Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (116)

Série 4 (2009) (S04)

Ze všech čtyř sérií mě právě tato bavila nejvíc, důvodem byla určitě postava Arthura Mitchella, John Lithgow zase jednou naplno rozjel svůj talent skvěle zahrát vážně psychicky narušené individuum. Zaujaly mě ale i Debřiny exkurze do rodinné minulosti a Dexterův pokračující vnitřní boj, na druhou stranu mě dost otravovaly peripetie kolem vztahů na pracovišti, situaci ale naprosto zachránila jedna dobře mířená smrt, to byla úleva... ()

Život jako ve snu (2009) (S04E01)

Úvod čtvrté sezóny byl jednoznačně lepší než v předchozí řadě. Velký podíl na tom má postava nového sériového vraha v podání Johna Lithgowa, která už v první epizodě jasně válcovala dvojici Miguel Prado/ G. W. King. U prvního dílu jsem se bavil od začátku až do konce. ()

Pozůstatky (2009) (S04E02)

Ani druhá epizoda čtvrté série mi nepřinesla zklamání. Kromě toho, že tvůrci pěkně zkoušeli Dexterovy nervy, rozjelo se slušně i vyšetřování obou hlavních případů a dostatek prostoru dostaly i různé mezilidské vztahy. Jo, jo, tahle řada mě velmi bavila i před lety a zatím se nic nezměnilo. ()

Oslepení (2009) (S04E03)

Tentokrát jsem ocenil hlavně dění na okrsku a při vyšetřování Trinityho posledního činu, dějová linie sledující Dexterovu rodinu a sousedství pro mě byla poněkud nezáživná a v Ritině případě přímo otravná. Naštěstí vím, na co se můžu v dalších dílech těšit, takže neztrácím dobrou náladu. ()

Dexter má dovolenou (2009) (S04E04)

Tvůrci se správně rozhodli odstranit z děje čtvrté epizody rušivé a v jednom případě i otravné vlivy, Dexter dostal prostor pro to, co mu jde nejlépe a já jsem si mohl užít skvělou atmosféru, dostatek napětí i akce a vymazlený závěr. Takové zakončení dílu člověka doslova nutí, aby se podíval i na pokračování. ()

Drsný Harry (2009) (S04E05)

Příběh se vyvíjel tím správným způsobem, Znovu jsem byl spokojen s celkovou atmosférou, přestože napětí i akce tentokrát citelně ubylo. Jen otravná Rita vytáčela mé budíky do červených hodnot, a právě proto musím tvůrce pochválit i za ni, napsat tak protivnou postavu, to si zaslouží pochvalu. Začínám chápat, proč se Paul uchyloval k domácímu násilí. Neschvaluji, ale chápu. ()

Kladivo vrací úder (2009) (S04E06)

Na šesté epizodě mě nejvíce bavilo Dexterovo sbližování se s Arthurem a jeho rodinou I Debřin vnitřní boj, příliš mě ale nebavilo sledovat vývoj vztahu mezi Angelem Batistou a Marií LaGuerta, přišlo mi, že tvůrci potřebovali jen natáhnout čas. I tak jsem ale neměl důvod snižovat hodnocení. ()

Mrtvá voda (2009) (S04E07)

Tvůrci seriálu mě sedmou epizodou znovu potěšili, autoři scénáře českého dabingu zase pobavili, když dokázali bez mrknutí oka přesunout Biskajský záliv na opačnou stranu Atlantiku. Díl opět disponoval skvělou atmosférou, došlo i na akci a napětí a John Lithgow hrál Arthura Mitchella tradičně zcela přesvědčivě. Jemu ti narušení jedinci prostě jdou. ()

Vražda meziměsto (2009) (S04E08)

V komentáři k předchozímu dílu jsem chválil Johna Lithgowa za jeho Arthura Mitchella, tentokrát dostal víc prostoru a výsledný dojem byl ještě o něco lepší. Nápad s výletem do Tampy příběhu určitě prospěl, při dění na okrsku jsem se taky nenudil, takže pět kousků bylo určitě na místě. ()

Velké sousto (2009) (S04E09)

Krocani byli o tomto Díkůvzdání obzvláště vypečení, Dexterovo odhalení tajemství rodiny Mitchellů přineslo své mrazivé momenty, a přestože se u mě už nemůže dostavit moment překvapení, protože jsem už seriál před lety viděl, finální: "Ahoj, tati.", mělo i tak svou sílu. ()

Ztracení chlapci (2009) (S04E10)

Jak už jsem si u epizod čtvrté sezóny zvykl, nehrozila ani tentokrát nuda nebo umělé, bezobsažné natahování děje. Příběh měl znovu velmi slušné tempo i skvělou atmosféru, a přestože jsem díl neviděl poprvé, užil jsem si slušnou porci kvalitně vystavěného napětí. ()

Dobrý den, Dextere Morgane (2009) (S04E11)

Je zajímavé sledovat, jak s každou další epizodou stoupá napětí i míra nejistoty. Ani nemusím říkat, že jsem se opět skvěle bavil při sledování oficiálního i Dexterova přísně soukromého vyšetřování. Arthurovo pátrání po Kyleovi Butlerovi mi navíc silně připomnělo film Terminátor. ()

Už je po všem (2009) (S04E12)

Tvůrci výborně zvládli i samotný závěr čtvrté sezóny, co víc bych si mohl přát? Oficiální policejní vyšetřování a Dexterův lov se pěkně provázaly, Dexterova temná minulost se konečně dostala na světlo a jako bonusový dárek mi tvůrci přidali rozloučení s nejotravnější figurou celého seriálu. ()

Série 5 (2010) (S05)

Průměrná známka se u mě sice po dvanácti epizodách dostala na pět kousků, ale některé záležitosti mi byly silně proti srsti. Úvodní díl byl pro mě zklamáním, protože se v něm hrálo na city, a proto se přece na Dextera nedívám. Pátá epizoda zase přinesla spoustu zbytečného materiálu a fungovala jen jako umělé natahování děje. Nejvíc mi ale překážely Dexterovy občasné výlevy citů, které by vlastně neměl vůbec mít. Většinou jsem se ale skvěle bavil, příběh páté sezóny byl dostatečně silný a Julia Stiles mi nelezla na nervy jako zemřelá manželka hlavního (anti) hrdiny. ()

Pardon (2010) (S05E01)

První epizodě páté sezóny jsem víc jak tři hvězdičky udělit prostě nemohl. Dívám se na seriál o sériovém vrahovi, který kromě občasných výbuchů vzteku postrádá emoce, a najednou je tu díl, u něhož mám pocit, že jsem Dexter. Všichni vzdychají nad Ritiným krutým osudem (hlavního antihrdinu nevyjímaje), zatímco mě flashbacky zčásti nudily a zčásti otravovaly. Jediným opravdovým pozitivem byla změna dabingu, kdyby přišla dřív, možná by mi Rituš nelezla tolik na nervy. ()

Nazdárek, bandito (2010) (S05E02)

Přestože se Astor ze všech sil snažila nahradit svou matku v mém žebříčku nejotravnějších jedinců, byl jsem s epizodou vcelku spokojen. Děj zase trochu ožil, Dexter si konečně našel nějaké odreagování a i na okrsku se zase začalo pracovat, takže jsem se měl na co dívat. ()

Prakticky dokonalá (2010) (S05E03)

No, měl jsem na vybranou. Mohl jsem snížit hodnocení první epizody a třetí dát čtyři hvězdičky, nebo ponechat tři kousky prvnímu dílu a tady hodnotit za pět. Rozhodl jsem se pro druhou možnost, protože jsem se velice dobře bavil a závěr byl velice vydařený. ()

Kráska a zvíře (2010) (S05E04)

Po chabém začátku se pátá sezóna ubírá správným směrem. Dexterův život je ještě hektičtější než kdykoliv předtím, bavilo mě sledovat jeho tanečky mezi prací, synem a koníčkem, ale ani na oddělení vražd mi nehrozila žádná nuda, takže jsem nad výslednou známkou nemusel váhat. ()

První krev (2010) (S05E05)

Pátá epizoda nebyla tak přesvědčivá jako oba předchozí díly, neustálé rýpání se ve vztahu mezi Angelem Batistou a Marií LaGuertou mě fakt nebaví i Dexterovo počínání se omezilo hlavně na zacyklené rozhovory s Lumen, takže jsem se vlastně neměl u čeho bavit a výsledek tomu odpovídá. ()

Utlumení vztahů (2010) (S05E06)

To by jeden neřekl, kolik humorných momentů ho čeká u vcelku brutální dvojnásobné vraždy. Předchozí díl byl celkem o ničem, ale u šesté epizody jsem se velmi dobře bavil, měla kvalitní atmosféru, solidní dávku napětí i humoru a velice dobré tempo. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021