Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

Extrakritik

Oproti původní Saxáně samozřejmě srágora,především byla hrozná ta animace,dětem se to ale bude líbit..Odpad to rozhodně není.40% Nenechte se stáhnout davem. ()

zdeny99

Saxána je přesně po 40 letech zpátky na scéně. Ačkoliv jí táhne na 60 a je tedy ve věku babiček, tak má asi tak desetiletou dceru, Saxánu mladší. A její představitelka včetně její role je ještě horší než celý tento infantilní film. Podle mě to byla naprostá zbytečnost, se pouštět do tohoto projektu. S legendární Saxánou to má společné jen tak 10%, a to jsou zpravidla herci Černocká, Hrušínský, čarodějnická třída a lexikon kouzel. Celkově tahle Saxána zní jako směsice Indiana Jonese (to když Bohdalka v růžovém negližé jezdí s trpaslíkem na drezíně), Kdo chce zabít Jessie? (jasné připomenutí formou komixů), Arabely (Vigo a král Hyacint, kterého zde bohužel hraje senilní Jiří Somr) a parodovaná Jane Rowlingová pomocí spisovatelky Jiřiny Bohdalové, která touží být tou nejprodávanější spisovatelkou světa. Přesto vše, rozhodně to není nuda. A není to tak hrozná pohádka jako dřívější Vorlíčkova pohádka KRÁL SOKOLŮ. Tady se aspoň něco děje, děj poměrně ubíhá a celá Saxána je proložená pěknou digitálně animovanou formou čarodějnického světa. Z postav zaujme bezhlavý rytíř, vorkolabové podobní těm Blbounům z Gumídků či kostlivec v hospodě. [9638. hodnocení, 615. komentář, 16%, 60. nejhorší film] ()

noelcoward73

Saxána 2 je pro mě velmi dobrý film. Absolutně nechápu tak zdejší nízké hodnocení... 🙈 Jasně, je to trochu jiné a slabší než jednička, ale pořád je to poměrně slušný film. Efekty byly velmi povedené. A bylo zde i dost vtipných momentů, především v podání legendy, paní Bohdalové, kterou jsem nedávno konečně viděl naživo v divadle. Je zajímavé, že pokračování se začalo psát už v 90.-tých letech. Jsem rád, že se nakonec zrealizovalo. Pro kultovního režiséra Vorlíčka je to důstojná tečka za jeho kariérou :-) ()

krabatt76

Tak jenom podle traileru bych se napsat recenzi asi netroufl,ale i tak jsem se tady dočetl dost a dost...Neznám moc filmů,kdy by "dvojka" byla minimálně stejně dobrá ne-li lepší než jednička.Případ tohoto filmu to asi nebude :-( Pan Vorlíček už při svém hodnocení Arabely II sám přiznal,že si s "jedničkou" více pohráli.V případě Saxany II se mu asi povedlo to co "dvojkovou" Arabelou: vykrást sám sebe.S hodnocením počkám až to pustí nějaká televize.Utrácet za vstupenku na zřejmě nepovedený film ,když za cenu lístku mám několiv piv.... ()

Ydrosten

Ne že bych se vysloveně těšil na pokračování , ale byl jsem zvědavej jak se to podaří. // Jak to říct a neurazit. Byla to blbost a je škoda že takové slátaniny / nesmysly , dokáže někdo " udat " filmovému průmyslu. Podle mě už scénář musel být tak hroznej že to přiklepl k výrobě jen nějakej slepej vrátnej v pauze na sváču. VORLÍČKU - prosím , vem Poledňákovou a oba už běžte do důchodu a nekurvěte českou ( už tak dost pošramocenou ) ve světě uznávanou pohádkovou a filmovou reputaci. Se nedivím že vláda nechce podporovat českou kinematografii - za takový blbosti by se vážně prachy utrácet něměly. 1* za dětské představitele ( konečně tam nehraje Mádl a podobné individua ) EDIT : bože můj , teď sem zkoukl " zajímavosti " - ono to stálo 75 Melounů ?? To si děláte srandu ne ? Rači ty prachy měly rozdat chudým a bylo by to aspoň k něčemu dobrý. ()

Rockerman odpad!

Nechce se věřit, že tuhletu hovadinu natočil režisér, který nás v minulosti bavil svými filmy, ať už pro děti nebo i pro dospělé. Nevtipný, nudný a místy až trapný film, který původní "Dívce na koštěti" nesahá ani po kotníky. Místo jiskřivého humoru tu slyšíme polovulgarismy (sakra, krucinál, debil, blbost). Místo záchrany princezen nebo celé říše pohádek se tady vykrádají banky a celou Prahu chce asi desetiletý kluk vyhodit do povětří. To, co se v roce 1971 mohlo brát, jako roztomilá naivita, tedy herecký výkon Petry Černocké, je v tomto "díle" už jen karikaturou. Je mi z toho opravdu dost smutno a tak mi nezbývá než poslat tento film tam, kam patří plným právem. ()

Olík

Něco z původní Dívky na koštěti, něco ze Strašidel z Vikýře, něco z Arabely, něco z Harryho Pottera, něco z Kdo chce zabít Jessii?. Něco z toho, něco z támhle toho, ale bohužel ze všeho jen to nejhorší. To co pana Vorlíčka pře dávnými lety zdobilo, mu teď láme vaz – proboha, kterápak múza mu poradila ty digitální efekty a hlavně proboha, kdo je zodpovědný za jejich realizaci? Kdyby se tato „pohádka“ jmenovala jakkoliv jinak, tak si řeknu jenom „no nic moc dětský příběh, ale v neděli dopoledne si svoje uplatnění najde“, ale vzhledem k původní Saxáně made in rok 1971 a k tomu čeho byl kdysi dávno pan režisér schopen, nemohu než „tři sta let po škole všem“!!!!! ()

RedDuck

Nová Saxana asi nejvíc dojíždí na svou minulost a jistou přeplácanost, jinak se jedná o průměrnou pohádku s výjimečnými triky. Rozhodně nic tragického, některé komentáře se tady míjí s realitou. ()

LudaB1905 odpad!

Pane bože co je to za slátaninu?! To že má navazovat na tak úžasnou pohádku, jakou je Dívka na koštěti dodnes? Dyť je to směs Harryho Pottera a dalších takových nelogických komerčních projektů dnešní doby. Další co mi vadilo od začátku do konce kromě šíleného příběhu, byla ta falešnost všech herců o tom, jak se ztratí malá holka a všichni se chovají rádoby v pohodě....Fakt děs, ale kvůli hodnocení jsem si to protrpěl do konce. ()

Heroine odpad!

Pokud to mělo být hlavně hodně jako Harry Potter, myslím že se to v hodně věcech povedlo. Je to stejně nevkusné, blbé, hemživé, nelogické, a celkově k ničemu. Žel, Harryho je těžší prokouknout, pro jeho vyspělejší kvalitu triků. Když jsem před pár lety viděla hranýho Macha a Šebestovou, myslela jsem, že horší už to být nemůže. A vida! Někomu se to povedlo! ()

loki5

Bohužel to není tak hrozné jak jsem čekal. Je to prostě jen nuda plná samomluvy a gerontoromance. Aneb když jste stará kraďte lžete a podvádějte a ke štěstí přijdete :-D 10% za to že se to dá snést. ()

BeranSon odpad!

Občas, když se koukám na opravdu otřesný film, tak v sobě najdu onu shovívavost a jednu hvězdičku za nějaký nepatrný klad mu daruji, ale tady ani úcta k prvnímu dílu nepomůže, protože tohle je otřes na nejvyšší možné úrovni. - 0/10 - ()

Rathalos

Velmi podhodnoteny film,ale nebudem to rozoberat,to je kazdeho osobna vec,komu sa co paci,samozrejme prva Saxana je jedinecna a neprekonatelna,kultova zalezitost,ale aj tato rozpravka je pozeratelna,su tam mile postavicky,mala Helenka Novackova je roztomila,pribeh je celkom fajn,davam 4 hviezdicky,ale s prizmurenim oboch oci...:-) ()

radaza

Tento film je opravdu zklamáním, ale protože nejsem přítelem nastavovaných kaší, tak jsem ani nic jiného nečekal. Na příjemnou Dívku na koštěti navázala míchanice a la Arabela, ovšem tohle přece není seriál, ale film. Některé kličky a zápletky vlastně neměly pointu (obrácení vlaku, šek, Baba Jaga a td.) nemluvě o postavách (stále jsem čekal, kdy postavy v hospodě řeknou něco vtipného a ono nic). Co se týče zpracování. Chápu, že rozpočet filmu nebyl 100 mil. dolarů. Ale proč se pak pouštět do rozsáhlých animací, které děj nikam neposouvají a technicky jsou pak kvůli penězům na úrovni TV kanálu MiniMax. Dívka na koštěti v tom byla z technických důvodů uměřená a ději to jen prospělo. Hlavní představitelka byla toporná...chápu, že dítě nemůže hrát jako meryl Streep, ale český dětský film uměl casting lépe. A pokud je v dětském filmu průměr věku herců včetně dvou dětí kolem 60 let, je něco v nepořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To nechápu, nic proti zúčastněným, ale to bylo jako mejdan na gerontologii a ne dětský film. Na závěr, moje děti (!) vyhodnotili, že režisér by udělal lépe, kdyby zfilmoval toho Králíčka Fňukálka. ()

mutace

O trochu lepší než "Strom života" s B.Pittem. Byl jsem na tom s dětma (4, 5 a 6), těm se to líbilo, proto jedna hvězdička. Já se hrozně nudil. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)