslední s hudbou Freedom Fighters byl něco extra. Od filmu jsem čekal lecos, ale že mě tak uzemní hned úvodní tolik emotivní scéna, to jsem se nestačil divit. Překvapilo mě také, jak moc jsou všechny postavy podobné svým původním představitelům, a to nejen vzhledem, ale i svými gesty a chováním. Když mi byla posádka Enterprice postupně představována, nemohl jsem se ubránit nostalgii. Není z nich nikdo, kdo by mě svým vystoupením nepřesvědčil. Navíc jako příjemný bonus byla postava kapitána Pikea, který se před tím poprvé a naposledy objevil před čtyřiceti lety hned v pilotním filmu první seriálové řady. Ale nebudu jistě jediný, komu vrtá hlavou avantýra mezi mladým Spockem a Uhurou. Příběh, do něhož zasahuje cestování časem, je celkem složitý, ale po několika zhlédnutí mi už vše pěkně dávalo smysl. Takový scifi námět dovolil do filmu vložit Spockovo starší já, tedy veterána Star Treku Leonarda Nimoye, a to je jen dobře, protože on se sem, i přes svůj pokročilý věk, hodil dobře. Akčních a humorných pasáží je tady víc než dost a tempo závratné. Z kina jsem odcházel plný nadšení a euforie. Jedenáctý díl je zkrátka vyjímečný a z těch předchozích mu může konkurovat snad jen čtvrtý díl s názvem Cesta domů. Jestliže bude pokračování opět točit Abrams, ničeho se nebojím. Dokázal totiž to, co se ještě před nedávnem zdálo být nemožné, pozvednout na vrchol jednu z nejznámějších sérií ve světě scifi. Je to zajímavé, jak se najednou Star Trek dostal na vrchol právě na úkor Hvězdných válek. Sakra, že by se ze mě ještě stával trekkie?90% ()

Wall-E

Kirk, Spock a Kostra jsou zpět a v plné parádě. Společně s fenomény Star Wars, Batman, X Men atd. se i u Star Treku dozvíme jak to vlastně všechno začalo s posádkou lodi Enterprise. A je na co se dívat. Zároveň s poutavým dějem (ikdyž cestování časem už tu párkrát bylo)a strhujícími efekty, překvapují mladí herci skvělími hereckými výkony. Zvláště Zachary Quinto, kterému Spock padl jako ulitý, Zoë Saldana nám představila chytrou a sexy Uhuru a Karl Urban jako "Kostra" neměl chybu. Jedenáctý celovečerák je zatím nejpropracovanější, nejakčnější a tvůrcům se podařilo zachovat tu správnou Star Trekovskou Atmosféru. Film si užijí jak zarytí Trekkies tak i nezasvěcení diváci, kteří se s Kirkovou posádkou setkají poprvé... Snad se dočkáme pokračování, protože nová podoba Star Treku vypadá hodně slibně....100% ()

KanjiVital

Efekty a akce vynikající, ale překombinovaný děj je tím hlavním důvodem, proč Star Treku nikdy nepřijdu na chuť.... zlatí Watchmeni !!! Navíc jsem v kině seděl vedle dvou pošahaných fanynek, které parodovaly každě sebeteplejší gesto Spocka... never more !!! Zoe je ale kočena to sa musí nechat ! ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra