Skupinka kamarádek společně slaví Vánoce. Bohužel v domě, kde před patnácti lety došlo k tragédii. Legenda vypráví, že malého Billyho zneužívala vlastní matka. Zamykala ho ve tmě na půdě a dolů směl jen o Vánocích. Když zjistil, že Santa Claus není, brutálně zabil svého otčíma, sestru i nenáviděnou matku. Znuděná děvčata vytrhne z vánoční pohody nejprve několik obscénních telefonátů. Později začne jedna po druhé mizet. Mrazivý sváteční večer a nezvaný host, který si přišel splnit své nejtemnější sny... (Intersonic)

Rockerman

Ne příliš zdařilý horor. Nevadí mi, že to není originální. Ono je v tomto žánru dost těžké, ba nemožné vymyslet něco, co tu ještě nebylo. Vadí mi spíš, že je to dost amatérsky natočené. Film srážejí hlavně hloupé a zmatené dialogy. Také brutální scény nejsou moc strašidelné. Tísnivé napětí tu sice je, ale to je málo na to abych film hodnotil nadprůměrně. Máme tu i už klasický hororový závěr, kdy po zlikvidování zabijáků jeden z nich ještě zázračně ožívá a je tedy ještě třeba dílo dokonat. Čekal jsem více. ()

hororwatch

Jako sorry, ale tohle nešlo. Teprve teď musim slevit ze svých standardů a uznat, že původní film měl něco do sebe, čímž ho kvalitou nikam nevyzdvihuje, ale ukazuje, že se to dá natočit ještě mnohem hůř. Do této chvíle jsem narážel na remaky, které něčím původní snímek obohacovaly, nenudily, zkrátka remake pro mě nebylo zastrašující. Vezměme to od začátku. V původním filmu se vraždy odehrávaly tak, že jste + - věděli jak, tady to víte na 101% a pokud mě něco zaskočilo,bylo to spíš trapný( film jsem vypnul po ,,náhodné'' smrti správkyně ubytovny rampouchem). za druhý příběh- původní snímek si na nic nehraje, volí jednoduchou linii, jednoho vraha, drží se toho a výsledkem je kvalitní zpracování. Remake- volí dvě příběhové linie,které jsou přeplácané, nerozvinuté(alespoň ne do chvíle do které jsem na to koukal) a tím pádem nezajímavé. Film je chaotický, skáče od A k Zet, vraždy probíhají rychle, nezáživně. Už jen ten začátek filmu, žádný úvod hned neefektní vražda. Sám původní snímek považuji za průměr, tohle už je moc slabý. Uznávám, že v tom hraje roli subjektivita, za to 1*. ()

xmy

Rozhodně to není tak špatné, jak převážné tvrdí zdejší hodnocení. Pravda, existují lepší horory, ale Black Christmas je takový solidní průměr, navíc s rozumnou stopáží. ()

Rathalos

Tak pri porovnani s filmom z roku 1974 sa mi tento remake pacil o nieco viac,je to drsnejsie,akcnejsie,ma to vacsi spad a su tu pekne zeny,ale nieco len predsa chyba,no jedna sa o slusnu hororovu zabavu...:-) ()

panvasik

Řádné pohoršení, jako v případě Tajemství loňského léta 2. Je to typicky béčkové a nezáživné. Postavy nikoho moc nezajímají a jejich osudy si už ani nepamatuji, protože proč sakra jo. Spíše podprůměrná záležitost, nic víc, nic míň... 4,5/10 ()

Blondak80 odpad!

Znáte tu situaci, stojíte v multikině, strašně moc chcete jít na nějaký film a jediný, který jste ještě neviděli, je papírový looser a Vy mu přesto dáte šanci. Někdy to klapne a Vy jste přijemně překvapeni, ale v případě "Černých vánoc" to bylo šplánutí do h****. Něco tak strašně naivního a neoriginálního jsem neviděl už hodně dlouho, tisíkrát okopírovaný námět, jako na potvoru nefungující telefonní síť a vrah, který by nevyděsil ani mou lekavou babičku, to je na horor opravdu málo. A tak jediným důvodem, proč jsem zůstal v sále byla docela slušně rozjetá kukuřičná bitka mezi obecenstvem. Halt některé zážitky jsou opravdu překvapivé. ()

helraiser

Čekal jsem obrovský průser a abych řekl pravdu tak jsem byl mile překvapen. I když to s originálem nemůže soutěžit ani náhodou já si to docela užíval a ani mi v tomto případě nevadilo, že jde o remake- což je s podivem. V podstatě se jedná o docela průměrný slasher s pěknejma babama, pěkně krvavýma vraždama a mizernou atmosférou, ale to v tomto případě naštěstí moc nevadilo. No tak, abych to shrnul tak se jedná o průměrný slasher se vším všudy, který si určitě ještě někdy pustím. ()

Kadas97

Horor a vianoce mi moc dokopy nikdy nešli. Vraždy sú síce originálne (hlavne perníčky), ale atmosféra nešla ani v rýchliku okolo tohto filmu. 5 z 10 ()

CharlieSs

Ahoj, původně jsem film ohodnotila 3*, ale teď jsem hodnocení změnila z jednoho důvodu. Udělala jsem zásadní chybu - nejdříve jsem zkoukla tenhle remake a před pár dny originál. U toho jsem se rozhodovala mezi 4* a 5* hvězdami, protože to byl neskutečně poutavý horor. Znovu jsem si tento remake stáhla a včera se na něj podívala a musela jsem sem přijít změnit hodnocení. Nevím, jestli tady nechám 2* nebo 1*, z tohohle mám fakt dilema a nevím jak se rozhodnout. Podobně jak psal kolega Bloody13 - dobrý slasher, dokud nezjistíte, že je to remake tak perfektního hororu. ()

Alexandre

Jednoznačně horší než původní Black Christmas. Je tu míň atmosféry a co bych z filmu vyškrtnul, je odkrývání Billyho dětství. Začíná to dost nudně, ale postupem času se to začíná rozjíždět a děj přituhuje. Vraždy jsou hodně krvavé až nechutné, takže na nedostatek krve či brutality si stěžovat nelze. Celkově to nějak nenudí a kouká se na to dobře, takže bych to viděl na solidní průměr. ()

Wann

Příšerná blbost... takhle stupidní horor jsem dlouho neviděl. Jako co to mělo bejt ? Tohle si docela posral Glene. ()

Argondia

Narozdíl od originálu z roku 1974 jsem se u remaku dobře bavila a stejně jako ve "Smrtelném zlu" tu bylo několik scén u kterých jsem se, navzdory jejich brutalitě a nechutnosti, musela smát (což podpořil i poťouchlý hudební doprovod), ale zároveň tu nechybělo ani napětí, které jsem v původní verzi tak postrádala. Líbilo se mi, že jsme se mohli podívat do Billyho minulosti a seznámit se s jeho roztomilou maminkou. Maniakální vraždící dvojka byla každopádně zábavnější a akčnější než vyšinutý honibrk na horké lince. Ti dva by si dobře rozuměli s Tříprsťákem z "Pachu krve", ten si dával oči a lidské maso taky moc rád. Do jedné z hlavních rolí byla obsazena Andrea Martin, která si zahrála i ve verzi ze sedmdesátých let a kromě ní se tu objevila spousta krásných, mladých hereček. Nejkrásnější byla rozhodně Ágnes v podání Deana Frisse, který stál za kamerou v "Nezvratném osudu 3", kde hrály Mary Elizabeth Winstead a Crystal Lowe, zde jako Heather a Lauren. ()

mira.l odpad!

To, že jsem se vlastně od počátku v těch slepicích ztrácel, je asi ten nejmenší problém. Bo tohle byl zase majstrštyk... nepochopil jsem nějaké hlubší poselství nebo to prostě od samého začátku nemělo hlavu ani patu?? ()

mimozakon odpad!

ach ach, Kto si dá očko? Zabaliť hlavu do igelitu a rozmlátiť hlavu hocičím na x spôsobov. "BIlly" ma silu supermana, ktorý jednou rukou ťahá obete kam sa mu zachce. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)